Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Sie 2013 18:10 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 28
jacek69 napisał(a):
To dziwne, ze tylko 100 euro, (bo jesli trzymac sie Twoich teorii) to powinno wyniesc okolo 115 euro, gdyz najpierw bank powinien przeliczyc 100 euro po kursie sprzedazy na dolce, po czym ponownie przewalutowac dolce na euro po kursie zakupu, by obciazyc rachunek nominowany w euro.
Waluta rozliczeniowa jest to waluta w ktorej rozliczane sa traksakcje, wiec nie wiem, jak bezkosztowo, mozna rozliczyc transakcje nominowana w euro przy rachunku, gdzie waluta rozliczeniowa jest usd?
Nic mi nie wyjasniles, ale widze, ze wreszcie wycofales sie z blednej teorii.
Pozdrawiam :)


Dziwna ta dyskusja z Tobą...ale dobra.
Weźmy np. najpopularniejszy chyba Alior kantor.Możesz tam założyć konto w różnych walutach,euro,dolary,franki itd. a walutą rozliczeniową kart w Aliorze i tak jest zawsze dolar.No tak sobie bank ustalił po prostu.
I jeśli masz np. konto w euro i płacisz w strefie euro to nie ma to żadnego znaczenia.Znaczenia nabiera to jak płacisz tą samą kartą poza strefą euro.
Jest to kwestia przewalutowań.
Dlatego też np. w Azji jedynie słuszne konto walutowe w Aliorze to konto w dolarach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 27 Sie 2013 12:39 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 28
No mistrz po prostu :)
To ja Ci kolego tylko powtórze.Nie masz zielonego pojęcia co się kryje pod definicją ,,WALUTA ROZLICZENIOWA KARTY''
Może ktoś inny z forum ma ochotę wyjaśnić koledze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:31 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Nie kloccie sie chlopaki, oficjanle stanowisko Aliora w tej sprawie brzmi (jest to odpowiedz na moja reklamacje, bo mialem podobne watpliwosci):

Cytuj:
Uprzejmie informuję, że zgodnie z
Regulaminem kart płatniczych:

8.4. Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu
Kart ze znakiem MasterCard:
1) wykonane w walucie EUR są przeliczane w Banku na PLN jeżeli waluta rachunku inna niż EUR) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
2) wykonane w walucie USD są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
3) wykonane w walucie GBP są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż GBP) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
4) w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank zgodnie z zasadą, że kurs sprzedaży dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji obciążeniowych a kurs kupna dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji uznaniowych (za wyjątkiem wycofania operacji, o którym mowa w ust. 8.7).

Aktualne oraz archiwalne kursy Alior Banku dostępne
są na stronie internetowej pod adresem:
http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/kurs ... ualne/main


Jednocześnie
pragnę dodać, że informacje o kursach MasterCarda dostępne są na stronie internetowej
wymienionej organizacji.


Zwoccie uwage na pkt. 4, generalnie waluta karty ma znaczenie w przypadku transakcji w innych niz EUR,USD i GBP (bo te sa rozliczane bezposrednio). W innych przypadkach, takich jak BHT, w Alior wszystko przechodzi przez USD (i to jest waluta karty), czyli uzycie karty walutowej Alior EUR w Tajlandii bedzie sie wiazalo z beznadziejnymi kursami ostatecznymi:) No chyba, ze mi naklamali w odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Cze 2014 01:05 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Witajcie.

Niedługo wyjeżdżam nie tylko do Indonezji, ale też do Malezji i Singapuru ale nie przewiduję tam większych problemów z płatnościami.

1. W większości bankomatów jest limit do ok 1.5 mln rupii?

2. Z którego konta najlepiej wypłacać? Mam mBankowego delfinka (Visa, eKonto), Alior Sync i Inteligo (Mastercard Debit). Który oferuje najkorzystniejszy kurs i najmniejsze straty przy wypłacie gotówki? Moim głównym jest mBanku ale ponoć zmienili darmowe wypłaty, Alior Sync z kolei jest darmowy ale ponoć zdziera na przewalutowaniu. Co polecacie?

3. Kiedyś byłam w Brunei i ŻADEN nie akceptował mojego delfinka. Na szczęście miałam gotówkę i kantor pod ręką. Z czym to się wiąże? (miałam Visę i Mastercard). To też zależy od banku? Jeśli tak, to które polecacie w wyżej wymienionych krajach(Malezja, Singapur, Indonezja)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Wrz 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Wie ktoś, czy z bankomatu w Tajlandii mogę wypłacić Euro?
Mam kartę do rachunku Euro w mBanku i to by była wygodniejsza opcja niż wiezienie Euro z PL i tańsza niż wypłata THB w Tajlandii.

I jeśli wypłata Euro jest możliwa, to czy jest pobierana prowizja? Teoretycznie wypłata Euro tą kartą za granicą jest bezpłatna ale sprawdzałam to dotąd tylko w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Wrz 2017 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Zasadniczo banki mają w tabeli opłat pozycję: "wypłata poza granicami Polski/kraju" więc nie ważne czy w Europie czy gdzie indziej (na innym kontynencie) cały czas łapiesz się na "poza granicami". (Są oczywiście wyjątki i np. niektóre banki nie pobieraja opłat od wypłat w bankomatach banków stowarzyszonych i tu już zalezy gdzie te banki oddziały mają.)
W Tajlandii musisz się liczyć z niemal pewnym doliczeniem prowizji przez bank właściciela bankomatu.
Nie przypominam sobie mozliwości wypłaty w Euro. W dolarach chyba można było w kilku miejscach (lotnisko?) ale dawno byłem to mogę słabo pamietać.
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 28 Lis 2018 12:16 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
czy w przeciągu roku nastąpiły jakieś zmiany w temacie?
widziałem posty o bez prowizyjnych wypłatach z Citibank ale to bardziej plotki a jeśli już trzeba wypłacić to najtaniej wypada Aeon bo tylko 150 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Lis 2018 14:31 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@luke_ro, sprawdzalem ostatnio pare bankomatow i tez najmniejsza oplata jaka znalazlem to 150THB. Bardziej sie jednak oplaca jechac z dolarami i je wymieniac gdzies z dala od turystycznych okolic a wyplate z bankomatu traktowac jako opcje awaryjna.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Lis 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ja sprawdzałem dzisiaj na phuket atm wiekszych banków, wszystkie prowizja 220 thb !
Kurs dolara w kantorach w mieście lepszy niż na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Lis 2018 14:11 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
luke_ro napisał(a):
czy w przeciągu roku nastąpiły jakieś zmiany w temacie?
widziałem posty o bez prowizyjnych wypłatach z Citibank ale to bardziej plotki a jeśli już trzeba wypłacić to najtaniej wypada Aeon bo tylko 150 THB.

Jeśli masz kartę Citibank i użyjesz bankomatu Citibank to nie ma żadnej opłaty. Aby uniknąć przewalutowania, trzeba podpiąć kartę do konta U$D. Przy czym używając tej samej karty w innych bankomatach, pieniądze są, według informacji z Citibanku, pobierane w EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 02 Gru 2018 05:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
W jaki sposób dowiedzieć się, jaka jest prowizja za wypłatę? Bankomat informuje o konkretnej kwocie dodatkowej?
Co radzicie przy wyjeździe na 3 tygodnie, aby najmniej na tym stracić ale nie ryzykować noszenia gotówki.
Ląduję na BKK i podejrzewam, że tam wypłaty będą może droższe od tych 150 thb, a przecież już na taxi potrzeba ich waluty.
Czy dobrze zrobimy jak weźmiemy po np.kilkaset euro na osobę a potem wzraz z potrzebami będziemy wypłacać mało ale dużymi kwotami?
Bo prowizja ponoć od wypłaty a nie jej wysokości.
Tylko na lotnisku to pewnie zgolą na kursie kantorowym :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Gru 2018 06:00 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Tak, bankomat informuje o wysokości prowizji.
Na 3 tygodnie to ja bym wziął gotówkę i nie bawił się w bankomaty, chyba że te kilkaset euro na osobę to tylko drobna część kasy, jaką macie zamiar wydać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Gru 2018 13:01 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
ja polecam inny sposób na wypłatę gotówki , nocowaliśmy w małym hotelu prowadzonym przez dwóch braci. przy płatności za hotel poprosimy o możliwość ściągnięcia z karty kwoty która moglibyśmy otrzymać w gotowce ( taki pseudo-cashback) . właściciel zgodził się przy doliczeniu do tego prowizji 2% ktora pobiera od niego bank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Gru 2018 14:22 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
A co myślicie o tym całym Revolucie? On ma ponoć walutę THB?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Gru 2018 16:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@ar2ditu: ma, ale kurs na nią nie jest rewelacyjny to raz, dwa nie uniknie się opłaty operatora bankomatu więc prowizja tak czy siak jest. Dlatego tutaj lepszym rozwiązaniem będzie konto przekorzystne w PEKAO S.A. - przewalutowanie po kursie MC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Gru 2018 14:38 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Kurs nie jest raczej istotny bo możesz kupić walutę w kantorze online i przesłać na kartę. A płacąc nią nie będzie żadnych dodatkowych opłat. Tak przynajmniej myślę no chyba że nie można na nią przelewać waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Gru 2018 15:04 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ciekawe jak często realnie byś korzystał z takiej karty do płatności ;) Gotówka to podstawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Gru 2018 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
ar2ditu napisał(a):
Kurs nie jest raczej istotny bo możesz kupić walutę w kantorze online i przesłać na kartę. A płacąc nią nie będzie żadnych dodatkowych opłat. Tak przynajmniej myślę no chyba że nie można na nią przelewać waluty.


A w którym kantorze online kupisz THB?
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 12 Mar 2019 16:29 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
luke_ro napisał(a):
czy w przeciągu roku nastąpiły jakieś zmiany w temacie?
widziałem posty o bez prowizyjnych wypłatach z Citibank ale to bardziej plotki a jeśli już trzeba wypłacić to najtaniej wypada Aeon bo tylko 150 THB.

Wypłaciłeś z niego? Prowizja 150? Jeśli tak, to jakiego są koloru te bankomaty i czy są popularne, czy może trzeba do poszukiwań detektywa zatrudnić?! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Mar 2019 20:57 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Z tego co zauważyłem to nie można w większości bankomatów wypłacić jednorazowo więcej niż 20.000THB. Wypłata prawie wszędzie 200THB prowizji.

Pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group