Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Lip 2015 11:59 
Awatar użytkownika

srebrny
pr0f napisał(a):
Image
Bellagio z promu

Ktoś tu chciał nas troszkę oszukać, to nie Bellagio tylko Varenna, widać nawet górę z zamkiem :)
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#22 PostWysłany: 07 Sie 2015 13:40 

Loty: 180
Kilometry: 256 131
niebieski
jjbb24 napisał(a):
Plan jak najbardziej do zrealizowania choć wiele zależy, że tak powiem, od temperamentu zwiedzających. Jeden obleci miasteczko, rzuci okiem w prawo i lewo i jest usatysfakcjonowany a drugi chce posiedzieć 3 godziny nad jeziorem i pogapić się na przykład na odpływające promy. Na początku lipca byłam nad Como, z Bergamo wyjechałam o 9 rano, podróż do Varenny nie jest długa, w drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze Lecco korzystając z faktu, że i tak się tu trzeba przesiadać. Pani konduktor w pociągu powiedziała, że bilet który skasowaliśmy w Varennie jest ważny 6 godzin więc nie było problemu ze zrobieniem sobie przerwy w Lecco. I wróciliśmy do Bergamo na 18, był jeszcze czas na wieczorny spacer po mieście.

A czym jechałas nad/do Como i ile placilas? Bo tez sie zamierzam wybrac do Varenny a z Varenny do Bellagio promem i nie wiem jak to czasowo ogarnac.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 07 Sie 2015 13:43 
Awatar użytkownika

Zbanowany
do como z bergamo można dojechać z przesiadka np w monza.

#24 PostWysłany: 21 Gru 2017 14:28 

chciałbym trochę odnowić temat.

lecę w lutym do Bergamo i zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu, żeby być bardziej mobilnym w zależności od pogody. Był ktoś kiedyś w lutym, gdy pogoda nie była sprzyjająca? Jak wygląda kwestia dróg i dojazdu z Bergamo do Varenny na kilka godzin? Jest możliwość, że śnieg zasypie drogę i będzie ciężko dojechać małym samochodem? Jest dosłownie wszystko zamknięte czy jakąś prostą knajpkę / sklep, żeby kupić coś ciepłego i się ogrzać?

prawdopodobieństwo, że będzie "ładna" pogoda to raczej 50/50 czy z tendencją deszczową i zachmurzeniem?
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 21 Gru 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
namteH napisał(a):
do como z bergamo można dojechać z przesiadka np w monza.
albo autobusem
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 27 Gru 2017 09:36 

pio93 napisał(a):
lecę w lutym do Bergamo i zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu, żeby być bardziej mobilnym w zależności od pogody. Był ktoś kiedyś w lutym, gdy pogoda nie była sprzyjająca? Jak wygląda kwestia dróg i dojazdu z Bergamo do Varenny na kilka godzin? Jest możliwość, że śnieg zasypie drogę i będzie ciężko dojechać małym samochodem? Jest dosłownie wszystko zamknięte czy jakąś prostą knajpkę / sklep, żeby kupić coś ciepłego i się ogrzać?
prawdopodobieństwo, że będzie "ładna" pogoda to raczej 50/50 czy z tendencją deszczową i zachmurzeniem?

Byłem w tamtym roku w okolicach Bergamo przez 5 dni w drugiej połowie stycznia i przez cały pobyt była piękna, słoneczna pogoda. Koleżanka była tydzień później i było mglisto i padał deszcz. W Varennie spędziliśmy jedno popołudnie i miejscowość była zupełnie pusta. Przy nabrzeżu promowym kilka osób, a tak to nie było żywej duszy. Chcieliśmy zjeść coś w jakiejś knajpce, ale wszystko było pozamykane. Fakt, że zwinęliśmy się stamtąd ok 17:00, więc jak to we Włoszech mogło być zamknięte.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 27 Gru 2017 12:08 

Loty: 199
Kilometry: 332 116
niebieski
Trudno powiedzieć które jezioro wybrać bo oba są na pewno warte uwagi.
To co jednak przede wszystkim polecam to darowanie sobie podróżowanie komunikacją miejską a jednak zdecydować się na wypożyczenie samochodu osobowego. Koszty wypożyczenia są bardzo niskie a jednak poruszając się nim jesteśmy zdecydowanie bardziej elastyczni. Szczególnie właśnie jeśli chodzi o podróżowanie wokół jezior kiedy to możemy w każdej chwili się zatrzymać, zeby zrobić sobie krótki spacerek i kilka fajnych zdjęć. Ja zarówno jedno jak i drugie jezioro tak objechałem i nie wyobrażam sobie czekania i uzależniania się od komunikacji miejskiej...

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#28 PostWysłany: 27 Gru 2017 13:52 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@malediwy pozwolę mieć sobie nieco odmienne zdanie. Na komunikację w Lombardii nie ma co narzekać, pociągów, autobusów ile dusza zapragnie a człowiek nie musi się martwić parkingami.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#29 PostWysłany: 27 Gru 2017 17:58 

Loty: 199
Kilometry: 332 116
niebieski
zulu napisał(a):
@malediwy pozwolę mieć sobie nieco odmienne zdanie. Na komunikację w Lombardii nie ma co narzekać, pociągów, autobusów ile dusza zapragnie a człowiek nie musi się martwić parkingami.
Pewnie, ze każdy ma prawo mieć odmienne zdanie...:-) Co do parkingów to problem rzeczywiście może jest ale w sezonie... Poza nim nie ma większego problemu z zaparkowaniem... Generalnie trzeba też pamiętać, że ta komunikacja miejska też nie zabiera za darmo.... Jak się wszystko zsumuje to opcja z samochodem nie tylko jest wygodniejsza ale też i wcale niekoniecznie droższa od komunikacji miejskiej...:-) Ale... każdy oczywiście może mieć odmienne zdanie jak i preferencje... :-)

#30 PostWysłany: 27 Gru 2017 18:13 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Tam gdzie dociera komunikacja publiczna to jest spoko ale jest pełno miejsc, gdzie ciężko dostać się inaczej niż własnym środkiem transportu.

#31 PostWysłany: 27 Gru 2017 18:50 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Ja robiłem Como na jednodniówkę w styczniu a Gardę w czwartek tez jednodniowo. Obydwa razy trafiliśmy na piękna słoneczna pogodę, bezchmurne niebo i ok 5 stopni. Gwarancji pogody nikt nie da ale z tego co patrzyłem przez jakiś czas przed wyjazdami prognozy podawały raczej dobre warunki.
Oba jeziora są piękne. Na krótki wypad z Bergamo wybrałbym jednak Como ze względu na to, ze jest bliżej i chyba łatwiej dostępne. Plus nie jedziesz płatna autostrada jak nad Garda. ( wiem są dostępne drogi bezpłatne ale dłuższe a przy jednodniowkach to istotne)
Ja brałbym auto w ciemno. Nie wiem jak z komunikacja poza sezonem ale autem w jeden dzień objechałem naprawdę kawał jednego i drugiego jeziora. W zimę parkingi nad jeziorami w większości są darmowe. Pierwszym razem za auto płaciłem 10E, drugim 12E. Wypożyczane przez ECR (mam ubezpieczenie zewnętrzne na rok wiec biorę najtańsze opcje). Należy tylko spojrzeć na kwestie łańcuchów śnieżnych aby wypożyczalnia nie doliczala za nie opłaty. Łańcuchy albo zimowe opony są wymagane wg przepisów od 23 listopada do 23 kwietnia.

Taka refleksja mnie jeszcze naszła po wizycie nad Garda w grudniu, ze w sezonie musi być tam naprawdę prze....e z parkingami. Nie mam pojęcia gdzie się tam parkuje gdy aut jest więcej. Sa jakieś parkingi miejskie, w sezonie płatne ale ich wielkość w porównaniu do liczby turystów musi stanowić jakiś mały procent potrzeb.

Ostatnio edytowany przez Gaszpar 27 Gru 2017 19:06, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 27 Gru 2017 19:02 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Gaszpar napisał(a):
...Łańcuchy albo zimowe opony są wymagane wg przepisów od 23 listopada do 23 kwietnia....

Na wszystkich drogach czy tylko takich bardziej górzystych?

#33 PostWysłany: 27 Gru 2017 19:03 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Wymagane tz musza być w samochodzie. Na drogach są znaki w miejscach, w których maja być założone w przypadku śniegu.

#34 PostWysłany: 27 Gru 2017 19:31 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@Gaszpar
A jak mi nie dadzą za darmo z wypożyczalni i policja mnie zatrzyma i dostanę mandat to będzie moja wina czy wypożyczalni?

#35 PostWysłany: 28 Gru 2017 09:48 

niebieski
@namteH
Jak nie zatankujesz i w połowie drogi zabraknie Ci paliwa to będzie Twoja czy wypożyczalni wina? :D
Pytanie z cyklu retorycznych ;)
Wypożyczalnie dorzucają łańcuchy ale trzeba się upomnieć. W przypadku jazdy po tych "nie" górzystych drogach jest to zbędny balast. Łańcuchy musisz mieć na tych odcinkach dróg, na których są wymagane i potwierdzone znakami - czyli lwia część tras w Alpach.
 Relacje PM off
namteH uważa post za pomocny.

#36 PostWysłany: 28 Gru 2017 18:06 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@Maciek78
Jak by było retoryczne to by nie kazali za nie płacić...

#37 PostWysłany: 31 Gru 2017 19:31 

Chciałbym objechać Como rowerem dookoła- czy są jakieś większe przewyższenia czy nudniejsze fragmenty które warto ominąc promem? To samo z jeziorem Garda, jakby ktoś miał jakieś przydatne pod kątem rowerowej wycieczki info?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 01 Sty 2018 13:43 

Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@traveller jadąc dookoła Gardy warto rozważyć wjazd z Malcesine na Monte Baldo i zjazd rowerem.
http://funiviedelbaldo.it/en/
https://www.fly4free.pl/forum/garda-szlaki-gorskie,1227,69180

#39 PostWysłany: 02 Sty 2018 22:14 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@traveller
Nie wiem jakie masz doświadczenie w takich wyjazdach, ale ja bym doradzał nie omijać jakichkolwiek wzniesień. Pamiętaj, że po każdym podjeździe jest duża szansa na zjazd ;)

#40 PostWysłany: 04 Sty 2018 10:17 
Awatar użytkownika

traveller napisał(a):
Chciałbym objechać Como rowerem dookoła- czy są jakieś większe przewyższenia czy nudniejsze fragmenty które warto ominąc promem? To samo z jeziorem Garda, jakby ktoś miał jakieś przydatne pod kątem rowerowej wycieczki info?

Nad Como nie byłem lecz się wybieram. Nad Gardą zaś spędziłem tydzień w 2016r i objechałem je (autem) calutkie. Jak dla mnie "najnudniej" jest na samym południu - płasko i nie ma tak urokliwych miasteczek jak w północnej części. Jezioro leży w większości w terenie mocno górzystym i jest kilka podjazdów aczkolwiek jeśli masz dobrą kondycję to dasz radę :) zawsze można zrobić sobie przerwę i podziwiać widoki, które Ci się nie znudzą bo Garda jest po prostu przepiękna.
 Relacje PM off  

[ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości