Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#441 PostWysłany: 15 Sty 2019 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Spokojnie, nasz dzielny MSZ z pewnością wypłaci poszkodowanym sowite odszkodowania. Potem wystąpi o regres do sojuszniczego mocarstwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#442 PostWysłany: 15 Sty 2019 14:33 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Antia napisał(a):
Ambasada irańska do odwołania zawiesiła wydawanie wiz do Iranu dla Polaków.
Dzwoniłam do ambasady, wstrzymali drukowanie wiz w Warszawie, ale z tego, co wiedzą, w Teheranie wydają na lotnisku na razie, bez problemów. Sytuacja jednak zmienia się z godziny na godzinę.
A ja jutro ląduje w Teheranie.


Również dzwoniłem do Ambasady, dział konsularny rekomenduje wstrzymanie się z podróżą i trudno im określić jak zachowają się na lotnisku- a zatem nic nie wiadomo.

Jeśli możesz, daj znać proszę jak sytuacja wygląda (po wylądowaniu), bo to na tę chwilę jedynie miarodajny sposób dowiedzenia się jak jest na miejscu. Mam osoby wylatujące pojutrze, chcące otrzymaj wizę on arrival, nie wiedzą jednak czy lecieć.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, pozdrawiam i powodzenia,
Dusza


Ostatnio edytowany przez dusza86, 15 Sty 2019 15:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#443 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:04 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 3
Nie rozumiem jak ktoś może wpaść na pomysł, że istnieje osoba, która przez cztery lata kisiła dwa konta, żeby zrobić taki błyskotliwy trolling. Mąż napisał wiadomość przez przypadek z mojego konta, ponieważ byłam zalogowana.
Biuro, które nie daje wiz to Aina travel. Dzwoniłam tam, zarówno oni, jak i konsulat Iranu nie wydają obecnie wiz, konsul odradza podróżowanie. Chwilowo wizy na lotnisku są wydawane, ale nikt nie jest w stanie dać żadnej pewnej informacji i najprawdopodobniej nie będzie póki co. Ambasada Polska w Iranie również nic nie wie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#444 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No to się doskrobalismy służalczą polityką wobec pewnego państwa gdzie obowiązują wizy. Szkoda mi, że zamiast, być z uwagi na historię pionierami w robieniu wspólnych interesów z Iranem (w latach 70 i 80 budowaliśmy Irak i Kuwejt) stajemy się krajem nieprzyjaznym.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#445 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:46 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Gosia Sinica napisał(a):
Nie rozumiem jak ktoś może wpaść na pomysł, że istnieje osoba, która przez cztery lata kisiła dwa konta, żeby zrobić taki błyskotliwy trolling. Mąż napisał wiadomość przez przypadek z mojego konta, ponieważ byłam zalogowana.
Biuro, które nie daje wiz to Aina travel. Dzwoniłam tam, zarówno oni, jak i konsulat Iranu nie wydają obecnie wiz, konsul odradza podróżowanie. Chwilowo wizy na lotnisku są wydawane, ale nikt nie jest w stanie dać żadnej pewnej informacji i najprawdopodobniej nie będzie póki co. Ambasada Polska w Iranie również nic nie wie.


Dla ścisłości, żadne biuro nie wydaje wiz, a w tym pośredniczą (AINA i każde inne). Skoro Konsulat danego kraju wstrzymuje się z wydawaniem wiz, automatycznie biuro również nie jest w stanie ruszyć takiej sprawy.

Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#446 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:50 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 3
Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę. Po prostu ten pośrednik był pierwszym źródłem informacji, stąd o nim wspominam, pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#447 PostWysłany: 15 Sty 2019 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
Z tego co sie zorientowalem to wizy on arrival byly dzisiaj normalnie przyznawane i poki co nic nie wskazuje na to zeby ich wydawanie dla Polakow zostalo wstrzymane. Arbitralna decyzja warszawskiego konsula nic nie zmienia w kwestii polityki wizowej.

ed: choc sa glosy, z niestety dosc wiarygodnych zrodel ze moze sie to szybko zmienic

Załączniki:
voa.PNG
voa.PNG [ 66.94 KiB | Obejrzany 1606 razy ]


Ostatnio edytowany przez tunczaj, 15 Sty 2019 19:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#448 PostWysłany: 15 Sty 2019 17:52 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Cóż, zablokowanie "on arrival", bądź nawet całkowite wykluczenie Polski z tej możliwości to tylko kwestia czasu. Bardzo smutne, decyzja nie uderza w rządzących, bo ci latają głownie do USA, nie uderzy w Januszy, bo ci myla Iran z Irakiem lub Arabią i "nie podróżują do Arabów". Uderzy niestety w tych świadomych podróżnych, którzy irańską kulturę szanowali i chcieli zapoznać się bliżej z tym krajem. Szkoda... ale może teraz więcej osób zacznie patrzyć na to co się dzieje z polską polityka zagraniczną, bo niedługo będzie sobie można pojechac tylko na jakąś ukrainę celem konsumpcji tamtejszej taniej wódki.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#449 PostWysłany: 15 Sty 2019 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@otakesan - odczep Ty się od Ukrainy - ma znacznie więcej do zaoferowania.

A zachowanie administracji irańskiej aż tak bardzo nie dziwi. Nie mają wielkiego wyboru działań odwetowych. Trochę (bardziej) wkurzonych na działania Polskiej administracji jednak w wyniku tego będzie.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#450 PostWysłany: 15 Sty 2019 18:37 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 15 Sty 2019 19:36 --

Ostro pojechałeś :lol: :lol: :lol: Podeślij screen tego co napisałeś do Ambasady Iranu i ręczę , że w drodze wyjątku dostaniesz nawet...special visa i tłumy będą Cię witały na lotnisku w Teheranie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-- 15 Sty 2019 19:37 --

otakesan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#451 PostWysłany: 15 Sty 2019 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 102
Loty: 51
Kilometry: 86 553
No to poleciłem. Na dniach miałem składać wniosek o wizę. Najgorsze dopiero przed nami - konferencja w lutym. Wydaje mi się, że te wizy to strzał ostrzegawczy w powietrze..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#452 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:07 

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1
Antia napisał(a):
Ambasada irańska do odwołania zawiesiła wydawanie wiz do Iranu dla Polaków.
Dzwoniłam do ambasady, wstrzymali drukowanie wiz w Warszawie, ale z tego, co wiedzą, w Teheranie wydają na lotnisku na razie, bez problemów. Sytuacja jednak zmienia się z godziny na godzinę.
A ja jutro ląduje w Teheranie.


Czy udało się uzyskać wizę na lotnisku? Możesz podzielić się najświeższymi informacjami jak aktualnie wygląda sytuacja?

Dziękuję i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#453 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
Z Grupy Iran24
Przed chwilą rozmawialiśmy z samym konsulem w kwestii wydawania wiz dla Polaków.
Nie są wydawane, decyzja nie jest jego "arbitralną decyzją", jak gdzieś padło, a pochodzi z samego Iranu.
Nie ma też żadnych informacji o planach zniesienia blokady.
Konsul potwierdził, że wizy lotniskowe wkrótce również nie będą wydawane. Odradza podróż do Iranu.
Dwie Gazele z Iranu.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
adamp54 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#454 PostWysłany: 16 Sty 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 102
Loty: 51
Kilometry: 86 553
A co z osobami, które już mają wizy? Znam parę takich osób, które mają już wizę a są przed wylotem. Cofnięcie na lotnisku czy ciężko przewidywać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#455 PostWysłany: 16 Sty 2019 14:20 

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 14
Loty: 103
Kilometry: 145 525
Hej, a czy aplikowaliście o wizę poprzez E-wizę? Ja kupiłam bilety do Iranu na koniec marca 2019, chciałam teraz aplikować o wizę i widzę, ze sytuacja jest teraz nieciekawa z wizami :-(

Dzwoniłam dziś do Ambasady w Warszawie, wydawanie wiz jest wstrzymane w tym tygodniu.

Pani poradziła aby złożyć wniosek o wizę online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#456 PostWysłany: 16 Sty 2019 14:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Można złożyć,ale w obecnej sytuacji raczej nie uzyskasz ,chyba że coś się zmieni. Do marca niestety mało czasu.Zorientuj się czy można anulować lub zmienić termin lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#457 PostWysłany: 16 Sty 2019 14:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Użytkownicy przeglądający to forum: otakesan, pieronsky, Zeus oraz 14 gości

Nie pamiętam ze aż tylu ludzi było w tym temacie ^^
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#458 PostWysłany: 16 Sty 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 102
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Na Iran24 na FB ktoś napisał:

Cytuj:
mam info z irańskiego MSZ, że turyści którzy mają potwierdzony wyjazd przez certyfikowanego organizatora turystyki wize otrzymaja


Rodzą się trzy pytania.

1. Na ile to potwierdzone info.
2. Czy Key2Persia się zalicza (napisałem do nich maila)
3. Jaka jest pewność, że mając wizę w obecnej sytuacji nie zostaniemy cofnięci na lotnisku? Czy warto ryzykować?
Moim zdaniem najgorsze nas dopiero czeka.


Ostatnio edytowany przez pieronsky, 16 Sty 2019 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#459 PostWysłany: 16 Sty 2019 14:42 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Otrzymanie wizy to tylko może być ...mały problem. Bardziej bym się obawiał o...świadome prowokacje na miejscu na obywatelach ,,wrogiego" już teraz kraju (Polska). :evil:


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 16 Sty 2019 15:33, edytowano w sumie 1 raz
POLSKA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#460 PostWysłany: 16 Sty 2019 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
HandSome napisał(a):
Otrzymanie wizy to tylko może być ...mały problem. Bardziej bym się obawiał o...świadome prowokacje na miejscu na obywatelach ,,wrogiego" już teraz kraju(Polandia). :evil:

Chyba nie byłeś w Iranie.
Irańczycy są przyjaźnie nastawieni do Polaków i często nie popierają swoich rządzących.
I nie nazywają nas Polandią. Lachestan, jeśli już.

Widać, że odzywać zaczynają się "znafcy" tematyki iranskiej.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group