Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Wrz 2013 18:48 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 8
sebjag, dzięki za rozwianie wątpliwości. Biorę Euporcar pod uwagę, mają fajną ofertę - 160 euro na 6 dni w "moim" terminie.

Przemk0, ile płacisz za wynajem w Buget?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#22 PostWysłany: 24 Wrz 2013 21:05 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
_rachel_ napisał(a):
Przemk0, ile płacisz za wynajem w Buget?


144.36 EUR za samochód z grupy B (np.: Fiat Panda 1.2) za 7 dni (6,5 aby być dokładnym). Zastosowałem jakiś kupon znaleziony w necie (obniżający cenę o 30%). Budget ogólnie ma jakąś promocję teraz i wypożyczenie we Włoszech jest 10% tańsze.

http://www.budget.com.pl/budgetonline/p ... re_savings
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Wrz 2013 19:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 8
Napisz koniecznie o doświadczeniu z tą wypożyczalnią jak już wrócisz z podróży. Ostatecznie mam Locauto po anulowaniu rezerwacji w FireFly. Opinie ma również nie najlepsze, ale mam nadzieję, że będzie OK. Już nie chciałam zmieniać kolejny raz na innego dostawcę. Lecę 29 września :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Wrz 2013 14:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Co prawda nie dotyczy to tylko Sycylii, jednak tak się zastanawiam: wypożyczyłem ostatnio w Hertzu samochód. Zastanowił mnie jego stan: rocznik 2008, środek zużyty, silnik się poci, pojazd ogólnie zajeżdżony do granic możliwości. Na liczniku 63 000 km. Z ciekawości podesłałem numer VIN do kolegi pracującego w serwisie Opla i dostałem wiadomość zwrotną, że samochód ostatni raz był w ASO Opla 1,5 roku temu, z przebiegiem 197 000 km, obecnie więc pewnie ma gdzieś pod 300 000 km przebiegu. Czy można w jakiś sposób pociągnąć Hertza do odpowiedzialności za niezgodność z umową i uzyskać zwrot pieniędzy za wynajem? Przejeździł bezproblemowo cały wynajem.

Nie wiecie, ile kasy może wziąć Hertz z karty za przebitą oponę? Miałem to wyższe ubezpieczenie, ale nie dotyczy ono opon oczywiście. W nocnej drodze na lotnisko (wylot o 6:00) złapaliśmy kapcia, wrzuciłem do skrzynki kluczyk, jednak samochód zostawiłem na zapasowym kole dojazdowym, więc na pewno zauważą "defekt". Blokada na karcie cały czas jest, choć jeszcze nic nie ściągnęli... W jaki sposób można z nimi negocjować? Opona była 15 cali, chińskiej produkcji, fatalnej jakości i mocno zużyta, więc nowa o identycznie beznadziejnych parametrach powinna kosztować max. 200 PLN, łatanie zaś za 30 czy tam 50 PLN, boję się jednak że skasują ze mnie jakiś 1000...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Wrz 2013 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 29
mi w budget za zarysowany zderzak policzyli 320€. W PL naprawa takiej szkody u dobrego lakiernika to 300zł.
Negocjować ciężko, koleś bierze szkodę z cennika

Generalnie auto mialo kilka widocznych rys przed moim wypozyczeniem, pewnie każdego kto wraca z nowa obciążają opłatą a nie naprawiają auta. Koles od wypozyczen mowil ze co 2 auto ma jakies uszkodzenia i wypisuje karę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Wrz 2013 12:33 

Rejestracja: 28 Sty 2012
Posty: 7
Wróciliśmy właśnie z objazdówki po Sycylii i opiszę krótko nasze wrażenia. Samochód wzięliśmy z "Sicily By Car" przez rentalcars.com, odbiór był w Palermo w centrum i zwrot na lotnisku w Trapani. Na karcie kredytowej zabezpieczają 800 euro, u nas wyszło jakieś nieporozumienie przy rezerwacji przez pośrednika i udało się dogadać by było to tylko 500 euro (mniej nie mogą, ponieważ nie przechodzi im to wtedy przez system). Pracujący tam ludzie naprawdę dobrze mówili po angielsku, co zdecydowanie ułatwiło załatwienie całej sprawy.

Zwrot na Trapani można zrobić do 22:30, ale tylko do 21:00 jest 2 pracowników przy ich stoisku i jeśli mają duży ruch, to po tej godzinie ten co zostanie nie pójdzie i nie obejrzy przy nas samochodu. W takim wypadku robią to samo następnego dnia rano, a tego za bardzo nie polecam. Z wypożyczalni jestem generalnie zadowolony, żadnych problemów nie było.

Mam jeszcze kilka wskazówek, które mam nadzieję, że ułatwią Wam podróż:
- najtańsze paliwo na wyspie było w Villaggio Mosè. Ok 1,52 euro/l, gdzie w okolicach Trapani to jest już cena 1,75 euro/l, a gdzieniegdzie nawet 1,87 euro/l... Jeżeli planujecie jechać wzdłuż wybrzeża, to warto tak zaplanować by właśnie tam zatankować do pełna. Średnio to ok. złotówka na litrze ;)
- często podają przy stacji dwie ceny: jedna jest za samoobsługę, gdzie najpierw wrzuca się kasę i dokładnie za tyle tankuje i druga z tankowaniem przez pracownika. Zwróćcie na to uwagę, bo średnio to 0,10 euro/l więcej za drugą opcję. Zdarzyło mi się, że sam chciałem tankować, ale było między 7:00 a 19:00 i wtedy obowiązuje tylko wyższa cena...
- jazda po centrum Palermo to jak to sami Włosi mówią "mama mia". Tam nie ma zasad, każdy jeździ jak chce i gdzie chce. Szczególnie ci na skuterach, są wszędzie i wyprzedzają z każdej strony.
- z tego co się tam dowiedzieliśmy to miejsca parkingowe mają 3 kolory: białe - bezpłatne, niebieska - płatne i żółte - te są chyba dla mieszkańców (ale tego nie jestem pewien). W Trapani jako jedynym mieście widzieliśmy parkingowych, którzy chodzili po mieście i sprawdzali bilety za szybą.
- autostrada od Palermo do Catania jest płatna i kosztuje ok. 10 euro, natomiast pozostałe są podobno bezpłatne (jeździliśmy raczej mniejszymi drogami, więc to wiem tylko z ust jednego Włocha).
- ręka na klaksonie w miastach i wioskach to podstawa, nigdy tyle nie trąbiłem tyle co tam - dla nich to normalne ;)

To chyba tyle, jeśli chcecie o coś zapytać, to śmiało.


P. S. "Karta kredytowa" dla nich to każda karta, która jest tłoczona. Koniec końców przeszła zwykła karta MasterCard z Multibanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Wrz 2013 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
dmirstek napisał(a):
Co prawda nie dotyczy to tylko Sycylii, jednak tak się zastanawiam: wypożyczyłem ostatnio w Hertzu samochód. Zastanowił mnie jego stan: rocznik 2008, środek zużyty, silnik się poci, pojazd ogólnie zajeżdżony do granic możliwości.

W której wypożyczalni Hertza to było?
Ja z nimi miałem jak najlepsze doświadczenia, również we Włoszech. Jakieś pół roku temu w Bergamo dostałem Fiata 500 chyba prosto z salonu. Teraz znów mam u nich rezerwację 500tki na październik (lotnisko Trapani) w cenie EUR 14,90/dzień i ta cena jest aż podejrzanie niska ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Wrz 2013 14:16 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 14
właśnie wróciliśmy z Sycylii
pozwolę sobie przekazać kilka uwag o wypożyczalni i jeżdżeniu
tez wzięliśmy z Herza - prawie nowe Punto - ale nam policzyli sporo drożnej - wiec te 15 E to jakaś mega okazja
1. w momencie przylotu - kolo 22.30 - pod wypożyczalniami ustawiły sie spore kolejki polaków - nie wiem jak wyglądała spraw potem - mając na uwadze włoskie godziny pracy i ewentualne oględziny - bo parking naprawdę jest 400 m dalej
2. miały to być wakacje wiec kopiliśmy hotel w Trapani z transferem wieczorem i odwózką rano - polecamy choć wychodzi drożej ale byliśmy uśmiechnięci i wypoczęci.
3. dokupiliśmy pełne ubezpieczenie - zęby mnie rozbolały od kwoty - ale po powrocie uważam ze było warto

4. tam jeździ się inaczej - podporządkowana często znaczy pierwszeństwo, parkuje się gdzie potrzeba (rondo czy skrzyżowanie są ok), kierunkowskaz nie jest potrzebny (chyba ze na autostradzie tam przy wjeździe się włącza i tak przez godzinę :-)
ale w tym ich chaosie jest metoda - ruch jest zadziwiająco płynny, nie widzi się stłuczek (choć auta są poobijane), nikt się nie denerwuje
za to według mnie klakson używany jest sporadycznie - i tak nic by nie dal ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Wrz 2013 14:23 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 14
aha
1. parkingi, z tego co rozmawialiśmy, te zółte dla miejscowych są (były za szybami jakieś kartko/abonamenty) i nie wolno obcym się zatrzymywać
2. Trapani to istne utrapienie z tymi kontrolerami - bezpłatny jest kwadrans - już po 5 minutach była informacja o której zaczęliśmy korzystać - ładna laska kręciła się non stop - wiec płacimy grzecznie
3. autostrady są faktycznie bezpłatne ale na całym południu budują punkty poboru - za rok pewnie będą tak walczyć z kryzysem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Wrz 2013 14:29 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 5
@muusk,
Dzięki za info.

Powiedz proszę, duże kolejki pod Hertez, tzn. ile osób, 10 czy 50? :-) Zastanawiam się, ile zaplanować na odbiór auta.
Dlaczego twoim zdaniem warto zainwestować w pełne ubezpieczenie, miałeś jakieś przygody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Wrz 2013 15:02 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 14
w kategoriach bezwzględnych 10 osób to nie jest dużo ;-)
pod avisem było podobnie
ale pamiętaj ze jedna sprawa to kolo 10 min...
do tego dużo tu pisali o tym ze rygorystycznie podchodzą do godzin pracy - żart - bo nie wiem czy przypadkiem nie zamykają okienka...
poza tym te oględziny auta - po nocy i na szybkości - może być różnie
my mieliśmy nówkę z przebiegiem 8.000 km ale i tak po trzech dniach zobaczyłem przerysowany prawy próg...

ubezpieczenie
dla komfortu
psychicznego - bo na początku jest potężny szok - jeżdżą naprawdę jak po....
inne pojmowanie przepisów, wciskanie się na chama, skutery znikąd a nawet wrotkarka na rondzie ;-)
dla szybkości
gdy zdawaliśmy auto odbierający ograniczył się do spisania licznika i kółku wokół auta i tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Paź 2013 08:44 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
_rachel_ napisał(a):
Napisz koniecznie o doświadczeniu z tą wypożyczalnią jak już wrócisz z podróży. Ostatecznie mam Locauto po anulowaniu rezerwacji w FireFly. Opinie ma również nie najlepsze, ale mam nadzieję, że będzie OK. Już nie chciałam zmieniać kolejny raz na innego dostawcę. Lecę 29 września :)


Mam nadzieję, że będzie ok. bo podany numer tel. na rezerwacji to tak naprawdę numer do AVIS. Dlatego liczę na dobrą obsługę.

nutty napisał(a):
mi w budget za zarysowany zderzak policzyli 320€. W PL naprawa takiej szkody u dobrego lakiernika to 300zł.


W jakim mieście to było?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Paź 2013 19:25 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 8
Kilka dni temu wróciliśmy z Sycylii, więc podzielę się doświadczeniem z wypożyczaniem auta. Samochód mieliśmy zarezerwowany w Locauto z odbiorem i zwrotem na lotnisku w Trapani. Koszt wynajmu na 10 dni to 835 zł. Nie kupowaliśmy dodatkowego ubezpieczenia. Byliśmy przygotowani na blokadę większej kwoty na karcie kredytowej - jednak kwota 1100 euro (w tym 100 za ewentualnie niezatankowany do pełna bak paliwa) wywołała u nas lekki stres.
Samochód to Renault Clio z 2010 r. z mega słabym silnikiem (1,2l) i licznymi zarysowaniami. Pani z Locauto nie mówiła po angielsku, znała jedynie kilka zwrotów, dogadać się było bardzo ciężko. Po tym jak dostaliśmy kluczyki i mapkę z uszkodzeniami auta, poszliśmy na parking, gdzie miał czekać drugi pracownik wypożyczalni. Od razu domyśliłam się, że to ściema, żadnego pracownika na parkingu nie było. Zrobiliśmy zdjęcia wszystkich uszkodzeń, w tym tych, nieodzwierciedlonych na mapce z wypożyczalni i poszliśmy do punku na lotnisku. Powiedzieliśmy, że auto jest całe zarysowane, niektóre uszkodzenia niezaznaczone, pracownika na parkingu nie ma i że chcemy, by pani poszła z nami i spisała wszystko dokładnie. Chwilę trwało wyciągnięcie jej zza biurka, oczywiście była niezadowolona z tego powodu, jednak przyszła do auta i na naszą usilną prośbę do 8 czy 10 zaznaczonych na mapce uszkodzeń dopisała kolejne 4 (!). Byliśmy spokojniejsi.
Zwróciliśmy samochód po 10 dniach bez żadnego zadrapania i po obejrzeniu całego auta i stanu zbiornika przez tę samą panią otrzymaliśmy odpowiedź "OK" i pisemne potwierdzenie odbioru. Po 3 dniach od zwrotu dostaliśmy na maila informację od Locauto o odblokowaniu całej kwoty (blokady nie było widać na karcie). Generalnie więc nie mamy zastrzeżeń. Wniosek jest taki, że należy być bardzo uważnym i stanowczym, nie przystawać na próbach zbycia klienta i pamiętać o wszystkich kopiach podpisywanych dokumentów. Często jest tak, że podpisuje się oryginał, a jako potwierdzenie dla nas jest robiona kserokopia, o której łatwo jest zapomnieć, tym bardziej, że pracownicy wypożyczalni o nich "zapominają".

Co do wcześniejszych wpisów, jazda po Trapani nie sprawiała nam większych problemów, chociaż na początku trzeba było się przestawić na włoski styl jazdy. Z kolei Palermo wspominamy jako koszmar, nigdy więcej autem do Palermo :D

Co do parkingów w Trapani, jest duży bezpłatny parking przy Piazza Vittorio Emanuele, zostawialiśmy tam zawsze samochód i nie było problemu. Byli tam samozwańczy parkingowi, którzy podchodzili do każdego po kasę, jednak wiedzieliśmy na 100%, że parking jest bezpłatny, dlatego odmawialiśmy zapłaty, a po kilku dniach już nawet do nas nie podchodzili. Z kolei instytucja samozwańczego parkingowego w Palermo uratowała nas, staliśmy przy Teatro Massimo w samym środku miasta, bo taki parkingowy za niewielką opłatę znalazł dla nas miejsce, powiedział, byśmy nie płacili za parking, a jak wróciliśmy po całym dniu zwiedzania on dalej tam był, bo w ten sposób zarabia na życie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Paź 2013 21:55 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
Wróciłem już z Sycylii, więc mogę na spokojnie napisać jak to było z wynajmem. Po wylądowaniu w Trapani największe kolejki do punktu Hertz oraz punktu Sicily By Car. Do Avis/Budget tylko kilka osób. Osoba przed nami pyta się o pełne ubezpieczenie i dostaje informację, że to 27 EUR na dzień. Coś mi się nie zgadza, bo u mnie w mailu cena była 22 EUR za dzień. Gdy już jestem przy okienku to od razu wspominam o chęci zakupu "super cover" i pytam o potwierdzenie, że to 22 EUR za dzień. Pani coś mówi wtedy, że to cena netto i później patrzy na moją rezerwację. Coś jeszcze podpytuje kolesia z boku i mówi do mnie, że mam "good price". I rzeczywiście na rachunku za ubezpieczenie mam napisane, że jest 27 EUR za dzień, ale zaraz poniżej mam "Insurance discount" w kwocie ok. 22 EUR. Tak samo na sam wynajem też miałem jakiś discount 10%. Suma sumarum wyszło 284 EUR za 7 dni z pełnym ubezpieczeniem. Dostaliśmy Renault Clio 1.2 Live. Auto jest za duże jak na ten silnik, także z dynamiczną jazdą ten samochód nie ma nic wspólnego. Aczkolwiek było dobrze wyposażone i jeździło się nim przyjemnie. Miało nawet wbudowaną nawigację.

Pełne ubezpieczenie wykupiłem dla spokoju i bezproblemowego wynajmu. Nie musiałem wieczorem z latarką liczyć każdą rysę przy odbiorze. Nie musiałem nikogo ciągać na oglądanie auta przy jego zdawaniu. Przy parkowaniu nie myślałem, czy tu jest bezpiecznie i czy samozwańczy parkingowy nie zrobi mi rysy za olanie jego prośby o kasę. Pełen spokój. Tyle, że drogi w cholerę :)

Co do stylu jazdy Sycylijczyków to ja się zaadaptowałem szybko (w Palermo nie byłem, ale od samych miejscowych słyszałem, że jest tam hardcore). W miastach jeździ się powoli, bo nie ma się gdzie rozpędzić. Jest lekki chaos, ale wszyscy jadą 20-30, więc szansa na jakiś wypadek jest mała. Trzeba tylko przyjąć zasadę, że "kto pierwszy wjedzie na skrzyżowanie ten ma pierwszeństwo". Na drogach wojewódzkich, autostradach nie widziałem niczego czego nie widziałem w Polsce. Niektórzy wręcz się wloką, może to byli turyści :) Włosi nie używają kierunków i to chyba wkurza najbardziej.

Parkingi w miejscach w których byliśmy były darmowe albo w przystępnych cenach (identycznych jak w Polsce w podobnych miejscach). W Trapani rzeczywiście łazili samozwańczy parkingowi, których także olewaliśmy gdyż parking rzadko w pełni się zapełniał. Niestety raz spotkała nas tam przykrość. Otóż zaparkowaliśmy w nocy między dwoma samochodami, a rano okazało się że było to już poza miejscami parkingowymi. Policja wlepiła nam mandat 41 EUR. Sami oczywiście stawiali tam swoje wozy gdzie popadnie i im martwe pole nie przeszkadzało. Nie zapłaciliśmy na miejscu, zobaczymy czy dojdzie do nas do Polski.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Lis 2013 11:28 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 5
Kilka dodatkowych słów ode mnie po powrocie z Sycylii. Auto mieliśmy z ryananerowego Hertza. Po wylądowaniu kolejka jakieś 10-20 osób. Dwie osoby pracujące po stronie Hertza. Wszystko raczej szybko i sprawnie. Zamiast małego autka dostaliśmy przymusowe duże - trochę słabo, nie było nam to potrzebne i wyszło mega spalanie, a diesel to ok 1.70 EUR.

Nie braliśmy żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Blokada na karcie na ok. 1500zł (3 dni po powrocie już nie ma blokady).

Co do samej jazdy, idzie się przyzwyczaić, choć czasami nie jest łatwo się przedzierać przez wąskie, górzyste uliczki z motorkami po lewej i prawej. Proponuję też zachować trochę większe odległości, bo nigdy nie wiadomo kiedy ktoś się zatrzyma lub skręci. Plusem jest to, że tam raczej szybko nikt nie jeździ. Parkingi dla miejscowych są oznaczone na żółto, dla pozostałych na niebiesko (parkomaty standardowo aktywne do 15 września, choć niektóre i później). Są jeszcze białe miejsca, ale do tej pory nie wiem dla kogo :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Lis 2013 13:24 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
Białe są darmowe dla wszystkich :) Trzeba tylko uważać na ewentualne znaki ograniczające długość postoju. San Vito Lo Capo widzieliśmy znaki, że na białych miejscach można zaparkować jedynie na 1h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 21 Mar 2014 17:05 

Rejestracja: 21 Mar 2014
Posty: 20
Chcąc wynająć auto na Sycylii polecam EasyTrapani.
Dostępne samochody można znaleźć w linku: http://www.easytrapani.com/2/dostae_pne ... 65418.html

Co oznacza wynajem samochodu:
√ Nie ma potrzeby płacenia kartą kredytową
√ Drugi i trzeci kierowca za darmo
√ Pełne ubezpieczenie (od kradzieży, wypadku, osobiste)
√ GPS
√ 24h dostawa
√ Bezpłatna dostawa w każdym punkcie miasta
√ Fotelik dla dziecka za darmo
√ Kaucja nie jest wymagana
W celu rezerwacji należy dokonać przedpłaty w wysokości 30% całości kosztów wynajmu.
Koszt to €59 za dzień.
Na stronie http://www.easytrapani.com/2/opinie_o_nas_2920028.html oraz https://www.facebook.com/EasyTrapanicom znajdują się opinie oraz komentarze klientów - wszystkie są prawdziwe!

Zapraszam do kontaktu - easytrapani@easytrapani.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 22 Mar 2014 00:02 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
My byliśmy na Sycylii we wrześniu 2013 i też mam kilka wskazówek. Niestety nie znam firmy od ktorej wynajmowaliśmy auto ani blokad na karcie. Polecam obowiązkowo dokupić ubezpieczenie. My auto mieliśmy 7 dni i 2 razy ktoś nas zarysował na parkingu przy plaży - większość aut na Sycylii jest porysowana i to mocno, im to nie przeszkadza. Dodatkowo mieliśmy jedną podbramkową sytuacje. Jeśli chodzi o styl jazdy to jest raczej mało zorganizowany :) Natomiast na duży plus autostrady lub drogi szybkiego ruchu - my z Trapani przez Eris (zwiedzanie o 1:00) dotarliśmy na wschodnie wybrzeże przed wschodem słońca na dwóch kierowców :) Mieliśmy Forda Focusa, jakiś diesel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 21 Gru 2014 14:56 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Słuchajcie a na karcie trzeba mieć całą kwotę zabezpieczenia czy oni po prostu na kredytówce robią blokadę(jakby kredytowany)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:38 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Powiedźcie proszę z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować auta? Chcę coś wynająć na maj i niestety ceny coś na tej sycyli są zabójcze:)
Będziemy jechali w 6 więc potrzebuję 2 aut 4 osobowych. Na wszystkich wyszukiwarkach ceny są praktycznie takie same.
Interesują mnie firmy europcar lub locauto.
Uważacie, że warto jeszcze czekać czy już rezerwować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group