Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2023 14:53 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Hej, interesują mnie miej znane wyspy, regiony kontynentalnej Europy z piękną/interesująca przyrodą.

Mam na myśli miejsca takie jak:

- Azory (np: Flores, Corvo)
- Wyspy Liparyjskie ( Volcano, Stromboli)
- Wyspy Owcze
- Vaeroy, Senja ( Norwegia)
- Hornstrandir (Islandia)

Większość z tych miejsc jeszcze przede mną, ale powyższe chyba nakreślają mniej więcej o co mi chodzi. Niektóre z tych miejsc to swoje przeciwieństwa, ale każde ma coś w sobie, jeżeli chodzi o krajobrazy i naturę. No i są trudniej dostępne, żeby je zobaczyć, trzeba trochę poplanować.

Nie chodzi mi o miejsca ogólne znane, popularne kierunki biur podróży. Fajnie jakby te miejsca były na tyle duże, żeby mogły być celem wyjazdu samym w sobie, a nie jedynie atrakcją, która można obskoczyć w pół dnia/ załatwić godzinną wycieczką łódką itp.

Macie takie miejsca, które odkryliście gdzieś przypadkiem, może przeglądając google maps itp :)? Podzielcie się swoimi tajemnicami, marzeniami ( jeśli możecie :P )!


Ostatnio edytowany przez puniek8 12 Lis 2023 08:41, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 11 Lis 2023 14:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
I dlatego są perełkami, bo im bardziej się dzielimy, tym bardziej kończą jak Madeira i inne miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lis 2023 15:29 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Z jednej strony sie zgadzam, ale myśle, też, że jak już mowic o takich sprawach to "specjalistyczne fora" to nie aż takie zle miejsce by o tym rozmawiac. Większość takich miejsc wymaga jednak troche wysilku i researchu, by je zobaczyc.

Rozmawiamy tu na forum o masie roznych trickow na tanie bilety, uzyskiwanie kart debetowych/kredytowych, spelniania warunkow, otrzynywabiu statusow itp. Kazdy z tych tematów lubi ciszę, ale jest jednak tych tematów masa :)

Temat założyłem dla tychk, ktorzy jednak beda chcieli sie takimi miejscami podzielic - Sam szukam inspiracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lis 2023 15:33 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Zawsze za najładniejszą wyspę uważałem Korsykę. Góry, morze, sporo dzikiej przyrody. Kiedyś drogi były dość uciążliwe, więc nie było dużo masowej turystyki.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Lis 2023 16:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
puniek8 napisał(a):
Z jednej strony sie zgadzam, ale myśle, też, że jak już mowic o takich sprawach to "specjalistyczne fora" to nie aż takie zle miejsce by o tym rozmawiac. Większość takich miejsc wymaga jednak troche wysilku i researchu, by je zobaczyc.


No i widzisz. Research i lecisz. A nie pytanie na forum, o perełki. Zawsze moje perełki kulinarne dzielę na 3
Dla forum/stron
Dla znajomych
Dla mnie

Bo niektóre perełki, chcę zeby były cały czas perełkami
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2023 16:11 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Ok, mozesz polecic w takim razie jakies perelki dla forum :)?
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Lis 2023 16:45 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Wyspy Kornati. Wypłynięcie z Pakostane lub Biogradu.
Góry Velebit.
Passo Stelvio.
Szwajcaria.
Okolice jeziora Garda.
Okolice jeziora Como.
Wyspa Uznam.
I tysiące innych miejsc.

Aaaa, o Francji kontynentalnej zapomniałem. tam Bukowi rozdarł się worek z parkami.
I wiele innych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ZENNNEK uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Lis 2023 18:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
puniek8 napisał(a):
Ok, mozesz polecic w takim razie jakies perelki dla forum :)?


Oczywiście ze nie. Podałem tyle ile musiałem.

Z innej strony, 50 postów, trochę zwiedziłes a perełek nie widać od ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Lis 2023 18:28 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Nie rozumiem, skąd te uszczypliwości. Napisales, ze masz kategorie rzeczy, ktorymi mozesz sie podzielic na forum, wiec o nie zapytalem. Jeśli nie chciales sie niczym podzielić, to nie wiem po co w ogóle ta dyskusja i dogryzanie. Jak nie mam czym sie podzielic to odpuszczam temat.

W pierwszym poscie podalem swoje perełki.

Rozumiem, ze najlepiej dzielic sie informacjami ogolnie dostępnymi, z wypraw na Majorke i Zakyntos, a najlepsze smaczki zostawiac dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Lis 2023 19:51 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Nie wiem czy można to nazwać ukrytą perełką, ale mi przypadła do gustu największa wyspa Estonii - Saaremaa oraz greckie Karpathos.
Świetne jest też np. Jersey, ale nie wiem czy jednak nie nazbyt popularne.

A co do popularnych miejsc, to bardzo wiele z nich jest popularna w sezonie, a potem tylko wiatr hula. Zdaje sobie sprawę, że często nie bez powodu, ale jednak można znaleźć taki moment kiedy zwiedzać można spokojniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
puniek8 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 11 Lis 2023 21:10 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Dla mnie najpiękniejsze wyspy w Europie to: Korsyka (za wszystko, plaże, przyrodę, wszystko jest na nie tak małej, cudnej wyspie), Madera za przyrodę i Sardynia za plaże.
Ślicznie i bardzo smacznie jest w Algarve (Portugalia). Cudny region.
Piękny do objechania jest Peloponez - wspaniała kuchnia, plaże (np. Limeni, Tolo) i urocze miasta (np. Nafplio, Monemwasia).
Do tego trzeba dodać cudne Włochy.
Każdy musi wybrać coś dla siebie, uwzględniając swoje zamiłowania, sympatie, zwiedzanie, plażowanie, trekking, nurkowanie, itp.
Dla mnie ranking cudnych miejsc (regionów) to:
1. Korsyka
2. Algarve
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Lis 2023 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@puniek8 , raczej bym przemyślał koncepcję wątku i postawił jakieś kryteria. Bo skoro w pierwszym koście pojawia się Madera, którą oferują w biurach podróży, a później Como, Garda i Algarve, to coś słabo ukryte są te perełki, skoro są jednymi z najpopularniejszych turystycznie miejsc. Wątek z potencjałem, ale zaraz będzie 20 stron popularnych miejscówek.

Z drugiej strony jest sporo miejsc nieznanych szerszej turystycznej publiczności, dajmy na to turecki Van, miejsce urocze, masy turystów się tam nie wybierają, ale też trudno powiedzieć aby to było miejsce anonimowe, albo że odkrył je ktoś, kto przypadkiem zboczył ze szlaku. Albo Tsinandali w Gruzji, niepierwszorzędna atrakcja, ale też w przewodnikach pewnie jest. Wysokie Góry w Azerbejdżanie (Shahdag)? Piękne, ale postawili tam nawet resort pod szyldem Marriotta, przewodniki uwzględniają te miejsca, a okoliczne miejscowości są w czołówce drugorzędnych atrakcji Azerbejdżanu.

Ew. nazwę wątku można zmienić na "gdzie jest fajnie" i do luźnych gadek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
puniek8 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Lis 2023 08:39 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Dzięki za wskazówki, zmieniłem tytuł i treść posta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lis 2023 09:57 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Teraz jest bardziej bezpłciowo i niezbyt po polsku :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2023 10:02 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Może, ale wszystkim nie dogodzę:) nie sądzilem, że taki temat wzbudzi tyle kontrowersji. Jak ktos ma jakies konkretne propozycje zmiajy to bardzo proszę o sugestie. Myślę, że z treści każdy wywnioskuje o co chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lis 2023 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Jedno z moich ulubionych słów: "destynacje" :mrgreen:
Nie mieści się to raczej w kategorii "piękne", ale co tam ;) Większość z forumowiczów doskonale kojarzy to miejsce.
https://www.facebook.com/watch/?v=1733614920059416
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lis 2023 11:22 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
No to jest przeciwieństwo miejsc o jakie mi chodziło. Tym bardziej, że nie jest to "destynacja", w która chciałoby się jechać na kilka dni :P
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 12 Lis 2023 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@puniek8 Wiem ;), Tak na serio, wyspa Rugia jest naprawdę fajna ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Lis 2023 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
za @nelson 1974 ..... byłem parę lat temu przez tydzień. Zgadzam się i potwierdzam - miejscówka jak najbardziej na parodniowy pobyt. Obskoczyłem w majówkę - ładne plaże, fajne miasteczka i park narodowy Jasmund z "białymi" klifami. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Lis 2023 15:24 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Przez ostatnie 3 lata, początkowo w związku z pandemią, jakoś więcej jeździmy po Europie i dochodzimy do wniosku, że w wielu jej fragmentach najfajniejsze jest szwendanie się po prowincji. Poniżej wybór miejsc, które mogę polecić na podstawie doświadczeń z tych wyjazdów.
Założenie: mamy do dyspozycji samochód i poszczególne miejsca traktujemy jako bazę na kilka dni do zwiedzania okolicy. Gdzie się da chodzimy po górach i pagórkach (niewyczynowo). Przy planowaniu miejsc do odwiedzenia głównymi źródłami są Google Maps, mapy.cz, Wikipedia i co się uda wyguglać o danym miejscu - w tradycyjnych przewodnikach po całych krajach jest przeważnie bardzo mało, a czasem nic + dostępność korzystnych noclegów przez booking, airbnb czy miejscowe strony.

Austria, rejon Lungau - mieszkaliśmy raz w Tamsweg, raz w Sankt Michael im Lungau

Włochy:
- Val d'Ossola, okolice Domodossola. Mieszkaliśmy w Montecrestese. Świetna baza do wycieczek też w okoliczne miejsca w Szwajcarii (przełęcz Simplon, a nawet Zermatt) i od włoskiej strony Monte Rosa.
- alpejskie doliny w Piemoncie przy francuskiej granicy. My byliśmy w Val Grana (baza w Monterosso Grana), ale tam jest kilka równoległych dolin, które są równie atrakcyjne.
- Gualdo Tadino i cała okolica w Umbrii - następna dolina "za górą" od Asyżu,
- okolice gór Maiella w Abruzzach. Mieszkaliśmy w Lama dei Peligni, ładny jest też położony tuż obok płaskowyż z miasteczkami Roccaraso i Pescocostanzo.
- Castelsardo na północnej Sardynii (w sumie Alghero też świetne, ale to już nie jest mniej znana destynacja...)

Chorwacja (w maju, czyli poza sezonem, zdecydowanie nie w wakacje!):
- wyspy Cres i Lošinj,
- Pelješac (mieszkaliśmy w Orebiciu)

Bałkany:
- Travnik i masyw Vlašić (jako przystanek po drodze, nie cel sam w sobie) w Bośni. Obowiązkowo obejrzeć wcześniej stosowny odcinek Makłowicza!
- góry Komovi w Czarnogórze,
- góry Prokletije w Czarnogórze (baza w Gusinje)
- Theth w Albanii,
- Epir w Grecji - byliśmy po kilka dni w regionie Zagorochoria (baza w Monodendri, wąwóz Vikos) i w rejonie Tzoumerka (wieś Syrrako).

Hiszpania:
- Cabo de Gata w Andaluzji,
- Alpujarras (baza w Orgivie),
- wybrzeże kraju Basków (mieszkaliśmy w Elantxobe, byliśmy m.in. w Bermeo i Lekeitio, ale większość miejscowości tam wygląda równie atrakcyjnie),
- zachodnia część wybrzeża Galicji (mieszkaliśmy w Muxii)
- góry na pograniczu Asturii i Leonu - oprócz bardziej znanych Picos de Europa fajny jest jeszcze region Somiedo, Babia y Luna i Valle de Laciana.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group