Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lut 2017 20:41 

Rejestracja: 12 Lut 2017
Posty: 1
Witam,
Chciałabym wypożyczyć w Walencji samochód i zrobić objazdówkę po Andaluzji. Jakie są koszty kaucji w wypożyczalniach? Co polecacie? Jakieś limity licznikowe?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 26 Kwi 2017 19:37, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 12 Lut 2017 21:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Odpowiedź znajdziesz na stronach konkretnych wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Lut 2017 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
http://travelsupermarket.com/
autoeurope
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Kwi 2017 00:06 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Witam,
mamy pytanie odnośnie wynajmu auta w Walencji. Będziemy w Walencji równo tydzień i chcielibyśmy na 2 dni wynająć auto. Czy Waszym zdaniem lepiej wynająć auto na miejscu (jaki to może być koszt?) czy przez internet? Sam dochodzę do wniosku, że jeżeli przez internet to bez kupna dodatkowego ubezpieczenia u pośrednika lecz dopiero kupilibyśmy dodatkowe ubezpieczenie na miejscu. Wiem że drożej, ale nie chcę mieć blokady na karcie. Czy ktoś się orientuje ile może wynieść ubezpieczenie na miejscu?

Prośba o pomoc czy wynajem Fiesty jak na zdjęciu od Goldcar i wykup na miejscu ubezpieczenia będzie Waszym zdaniem ok?

Na doyouspain.com są bardzo niskie kwoty wynajmu. Czy Waszym zdaniem to ze względu na termin wynajmu (za tydzień) tak staniały ceny? Czy lepiej trzymać się od takich ofert z daleka?

Załączniki:
Komentarz do pliku: Na doyouspain.com są bardzo niskie kwoty wynajmu. Czy Waszym zdaniem to ze względu na termin wynajmu (za tydzień) tak staniały ceny? Czy lepiej trzymać się od takich ofert z daleka?
doyouspain.PNG
doyouspain.PNG [ 130.44 KiB | Obejrzany 9892 razy ]
Komentarz do pliku: Prośba o pomoc czy wynajem Fiesty jak na zdjęciu od Goldcar i wykup na miejscu ubezpieczenia będzie Waszym zdaniem ok?
auto_Spain.PNG
auto_Spain.PNG [ 74.08 KiB | Obejrzany 9892 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Kwi 2017 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
A to nie możesz od razu przez internet tam gdzie chcesz wynająć? Przynajmniej zobacz jakie ceny mają.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2017 19:35 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Moge, ale nie ufam tym wyszukiwarkom. Na miejscu to przynajmniej powiedzą do końca ile zapłacę inaczej nie dostanę samochodu. Kolega rok temu był w Portugalii wynajął na 3 dni auto z rentalcars. W sumie zapłacił ok 1000zł. Tak go naciągnęli na dodatkowe opłaty. 100zł z tego udało mu się odzyskać. A ja widzisz mogę wynająć za 2euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Kwi 2017 19:54 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Nie naciągnęli, tylko pewnie on dał się naciągnąć. Goldcar ogólnie opinie ma jedne z gorszych, ale jak chcesz wykupić u nich ubezpieczenie to może nie będzie tragedii, sprawdź może najpierw ile za to ubezpieczenie zapłacisz w różnych wypożyczalniach, bo może się okazać, że wypożyczenie 2E, ale już ubezpieczenie 100E, a w innej powiedzmy 25E za wypożyczenie i 25E za ubezpieczenie.
Blokadę na karcie będziesz miał tak czy siak, to ubezpieczenie kupujesz żeby w razie szkody nie pobrali Ci tych zablokowanych środków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Paź 2017 11:28 

Rejestracja: 17 Paź 2017
Posty: 1
Hej
Planuję wypożyczyć samochód w Walencji. Polecicie jakieś wypożyczalnie?
Czy jest jakieś zabezpieczenie wymagane na karcie kredytowej itp?
Ryanair proponuję wypożyczenie za ok. 200zł z ubezpieczeniem na cały tydzień! coś mi to śmierdzi i chcę to potwierdzić gdziekolwiek.
z góry dzięki za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lis 2017 19:51 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Rownież szukam wypożyczalni aut w Walencji i mam zagwozdkę.
Na pewno na lotnisku jest taniej ale dlaczego aż tak tanio?
Auto na 1 dzień z ubezpieczeniem z Allinaza tylko naście euro?
Ktoś, coś wie?

Image


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lis 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kanapa
Niektóre firmy przywiozły na ten sezon za dużo samochodów i przez taką podaż są one prawie za darmo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lis 2017 19:55 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Będę w lutym - sprawdzę i podam jak było naprawdę.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lis 2017 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kanapa
Ale że co?
Tzn nie zrozum mnie źle: ja nie twierdzę, że wynajmowanie samochodu po wylądowaniu jest tańsze niż przez neta.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lis 2017 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Być może taka zniżka przez Black Friday (-50%). Reklamują na gł. stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lis 2017 23:07 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ja bym się przygotował na ok. 300zł za dzień. Wypożyczalnie i strony internetowe z nimi współpracujące to są naciągacze. Ja tez sprawdzałem na maj 2017 na doyouspain i na 2 dni mogłem wypożyczyć za mniej niż 10 zł łącznie z ubezpieczeniem. Było mi za tanio więc wypożyczyłem z rentalcars za ok 80zł z ubezpieczeniem za 2dni. I tak byłem nastawiony, że będę musiał sporo dopłacić. I tak się stało. Łącznie wyszło mnie ok 600zł za 2 dni.

Kolega również w tym roku wypożyczał auto ale w Chorwacji. Nie pamiętam całkowitego kosztu, ale wybrał ofertę nie najtańszych wypożyczalni typu Goldcar czy Thrifty lecz Hertza. Cena taka jaką zapłacił przez internet bezpośrednio na stronie Hertz była ceną ostateczną. Oczywiście nie było to kilka zł za dzień.

Mi jak na razie tylko na Teneryfie udało się wynająć auto w cenie taką jaka była w internecie, ale tam to jest zupełnie inna bajka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lis 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kempinç
Nikt nie twierdzi, że cena z doyouspain jest ostateczną ale, że trzeba jeszcze patrzeć na warunki, a na to pewnie nie spojrzałeś w tym przypadku gdy to Cie oszukali i 600 zł kazali płacić...
+opinia firm wynajmujących
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Lut 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Rozpuszczona przez wypożyczalnię Marbesol w Andaluzji lub Pluscara na wyspach byłam dość oszołomiona, kiedy zobaczyłam ceny wynajmu samochodów w Walencji. A ponieważ dodatkowo w Hiszpanii nie wynajmę auta w opcji innej niż "all inclusive" oszołomienie rosło sukcesywnie ;) .
Najtańszą wypożyczalnią jaką znalazłam dla wynajmu samochodów w Walencji okazała się https://www.drivalia.com/
Ceny w stosunku do innych wypożyczalni konkurencyjne - w moim przypadku (10 dni, zwrot w innym miejscu) róznice wynosiły 50-60 euro.
Na stronie co prawda nie ma opcji zwrotu w innym miejscu ale mailowo można to bez problemu załatwić. Dopłata wynosi 40 euro a umowę dostaje się na maila.
Co ciekawe - rozpatrywałam jeszcze jedną wypożyczalnię https://www.victoriacars.com/ - ta jest znów znacznie tańsza przy wypożyczeniu i zwrocie samochodu w Alicante. Cena rośnie przy wynajmie i zwrocie w Walencji. Różnica wynosi ok. 90 euro. (180 : 270)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Lut 2018 09:19 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
namteH mnie nie oszukali. Wiedziałem, że tak bedzie. Jak na razie testuje różne opcje wynajmu. Do tej pory wynajmowałem auto 3 razy. Pierwszy raz na Krecie w 2011r. wynajęliśmy auto na miejscu z miejscowej wypożyczalni, na jeden dzień. Koszt ok. 120zł. Drugi raz na Teneryfie w 2015r. na 12 dni. Koszt ok. 300-350zł. Trzeci raz właśnie w Walencji. Nie chciałem na miejscu wypożyczać na lotnisku, żeby nie okazało się że nie ma wolnych aut. Więc zarezerwowałem przez internet licząc się z tym, że wyjdzie więcej. Do ostatniej chwili nie wiedziałem jaki to będzie koszt. Liczyłem, że łącznie wyjdzie 200-250zł/dobę. Wyszło 300zł/dobę. Następnym razem jak będę miał czas się przygotować, kupię najpierw ubezpieczenie zewnętrzne honorowane przez wypożyczalnie i wynajmę auto za parę złotych. Zobaczymy jak wyjdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lut 2018 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kempin napisał(a):
... Do ostatniej chwili nie wiedziałem jaki to będzie koszt. Liczyłem, że łącznie wyjdzie 200-250zł/dobę. Wyszło 300zł/dobę. Następnym razem jak będę miał czas się przygotować, kupię najpierw ubezpieczenie zewnętrzne honorowane przez wypożyczalnie i wynajmę auto za parę złotych. Zobaczymy jak wyjdzie ?

1) Jak to możliwe, że nie wiedziałeś jaki będzie koszt? Przecież to co do centa można określić. Wystarczy czytać warunki, a np na doyouspain one są dość dobrze opisane.
Podaj mi miejsce i czas i napisze Ci ile wyniesie wynajem.
2) Staram się nie generalizować, ale nie ma czegoś takiego jak zewnętrzne ubezpieczenie honorowane przez wypożyczalnię. Wypożyczalnia zawsze daje swoje ubezpieczenie z kaucją (no chyba że wykupisz ichniejsze to może być i bez kaucji); wielkość kaucji blokuje na karcie klienta i jakieś inne, zewnętrzne ubezpieczenia ich nie obchodzą. Mają Twoją kasę na karcie a Ty rób se co tam chcesz; kasa z jakiegokolwiek zewnętrznego ubezpieczenie będzie tylko i wyłącznie dla Ciebie a nie dla wypożyczalni.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Mar 2018 23:00 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
1) No właśnie okazuje się, że nie można wyliczyć dokładnie. A przynajmniej nie można na rentalcars. To co było w internecie nie było ostateczne. Doyouspain to w ogóle za 2 dni wyliczyło parę złotych (rezerwacja na kilka dni przed wynajmem). Było to rok temu w Walencji.
Spójrz na obecną majówkę w Walencji (w załączeniu zrzut ekranu). Nie wierzę w to że za ok 30zł można auto wynająć na 2 dni.

Miejsce i czas. Poproszę o sprawdzenie wynajmu na Korfu na 2 dni w majówki. Dokładne daty bez znaczenia.

2) Co do zewnętrznego ubezpieczenie to nie wiem. Gdzieś kiedyś wyczytałem na naszym forum.

Załączniki:
doyouspain2018.PNG
doyouspain2018.PNG [ 242.99 KiB | Obejrzany 7951 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lut 2019 21:39 

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 5
Trochę czasu minęło od ostatniego posta, ale sam szukałem informacji przed wyjazdem więc może się przyda.
Długo myślałem nad wypożyczeniem auta na tydzień i faktycznie na stronach ceny były mega niskie ok 20-50zł. Ale ostatecznie po czytaniu regulaminów, informacjach o kaucjach jakie blokują i problemach z kartami debetowymi (bo kredytowej nie posiadam) zdecydowaliśmy się odpuścić i ewentualnie po przylocie na lotnisku rozeznać się czy jest szansa na jakieś sensowne ceny jeśli byśmy już na miejscu stwierdzili, że auto się przyda.
Niestety jak można było przewidzieć w punktach dostawaliśmy oferty po 200-300eur. W tym wypadku z o wiele niższą kaucją bo ok 100eur. I jeśli chodzi o debetówkę to dowiedzieliśmy się, że mniej chętnie przyjmują, ale jest to do zrobienia przy czym działa to jak czytałem w innych tematach: pobierają tą kwotę z karty i przelewają z powrotem po oddaniu bezproblemowym (w przeciwieństwie do kredytowej gdzie tylko blokują). No i zwykle mówili że blokują więcej w stosunku do kredytowej.

Więc my odpuściliśmy auto i jeździliśmy metrem oraz tramwajami. Na szczęście to nam wystarczyło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group