Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Mar 2014 21:35 

cześć wszystkim!
szukam osób, które wyrabiały takową wizę (turystyczna powyżej 30 dni) w ambasadzie w W-wie i mogą powiedzieć czy można ją bez problemu otrzymać nie składając wszystkich "papierków" wymienionych na stronie ambasady. Jest tego cała masa: wyciąg z konta bankowego, rezerwacja biletu lotniczego i noclegów, zaświadczenie z pracy po angielsku... da radę po prostu złożyć sam wniosek ze zdjęciem, zapłacić 43 eur i będzie ok???

Pytam, bo często tych wszystkie warunki nie trzeba spełniać i jest ok - np do Chin też były niby jakieś rezerwacje potrzebne i bilet, a obyło się bez tego.

Wiem, że do 30 dni można dostać "an arrival", ale chciałbym tam polecieć na trochę dłużej (5-6tyg).

Jak ktoś chciałby się też podzielić swoimi wrażeniami z pobytu tam to też będę bardzo wdzięczny! Naprawdę jest tam tak niebezpiecznie?? Czy nie ma dramatu jak się normalne środki ostrożności zachowa, nie włóczy się po nocach i po przedmieściach JNB

Z góry serdeczne dzięki i pozdr!
marcin
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 01 Kwi 2014 16:42 

podnoszę temat - wyrabiał ktoś taką wizę turystyczną do RPA > 30 dni?

co by post jałowy nie był, to mogę tylko napisać, że wysłałem pw do kilku osób, które dało się wyszukać na forum, że były w RPA i ogólny wydźwięk ich słów był +/- taki, że nie jest wcale tak źle z tym bezpieczeństwem w RPA :)

pozdr!
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 01 Kwi 2014 16:49 
Awatar użytkownika

złoty
http://alltoptens.com/top-ten-dangerous-countries-2014/
ale to tylko statystyka

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 01 Kwi 2014 16:54 

platynowy
Hej,

odnośnie wizy w ambasadzie Ci nie odpowiem - ale możesz zaplanowac tak podróż by wyskoczyć na chwilę do innego kraju - Mozambik (wiza na granicy), Lesotho (wizy nie trzeba) i będziesz miał nowe 30 dni

Bezpieczeństwo - byłem kilka lat temu ; jnb centrum wynajętym samochodem - drzwi trzyma się zamknięte (tak nam poradzono) , bo zdarzają się napady na skrzyżowaniach , soweto - nikt nas nie zaczepiał ; nie biegaliśmy z dobytkiem po nocy ;) inne miasta np. pretoria , nelspruit w 100% bezpieczne ; nie byliśmy na południu ,ale zdaje się, że jest jeszcze lepiej . Ogólnie RPA to cywilizowany kraj na poziomie Europy Zachodniej.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 02 Kwi 2014 15:54 

dzięki @jasiub za odp - większość osób (która była tam!) mówi o RPA podobnie jak Ty

odnośnie statystyk... w podanym linku RPA na 7 miejscu, Rosja na 9, USA na 10... zatem wszystkim "odradzam kategorycznie" wizyty w tych krajach, ehh.... pisać, by pisać...

pozdr
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 02 Kwi 2014 18:09 
Awatar użytkownika

Loty: 398
Kilometry: 510 284
srebrny
jasiub napisał(a):
Ogólnie RPA to cywilizowany kraj na poziomie Europy Zachodniej.

Dość odważne stwierdzenie. Będę za miesiąc, ale z aparatem na szyi po ulicach Johannesburga chodzić na pewno nie będę:p Poglądowe porównanie Johannesburga z Warszawą:
http://www.numbeo.com/crime/compare_cities.jsp?country1=Poland&country2=South+Africa&city1=Warsaw&city2=Johannesburg
A tutaj szczegółowe, dokładne i bardzo ciekawe dane na temat zróżnicowania przestępczości w samym RPA:
http://www.crimestatssa.com/index.php

#7 PostWysłany: 02 Kwi 2014 18:28 

platynowy
Opisałem moje doświadczenia, a nie statystyki. Zauważ , że napisałem też, że centrum Joburga jest uznawane za niebezpieczne. Podobnie podróżowanie metrem (czytałem, bo nie korzystałem - miałem wynajęty samochód). Zauważ,że statystyki dotyczą porachunków wewnętrznych i incydentów ,które dzieją się w lokalnych społecznościach, z którymi turysta nie ma styku. Podtrzymuję stwierdzenie dotyczące poziomu rozwoju kraju - drogi, sklepy , knajpy, hotele i moim zdaniem też bezpieczeństwo (z wyjątkami i przy zachowaniu zdrowego rozsądku) są w standardzie europejskim, a nie afrykańskim.

Mam porównanie z krajami ościennymi i RPA w porównaniu do nich to 2 różne światy na korzyść RPA (nie piszę o Namibii , bo nie byłem , a też podobno jest cywilizowanie).
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 02 Kwi 2014 18:42 
Awatar użytkownika

złoty
od lat rpa jest w czołówce najbardziej niebezpiecznych miejsc
pod koniec lat 90 głośna była sprawa podroży poślubnej pary z polski
ona chyba w końcu przeżyła ale co to za życie?

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 02 Kwi 2014 18:51 
Awatar użytkownika

Loty: 651
Kilometry: 1 617 242
złoty
Byłem w Johannesburgu jakieś 8 miesięcy temu i nie czułem się zbyt bezpiecznie. Może to przez te informacje w sieci, ale ogólnie nie wiem czy warto zwiedzać to miasto. Mnie nie urzekło. Szczegóły podałem na blogu: http://explore-world.you2.pl/kategoria/afryka/rpa/

#10 PostWysłany: 02 Kwi 2014 18:58 

platynowy
Plizz , w prawie każdym kraju można znaleźć historię o zamordowanych turystach. Ja napisałem swoją subiektywną opinię i tyle. Nie zagwarantuję , że @maaarcin jak pojedzie to nie zostanie napadnięty,okradziony itp... Jednak znam wiele osób , które jeździły po RPA i nic złego się nie stało. Po prostu zawsze należy zachować zdrowy rozsądek i nie pchać się tam gdzie wiadomo , że jest niebezpiecznie. W Joburgu centrum, soweto to getta , gdzie po prostu po nocy się nie chodzi , tak samo jak w Parku Krugera nie wysiada się z samochodu by pogłaskać dzikiego słonia. W większości wielkich miast na świecie są dzielnice, rejony , które się omija i tyle.

przemos74 napisał(a):
Byłem w Johannesburgu jakieś 8 miesięcy temu i nie czułem się zbyt bezpiecznie. Może to przez te informacje w sieci, ale ogólnie nie wiem czy warto zwiedzać to miasto. Mnie nie urzekło. Szczegóły podałem na blogu: http://explore-world.you2.pl/kategoria/afryka/rpa/

A z tym stwierdzeniem się w 100% zgadzam. Joburg też mnie nie zachwycił i nie widzę specjalnego sensu by go zwiedzać. My chcieliśmy zobaczyć Soweto , widzieliśmy i pojechaliśmy dalej ;-)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 02 Kwi 2014 19:12 

Loty: 791
Kilometry: 744 474
platynowy
Te rankingi są niewątpliwie przesadzone, natomiast nie byłbym aż takim optymistą, co do bezpieczeństwa w RPA.

Mam w pracy kilku kolegów stamtąd, którzy tam mieszkają lub mieszkali. Rzeczywiście jest bezpiecznie, pod warunkiem, że wiesz dokąd możesz, a dokąd nie możesz wchodzić.
Kiedyś mieliśmy wspólne zawody sportowe i kolega z Durbanu odbył swoją część z ochroniarzem.

Inny kolega dostał ofertę, żeby tam się przenieść do pracy. Był początkowo zdecydowany, ale kiedy pojechał tam na urlop i zobaczył spojrzenia miejscowych na jego żonę, to już mu się odechciało.

#12 PostWysłany: 27 Lip 2014 23:12 

hej. byłem, przeżyłem :) i napisze tak - SUPER kraj to RPA i nie tak niebezpiecznie, choć tak jak zwykle - trzeba wiedzieć gdzie można się wybrać , a gdzie nie... jak ktoś miałby ochotę poczytać trochę o naszych 5ciu tygodniach tam, to serddecznie zapraszam: http://wspindookola.wordpress.com/category/rpa/

temat wizy na dłużej niż 30 dni przerobiony - potrzebne były:
- bilet w 2 strony, już kupiony
- rezerwacja cześci noclegów (moża samemu sobie cokolwiek wydrukować, nieweryfikowane)
- wyciąg z konta, bo jest ileś tam eur na tydz pobytu - zrobiłem prt scr strony głównej systemu bankowego
- ubezpieczenie

czyli ogólnie sporo jak na wiże turystyczną, ale wyglądało to raczej na bardzo pro forma...

pozdr i naprawdę polecam - SUPER kraj!
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 08 Maj 2018 23:37 

Loty: 192
Kilometry: 231 698
niebieski
Czy ktoś ostatnio aplikował? Pracuje zdalnie I chciałbym pojechać do RPA na 2-3 miesiące, ale posiadanie wielu tysięcy dolarów na każdą osobę jest problematyczne. Czy to jest mocno weryfikowane?
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 08 Maj 2018 23:51 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie wiem, czy sprawdzałeś jak wygląda aktualna sytuacja na miejscu ?! Znam jednak tańsze sposoby, na spędzenie trzech miesięcy w miejscu z ogrodzeniem podłączonym pod wysokie napięcie, kratami w oknach a nawet pełnym wyżywieniem i ubezpieczeniem medycznym bez oczekiwania w kolejkach .

#15 PostWysłany: 09 Maj 2018 00:04 
Awatar użytkownika

platynowy
radko93 napisał(a):
Czy ktoś ostatnio aplikował? Pracuje zdalnie I chciałbym pojechać do RPA na 2-3 miesiące, ale posiadanie wielu tysięcy dolarów na każdą osobę jest problematyczne. Czy to jest mocno weryfikowane?

A sprawdzales dokladnie, nie orientuje sie jak z polskim paszportem, ale z innymi wystawiaja bez problemu lotnisku na 90 dni?
Pozdr.

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne
Afryka / Gorilla Trekking
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Polska Stacja Arctowski, Czarnobyl
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 09 Maj 2018 01:03 

Loty: 192
Kilometry: 231 698
niebieski
@pawelos poczytaj sobie nawet tutaj na forum - takie rzeczy się w bezpiecznych dzielnicach Cape Town nie zdarzają. Nie jadę zostać białym farmerem (a Ci rzeczywiście mają tam ciężką sytuację aktualnie).
@cccc można taką dostać, ale jak ma się czeski paszport a nie polski niestety. Czymś musieliśmy zawinić.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 06 Lip 2018 12:40 

A teraz jak jest jesli chodzi o bezpieczenstwo?
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 06 Lip 2018 23:16 

Loty: 791
Kilometry: 744 474
platynowy
Właśnie wracam i jestem żywy. Nie miałem ani jednej nieprzyjemnej sytuacji, choć ogrodzenia pod napięciem bez powodu nie są.

[ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość