Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2022 15:27 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 2
Hej,

Może miał ktoś podobna sytuację i będzie w stanie doradzić, co zrobić.

Wiosną tego roku byłam na 2tygodniowej wycieczce w Stanach. W lipcu dostałam maila o powyższym temacie z informacją, że za 10 dni kończy się termin mojego legalnego pobytu w Stanach. Mimo że już od dawna mnie tam nie było. Zalogowałam się na stronie, gdzie mozna sprawdzić swoją travel history (https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home) i wygląda na to, że mój wyjazd ze Stanów nie został tam odpowiednio zarejestrowany. Mimo to, na tej samej stronie jest napisane, że informacje podane tam nie są jakby oficjalne i jeśli się nie zgadzają to nie muszę nic robić, ponieważ informacje o wjeździe.wyjeździe są pozyskiwane z różnych źródeł, m.in. od linii lotniczych itd.

Ponieważ jednak okazało się, że niedługo lecę do Ameryki Południowej z przesiadką w Stanach, mam trochę obawy, że mogę mieć problem na granicy i że mogą mnie przez to wszystko nie wpuścić do Stanów. Oczywiście próbowałam przekopać internet i znalazłam różne info typu, że dobrze mieć ze sobą kartę pokładową, na której się wyjechało ze Stanów (na szczęście ją nadal mam) i ewentualne inne dowody, że się opuściło USA o czasie (mam dokument potwierdzający, że miałam zabookowaną i opłaconą wycieczkę do Grecji w tym czasie). Niemniej jednak, nie chciałabym, żeby się okazało, że cały mój nadchodzący wyjazd trafi szlag przez coś takiego. Próbowałam się kontaktować z Customs and Border Protections, wysłałam im ze 3 zapytania przez formularz na ich stronie, ale bez odzewu. Będę próbowac tam dzwonić, ale chciałam sprawdzić, czy jest tu ktoś, kto miał podobną sytuację i mógłby doradzić, co najlepiej w tej sytuacji zrobić? I czy faktycznie mogę mieć problem z wjazdem do USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2022 15:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Skontaktować się z ambasadą USA lub z CBP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:47 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 2
CBP mi w końcu odpisało na maile. Wrzucam tu odpowiedź, może kiedyś się komuś przyda taka informacja:

You can disregard the automated email notice if you have departed the USA.

Note that the travel history query may not be entirely correct and is not necessarily a true indication of information that CBP may have. The travel history search is meant as a helpful tool and is not official documentation.

Please be advised that CBP documents travel from a variety of sources and CBP does not amend travel history information on the CBP I-94 web site. If you need a comprehensive travel history you can submit a FOIA request for the information.

If you departed by a commercial air or sea carrier (airlines or cruise ships), your departure from the U.S. can be independently verified, and it is not necessary to take any further action, although holding on to your outbound (from the U.S.) boarding pass - or other dated evidence of departure - can help expedite your re-entry next time you come back to the United States.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group