Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#21 PostWysłany: 10 Lis 2013 11:38 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Przyznam, ze system z wizowaniem przez internet do Australii to chyba najbardziej przyjazny system...Ja swoja wize otrzymalem dokladnie po 4 minutach od wyslania aplikacji...Az sie zdziwilem, ze trwa to tak ekspresowo. Mysle, ze nic nie stoi na przeszkodzie aby to miec wydrukowane. W koncu te dwie kartki nie obciaza bagazu..-:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#22 PostWysłany: 10 Lis 2013 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
na lotnisku w Sydney - nie trzeba było pokazywać żadnych wydruków. za to w ZEA, Nowej Zelandii chcieli tylko zerknąć na wydruk dla 'świętego spokoju' ale np. na lotnisku w Gold Coast już trzeba było dodatkowo pokazać, bo nie widzieli w systemie. wszystko zależy od tego jaki kto ma system weryfikacji danych.
drukuj. nie zaszkodzi. może pomóc.
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#23 PostWysłany: 20 Sty 2014 21:34 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Witam, myślę o podróży do Australii w listopadzie. Nie mogę znaleźć nigdzie info, czy jest jakiś czas na wjazd po przyznaniu wizy? Czy słyszeliście o czymś takim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#24 PostWysłany: 20 Sty 2014 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Z chwila przyznania dostaniesz nastepujaca informacje:

You have been granted an eVisitor. Your eVisitor allows you to travel to and from Australia any number of times over the next 12 months. On each visit to Australia you can stay for a maximum of three (3) months.

It is important that you comply with the conditions that apply to your eVisitor and you must not enter Australia after the date your authority to enter Australia ceases.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#25 PostWysłany: 20 Sty 2014 22:50 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
dzięki bardzo za odpowiedź. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#26 PostWysłany: 24 Sty 2014 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
eVisitor (subclass 651)

10:26 wysłanie wypełnionego e-forma
10:27 PDF z grantem na mailu

..a w stopce granta motto departamentu imigracyjnego "people our business"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#27 PostWysłany: 27 Sty 2014 15:44 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 65
Loty: 70
Kilometry: 167 826
No to i ja dorzucę swoje 3 gorsze.
Tak jak pisali poprzednicy wizę załatwiamy przez internet i jest ważna przez rok. Z tego co pamiętam, gdzieś było napisane, żeby wizę wydrukować i mieć ze sobą (Visa Grant Notice). Na lotnisku w Sydney nikt ode mnie niczego nie żądał, natomiast w Warszawie, chyba ze 3 razy, ktoś się do mnie zwracał, żebym pokazał mu wydrukowaną wizę (po co im to było, nie mam pojęcia, jednej Pani przez przypadek pokazałem jakiś inny dokument, nie związany w ogóle z wizą, popatrzyła i mówi, że okej.... no taki mamy klimat :D).
Myślę, że należy się bardziej skupić, na tym co wwozimy do Australii niż na samej wizie. Polecam poogladać na YT Borders Australia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#28 PostWysłany: 27 Sty 2014 17:07 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Z plecakiem nie mielismy odrazu zadnej kontroli natomiast wszyscy z bagazem rejestrowanym byli kierowani do kontroli

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#29 PostWysłany: 03 Lut 2014 22:33 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
No i wiza przyznana :D . Teraz trzeba poczekać na jakieś dobre ceny lotów na ten czas...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#30 PostWysłany: 03 Lut 2014 22:41 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
irekzzzzz napisał(a):
No to i ja dorzucę swoje 3 gorsze.
Tak jak pisali poprzednicy wizę załatwiamy przez internet i jest ważna przez rok. Z tego co pamiętam, gdzieś było napisane, żeby wizę wydrukować i mieć ze sobą (Visa Grant Notice). Na lotnisku w Sydney nikt ode mnie niczego nie żądał, natomiast w Warszawie, chyba ze 3 razy, ktoś się do mnie zwracał, żebym pokazał mu wydrukowaną wizę (po co im to było, nie mam pojęcia, jednej Pani przez przypadek pokazałem jakiś inny dokument, nie związany w ogóle z wizą, popatrzyła i mówi, że okej.... no taki mamy klimat :D).
Myślę, że należy się bardziej skupić, na tym co wwozimy do Australii niż na samej wizie. Polecam poogladać na YT Borders Australia ;)


To całkiem normalne, że w porcie wylotu jesteś proszony o wizę do kraju w którym mieści się port docelowy. Wiza do Australii jest wymagana, choć darmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#31 PostWysłany: 04 Lut 2014 00:17 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Mnie akurat o wizę nie pytali ani paszportu nikt nie ogladal
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#32 PostWysłany: 22 Lut 2014 00:51 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
bardziej szczescie niz regula. regula jest prosba o okazanie wizy (choc mnie ze dwa razy udalo sie wytlumaczyc brak wizy turystycznej innymi "przeterminowanymi" wizami, a osoba przy desku nie miala pojecia o czym mowie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#33 PostWysłany: 11 Mar 2014 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Mi w KUL ani SYD nie sprawdzali "papierowej wizy", wiec chyba sprawnie to dziala. Dodam ze podreczny przeszedl bez problemow, jednak pytali w kolejce czy nie mam jedzenia i inncyh "zakazanych rzeczy".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#34 PostWysłany: 11 Mar 2014 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Mi w Perth też nikt nie sprawdzał,ani na żadnym innym lotnisku-wszystkie informacje mają w numerze paszportu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#35 PostWysłany: 11 Mar 2014 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Odnośnie wielokrotności wizy - upoważnia ona do wielokrotnego wjazdu na teren AU przez rok (każdy pobyt max. 3 miesiące). Warte podkreślenia jednak jest, że w przypadku powrotu na tej samej wizie np. z NZ, a zwłaszcza z któregoś z krajów południowo-wchodniej Azji urzędnicy z immigration będą przyglądać nam się bardziej uważnie. Jeżeli za pierwszym podejściem spędzimy np. 2-3 miesiące w AU, potem tydzień poza Australią i wracamy, to możemy się liczyć z możliwością przepytki co widzieliśmy w AU, gdzie mieszkaliśmy, skąd mieliśmy pieniądze, dlaczego wyjechaliśmy i teraz wracamy. Wiele osób pracuje w AU "na czarno" i w ten prosty sposób przedłużają swój pobyt - urzędnicy z immigration próbują właśnie takich wyłapać i są w tym dość skuteczni. Znam nawet przypadek czytania prywatnych sms-ów, żeby ustalić czy dana osoba nie pracowała nielegalnie w AU. Oczywiście jeżeli jedziemy czysto turystycznie to raczej kompletnie nie ma się czym przejmować.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#36 PostWysłany: 19 Maj 2014 17:06 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 6
Witam, logowałam się do portalu w celu uzyskania wizy - w moim przypadku wszystko było standardowo tj. pytania o dane personalne, adresowe, pracę, rodzinę w kraju i za co będę żyć w Australi. Wiza przyszła w 15 minut. Natomiast w przypadku mojego męża i kolegi pytania skończyły się na danych personalnych i adresie. Zabrakło pytań o pracę itd. Wizy jeszcze nie dostali choć minęło 24 godz. Niepokoi mnie to z powodu różnic we wnioskach. Dodam, że panowie mają około 60 lat, a wszystkie wnioski wypełniałam ja i był to ten sam typ wniosku - wiza turystyczna e Visitor 651
Bardzo proszę o informację czy komuś zdarzyło się takie rozwiązanie spotkać.

Drugie pytanie kiedy najlepiej kupować bilety planujemy wylot na 22 stycznia

Dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#37 PostWysłany: 19 Maj 2014 17:29 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Maka-10 napisał(a):
Witam, logowałam się do portalu w celu uzyskania wizy - w moim przypadku wszystko było standardowo tj. pytania o dane personalne, adresowe, pracę, rodzinę w kraju i za co będę żyć w Australi. Wiza przyszła w 15 minut. Natomiast w przypadku mojego męża i kolegi pytania skończyły się na danych personalnych i adresie. Zabrakło pytań o pracę itd. Wizy jeszcze nie dostali choć minęło 24 godz. Niepokoi mnie to z powodu różnic we wnioskach. Dodam, że panowie mają około 60 lat, a wszystkie wnioski wypełniałam ja i był to ten sam typ wniosku - wiza turystyczna e Visitor 651
Bardzo proszę o informację czy komuś zdarzyło się takie rozwiązanie spotkać.

Drugie pytanie kiedy najlepiej kupować bilety planujemy wylot na 22 stycznia

Dziękuję za pomoc


Ja równiez miałem uproszczony formularz bez pytań o pracę. Moja wiza przyszła po 3 minutach od wysłania aplikacji. Tak jakby jakis automat ....Ale do 60 lat na szczęście to mi jeszcze baaardzo daleko....-;)
Bilety do Australii na styczeń ? To będzie wtedy absolutny high season tam, środek lata....Ja na luty kupowałem w lipcu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#38 PostWysłany: 19 Maj 2014 18:33 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 6
Dziękuję za pomoc. Trochę się uspokoiłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#39 PostWysłany: 20 Maj 2014 00:57 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Ja także nie miałam pytań o pracę, rodzinę... Nie wiem, od czego to zależy, że jedni mają takie pytania, a inni nie. Wniosek wypełniałam w weekend, wiza na emaila przyszła w poniedziałek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#40 PostWysłany: 23 Maj 2014 10:13 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 6
Witam, mam trochę stresów ponieważ minęło już 5 dni, a wiz dla męża i kolegi wciąż nie ma. Moja była po 15 minutach. Czy ktoś potrafi mi doradzić co dalej z tym począć. Czy czekać jeszcze i jak długo ? Czy mogę gdzieś monitować w tej sprawie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group