Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Kwi 2016 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2015
Posty: 28
Loty: 101
Kilometry: 127 714
Witam,
mam przesiadkę w IST lecąc do Tokio w czerwcu
W jedną stronę ląduje o 1815 a o 0100 mam lot do NRT.
W drodze powrotnej ląduje o 0510 i 12:25 lot do WAW
Czy zdążę/warto wybrać się w okolice Błękitnego Meczetu?
Wystarczy na to czasu czy sobie odpuścić?
Nie planuję w tym roku innej wizyty w Turcji tak, że na ten jeden raz musiałbym wyrobić wizę.
Czy warto wydać 20$ czy sobie odpuścić, bo nie wystarczy na to czasu?


Pozdrawiam
Dominik


Ostatnio edytowany przez zbyhu 21 Cze 2016 14:50, edytowano w sumie 2 razy
tytul
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 10 Kwi 2016 17:33 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 76
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć - Stambuł jest warty żeby wpaść tam choćby na chwilę. Problem w tym, że dość często zdarzają się opóźnienia spowodowane korkami nad lotniskiem i na płycie. Lecąc tym samym lotem, z lądowaniem o 18:15 zostaliśmy wypuszczeni z samolotu o 19:30. Procedura paszportowo - wizowa, nie jest skomplikowana, ale zwykle jest kolejka. Bez opóźnień, trzeba przyjąć, że na 20:00 masz szansę dojechać do Sultanahamet. Masz ponad dwie godziny, żeby coś zobaczyć, zjeść. Wtedy warto. Natomiast, jeżeli będzie opóźnienie chyba przestaje mieć to sens.
Góra
 Profil Relacje PM off
skoropinski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
druga sprawa to wiza, na podstawie umowy o emigrantach UE ma znieść Turkom wizy w czerwcu, więc i oni zniosą nam,
trzeba poczekać i wtedy decyzje będą łatwiejsze do podjęcia


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Kwi 2016 18:16, edytowano w sumie 1 raz
T
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Kwi 2016 19:28 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
skoropinski napisał(a):
Witam,
mam przesiadkę w IST lecąc do Tokio w czerwcu
Czy zdążę/warto wybrać się w okolice Błękitnego Meczetu?
Wystarczy na to czasu czy sobie odpuścić?

Pozdrawiam
Dominik


Czy zdążysz to nie wiem. Czy warto-zdecydowanie tak.
Choć w takiej kombinacji lotów to nie wiem czy lepiej sobie tego nie odpuścić i nie wybrać się do Stambułu w oddzielnym terminie skoro koszty wizy dochodzą do tego (choć nie aż takie wielkie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Kwi 2016 19:38 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
kostek966 napisał(a):
druga sprawa to wiza, na podstawie umowy o emigrantach UE ma znieść Turkom wizy w czerwcu, więc i oni zniosą nam,
trzeba poczekać i wtedy decyzje będą łatwiejsze do podjęcia

bardzo daleko wysunięty wniosek.... mogę się założyć, że po czerwcu dalej będą wizy w obie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2016 08:47 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Spokojnie zdarzysz. Jednak ja bym sie wybral w drodze powrotnej, lepsze godziny na zwiedzanie.
Wize otrzymasz na pol roku, wiec mozesz wykorzystac ponownie, jesli miasto Cie zauroczy, a pewnie tak sie stanie ;)
Kup sobie karte 4przejazdowa, w sam raz na podroz do miasta. Kosztuje 10 lir, tylko gtowka w automacie przy wejsciu do metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2016 21:03 

Rejestracja: 03 Sie 2014
Posty: 30
Cześć,
Za kilka dni lecę do Iranu i wracając będę miał kilka godzin przesiadki w Stambule. Proszę o ocenę realności mojego planu i odpowiedź na kilka moich pytań:) Z góry bardzo dziękuje!

@Mamy już wykupione wizy.
- Przylot: 08.05 : 06:45 rano
- przejście przez kontrolę, odbiór bagażu rejestrowanego (prawdopodobnie nie uda się nadać w Teheranie do Warszawy) i ok 8:30 wyjście z lotniska
- 9:30 dojeżdżam linią T1 do Aksary później 4 przystanki tramwajem pod błękitny meczet
- do 11:00 zwiedzam meczet i jemy jakieś śniadani
- idę pod Haga Sofia zobaczyć z zewnątrz do 11:30
- idziemy/jedziemy pod most Galata (zawsze chciałem zobaczyć miejsce gdzie stykają sie kontynenty) + ew. Targ Egipski
- 13:00 jemy obiad i kręcimy się po okolicy
- 14:00 wiadamy w tramwaj jedziemy tramwajem T1 do Aksary wsiadamy w metro i na lotnisko
- 17:30 wylot

Pytania:
1. Czy plan jest zupełnie bezpieczny jeśli chodzi o założenia czasowe?
2. Gdzie kupię bilet na tramwaj?
3. Gdzie polecacie zjeść śniadanie i obiad w okolicach miejsc gdzie to opisałem? Coś typowo Tureckiego..
4. Czy iść na targ Egipski czy odpuścić?
5. Jakieś sugestie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Kwi 2016 21:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
W moście Galata tego nie zobaczysz ;)
Z mostu Galata, prędzej to zobaczysz :P

Realne to jest :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2016 21:13 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
plan wydaje się być do zrealizowania, jedzenie w Stambule znajdzie Cię samo, jest na każdym kroku, bilety na metro i tramwaj to w Twoim przypadku automaty Jetonmatic, karty Istanbulkart nie ma sensu kupować. Kup bilety na lotnisku w małym kioseczku przed wejściem do metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2016 21:20 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
10 minut na Cysterny /naprawde warto/, kolejne 10 minut park Gulhane kwitna teraz tulipany i sa dywany kwiatow bajkowe, do palacu Topkapi chociaz bramy 5 minut, bulka z makrela w lape lub kebab i maszerujesz jak jestes mocny w nogach do Galaty
spokojnie wszystko obskoczysz

Idac mostem Galata przejdziesz z Europy do Europy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2016 21:47 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Czy czy ktoś korzystał z bezpłatnego zwiedzania Turkish Airlines? Mamy 30 godziny stop over w Istambule i chcemy się załapać na bezpłatne zwiedzanie. Czy ktoś korzystał? warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2016 21:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Będę korzystać z tej usługi dopiero w listopadzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Kwi 2016 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
sądzę, że warto, bez szukania obwiozą Was po wszystkich atrakcjach, ale przy tej ilości czasu wziąłbym hotel na Laleli gzieś przy Ordu Cadesi jest ich pełno i knajpek różnych, wszędzie z buta czy old bazar czy meczety czy nad morze na rybkę, koloryt dzielnicy niezwykły i jeszcze pełno sklepów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Maj 2016 14:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja mam 9 godzinny stop w Istambule, ale realnie to do wykorzystania mam 2-3 godziny na zwiedzanie, od 18 do 21.
Proszę o radę, szybki plan "must see". Na pewno chcę zobaczyć The Blue Mosque. Co jeszcze w okolicy da się z buta zobaczyć? Czy dam rade dotrzeć na część azjatycką do Galata, czy sobie odpuścić?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Maj 2016 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Galata nie jest po stronie azjatyckiej ;)
Warto się pokręcić w okolicy Złotego Rogu, gdzie jest most Galata i niedaleko Wieża Galata.
Bardzo fajne są tereny w okolicy Uniwersytetu Stambulskiego i jeden z moich ulubionych meczetów Sulejmana
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 13 Maj 2016 14:55 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Japonka76 napisał(a):
Ja mam 9 godzinny stop w Istambule, ale realnie to do wykorzystania mam 2-3 godziny na zwiedzanie, od 18 do 21.
Proszę o radę, szybki plan "must see". Na pewno chcę zobaczyć The Blue Mosque. Co jeszcze w okolicy da się z buta zobaczyć? Czy dam rade dotrzeć na część azjatycką do Galata, czy sobie odpuścić?


Nie żebym był cykorem ale teraz to jednak uważałbym ze zwiedzaniem, niemniej podziwiam odwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Maj 2016 15:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
cypel napisał(a):
Galata nie jest po stronie azjatyckiej ;)
Warto się pokręcić w okolicy Złotego Rogu, gdzie jest most Galata i niedaleko Wieża Galata.
Bardzo fajne są tereny w okolicy Uniwersytetu Stambulskiego i jeden z moich ulubionych meczetów Sulejmana

Ok, sorry za moje spojrzenie nie na tę wodę :)
Ale dam rade dotrzeć pod wieżę z Błekitnego Meczetu z buta? Czy lepiej pokręcić się właśnie w okolicach uniwersytetu?

Co do odwagi. Pewnie, że się trochę boję, ale siedzieć 9 godzin na lotnisku.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Maj 2016 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Zależy jakie masz duże stopy i jak szybko chodzisz :mrgreen:
To nie jest daleko jak na stambulskie standardy.

Będąc w okolicy Złotego Rogu obowiązkowo trza zeżreć bułę z grillowanym rybskiem z zasyfionego akwenu ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez cypel, 13 Maj 2016 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Maj 2016 15:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Japonki mają małe stópki i wolno chodzą w japonkach. ;)
Czyli rozumiem, że się raczej nie da.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Maj 2016 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Pewnie bym się wybrała. Spod Błękitnego Meczetu, przez most Galata pod wieżę jedzie tramwaj więc trochę może przyspieszyć zwiedzanie. Ale jeżeli mam przestrzegać to niedaleko wieży Galata władowałam w uliczkę burdeli i dopiero napis GIRLS zwrócił moją uwagę, że te rozstawione przez handlarzy pudełeczka to prezerwatywy a nie kadzidełka. Miny czekających w kolejce panów na moją woltę - bezcenne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group