Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ilha Grande
#1 PostWysłany: 15 Lut 2016 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
W wielu wątkach pojawiają się informacje o Ilha Grande, ale nie było tej atrakcji więc pozwoliłem sobie ją dodać :)

Dotarcie na wyspę

Z Angra dos Reis:
http://www.objetivatour.com/#!translados/c1a4e
https://aguavivatour1.websiteseguro.com ... ommon/home

Z Conceição de Jacareí:
http://www.vilanovatour.com.br/#horarios - 60 BRL w dwie strony
http://www.objetivatour.com/#!translados/c1a4e

Z Mangaratiba:
http://www.grupoccr.com.br/barcas/linha ... os-tarifas


Mapy
Image

Image



Moje pytanie do osób które były
- czy aby posnurkować na Lagoa Azul - lepiej się wybrać już z wyspy czy jednak z lądu - ile to zajmuje i jakie są ceny łódek/promów?
- to samo jeśli chodzi o plażę Lopes Mendes

Czy da się te dwie atrakcje ogarnąć jednego dnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#2 PostWysłany: 15 Lut 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Łódka do Lopes Mendes kosztowała 30 lub 40 reali (już nie pamiętam). We wszystkich biurach ta sama cena. Tak naprawdę dopływa się do Pousa i kawałek trzeba przejść na drugą stronę cyplu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#3 PostWysłany: 22 Lut 2016 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
@krasnal
Z Lopes Mendes wiem, że to tak wygląda - bardziej mi chodzi o to czy można popłynąć powiedzmy na 2h?
Czy łódki na plaży Pousa po prostu stoją i czekają - czy są jakieś rozkłady?
Podana przez Ciebie cena to w dwie strony czy w jedną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#4 PostWysłany: 22 Lut 2016 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Byłem w ostatni weekend na Ilha Grande więc chętnie podzielę się aktualnymi informacjami.
Normalna łódź cena 15 reali OW/30 reali RT, oczywiście płyniemy do Pousa i musimy pokonać pieszo 15 minut drogi na plażę Lopes Mendes.
Można również skorzystać z uslug "speed boat" w cenie OW 25/50 RT.
Praktycznie co pół godziny coś płynie z portu w Abraao. Można wybrać się tylko na 2 godziny jednak wtedy spędzi się na plaży tak naprawdę niewiele czasu.
Początkowo mieliśmy zamiar wrócić po 2 godzinach jednak skończyło się na 5 gdyż plaża jest naprawdę bardzo opustoszała i rewelacyjna :)
Powroty z Pousa są mniej więcej o pełnych godzinach więc jeśli popłyniesz o 11 to możesz wrócić o 13.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#5 PostWysłany: 24 Lut 2016 11:28 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 2
Witam, jak waszym zdaniem najlepiej dostać się z tej wyspy do Rio?
Chciałem wyruszyć w godzinach porannych z Abraao, chyba najlepiej popłynąć do Mangaratiba i stamtąd busy jeżdżą co godzinę lecz wg rozkładu http://www.grupoccr.com.br/barcas/linha ... os-tarifas i google maps z Abraao jest jeden prom po 17 :?
Wyczytałem wyżej że promy płyną co pół godziny więc może jest coś więcej niż 1 prom dziennie?
będę wdzięczny za podpowiedzi
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#6 PostWysłany: 24 Lut 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ten który podałeś, to oficjalny państwowy przewoźnik. Jest wielu przewoźników prywatnych (droższych), na pewno do Angra i do Jacarei. Nie wiem jak do Mangaratiby:
http://www.objetivatour.com/#!translados/c1a4e
https://aguavivatour1.websiteseguro.com ... ommon/home
http://www.vilanovatour.com.br/
Z Angry do Rio masz również autobusy co około 1-2h.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#7 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 104
Loty: 127
Kilometry: 253 754
Z Abrao prom CCR odplywa ok. 10 rano i kosztuje 15 R$.

Szybsi przewodnicy kosztuja 40 R$ i kursuja rzeczywiscie co pol godziny.

Jest jeszcze trzeci przewoznik i kosztuje 25R$ ale nie wiem kiedy odplywa ...

Z Angra do Reis masz bardzo wygodny autobus Costa Verde do Rio (55R$)


A ja ku mojemu zdziwieniu skorzystalem z opcji transferu door2door za 110 R$ :) nie chcialem z bagazami tulac sie po Rio wiec nawet ta oferta mi sie oplacila. Minus taki ze busiki duzo mniej komfortowe niz Costa Verde ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Jackgda89 napisał(a):
Chciałem zobaczyć RIo tez z morza myślałem ze może jest ten widok jakiś ciekawy.

Na Ilha Grande również się wybieramy na 3noce. Może jakieś wskazówki co do wyspy?

Które szlak jest warty polecenia, czy brać łódkę na lopez mendez czy jednak spacer bo są ciekawe widoki, które bary/restauracje omijać szerokim łukiem. Na jaki Rejs tam się zdecydować, i czy warto niurkowac z butla czy snorkeling w zupełności wystarczy? Dzięki z góry za odp.



Chcesz zobaczyc jak zyja Carioca w swoim ''naturalnym srodowisku'', wybierzcie sie po zmroku do dzielnicy Lapa. To prawdziwe Rio z samba na ulicy.

Ilha Grande
Na Lopez Mendez wez motorowke, nalepiej zebrac na plazy kilka osob ktore codziennie zbieraja sie przy pomoscie, zeby skorzystac z malego statku i za ta sama cene np. w 5 osob dojedziecie 3x szybciej motorowka. Dodatkowo jesli ocean bedzie troche ''zafalowany'' macie gwarantowana atrakcje w postaci wodnego roller costera ;) Wlasciciele malych motorowek kreca sie codziennie od ok. 8 na plazy w Abraao.
Czas ktory w ten sposob zaoszczedzicie polecam Wam na wykorzystanie do przejscia z Lopes Mendez na malutka plaze Santo Antonio. Droga na nia zaczyna sie na rozgalezieniu drog do Lopes Mendez (nie da sie przeoczyc drogowskazu). Wybralismy sie tam wracajac z Lopes Mendez. Sciezka prowadzaca tam, istna dzungla, gdzie po deszczu nie bylo szans aby przebyc ja w butach/japonkach wiec wszyscy szlismy na boso w malym blocie ;) Warto bylo.
Na Lopes Mendez koniecznie fiiltr 50, bo ta plaza jest jedyna w swoim rodzaju. Jest to szeroki pas wrecz bialego piasku ktory w tej konfiguracji dziala jak lustro dla slonca (nawet miejscowi Wam to powiedza) i mozna sie nabawic poparzen slonecznych.

Co do restauracji i barow to nie powiem Ci zeby ktorykolwiek wyjatkowo byl zly. Siedzielismy na Ilha Grande 5 dni wiec chyba wiekszosc odwiedzilismy. Jako wskazowke moge Ci tylko powiedziec, ze wszystko co jest w pierwszej lini od morza jest drozsze od tych dalszych,a wcale jakoscia w zaden sposob nie odbiega (no ale ta zasada jest dosc powszechna). Koniecznie wybierzcie sie do Atelie Cafe na Mango-Mohito lub innego drinka. Rowniez jedzenie tam jest wyjatkowe.

Co do nurkowania to mysle, ze snoorkeling jest w tym wypadku wystarczajaca. To oczywisice moja prywatna opinia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2019 17:56 

Rejestracja: 01 Mar 2019
Posty: 4
No właśnie jeżeli chodzi o favele w tym momencie Kasia z kanału fiftynapol
Mieszka na Rocinha i niby nic się jej nie dzieje co prawda ma tam lokalsa ale mimo to.
Na pewno nie zdecyduje się na zwiedzanie tych favel z jeepa bo to jak safari wyglada,
Najchętniej sam bym tam poszedł bez narzeczonej zostawiajac wszystko w hotelu , ale zapewne decyzje podejmę w ostatnim momencie na miejscu. Mnie tem temat interesuje tyle się słyszy o tym w tv chciałbym to na własne oczy zobaczyc, noe tylko ta biedę ale również jak się tam toczy życie
Posmakować kuchni, zobaczyć jak dzieciaki grają. W piłkę może zagrać z nimi, może coś kupić na pamitatke.

Na Lape nocą na pewno się wybierzemy :)

Dzięki za wskazówki co do Ilha Grande, na pewno będą przydatne :)

Tylko jeszcze małe pytanie czy na większości plaz tam są wodne taksówki? I do której kursujA
Jeżeli miałbym ochotę np zobaczyć. Zachód słońca. Na którejś z plaz a żeby jej wracać po nocy przez dżunglę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Mar 2019 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Wybierzcie sie taksowka wodna do Dois Rios. To opuszczona wioska na poludniu wyspy ktora moze zamieszkuje z 15 osob. Bylo tam kiedys wiezienie do ktorego trafali najwieksi przestepcy z Rio. Otoczone oceanem, sprawia wrazenie niedostepnego. Wiezienie jest juz zabytkiem muzealnym ktory mozna zwiedzac Jest otoczone mroczna wioska porosnieta mchem i latoroslami ktora kiedys pelnila funkcje zalpecza wiezienia . Wioska ma 2 male knajpy, w ktorych mozna zjesc swieza rybe przyrzadzana w zupelnie domowy sposob. Do Dois Rios mozna rowniez dotrzec na piechote przez dzungle, ale przez ktora wiedzie szeroka droga ''ziemna''. My sie zdecydoalismy na ten krok. W 2 strony jest to 20km. Droga wiedzie dokladnie 5km pod gore i po 5km schodzi sie ciagle w dol. Po drodze mozna spotkac malpki :). Taksowke wodna do Dois Rios mozna rowniez wziac z Lopes Mendez lub doplynac stamtad na Lopes Mendez.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#11 PostWysłany: 20 Mar 2019 09:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ja zdecydowałem się iść na piechotę z Abraao na Lopes Mendes, szlak nie jest źle oznaczony, ale mógłby być lepiej. W jedną stronę zajęło mi to z 5h z tego co pamiętam i co najważniejsze dla mnie było (na czym się sparzyłem, więc na Lopes Mendes byłem tylko z pół godziny) NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAKUPU WODY PO DRODZE (Pouso to 3 domy na krzyż, bez możliwości płacenia kartą), więc trzeba wziąć dużą ilość wody (polecane) ze sobą, albo gotówkę by kupić coś do picia po cenach "Plażowych".
W Pouso można złapać łódkę w do Abraao za 15 R$, ale nie ma żadnego rozkładu, trzeba usiąść przy pomoście i czekać aż coś przypłynie. Płatność gotówką przy wysiadaniu w Abraao.

Czy poszedłbym raz jeszcze? Nie, wolałbym spędzić czas na plaży lub iść gdzieś dalej, a na Lopes Mendes/Pouso przypłynął łódką ;) (z Pouso na Lopes Mendes to 20 min na piechotę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#12 PostWysłany: 26 Paź 2019 10:23 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Z jakiego dworca w rio odjeżdzają autobusy Costa Verde do Angra Reis?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#13 PostWysłany: 03 Lis 2019 10:54 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
Novo Rio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#14 PostWysłany: 21 Gru 2020 12:16 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Pozwolę sobie odświeżyć wątek po naszym pobycie na przełomie listopada i grudnia 2020.

Na wyspę dopłynęliśmy z Mangaratiba dużym wolnym promem, który odpływał ok 8:00. Po tym jak wysiedliśmy z busa spokojnie zdążyliśmy się jeszcze wynudzić także nie ma obaw, że nie zdążycie na prom. Do portu dojechaliśmy autobusem Costa Verde z dworca Novo Rio. Autobus startował o godzinie 5, bilety zakupiliśmy przez internet. Za 2 osoby dorosłe i dziecko 8 lat zapłaciliśmy ok. 180$R za taki przejazd łączony.

Wskazówka dla osób które mają sporo bagażu i nocleg gdzieś we wschodniej części miasteczka. Warto wybrać utwardzoną drogę przez centrum Abraao. My niestety szliśmy plażą tak jak nas google poprowadził i urwałem dziecku rączkę od walizki. Ale widziałem też turystki, które wylądowały z bagażem w rzeczce:)

Abraao żyje głównie z turystyki co widać to po dużej liczbie agencji turystycznych. Ceny trzymają dość sztywno i ciężko było się targować. My zdecydowaliśmy się na:
1. Ilha volta (dookoła wyspy) cena wyjściowa 220$R nam się udało za 190$R i dziecko za darmo. Będąc na plaży Aventureiro jeżeli chcecie wspiąć się po skałkach pamiętajcie o obuwiu. Skały nagrzewaja się niemiłosiernie i można sobie stopy poparzyć gdy jest słoneczny dzień.
2. Ilhas Paradisas za 150$R i dziecko for free wyjściowa cena 160$R. Woda wliczona w cenę w obu wycieczkach, maski trzeba było mieć swoje.

Powrót do Rio wzięliśmy poprzez biuro na wyspie. Transport szybką dwusilnikową łodzią do Angra dos Reis i stamtąd bus bezpośrednio do hotelu to koszt 110$R od osoby dziecko 50%
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#15 PostWysłany: 21 Gru 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
To byl smieszny widok patrzac na tych wszystkich ludzi ciagnacych te walizki po blocie, plazy badz zwirze. To jest dzungla z wykarczowana wioska, na takie tereny tylko plecaki! Bylem tam w listopadzie zeszlego roku i przez 3 dni chodzilem non stop boso bo padal deszcz i duzo latwiej bylo sie zabic w havaianasach niz idac boso.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#16 PostWysłany: 21 Gru 2020 13:13 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Jak się później patrzy to widok śmieszny, jednak idąc samemu w 35 stopniowym upale, po całej nocy w podróży z 2 forclazami 60 i do tego walizką w ręku średnio było mi do śmiechu :) My z żoną mieliśmy plecaki do tego laptopy no a młody musiał mieć walizkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ilha Grande
#17 PostWysłany: 21 Gru 2020 18:29 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 115
-- 21 Gru 2020 19:15 --

Podzielę się z wami fajną miejscówką na Ilha Grande. Byliśmy 4 dni na plaży Proveta (jedna łódź dziennie [o 14 z Angra dos reis, 7 rano powrót] - 25R$ od osoby). Turystów może kilkunastu max, plaża raczej pusta. Ze dwie-trzy knajpki, sklep ze słabym zaopatrzeniem, kościół ewangelicki, totalny luz. I szlaki piesze na północną stronę wyspy - ok 5-6 km do Aracatiba.

-- 21 Gru 2020 19:29 --

A praia ...

Załączniki:
Ilha Grande Proveta.jpg
Ilha Grande Proveta.jpg [ 569.22 KiB | Obejrzany 1275 razy ]


Ostatnio podbity przez barbo, 21 Gru 2020 18:29
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group