Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kutaisi ⇌ Batumi
#1 PostWysłany: 08 Lut 2017 16:21 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Szukam jak najdogodniejszego dojazdu na trasie Kutaisi - Batumi RT.

Wyszukiwarka gruzińskich kolei nic nie znajduje. Dziwne... (również uwzględniając stację Makhindjauri).

Jest bus http://www.georgianbus.com/, ale niestałe godziny odjazdów różne są w zależności od dnia i lądowań samolotów na lotnisku Kutaisi.

Jest http://geometro.ge/en/travel-informatio ... able-fares z tym, że nie sprzedają biletów online z i do Kutaisi (autobus przejeżdża tamtędy po trasie z Tbilisi). Na maile nie odpowiadają.

Ktoś coś wie n/t innych możliwości? Czy marszrutki z miasta Kutaisi jeżdżą o jakiś stałych porach, czy dopiero jak zbiorą całego busa? (będę z rodziną i nie uśmiech nam się siedzieć kilka godzin, aż będzie komplet...)
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#2 PostWysłany: 08 Lut 2017 16:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Wystarczy z lotniska przejść kawałeczek do głównej drogi i masz marszrutki średnio co pół godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#3 PostWysłany: 08 Lut 2017 17:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
spoko w roku 2014 wygladalo to tak:

wychodzisz z lotniska idziesz na glowna droge, przechodzisz przez ulice i czekasz 10-20 minut na maszrutke :)
podroz do Batumi to okolo 2 godzin jazdy, koszt wtedy to 10 lari za osobe - wrazenie z przejazdu maszrutka
z kierowca lamiacym wszystkie mozliwe przepisy - bezcenne :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#4 PostWysłany: 08 Lut 2017 17:29 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Dzięki. Myślicie, że w kwietniu o 22:00 również jest to możliwe...? Będę z żoną i dzieckiem, więc trochę ryzykowne.

Ew. rano spod McDonald's coś tam jeździ? Jest jakiś rozkład?

P.S. W Gruzji już kiedyś byłem sam. Czekałem 6h w marszrutce z Tbilisi fo Erywania, aż zbierze się komplet i... się nie zebrał. Do stolicy Armenii nie dojechałem.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#5 PostWysłany: 08 Lut 2017 17:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌km040711‌ To może weź pierwszy nocleg w Kutaisi. Odpoczniecie po podróży,zobaczycie z grubsza miasto i po obiadku do Batumi,opcja mniej stresująca. ;)Marszrutek z Kutaisi do Batumi jest multum i nie czeka się długo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#6 PostWysłany: 08 Lut 2017 17:42 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Dzieki @miriam, to w tej chwili najbardziej realna opcja.

Szukam innych rozwiązań (czyt. jak najszybszego dotarcia do Batumi), ponieważ już kolejnego dnia mam wylot z Kutaisi.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#7 PostWysłany: 08 Lut 2017 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
@‌km040711‌
A ty chcesz się dostać z lotniska po przylocie?
Jeśli tak to Georgian bus jeździ zgodnie z latami. Ja jechałem tak po przylocie na lotnisko Kutaisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#8 PostWysłany: 08 Lut 2017 17:57 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Ląduję o 21:25. GeorgianBus jest dopiero o 01:45, w Batumi pzred 4. Dwa dni później mam wylot. Chciałbym spędzić jak najwięcej czasu w Batumi.

Regularne połączenia to wspomniany GeorgianBus, lub kolejnego dnia również GB lub Metro Georgia, ale dopiero po południu. Wiem, ze są marszrutki, ale zbytnio im nie ufam, ponieważ tak jak pisałem wcześniej podczas poprzedniego pobytu chciałem jechać jedną do Erywania i się nie doczekałem, a jadąc do Kazbegi również kręciłem się pomiędzy busami ok. 3h, czekając, który w końcu będzie gotowy do odjazdu. Wracając z Tbilisi do Kutaisi trafiłem do marszrutki gdzie gość mówił: "spoko zaraz jedziemy". Po czym on i jego pomocnik biegali po całym bazarze i nagabywali ludzi, żeby właśnie z nim jechali. Po ok. dwóch godzinach stwierdzili, ze im się kalkuluje (zebrali kilka osób) i ruszyli.

Łudziłem się (łudzę się nadal?), że są tam przewoźnicy, którzy kursują regularnie i punktualnie, i głównie tego tyczyło się moje pytanie.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#9 PostWysłany: 08 Lut 2017 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
@‌km040711‌
Geoegianbus jest skorelowany z lotami.
Czym lądujesz o 21.45?

Najlepiej napisz do Geoegianbus na FB odpisuja bardzo szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#10 PostWysłany: 08 Lut 2017 23:52 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 1
Może po prostu weźcie taxi.:) nie pamiętam ile płaciłem, ale nie były to wygórowane kwoty.. Oczywiście po solidnym targowaniu, ale po kilku minutach ktoś na pewno za rozsądną kwotę pojedzie ;)

Wysłane z mojego X5 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#11 PostWysłany: 10 Lut 2017 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 218
niebieski
Również z rodziną planuję przejazd z Kutaisi do Batumi, ale z opcją jaką proponuje miriam, czyli pierwszy nocleg w Kutaisi i następnego dnia busem do Batumi. Jeżeli chcesz bezpośrednio po przylocie nie tracić czasu i pojechać do Batumi, to proponuję opłacić transfer ze strony Wizza. Koszt porównywalny jak Georgianbus i bezpośreni przejazd. Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#12 PostWysłany: 10 Lut 2017 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
A ja powtarzam że Geoegianbus jeździ po przylotach. Wystarczy z nimi pogadać na FB. Ja tak robiłem w październiku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Batumi
#13 PostWysłany: 13 Lut 2017 16:51 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Wizz z Warszawy ląduje o 21:25. GeorgianBus do Batumi jest o 01:45 (4'20'' po przylocie). Tak jest napisane na georgianbus.com i na ten kurs można kupić bilet, więc raczej niemożliwe jest, aby był jakiś wcześniejszy kurs.

Taksówka to jest jakieś rozwiązanie, ale na pewno droższe.

Marszrutki z trasy lub z McDonaldsa są, ale tak jak pisałem wcześniej - system organizacyjny gruzińskich marszrutek nie sprzyja podróżowaniu z dzieckiem.

Zamawiając transfer ze strony Wizz nie są podane godziny odjazdów, a tylko daty. Wnioskuję, że współpracują z Georgianbus i zmienia się tylko wystawca biletu, a przewoźnik i jego rozkład jest ten sam.

Liczyłem, że są jacyś inni przewoźnicy, którzy są punktualni i rozkładowi. Wychodzi jednak na to, że nie i trzeba będzie się ostro gimnastykować. Trudno, innego wyjścia nie ma.
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Batumi-Kutaisi
#14 PostWysłany: 09 Mar 2017 19:14 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Proszę o wskazanie dokładnej lokalizacji w Batumi skąd odjeżdżają marszrutki lub autobusy do Kutaisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Batumi-Kutaisi
#15 PostWysłany: 09 Mar 2017 20:06 

O http://www.georgianbus.com/ Ci chodzi ?

Odjeżdża z Ninoshvili St. Koło " Tańczących fontann" i hotelu Radisson.

https://goo.gl/maps/azzXjYYKu272
Góra
 PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Batumi-Kutaisi
#16 PostWysłany: 09 Mar 2017 23:03 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Ten autobus zawiezie mnie do centrum miasta czy tylko na lotnisko Kutasi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Batumi-Kutaisi
#17 PostWysłany: 09 Mar 2017 23:25 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Te busy spod Radisona to Georgian bus i jadą na lotnisko w Kutaisi.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Batumi-Kutaisi
#18 PostWysłany: 10 Mar 2017 07:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Muszę dostać się do miasta a nie na lotnisko. Jeśli wiecie coś więcej, proszę o podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Batumi-Kutaisi
#19 PostWysłany: 10 Mar 2017 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
To zamiast Georgianbusa wybierz zwykłą marszrutkę.
Odjeżdżają z parkingu przy targu w centrum Batumi.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Batumi-Kutaisi
#20 PostWysłany: 10 Mar 2017 11:48 

dyzio1 napisał(a):
Muszę dostać się do miasta a nie na lotnisko. Jeśli wiecie coś więcej, proszę o podpowiedź.


Jechałem Giorgianbusem. Ford transit. Całkiem wygodny.Jedzie bez zatrzymywania i wjeżdżania do wiosek po drodze. Coś ze 3 godziny , jak pamiętam, bo droga taka sobie. Podejrzewam , że marszrutka jedzie o wiele dłużej.

Te kursy są skomunikowane z godzinami odlotów, z lotniska.

A z lotniska bez problemu dostaniesz się do miasta lokalną marszrutką. Jest to opisane wiele razy w odpowiednim temacie.
Góra
 PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group