Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#601 PostWysłany: 05 Mar 2019 15:36 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 2
Dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie otrzymania kodów (przez pośrednika 1stQuest, wcześniej odrzucone przy próbie samodzielnego wysłania do msf). Mam pytanie; czy ubezpieczenie, które wysyłaliście do ambasady było po angielsku czy wystarczy po polsku, czy opłaty za 4 wizy można dokonać na jednym przelewie, czy dla każdego osobno i jeszcze czy wydruk visa grant notice musi być w kolorze? Próbowałam zasięgnąć informacji w ambasadzie, ale miła pani, z którą rozmawiałam ostatnio, jest do poniedziałku na urlopie, a pan, który teraz odbiera telefony nie jest zbyt dokładnie zorientowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#602 PostWysłany: 05 Mar 2019 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
- ubezpieczenie po polsku
- jeden przelew bez problemu
- wydruk visa grant notice może być czarnobiały
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#603 PostWysłany: 05 Mar 2019 15:48 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 2
Super, wielkie dzięki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#604 PostWysłany: 06 Mar 2019 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
Gdyby ktoś potrzebował to mam namiary na gościa który załatwia kod za 12 euro płatność na konto w Niemczech. Kod w kilka dni .


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#605 PostWysłany: 07 Mar 2019 00:20 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Jakby ktoś nie wiedział to opłatę za wizę dla kilku osób można zrobić jednym przelewem, ale w tytule należy podać nazwiska wszystkich osób.

PS1. Ubezpieczenie dla 2 osób z dopiskiem Iran w Warcie za 170zł na 12 dni (wersja polsko-angielska).
PS2. Do poniedziałku Pani od wiz w ambasadzie Iranu na urlopie :-)
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ferges lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#606 PostWysłany: 11 Mar 2019 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Może komuś się przyda info, właśnie wróciłem Teheranu, wiza wyrabiana na lotnisku, bez kodu, rezerwacja na 1 noc w Hostelu Seven Hostels. Miałem też ubezpieczenie. Lot z Baku.
Całość bez problemów. Koszt 75 EUR/os.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#607 PostWysłany: 11 Mar 2019 18:31 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Ja dzisiaj odebrałem wizę z ambasady. Myślałem, że dostanę jakąś naklejkę w paszporcie, a tu został mi wręczony kolorowy wydruk A4 :(

@piotrsiem, kupowałeś może kartę SIM na lotnisku? O której lądowałeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#608 PostWysłany: 12 Mar 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Od jakiegoś czasu już nie wklejają wizy do paszportu. W 2017 miałem wlepkę, w 2018 dostałem na kartce. Fakt, faktem wiza była ładna, no ale była na tyle wielka i gruba, że paszport automatycznie się na niej otwiera. W przypadku wyjazdu do Izreala niezbyt to pomagało.

Karty SIM na lotnisku można kupić praktycznie o każdej godzinie. O 3 w nocy widziałem otwarte stanowiska. Dodatkowo kierowcy taksówki często też sprzedają kart SIM, ale nie pomogą Ci w aktywacji, więc nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#609 PostWysłany: 15 Mar 2019 12:51 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Wczoraj dostaliśmy eVisa na e-mail w PDF.
Wszystko załatwiane z Ambasadą Iranu przez kuriera.
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#610 PostWysłany: 18 Mar 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
@ferges kupowałem zaraz po przylocie, około 1:30 w nocy, stoisko zaraz przy wyjściu z bagażem, kobieta bardzo pomocna, wszystko skonfigurowała, prosiła tylko, żeby zmienić język w telefonie na angielski... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#611 PostWysłany: 18 Mar 2019 18:21 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Dzięki. Już jestem w Iranie. Tak jak piszesz. Zakup karty bez problemu, konfiguracja przez miłą panią. Po 15 min internet śmigał.

Co by nie było off topic. Polecam wszystkim wizę przez internet. Żadnych pytań, wszystko trwało 3 minuty. Niestety bez pieczątek w paszporcie.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#612 PostWysłany: 18 Mar 2019 19:31 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
ferges napisał(a):
Niestety bez pieczątek w paszporcie.



Zależy, przy niektórych późniejszych podróżach może być akurat stety :). No chyba, że wymienisz paszport po drodze :D.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#613 PostWysłany: 18 Mar 2019 19:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Ja chyba wolę wlepkę Irańską w paszporcie, niż zółto-niebieskie kartki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#614 PostWysłany: 21 Mar 2019 13:37 

Rejestracja: 02 Paź 2015
Posty: 4
Do ambasady nie mogę się dodzwonić od 2 dni nawet w godzinach pracy ich teoretycznej konsultacji telefonicznej.
Mam już list autoryzacyjny od agencji irańskiej.Złożyłem też jakiś wniosek o wizę i dostałem application ID które dopiero za 5 dni powinno zmienić status.
Co mam teraz zrobić dalej?
Mam wpłacić na konto ambasady 50 euro i wysłać im kuriera z potwierdzeniem ubezpieczenia,wydrukiem listu autoryzacyjnego,paszportem i potwierdzeniem opłaty za wizę.Czy coś pominąłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#615 PostWysłany: 21 Mar 2019 13:55 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
Jeśli masz list autoryzacyjny od agencji irańskiej, to nie powinieneś składać "jakiegoś" wniosku wizowego, bo niejako go zdublowałeś. To co otrzymałeś od agencji, to ten sam dokument, o który zawnioskowałeś przez system e-visa.

W każdym razie teraz, gdy otrzymałeś z agencji dokument "visa grant notice", przelewasz 50 eur na konto (pamiętaj, że 50 euro musi do nich trafić, więc uwzględnij opłaty za przelew), a następnie wysyłasz na adres Ambasady Iranu dokładnie to, co napisałeś, czyli:

- dokument visa grant notice
- potwierdzenie przelewu
- ubezpieczenie
- paszport

Gdy po kilku dniach dostaniesz maila z wizą, zadzwoń do Ambasady i zapytaj na kiedy zamówić kuriera zwrotnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#616 PostWysłany: 21 Mar 2019 15:45 

Rejestracja: 02 Paź 2015
Posty: 4
No to faktycznie namieszałem-mam nadzieję ,że nie będzie z tego powodu problemów.
Dzięki za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#617 PostWysłany: 21 Mar 2019 22:32 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Złożone 9.03 dwa wnioski o e-wiza. Jeden po około 3 dnia zaakceptowany pomyślnie. Drugi po około 9 dniach odrzucony z informacja, żeby robić przez agencję. Jednak dają przez e-wiza od czasu do czasu. Próbujcie ...
Góra
 Profil Relacje PM off
zzsadozz lubi ten post.
zzsadozz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#618 PostWysłany: 01 Kwi 2019 18:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 1
Ja - pojedyncza kobieta aplikująca - złożyłam wniosek e-visa bez kodu autoryzującego dnia 28.03.2019 . Dzis 01.04.2019 dostałam maila zwrotnego o odrzuceniu mojego wniosku. Powód ( czy też rada...) podany przez ambasadę : złóż wniosek przez agencję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#619 PostWysłany: 07 Kwi 2019 15:26 

Rejestracja: 07 Kwi 2019
Posty: 2
Czy ktoś miał sytuacją, w której odrzucono wniosek o GN ze względu, że jest zdublowany?
Skontaktowałem się z Key2persia, zapłaciłem 31 Euro/os i po kilku dniach dostałem informację, że wniosek został odrzucony ze względu na to, że jest już aktywne podanie o wizę. Key2persia poinformowało mnie, że teraz muszę skontatkować się z MSZ Iranu wnieść o anulowanie tego wniosku i jeszcze raz zapłacić 31 Euro/os i znowu wnioskować o GN...

Trochę to wygląda jakby chcieli wyłudzić kasę... Bo nie kontaktowałem się z inną Agencją, ani nie próbowałem składać wniosku o wizę samodzielnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#620 PostWysłany: 07 Kwi 2019 23:41 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Mam złożony przez nich wniosek o wizę. Mam nadzieję, że nie będzie takiej samej odpiowiedzi. W mailu ostrzegali żeby nie składać wniosków przez inną agencję lub online ponieważ nie zwrócą wpłaty. Chodziło o dublowanie wniosku. Od 25.03 do 5.04 mieli święto i info mam dostać na dniach. Na stronie innej agencji widziałem informację, że ze względu jakichś tam - użyli bzdurnego słowa - nie przyjmują wniosków na wizę do odwołania. Mam nadzieję, że nie jest to jakiś większy problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group