Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lis 2021 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Po obecnych akcjach teoretycznie cos probuja zrobic. O przestepczosci sam sie niestety przekonalem 3 tyg temu (zostalismy okradzeni, na szczescie bez zadnych ofiar i troche przez wlasna nieostroznosc)- @xionc z tego co czytalem to Ciebie tez ''capneli''

https://turystyka.wp.pl/meksyk-gangi-za ... 721671456a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 19 Lis 2021 16:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@Flyguy: a coś bliżej o tym okradzeniu ? Tak ku przestrodze innych.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Lis 2021 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Potwierdzam :evil: Mexico City, parada na święto zmarłych, czujność 200%, a i tak mnie wzięli na sztuczny tłum i telefon z kieszeni wyciągnęli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2021 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
marek2011 napisał(a):
@Flyguy: a coś bliżej o tym okradzeniu ? Tak ku przestrodze innych.



Plaza hotelowa, hotelu 5* w Playa del Carmen, teoretycznie strzezona przez ''misiow'' z obslugi hotelowej. Ostatni dzien naszego pobytu, wiec postanowilismy z zona wspolnie poplywac chociaz przez 10 min razem. Mielismy plecak ze soba w ktorym byly telefony, go pro i powerbank. Goscie lezeli za nami, przed nami i z lewej stronie naszych lezakow. Idac do wody przykrylem plecak recznikiem i poprosilem parke ktora lezala przed nami zeby zwrocili uwage na nasz plecak bo chcemy na 10min pojsc razem do wody. ''Sure, no problem'' Wracajac z wody, juz z 30m widze ze nasz plecak lezy na reczniku, a nie pod nim. Oczywiscie oprozniony. U parki ktora prosilem o zwrocenie uwagi byla juz Pani ktora ''krecila kobiecie warkoczyki'' i dziewczyna siedziala tylem do naszych lezakow (to mnie do tej pory zastanawia czy ona nie byla z nimi jakos w zmowie bo na bank bylismy obserwowani, a skoro tak to widzial jak im pokazywalem plecak i wkladam go pod recznik). Zabral wszystko. I teraz najlepsze. Skad wiem, ze to on, a nie ona etc.? Za nami lezala sobie grupa starszych Amerykanow, ktorzy uslyszeli jak alarmujemy ochrone i zapytalismy ich czy tez nikogo czasem nie widzieli. Mowia, ze nie bo robili sobie zdjecia. ''A mozecie pokazac mi te zdjecia?'' I tadammmm, na zdjeciu ktore robil zoniw w tle widac ''karka'' ktory siedzi sobie na moim lezaku i oproznia plecak. Amerykanin robil zdjecia iphonem ktory ma ta funkcje tzw. zdjecia ruchomego i na 3 zdjeciach widac jak zlodziej juz jeden telefon ma w tylnej kieszeni, drugi w rece, a powerbank lezy na lezaku. Twarz bez problemu do zidentyfikowania. Gosc byl bez koszulki, w klapkach i okularach slonecznych, wygladal jak typowy ''Meksykanski turysta'', natomiast nie mial opaski hotelowej bo nawet sie zastanawialem czy to nie jakis gosc hotelowy.
Policja przyjechala, wziela zdjecie i powiedziala ze rozesle ''do swoich ludzi'' aby sprobowac go zlapac. Oczywiscie usmiechnalem sie w myslach do siebie ''mhmmm z pewnoscia bedziecie chcieli go zlapac''
Musielismy pojechac na komisariat zeby zglosic kradziez (niezbedne do ubezpieczalni) bo oni na miejscu tego nie przyjma. Na komisariacie kolejka na 3h stania, natomiast tego typu zgloszenie przyjmuja tylko do 16:00. Byla 14:50. Dobrze ze taksowkarz ktory nas tam zawiozl mowil dobrze po angielsku i sam wyszedl z inicjatywa, ze nam pomoze i z nami tam pojdzie. Przypominam, jutro rano wylatujemy, wiec nie ma opcji zeby zrobic to zgloszenie jutro, a stoi z 20 osob. I uwaga, idziemy razem do dyzurnego i mowimy, (taksowkarz tlumaczy) ze nie ma opcji zebysmy jutro przyszli bo rano wylatujemy. POLICJANT DYZURNY chcial 1000 peso lapowki, zeby przyjac nas bez kolejki. Taksowkarz zaczal wrecz krzyczec na tym komisariacie, przetlumaczyl mi to ze on chce piebniadze to tez ''zaczalem robic szum'' i chyba tylko dlatego, zebysmy zamkneli gemby skierowal nas do zupelnie osobnego budynku w ktorym ''Pani administracyjna'' w drodze wyjatku przyjela od nas zgloszenie kradziezy. Tak sie pozegnalismy z Meksykiem.
Ku przestrodze, nigdy nic nie zostawiajcie bez Waszej bezposredniej ochrony, nawet proszac kogos o przypilnowanie etc. Oczywiscie najwazniejsze, ze nic sie nikomu nie stalo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
11 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2021 18:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
My uważaliśmy na plaży i w tłumie, uważaliśmy w metrze, przy bankomatach i tankując, a daliśmy się zrobić w aptece :D nie sprawdzałam wcześniej cen - zazwyczaj mam wszystko ze sobą, więc chwilę mi zajęło zorientowanie się, że babeczka policzyła 125 zamiast 25.
(Puerto Morelos przy wiadukcie gdyby ktoś się zastanawiał)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lis 2021 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Dlatego pisałem ostrzeżenie w temacie dia del meuerte, żeby uważać jak jest tłok, potrafią zrobić sztuczny i wyjąć z kieszeni to co tam się znajduje, sam miałem podobną sprawę 4 lata temu, ale słyszałem że ludzie tracili też paszporty, przykro że to wciąż działa, i mimo że podczas ostatniego pobytu wydawało mi się że jest bezpieczniej to zawsze na zewnątrz trzymałem rękę w kieszeni, a pieniądze i paszport miałem na szyi w saszetce pod koszulką, ogólnie mój bilans 4 ostatnich wyjazdów do Ameryki to remis 2:2, jeśli chodzi o telefony, więc jestem zadowolony,
Wracając do tematu, byłem w Akumal w bahia principe, było bardzo fajnie, teraz w playa del Carmen też jestem zadowolony, żadnych glonów czy zapachów nie było, w Cancún na plaja hotelara podobało mi się mniej, za dużo hałasu, dzięki namowie @Flyguy, byliśmy na pdc w hotelu riu na strzeżonym i zamkniętym playacar :roll: i żona była bardzo zadowolona więc ja też :)


Ostatnio edytowany przez kostek966, 19 Lis 2021 21:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Lis 2021 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
OT

@kostek966

No trudno, rzeczy materialne nie sa w zyciu najwazniejsze, najwazniejsze bylo to, ze moglismy razem w ciepelku popic sobie Marakuja Mojito ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Lis 2021 21:49 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
Poznaliśmy pare, która parę dni wcześniej została napadnięta w Oaxaca. Okradziona z paszportów, telefonów i pieniędzy . Podjechali autem, wyskoczyli z bronią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2021 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Komu 2 ukradłeś? :lol:


kostek966 napisał(a):
ogólnie mój bilans 4 ostatnich wyjazdów do Ameryki to remis 2:2, jeśli chodzi o telefony, więc jestem zadowolony,
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Lis 2021 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Powinienem dodać, że z ostatnich 2 wyjazdów wróciłem z telefonem (swoim), więc to jest sukces
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Lis 2021 02:29 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
Jak ten wątek trafił do forum o Wenezueli? :P

@Japonka76 @Gadekk @Abcn oznaczam kilku moderatorów, żeby zrobić porządek, oczywiście mój post do usunięcia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lis 2021 02:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ups. Dzięki za info. Do przeniesienia.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Kwi 2022 00:31 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa przy Katedrze i okolicach w Mexico City.

Mam postój i przesiadkę w MEX. Jako że mam parę godzin do dyspozycji, chciałbym zobaczyć Katedrę i parę miejsc w najbliższej okolicy.

Jak jest tam z bezpieczeństwem w godzinach 19-22? Można gdzieś tam złapać taksówkę na lotnisko (w sensie postój licencjonowanych firm).
Jak ewentualnie z bezpieczeństwem w tych godzinach w metrze (w obie strony)?

Jest coś szczególnego na co trzeba uważać?

Z góry dzięki za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2022 00:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w centrum mnostwo mundurowych, wiec raczej bezpiecznie, poznym wieczorem pewnie mniej. ja bym lapal ubera (wifi w mcdonalds przy placu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Kwi 2022 02:47 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Raven napisał(a):

Mam postój i przesiadkę w MEX. Jako że mam parę godzin do dyspozycji, chciałbym zobaczyć Katedrę i parę miejsc w najbliższej okolicy.

Jak jest tam z bezpieczeństwem w godzinach 19-22? Można gdzieś tam złapać taksówkę na lotnisko (w sensie postój licencjonowanych firm).
Jak ewentualnie z bezpieczeństwem w tych godzinach w metrze (w obie strony)?


Centro Historico to najbezpieczniejszy obszar w mieście Meksyk. Turystyczna część Centro Historico jest bezpieczna, ale należy uważać, jak wszędzie.
Z metra nie korzystałam, tylko z taxi, dlatego się nie wypowiem.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sie 2022 21:49 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Dzięki za pomoc i info.

Akurat spałem w hotelu na lotnisku (Courtyard by Marriott) i za 800 Peso dostałem samochód i kierowcę na 3 godziny, więc było super. Kierowca był bardzo sympatyczny i był dodatkowo jako przewodnik i bodyguard w jednym 8-) .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Paź 2022 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Na SG był artykuł ostatnio w którym stało że w Meksyku jest równie niebezpiecznie jak w państwach w których trwają konflikty zbrojne.


Wynika że nawet w typowo turystycznych miejscach nie jest w miarę bezpiecznie.
https://www.gov.pl/web/meksyk/idp
Cytuj:
Południe i południowy wschód Meksyku, a w szczególności stany Jukatan i Campeche, uchodzi za najbezpieczniejszą część kraju. W 2021 r. nastąpiło jednak pogorszenie sytuacji w stanie Quintana Roo, a w szczególności w miastach Cancun, Playa del Carmen i Tulum. Wzrost przestępczości jest w dużej mierze skorelowany z coraz większą obecnością i działalnością zorganizowanych grup przestępczych. Coraz częściej dochodzi do wymiany ognia między rywalizującymi grupami zajmującymi się handlem narkotykami lub w kontekście wymuszenia haraczy od miejscowych przedsiębiorstw. Postronni turyści mogą stać się przypadkowymi ofiarami takich porachunków. W ostatnim roku znacząco wzrosły także liczby dotyczące zabójstw i gwałtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Paź 2022 16:07 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
onufry_z napisał(a):


Wynika że nawet w typowo turystycznych miejscach nie jest w miarę bezpiecznie.


Byłam w tym roku, zwiedzałam tereny na południu od Mexico City i nie czułam zagrożenia. Meksyk odwiedzają z powodzeniem miliony turystów z całego świata i może nie jest całkowicie bezpiecznym krajem, ale przy odpowiedniej czujności jego zwiedzanie powinno przebiegać bez kłopotów.

A jakie obszary Cię interesują?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 23 Paź 2022 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Myślałem m.in. o stolicy ale chyba wymiękam. Tylko Playa del Carmen i Cancun. Chciałbym odpocząć a nie ciągle mieć się na baczności i np. jadąc taksi zastanawiać się czy za chwilę nie zostanie mi przystawiona kosa z nakazem wysuszenia kont w bankomacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Paź 2022 18:06 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Przesadzasz. Meksykanie to przemili ludzie i nikt kosy nie przystawia w taksówce. Nie można oczywiście bagatelizować kwestii bezpieczeństwa, ale też nie jest tak, że trafisz zaraz na strzelaninę. Podstawa to nie włóczyć się po zmroku i unikać pewnych rejonów kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group