Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Maj 2017 13:34 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 1
Witam,
Nie wiedziałem, gdzie taki post "wsadzić", postanowiłem tutaj...
To moj pierwszy post na forum ,witam wszystkich.
Moje pytanie związane jest z planowanymi tygodniowymi wakacjami, między 15 maja a 15 czerwca. 7 dni, poludnie Europy. Niskobudzetowo.
Przeglądam właśnie oferty polskich biur podrozy ze stronki travelplanet.pl i nurtuje mnie jedna kwestia.
Kiedy zdecydować się na daną ofertę by kupić ją najtaniej? Jak najszybciej? Czekać gdy widzę, że cena spada? Mniemam, że nikt mi nie poda ilości miejsc w samolocie jaka pozostała na dany lot ale czy można jakos to samemu sprobowac zweryfikować?
Akurat w moim przypadku chodzi mi o zorganizowane wakacje z biura a nie wyszukiwanie tanich lotow z Wizzaira czy Ryainaira.
Może ktoś coś podpowiedzieć?
Pozdrawiam,
Rafał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Maj 2017 13:53 

Jeśli masz cały miesiąc na to, żeby gdzieś wyjechać i nie masz problemu z urlopem (w sensie: możesz go wziąć kiedy chcesz, nawet z 1 dniowym wyprzedzeniem), a jest Ci obojętne czy wylądujesz w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii, to możesz czekać na atrakcyjne last minute. Możesz sprawdzić jak dzisiaj kształtują się ceny wczasów rozpoczynających się dajmy na to za 3 dni i zorientować się jakich cen możesz się spodziewać. To również pozwoli Ci ocenić czy ta niepewność w kwestii terminu i miejsca warta jest oszczędności.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Maj 2017 13:58 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Od siebie dodam, że najlepiej rezerwować lasta pod koniec dnia, około 17.00, wtedy cena w zasadzie spada do najniższej możliwej, ale jest ryzyko, że ktoś sprzątnie ci sprzed nosa, dlatego warto sprawdzać ilość miejsc. Tak jest np. w przypadku rainbowtours.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2017 22:41 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 4
nie chcę zakładać nowego tematu a że mój dotyczy podobnego tematu to pozwolę sobie tu napisać.
Jak zawsze szukałem ofert na fly.pl. Oferta się pojawiła, trochę zwlekałem z jej kupieniem bo ze dwie godziny. Napisałem, czy oferta aktualna, potwierdzono, że tak. Przeszedłem przez etap rezerwacji i wyjątkowo nie było opcji płacenia, trzeba skontaktować się z biurem. Tam mi powiedziano, że oferta na wszystkie wycieczki na tej trasie jest nieaktualna bo skończyły się miejsca w samolocie. Na fly4free też pokazywało, że nie ma miejsca. Co dziwne miejsca były na travelplanet. Przeszedłem przez cały etap z płatnością włącznie. Dostałem umowę i chyba wszystko jest OK. W dalszym ciągu na fly.pl widoczne są wycieczki z tego samego wylotu. Z ciekawości zadzwoniłem po dwóch dniach i pan powiedział, że oferta nie jest aktualna. Na travelplanet w dalszym ciągu można kupić wycieczki które lecą tym lotem, oczywiście cena jest gorsza ale i tak w miarę atrakcyjna.
Czy to jest normalne ? Pierwszy raz się coś takiego przytrafiło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Cze 2017 22:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌stopi‌ Travelplanet pewnie ma swoją, wcześniej zaklepaną pulę miejsc na ten rejs i jeszcze jej nie wyczerpało,w przeciwieństwie do innych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Cze 2017 23:06 

proponuję proste rozwiązanie. Napisz ile masz kasy ( przykładowo minimum 1000 maksymalnie 1200 kwota może być nawet w tenge) ,opisz swoje upodobania co i jak chcesz zobaczyć( zabytki, czerwoną dzielnice, przyrodę,etc) a MY Ci cos skombinujemy. Dla informacji- 3 lata temu ja objechałem CAŁE Morze Czarne mając w kieszeni około 300 $ ,więc budżet przy chęciach to sprawa drugorzędna :D
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Cze 2017 23:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌BradPitt‌ ale kto ma napisać?Założycielowi tematu chodziło o wakacje z biura a drugi już kupił przez travelplanet ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Cze 2017 23:21 

jak nima chętnych ja znajde :mrgreen: :shock: może wyzdrowieje i się wyleczy z biur podróży :lol: :lol: :mrgreen:
Góra
 PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Cze 2017 23:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Anonymous napisał(a):
może wyzdrowieje

No życzę ci :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Cze 2017 22:36 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 4
a co jest złego w biurach podróży ?
Nie raz udało mi się polecieć za takie pieniądze, że sam w to nie wierzyłem. Innym razem najlepiej wychodzi czarter i airbnb, ale nie ma na to reguły. No może taka, że jak lecę z żoną i dzieckiem to szukam last minute a jak do tego ze znajomymi to muszę dużo wcześniej kupić bilety bo na 1-2 przed odlotem nie ma szans. Nie wydaje mi się, że jest to taniej. No chyba, że bym brał z kraju konserwy ;).
Przykładowo z zeszłym roku za moją trójkę zapłaciłem 2500 zł za Gran Canarię z HB a wcześniej byliśmy w 7 osób na Cyprze, lot ok 250 zł plus duże mieszkanie z tarasem w centrum Larnaki za 1900 zł. Biorąc pod uwagę jedzenie myślę, że ta druga opcja wyszła drożej.

Wracając do mojego wcześniejszego pytania napisałem do biura podróży. Odpisali, że jest jedna pula i widocznie ktoś musiał zarezerwować ale nie zrobił płatności i dlatego przez jakiś czas oferta była nieaktualna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lip 2017 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
A czy jest jakaś strona na której można podejrzeć ile zostało wolnych miejsc w danym locie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lip 2017 22:58 

tak,jest taka strona i nie tylko o jednym locie a o wszystkich -AMADEUS :mrgreen: :lol: :D
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2017 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Ale amadeus to chyba jak masz już zabókowany , kupiony bilet
a mnie interesuje mozliwosc sprawdzenia jeszcze przed kupnem, ile zostało wolnych miejsc na dany lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Sie 2017 12:12 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 15
Można spróbować mając dostęp bezpośrednio do GDSu np. Amadeusa, ale i tak będzie to bardziej estymacja ze względu na to, że informacja podawana przez linie lotniczne o ilości miejsc jakie pozostały/są dostępne w poszczególnych taryfach. Jest jeszcze inny sposób (estymacji) tych pozostałych miejsc, ale również tylko z dostępem do GDSu.
_________________
Image
---
Minds are like parachutes - they only function when open
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Sie 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
lovenz napisał(a):
A czy jest jakaś strona na której można podejrzeć ile zostało wolnych miejsc w danym locie ?

Expert Flyer, platna subskrypcja. Pokazuje dostepne miejsca w samolocie i pokazuje ile zostalo biletow w danej klasie taryfowej, znaczy czy wiecej niz 9. Przydatne, gdy chce sie kupic bilety w konkretnej klasie taryfowej albo zobaczyc jakie sa wolne miejsca.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 03 Sie 2017 22:13 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Dla touoperatorów (jak w temacie) czyli czarterów raczej nigdzie poza ich stroną nie znajdziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Wrz 2017 15:17 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,
na wstępie dobrze byłoby rozróżnić dwie kwestie:
biuro podróży (także online) to m.in.: wakacje.pl, travelplanet i niemal każde do którego można wejść z ulicy
touroperator (TO): Rainbow, ITAKA, Grecos, Tui, Neckermann, itp.
Jeśli chodzi o wycieczki i ich jakąś pulę, to jest jedna pula miejsc dla biur podróży gdyż to jedynie inkubatory wycieczek danych Touroperatorów. Pulę miejsc w samolocie czy hotelu ma dany touroperator. Osoby pracujące w biurach podróży mają na ogół dostęp do programu MerlinX, a w nim jest właśnie zawarta cała pula wycieczek takich inkubatorów, można w nim także podejrzeć miejsca w samolocie oraz ile pokoi zostało w danym hotelu. Wyświetlanie tych danych zależy jednak od TO, który posiada miejsca w samolocie lub hotelu (Rainbow nie podaje tych danych z poziomu MerlinX'a) i nie lubi dzielić się takimi informacjami ze swoimi agentami (pracownikami biur agencyjnych poprzez telefon na infolinię agencyjną). Inne biura jednak inaczej do tego podchodzą.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group