Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 18 Cze 2014 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Ladislao napisał(a):
Ciekawy też jest zapis, że ważność pkt przeniesionych na konto Wizz wynosi 12 m-cy (w Citi było 24 m-ce) lub do momentu rozwiązania umowy karty kredyt (to niekorzystana nowość)

W Citi nie było obowiązku przelewania punktów na konto Wizz więc można było je trzymać w Citi ile się chciało - nie miały daty ważności. Dopiero po przerzuceniu do Wizz pojawiał się 2 letni termin.

Zobaczymy jak zrobi to Raiff ...
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#62 PostWysłany: 18 Cze 2014 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Mają być automatycznie przelewane, do końca roku co 3mies,pozniej co miesiąc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 19 Cze 2014 09:25 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Pytałem się konsultantki o sposób przeniesienia, więc wygląda to tak że jak już dojdzie do nich podpisana umowa to oni spłacają saldo w Citi i z takim samym saldem rozpoczynamy w Raiffeisen.

Przy prowadzeniu działalności nie potrzeba dodatkowych dokumentów księgowych.

Pytałem również o sposób rozliczania płatności w walucie ale pani strasznie kręciła ale w końcu powiedziała coś w stylu że pojedyncze przewalutowanie jest po kursie MC. Pytanie na ile jest to pewna informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 19 Cze 2014 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Ladislao napisał(a):
walerek napisał(a):
horacy19 napisał(a):
gieroy napisał(a):
Mi mówił, że nie da się uniknąć tego ubezpieczenia nawet spłacając kartę wcześniej.
I jeszcze - punkty podobno mają przelewać na początku w okresie 3 -miesięcznym. A dopiero od 2015 "chyba" co miesiąc.
Wspominał też, że będzie to karta Visa Srebrna. Duże rozbieżności.


Ubezpieczenia nie płacisz jeśli nic nie wydasz w danym okresie rozliczeniowym (ale wtedy płacisz 4.5zł bo nie było min. 4 transakcji), a jeśli coś kupisz np. za 10zł i spłacisz w terminie to ubezpieczenie 0.18% płacisz od tych 10zł.

Tak, pierwszy transfer pkt na koniec września, kolejny na koniec roku.



Nie wiem skąd masz takie informacje, ale 0,18% płaci się tylko za zadłużenie.



Podsumowując na przykładzie. Cykl rozliczeniowy np. miesiac kalendarzowy. W miesiącu lipcu 2014 płacisz kartą, wydajesz np. 1 tysiąc to jest saldo zadłuzenia na dzien 31.07, czyli ostatni dzien cyklu. Wymagany termin spłaty pewnie 54 dni, czyli w okolicy 23 sierpnia. Jeśli nie spłacisz tygo tysiaka do 31 lipca 2014, to policzą ci ubezpieczenie (1,8 pln), jeśli spłacisz do 31 lipca, Twoje saldo na koniec miesiaca będzie zerowe, stąd ubezpieczenie również 0 pln.

Dobrze rozumuję??

Konsultantka mówiła mi dzisiaj o ubezpieczeniu 0,18% od średniomiesiecznego zadłużenia. Gdy jej powiedziałem, że w toip jest mowa o saldzie na koniec okresu rozliczeniowego jako podstawy do naliczania ubezpieczenia, to miałem wrażenie, że do końca mnie nie zrozumiała. Powtórzyła to o średniomiesiecznym saldzie.
Kurier umówiony na środę.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Cze 2014 18:44 

Rejestracja: 19 Kwi 2010
Posty: 43
Loty: 46
Kilometry: 54 756
bruce09lili napisał(a):
Pytałem się konsultantki o sposób przeniesienia, więc wygląda to tak że jak już dojdzie do nich podpisana umowa to oni spłacają saldo w Citi i z takim samym saldem rozpoczynamy w Raiffeisen.

Mi powiedziano, że przy aktywacji karty (przez infolinię) należy poprosić o wykonanie przelewu na rachunek innej karty. Wtedy ona zostanie spłacona (przelew na spłatę karty jest darmowy). Więc sami chyba nie spłacą (trzeba im rachunek podać i kwotę).
_________________
Pozdrawiam | http://adas.jogger.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 19 Cze 2014 18:57 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
adas napisał(a):
bruce09lili napisał(a):
Pytałem się konsultantki o sposób przeniesienia, więc wygląda to tak że jak już dojdzie do nich podpisana umowa to oni spłacają saldo w Citi i z takim samym saldem rozpoczynamy w Raiffeisen.

Mi powiedziano, że przy aktywacji karty (przez infolinię) należy poprosić o wykonanie przelewu na rachunek innej karty. Wtedy ona zostanie spłacona (przelew na spłatę karty jest darmowy). Więc sami chyba nie spłacą (trzeba im rachunek podać i kwotę).


Masz rację, coś konsultantka wspominała że mam im podać kwotę (a o rachunku pewnie nie dosłyszałem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Cze 2014 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Dziś o 12 wysłany wniosek o 16 telefon od konsultanta z Raiffeisen Bank.

W sumie usłyszałem wszystko o czym już pisaliście w tym wątku. Jedynie zapytałem o kwestię płacenia kartą za bilety bezpośrednio na stronie Wizzair. W Citibanku były jeśli dobrze pamiętam 2 pkt za 5 zł. Tu będzie ja za zwykłą transakcję 1 pkt za 5zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Cze 2014 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
W zasadzie to nigdzie w regulaminie nie wyczytałem, że trzeba zamknąć starą kartę w Citi. Muszę zapytać konsultanta, czy to warunek konieczny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 20 Cze 2014 00:26 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Warunkiem spłaty zadłużenia karty w CITI bez prowizji jest poinformowanie o tym konsultanta PRZED aktywacją karty w Raiffeisen. Jeśli ktoś aktywuje kartę w Raiffeisen i później będzie chciał nią spłacić zadłużenie karty w CITI to zapłaci za taki przelew PROWIZJĘ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 20 Cze 2014 06:53 

maczala1 napisał(a):
W zasadzie to nigdzie w regulaminie nie wyczytałem, że trzeba zamknąć starą kartę w Citi. Muszę zapytać konsultanta, czy to warunek konieczny ?


- nie za bardzo rozumiem co ty chcesz osiągnąć, bo jeśli masz zamiar wystąpić o przeniesienie to logiczne, że jest to jednoznaczne z likwidacją kk w citi banku
- jeśli wystąpisz z wnioskiem do Raiffeisen Bank o wydanie w/w karty i ją otrzymasz, to oczywiście nie ma potrzeby zamykania tej starej citi wizz, ale obecnie jest ona z automatu przypisana do programu kk mastercard world, jak mi przekazała konsultantka citi online sukcesywnie do końca roku mają być wymieniane na nowe, no chyba, że wystąpisz do citi i zostanie ci przyznana inna kk według twojego uznania i potrzeb (trzeba pamiętać, że nie zamknięcie kk citi wpływa ujemnie na twoją zdolność kredytową i możliwość zadłużania się gdzieś indziej np. w Raiffeisen)

przypominam, że dyskusję odnośnie kk citi wizz prowadzimy tu:
karta-kredytowa-citi-wizzair,181,2135&start=1960
Góra
 PM off  
      
#71 PostWysłany: 20 Cze 2014 08:06 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Widzę, że oddzwaniają do Was bardzo szybko, a do mnie nie. Ale już się domyślam dlaczego - nie akceptuję połączeń z zastrzeżonych numerów. Dzwonią z zastrzeżonego? Ciekawe czy się dla mnie wysilą, Raiffeisen ma pierwszy test jakości :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 20 Cze 2014 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Nie, warszawski numer. Dzwonili rzeczywiście szybko, dwukrotnie w dniu złożenia zapytania via www.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Cze 2014 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Jestem użytkownikiem karty Raiffaisen/Polbank dobre parę lat. Na majowym wyciągu pojawiła mi się kwota za ubezpieczenie i od razu wtedy zadzwoniłam z pytaniem na infolinię. Pracownik poinformował mnie, iż jest to ubezpieczenie (te 0,18%) na życie, ale jeśli przedstawię im swoją polisę na życie (inną), wówczas zniosą tą opłatę. Dzisiaj byłam w oddziale i przyjęto ode mnie taką dyspozycję, skserowano polisę i podobno ma nie być problemów z tym, aby to ubezpieczenie wyłączyć.

Chciałam też dopytać o punkty Wizzair (Pracownik: jakie punkty?? ja: wizzair - i tu patrze, a na kartce zapisał Wizard :D, ba, to samo powtórzył konsultantowi ;) - kolejny raz okazało się, że klient wie więcej niż pracownik banku :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Cze 2014 17:32 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
bruce09lili napisał(a):
Pytałem również o sposób rozliczania płatności w walucie ale pani strasznie kręciła ale w końcu powiedziała coś w stylu że pojedyncze przewalutowanie jest po kursie MC. Pytanie na ile jest to pewna informacja.


Karty Raiffeisen Polbank są wszystkie rozliczane w złotówkach, rzeczywiście jest tylko jedno przewalutowanie po kursie organizacji wydającej kartę, tyle że dla kart Visa jest jeszcze prowizja za przewalutowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Cze 2014 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Ja dzisiaj rozmawiałem z konsultantem i złożyłem wniosek przez telefon. Wybrałem ostatecznie opcję bez rezygnacji z karty Citi. W takim wypadku do papierów przysłanych prze kuriera muszę dołączyć PIT za zeszły rok (była jeszcze opcja z zaświadczeniem o zarobkach ale dla mnie korzystniejszy jest PIT).
Na razie zastanawia mnie tylko, jak powiążą kartę z odpowiednim kontem Wizz, bo konsultant nie pytał o maila, na który jest założone konto Wizz. Jakby ktoś miał rozmawiać to niech się o to może zapyta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Cze 2014 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Pytał ktoś może o karte debetową zgodnie z informacją z newsa:
Cytuj:
"specjalnej karty debetowej, która będzie wydawana do dowolnego konta osobistego Raiffeisen Polbank."

http://www.fly4free.pl/wizz-air-i-raiff ... lnosciowy/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Cze 2014 14:14 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Pytałem ale konsultant o takowej nic nie wiedział.
Maja debetowe ale nie związane z Wizzairem


Ostatnio edytowany przez walerek, 21 Cze 2014 18:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 22 Cze 2014 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
shiver napisał(a):
Widzę, że oddzwaniają do Was bardzo szybko, a do mnie nie. Ale już się domyślam dlaczego - nie akceptuję połączeń z zastrzeżonych numerów. Dzwonią z zastrzeżonego? Ciekawe czy się dla mnie wysilą, Raiffeisen ma pierwszy test jakości :)


Nie ma reguły raz dzwonią z prywatnego a raz wyświetla się warszawski numer po wybraniu którego odpala się infolinia Rajfka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Cze 2014 13:01 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 79
Loty: 229
Kilometry: 412 678
Zbanowany
Miałem kradziez z karty RaiffeisenPolbank / Hiszpania w hotelu gdzie byłem pół roku wczesniej via Booking com / - reklamacja odwlekana pomimo protokołu z policji i monitów , dopiero po........... 5 ,5 miesiąca wszystko oddali / ja swiadomie nie zaplaciłem kwoty minimalnej za nieautoryzowane transakcje a obecnie skarga poszła do KNF a karta spotkała sie z nozyczkami i pozostałe 3 tez , konto zamkniete
Najgorszy serwis jaki spotkałem dotychczas / a korzystałem chyba z 9 banków w Polsce , o zagranicznych nie mówię bo to inna liga i traktowanie , szczególnie starych a nie nowych klientów


Po tej nauczce zawsze po otrzymaniu nowej karty ZDRAPUJĘ CVV2 / musze pamietac ale jak karta wpadnie w obce rece to zadna transakcja internetowa nie przejdzie bez weryfikacji CVV2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Cze 2014 09:38 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 143
Dostałem papiery do karty i....jeden z pkt mowi że:
5.W przypadku gdy ilość pkt naliczonych i przyznanych przez Bank w danym etapie promocji będzie skutkowała dodaniem do jego konta Wizz funduszy o wartości wyższej niż 760zł , bank przyzna takiemu uczestnikowi w dniu przyznanwania pkt dodatkową nagrode pienieżną w wysokości odpowiadającej równowartości 11,11 % wartości funduszy, ktore w zamian za te pkt zostana dodane do konta Wizz uczestnika.
6. Dodatkowa nagroda pienięzna okreslona w pkt 5. zostanie przeznaczona przez Bank na zapłatę podatku dochodowego od nagród zogodnie z obiowiązujacymi przepisami prawa podatkowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Japończyk oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group