Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lis 2019 16:30 

Rejestracja: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Cześć,

Na przełomie października byliśmy z Narzeczoną na wakacjach we Włoszech (Lamezia Terme). Jako pamiątki przywieźliśmy piękne zdjęcia i magnesy na lodówkę. Niestety jak się okazało Włoski wymiar sprawiedliwości postanowił nam wysłać jeszcze jedną pamiątkę ze wspaniałego miasta Cosenza... :( Na ile mój włoski i tłumacz google pozwalają mi zrozumieć to zostaliśmy ukarani za wjazd w uliczkę, gdzie była strefa ruchu (i rzeczywiście przypominam sobie taką sytuację, wjechaliśmy ogarnęliśmy się, że samochody tam nie jeżdżą i zawróciliśmy).

Stąd moje pytania:

1. Czy dobrze rozumiem, że mandat jest w wysokości 83,00 EUR + 5,20 EUR za opłaty administracyjne, jako,że mandat został wystawiony 31.10.2019 a ja otrzymałem go w dniu dzisiejszym 23.11.2019, więc już trafiam w ten czas 6 - 60 dni.

2. Czy jest w ogóle sens pisać odwołanie, że nie miałem okazji do zapłacić do 5 dni od daty wystawienia jako, że Sicily by Car dał nam znać mailowo dopiero dziś, a w ich systemie było to od 15.11.2019, natomiast zostało to wystawione 31.10.2019.

3. Jak to wygląda jeżeli chodzi o punkty karne, czy to jest jakoś przeliczane? W mandacie nie ma w ogóle o tym mowy - liczę, że to tylko kara pieniężna.

Poniżej załączam oba pisma, które dostałem. Martwi mnie, że pismo od policji jest niepełne (tylko pierwsza strona (page 1/4)). Ktoś dostał może mandat z Włoch i wie jak to wygląda w całości? Będę pisał do Sicily by Car o przesłanie całości. Mam nadzieję, że wysłanie pierwszej strony wynikało z Włoskiego podejścia i tego, że na kolejnych stronach jest już standardowy opis do wszystkich mandatów, szczególnie, że na tym piśmie jest data, miejsce na podpisy i na końcu jest zwrot "Seguono avvertenze sul retro" ->"Postępuj zgodnie z ostrzeżeniami z tyłu".

Image

Image
Proszę o pomoc i ewentualne rady, jak najlepiej i najszybciej to załatwić. Czy kontaktować się z Sicyly by Car czy może bezpośrednio z policją.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 23 Lis 2019 16:35 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Poczytaj to:
viewtopic.php?t=37026
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2019 16:38 

Rejestracja: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Dzięki na bank poczytam. Zastanawiam się w sumie jeszcze jak zweryfikować prawdziwość tego mandatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lis 2019 17:47 

Rejestracja: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Ok. Sprawdziłem i poczytałem. Numer konta zgadza się z numerem konta na stronie Communa di Cosensa. https://cosenza.etrasparenza.it/pagina7 ... atici.html więc zakładam, że mandat jest prawdziwy.

Z tego co czytałem to nie warto pisać odwołań, bo jak odmówią, to się dostaje dwukrotność obecnego mandatu. No nic, pozostaje tylko zapłacić.
Napisałem do Sicily By Car, żeby przysłali cały dokument, mam nadzieję, że będzie jakiś odzew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group