Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Gru 2014 03:32 

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 1
Cześć,

planuję wypożyczyć samocho na 3 dni:
odbiór - Bergamo (lotnisko)
zwrot - Bolonia (lotnisko)

Najtaniej sprawdzając w wyszukiwarce na f4f najtaniej wyszło i bez kwoty za zwrot w innej lokalizacji w Locauto.
Chciałem sprawdzić opinie. Wszystkie jakie znalazłem w internecie są kiepskie.
Wiadomo, szukając wad zawsze się je znajdzie, a tym bardziej w internecie :)

Teraz moje pytanie właściwe: czy ktoś z Was ma pozytywne doświadczenia z wypożyczalnią LOCAUTO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 17 Gru 2014 09:13 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Boże uchowaj przed tą wypożyczalnią. Ja miałem tak - wypożyczałem chyba przez Rentalscar (chyba- 2lata temu) - wypożyczyłem miałem info od pośrednika że nie będzie żadnych depozytów, dopłat itp. tylko oplaty lokalne rzędu 20-30e. Na miejscu z czapy wyskoczyli z depozytem 750E.

Rozumiem jakby była info wczesniej itp. Poza tym i tak z miejsca poszliśmy do Europcaru (Bolonia) i dostaliśmy samochód tez niedrogo. Dostaliśmy z pełnym ubezpieczeniem, małym symbolicznym depozytem. No ale jest ryzyko jest zabawa. Narazie takim malutkim nie będe ufał ...
Góra
 Profil Relacje PM off
keller uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Sty 2015 15:20 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 88
Uwaga na Locauto. Po powrocie obciążyli moją kartę za zniszczenia, mimo iż samochód oddałem w nienaruszonym stanie. Niestety nie zrobiłem zdjęć po odstawieniu go na parking. Samo Locauto się na mnie wypięło, w przyszłym tygodniu piszę pismo do włoskiego odpowiednika UOKiK. Uważajcie więc bo to złodzieje i oszuści!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Wrz 2016 15:15 

Rejestracja: 09 Wrz 2016
Posty: 2
A więc tak:
Od 30.08 do 06.09 wypożyczyłem na tydzień z lotniska Bari samochód z locato. Nie brałem żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Ryzyko że uszkodzę samochód jest takie samo jak w Polsce... Dostałem nowego Opla Corsę. Została założona blokada na mojej karcie kredytowej 900E (tak jak miało być). Auto spisywało się bardzo dobrze przez ten tydzień. Po oddaniu samochodu Pan z locauto tylko obszedł auto dookoła, sprawdził czy jest pełny bak. Podziękował i powiedział że wszystko OK. 10 min po oddaniu samochodu sprawdziłem stan swojej karty kredytowej i całej blokady 900E już nie było na karcie. A więc moje doświadczenie i opinia na temat locato jak widać jest na ocenę 6.0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Wrz 2016 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Wynajmowałem w Bergamo przez jakiegoś pośrednika (holidayautos chyba). Miałem wykupiony przez pośrednika 0zł wkładu własnego, ale wg umowy Locauto i tak miało zablokować 1200 euro na karcie i tak zrobili. Tłumaczyli, że ubezpieczenie jest z zewnątrz i jakby coś się stało to ta firma mi odda kasę.
Blokada spadła, a problemów nie miałem żadnych.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Wrz 2016 17:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
ja akurat zarezerwowałem samochód przez Economy Car Rentals na wynajem w Bari. Zawsze biorę pod uwagę ocenę wypożyczalni (chociaż ECR nie podaje od razu jaka to firma) i staram się wybierać te z wysoką oceną - darowałem sobie tanie oferty z oceną wypożyczalni na 6 (skala 1-10) i wybrałem nieco droższe z oceną 8,43. Na potwierdzeniu z ECR dowiedziałem się, że to będzie właśnie Locauto. Także oceniana jest całkiem nieźle, natomiast osobiście uważam, że nawet najlepszym zdarzają się wpadki albo próby oszustwa przez pracowników - dlatego zawsze przy wypożyczeniu dokładnie oglądaj samochód i zgłaszaj pracownikom wypożyczalni jeśli nie zaznaczyli na karcie wynajmu jakiegoś uszkodzenia. Masz do tego pełne prawo a oni nie mogą odmówić zaznaczenia nawet jeśli to mała rysa. W razie wątpliwości lub jeśli wypożyczalnia "słynie" w sieci z obciążania karty po zdaniu samochodu za rzekome "zniszczenia" mimo braku wcześniejszych zastrzeżeń - rób zdjęcia przy odbiorze i zdaniu samochodu, w tym również karty na której zaznaczane są uszkodzenia. W przypadku sporu będziesz miał dowody swojej niewinności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2016 13:21 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Locauto - wszystko miło, fajnie, autko nowe, czyste i bardzo tanie.
3 miesiące później zajęli 2x70e za mandaty :lol: Uj wi, czy zasadnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lis 2016 22:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Uzupełnię o swoje niedawne wrażenia z wynajmu w Locauto na lotnisku w Bari (rezerwowane przez Economy Car Rentals). Odbiór samochodu w miarę sprawny, chociaż z bagażnika musiałem wyrzucić jakieś torby ze śmieciami po poprzednim wypożyczającym - czyli to, co powinna zrobić obsługa na parkingu. Samochód: Opel Corsa, 13 tys. przebiegu, w dobrym stanie, choć miał już kilka obtarć i pokiereszowaną tylną tablicę rejestracyjną - dodam, aby sprawdzać takie rzeczy dokładnie, bo raz we Francji udało się nam zgubić tablicę. Rys, które mają poniżej 5cm nie uwzględniają w opisie uszkodzeń. Blokada na karcie - 900 euro. Proponowali dodatkowo "road side assistance" bodajże za 2 euro dziennie. Formalności załatwiane w formie elektronicznej na tablecie, dokumenty wysyłane na adres mailowy. Zdanie samochodu szybkie i bezproblemowe. Blokada zdjęta z karty bodajże po 5-6 dniach od oddania samochodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Kwi 2017 13:44 

Rejestracja: 09 Wrz 2016
Posty: 2
Witam,
W zeszłym roku brałem dwukrotnie samochód z lotniska w Bari. Dwukrotnie bez dodatkowego ubezpieczenia. Samochody nowe, wszystko przebiegło bezproblemowo. Żadnych dodatkowych kosztów. Blokadę oddali parę minut po oddaniu samochodu. Tak więc moja opinia na temat locauto jest 5/5.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Gru 2017 13:21 

Kashpir napisał(a):
Uzupełnię o swoje niedawne wrażenia z wynajmu w Locauto na lotnisku w Bari (rezerwowane przez Economy Car Rentals). Odbiór samochodu w miarę sprawny, chociaż z bagażnika musiałem wyrzucić jakieś torby ze śmieciami po poprzednim wypożyczającym - czyli to, co powinna zrobić obsługa na parkingu. Samochód: Opel Corsa, 13 tys. przebiegu, w dobrym stanie, choć miał już kilka obtarć i pokiereszowaną tylną tablicę rejestracyjną - dodam, aby sprawdzać takie rzeczy dokładnie, bo raz we Francji udało się nam zgubić tablicę. Rys, które mają poniżej 5cm nie uwzględniają w opisie uszkodzeń. Blokada na karcie - 900 euro. Proponowali dodatkowo "road side assistance" bodajże za 2 euro dziennie. Formalności załatwiane w formie elektronicznej na tablecie, dokumenty wysyłane na adres mailowy. Zdanie samochodu szybkie i bezproblemowe. Blokada zdjęta z karty bodajże po 5-6 dniach od oddania samochodu.



@Kashpir też miałeś dwie blokady? mi nadal nie pobrali opłaty za wynajem mimo iż przyszła już faktura elektronicznie na dobrą kwotę.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Gru 2017 20:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@M4R10 jeśli chodzi o to czy oddzielnie blokada i oddzielnie blokada na płatność za wynajem to tak. Sprawdziłem rozliczenie na karcie i za wynajem pobrali z karty w dniu oddania samochodu, rozliczyło mi dzień później (karta PLN).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Gru 2017 20:34 

Dzięki za odpowiedź. Opłatę za wynajem pobrali po 4 dniach od zwrotu auta/ po tym samym czasie zdjęli blokadę z karty.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2018 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2016
Posty: 3
Loty: 107
Kilometry: 214 927
Wczoraj przyleciałam z Lamezia Terme, gdzie wypożyczałam samochód w Locauto. Rezerwowałam przez Autoeurope - VW Golf or similar. Wybrałam Locauto z uwagi na promocję drugi kierowca gratis. Wszystko przebiegło bezproblemowo. Dostałam nowego Opla Mokka w dieslu z przebiegiem 8.000 km. Formalności zostały załatwione szybko, miło i bezproblemowo. Zostałam poinformowana o opcji dodatkowego ubezpieczenia, ale podziękowałam i nikt dalej nie wnikał. Mogłam bardzo dokładnie obejrzeć samochód, następnie podpisałam prokotół przekazania, który natychmiał otrzymałam na maila. Dla informacji - rysy do 5 cm nie są brane pod uwagę. Samochód dostałam zatankowany do pełna i taki miał być oddany. Blokada na karcie 500 EUR. Zwrot samochodu równie przyjemny - oględziny, potwierdzenie że wszystko jest OK i informacja, że nie będzie żadnych obciążeń - wszystko również w tej samej chwili potwierdzone mailem. Nie umyłam samochodu przed oddaniem, bo nie mogłam znaleźć czynnej myjni, ale miły pan powiedział, że to żaden problem, bo w ogóle tego nie oczekują. Dziś w nocy dostałam maila potwierdzającego zdjęcie blokady na karcie, co rzeczywiście nastąpiło. Także polecam LOCAUTO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Paź 2018 14:07 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 2
Wypożyczałem samochód w Palermo poprzez wypożyczalnię za pośrednictwem strony Ryanair. Samochód tegoroczna Toyota Yaris z przebiegiem ok 16 tys km. Odbiór sprawny, depozyt 500 Euro, przy obiorze na tablecie potwierdzałem obecne na samochodzie zarysowania (od razu przyszło potwierdzenie mailem), podobnie odbył się odbiór. Zdjęcie blokady po ok 5 dniach. Co do wypożyczalni nie mam zastrzeżeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Gru 2018 14:54 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 38
Trochę z innej beczki - pytanie dotyczące blokad. Używacie zazwyczaj debetówek czy kredytówek? Kwota znika z salda rachunku karty, przez co traci się na przewalutowaniu? Do tej pory wypożyczałem auto tylko raz, bez depozytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Gru 2018 15:13 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Locauto - korzystaliśmy ostatnio na lotnisku w Katanii, wynajem przez stronę Wizzaira jako wypożyczalnia polecana, to że trafiło na Locauto okazało się dopiero potem.
Stanowisko w terminalu, parking tuż obok niego.
Zamówiony mieliśmy samochód wielkości Pandy, na lotnisku zaproponowano nam albo Lancię Ypsilon albo z niewielka dopłatą (11€ za 4 dni) Clio 1,5D lub Jeep Renegade. Zdecydowaliśmy się na Clio - jak się okazało, w bagażniku idealnie zmieściły się nasze walizki, dzięki czemu w dniu wylotu mogliśmy spokojnie jeździć z bagażami, nie szukając jakiejś przechowalni. Samochód niemal nowy (17 tysięcy na liczniku), dodatkowo z nawigacją fabryczną (dostępny język polski) - choć akurat parę razy nie radziła sobie w przypadku objazdów, na szczęście przewidująco miałem uchwyt do telefonu, w cenie łańcuchy, paliwo full to full. Odbiór i zdanie bezproblemowe - było kilka uszkodzeń wcześniej, wszystkie uwzględnione w protokole, dopatrzyłem się jeszcze kilku drobiazgów - na wszelki wypadek zrobiłem zdjęcia, choć pracownik uspokajał, że poniżej 5 cm się nie liczą i faktycznie, odbierający nie zwrócił na nie uwagi. Nawet podziwiał, że udało nam się uniknąć dodatkowych uszkodzeń :) Protokoły z wypożyczenia i zwrotu przyszły na maila. Blokady z karty zeszły tego samego dnia w nocy, o czym poinformowali mailem - były dwie, jedna na 100€, druga na 400€.

@sylwestrus - do blokady OIMW tylko kredytówki, przy wspomnianych dwóch blokadach można było zrobić je na dwóch kartach (tak zrobiła para odbierająca przed nami). Blokada to nie obciążenie, więc po jej zdjęciu nic nie tracisz na przewalutowaniu. Dodatkową opłatę można było zapłacić inną kartą (może też być odliczona od kwoty zablokowanej, co nam akurat nie pasowało).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2019 11:13 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy ktoś ma doświadczenia z wypożyczeniem od nich auta na lotnisku Fiumicino w Rzymie ( i ew. z oddaniem już w mieście)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Kwi 2019 13:42 

Rejestracja: 02 Kwi 2019
Posty: 3
Dzień Dobry,

mam pytanie do osób, które korzystały z LOCAUTO - czy wystarcza im nasz krajowy dowód osobisty czy chcą paszportu? Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Kwi 2019 13:51 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Wystarczy dowód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Kwi 2019 13:59 

Rejestracja: 02 Kwi 2019
Posty: 3
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group