Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sty 2017 03:12 

Rejestracja: 24 Sty 2017
Posty: 1
Proszę o informację dla mało doświadczonego kierowcy, nigdy nie przydarzyła mi się kolizja wypożyczonym samochodem, odpukać,ale co w przypadku, gdy dojdzie do kraksy (policja spisuje protokół dla wypożyczalni? wystarczy dzwonic na 112?)
Jeżeli do zderzenia dojdzie na TF-1 lub w miejscu o dużym natężeniu ruchu, to mam czekać, aż przyjedzie ktoś z wypożyczalni?
A w przypadku przebitej opony, to sami wymieniacie (nawet nie sprawdziłam, czy na wyposażeniu był podnośnik i klucz), czy też dzwonicie do biura?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 24 Sty 2017 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
- wynajmujac auto dostajesz wydruk warunkow umowy ktore podpisujesz na miejscu
- na umowie jest nr telefonu na ktory nalezy dzwonic w razie stulczki, kradziezy itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sty 2017 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A z zapasowymi kolami roznie bywa. Jak jest duzy ruch i nie mozesz zjechac, a jest opcja assitance, to ja bym nie zmieniala sama kola. Na malej drodze jak masz chec, to czemu nie. Bedzie zapewne szybciej niz czekac na pomoc drogowa.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sty 2017 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Balbinka8 napisał(a):
nawet nie sprawdziłam, czy na wyposażeniu był podnośnik i klucz


Przy wypożyczeniu samochodu oglądasz z pracownikiem wypożyczalni wszystkie jego mankamenty (rysy/odpryski na lakierze, wgniecenia, ewentualne pęknięcia szyb) i zostają one zaznaczone na protokole odbioru samochodu. Na tym protokole również zaznacza się poziom paliwa w baku oraz spisuje się przebieg, a także wyposażenie samochodu (koło zapasowe/zestaw naprawczy, gaśnica, trójkąt, apteczka, kamizelka odblaskowa, itp). Pracownik wypożyczalni powinien wskazać Ci gdzie co się znajduję, czy masz w bagażniku koło zapasowe, czy masz zestaw naprawczy, czy gaśnica jest w środku samochodu, czy w bagażniku...
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sty 2017 11:27 

Wspólne oględziny nie są regułą - ja już na dobrą sprawę zapomniałem kiedy po raz ostatni dokonywałem oględzin w obecności pracownika wypożyczalni. Zazwyczaj w biurze otrzymywałem instrukcje dot. postępowania w przypadku kolizji/usterki, po czym wręczano mi klucze i podawano numer miejsca, na jakim jest zaparkowane auto.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Sty 2017 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@flying duck jezeli nie mam pelnego ubezpieczenia kazdorazowo bardzo dokladnie ogladam auto przed odbiorem z pracownikiem wypozyczalni
najmniejsze rysy zglaszam do protokolu, malo tego wykonuje zdjecia auta -gdzie jest widoczna rysa wgniecenie etc.
moze sie to wydawac przesada dopoki nie doswiadczysz pierwszej proby obciazenia karty za domniemane uszkodzenie przy zwrocie auta
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Sty 2017 15:58 

correos napisał(a):
moze sie to wydawac przesada...

W przypadku braku pełnego ubezpieczenia to nie przesada tylko normalne, zdroworozsądkowe zachowanie.

Nie tak dawno (czyli w ciągu ostatnich dwóch lat max) jeden z byłych pracowników wypożyczalni aut stworzył appkę dla osób wypożyczających. Gość znał wszystkie triki, stosowane do łupienia naiwnych. Zaprojektowana appka miała służyć unikaniu tego typu sytuacji. Niestety, nie mogę jej odnaleźć z appstore. Gdyby ktoś się natknął przypadkiem i podlinkował, byłbym wdzięczny.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sty 2017 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Balbinka8 napisał(a):
Proszę o informację dla mało doświadczonego kierowcy, nigdy nie przydarzyła mi się kolizja wypożyczonym samochodem, odpukać,ale co w przypadku, gdy dojdzie do kraksy (policja spisuje protokół dla wypożyczalni? wystarczy dzwonic na 112?)
Jeżeli do zderzenia dojdzie na TF-1 lub w miejscu o dużym natężeniu ruchu, to mam czekać, aż przyjedzie ktoś z wypożyczalni?
A w przypadku przebitej opony, to sami wymieniacie (nawet nie sprawdziłam, czy na wyposażeniu był podnośnik i klucz), czy też dzwonicie do biura?

wykup pełne ubezpieczenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group