Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sie 2014 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
W ramach przygotowan do swojej podrozy zostal mi do rozwiazania jeszcze jeden problem. Bede chcial na miejscu zdobyc karte sim, ktora posluzy mi za zrodlo dostepu do interetu. Interesuje mnie typowy sim skierowany na internet mobilny.

Przeszukalem calkiem sporo i jak do tej pory najtaniej wychodzi mi w vodafone: http://shop.vodafone.com.au/all-broadbands?id=700016

Korzystajac z opcji BYO / Buy Your Own Modem, mozna zdobyc sim za 29 AUD z 3 GB na pokladzie na start.

Teraz pytanie do osob, ktore sa zorientowane: czy da sie zbic ta cene u innych operatorow (moze wirtualnych?) czy jest to najtansza oferta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 23 Sie 2014 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie przyłożyłeś się do szukania ;)

Oferta Lyca powinna Cie zainteresować:

free sim i ceny nie do pobicia
http://www.lycamobile.com.au/en/data-bundle

alternatywnie:

http://www.lebara.com.au
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Sie 2014 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
A widzisz wyszukajka australijska pomijala Lycamobile stad sie jej nie doszukalem:) Z tego co widze ta siec jedzie na sieci Telstra, ktora swoja droga miala kosmiczne ceny starterow :D

Generalnie 2GB za 10AUD brzmi dumnie i tego wlasnie szukalem :) Orientujesz sie moze czy taki starter zdobede w pierwszym lepszym markecie ? Na stornie informuja aby zdobyc taki sim nalezy wyslac txt :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sie 2014 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Od siebie polecam jeszcze Optus.
Jak ja byłem to był plan 2$ za dzień w tym nielimitowane połączenia i smsy + 500mb dziennie.
Teraz widzę jeszcze jest 1$ to samo tylko internetu do 40mb dziennie. Jak ktoś używa mniej to może się opłacać.
Podobno mają najlepszy zasięg w Australii (info z reklam) :)

2$ http://www.optus.com.au/shop/mobile/pre ... daily-plus
1$ http://www.optus.com.au/shop/mobile/prepaid/plans#daily


E: Na lotnisku w MEL mają swój sklep ale nie kupisz tam tego startera. Można kupić tylko na mieście. To tak informacyjnie żebyś nie stracił w kolejce z pół godziny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sie 2014 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Ten plan z plusem za 2 AUD wydaje sie byc ciekawy. Na jakiej zasadzie to dziala, zalozmy, ze mam doladowane konto za 10 AUD - sciagaja to automatycznie kazdego dnia, czy trzeba aktywowac recznie aplikacja lub sms ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Sie 2014 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Aktywacja telefonicznie, rozmawia się z automatem. Trzeba mieć konto doładowane i samo codziennie pobiera 2$. Usługa była liczona 24h od momentu aktywacji.
Ja przy zakupie doladowałem kwota na cały wyjazd, sprzedawca mi aktywował i juz nic potem nie robiłem, tylko korzystałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Sie 2014 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Dzieki Mordek za cynk z MEL :) Ta oferta 2 AUD za dzien wychodzi zdecydowanie najkorzystniej. Jeszcze tylko jedno dopytam, ustawili Ci APN na miejscu, dostales automatycznego sms z konfiguracja, czy musiales recznie ustawiac dostep do sieci ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sie 2014 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Chyba nie przychodził sms. Po tym jak wsadził do mojego telefonu kartę sim, aktywował usługę, wydaje mi się, że razem wpisywaliśmy APN (pokazywał na swoim gdzie wpisać, bo miałem język polski).
W każdym razie po wyjściu z salonu internet już działał.

Odnośnie MEL to info z marca tego roku. Może już oferują ten starter ale lepiej zapytać zanim stanie się w kolejce bo dużo czasu schodzi na obsługę jednej osoby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2014 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Wróciłem ;) Skusiłem sie na tego SIMa z YesOptus.. Biegałem za nim po Melbourne na całkiem niezłym lagu ale dałem rade :D Generalnie polecam! Zasięg nawet na największych pustkowiach był całkiem znośny tak samo jak i prędkość internetu. Za starter zapłaciłem 2 AUD + doładowanie na okres wyjazdu i codziennie ubywało mi po 2 AUD za 500mb. W HTC one ustawienia dostępu do sieci ustawiły się samodzielnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2014 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Z lipcowego Melbourne mogę powiedzieć, że startery 2AUD są już z Optusa dostępne na lotnisku, ale i tak nie warto stać w kolejce, bo w mieście dostaniecie je na każdym kroku w 7Eleven itp...

A co do samego funkcjonowania sieci, to też jestem zdania, że Optus spisał się świetnie - zasięg był wszędzie, Internet do map, wiki, wszelkich muzealno-turystycznych stron wystarczał w zupełności, a wieczorem pozostały transfer z tych 500MB można przeznaczyć na youtube czy innego spotify ;)

Także bardzo polecam, szczególnie tę opcję 2AUD/dzień - przy krótkich/średniodlugich wypadach sprawdza się chyba najlepiej. A co do konfiguracji to też nie było problemu - zarówno iPhone, Samsung, Nokia jak i chiński tablet - wszystko skonfigurowało się samo.

Jedyny minus to może aktywacja telefoniczna, dość długa - ale jeśli ktoś chce sobie oszczędzić trudu wtedy w salonie Optusa zrobią to za Ciebie ;) Tyle!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2014 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
humptydumpty napisał(a):

Jedyny minus to może aktywacja telefoniczna, dość długa - ale jeśli ktoś chce sobie oszczędzić trudu wtedy w salonie Optusa zrobią to za Ciebie ;) Tyle!


Mi udalo zdobyc sie starter z juz aktywna uslugą. Jedyne co musialem zrobic to wlozyc sima do tel i oczywiscie doladowac konto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lis 2014 19:27 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 52
Zbanowany
Dzięki za info, też planujemy tam lecieć w najbliższej przyszłości na zwiedzanie. Przyda się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Gru 2017 02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 104
Czy jak sie wykozysta te 500mb to mozna doladowac konto w ten sam dzien ? Mam w kredycie 10$ . Dla mnie zamalo.. czy jest taka opcja ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Gru 2017 05:12 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 24
Loty: 45
Kilometry: 86 237
Najlepsza oferta prepaid z jaką ja się spotkałem to ALDImobile. Działają na sieci Telstry z najlepszym zasięgiem w Australii, działa też 4G. Pakiet za 35$/30dni obejmuje 8GB internetu, nielimitowane połączenia i smsy w kraju oraz 200minut za granicę na stacjonarne (m.in Polska). Niewykorzystany internet przechodzi na następny okres, jak się kończy można doładować wcześniej, Startery do kupienia w każdym markecie ALDI.

Warto pamiętać, że sieci komórkowe w Australii często korzystają z innych częstotliwości niż te w Europie, przed zakupem startera i doładowaniem konta warto sprawdzić czy nasz telefon obsługuje częstotliwości danej sieci, w tym 4G.

Jakiś czas temu sama Telstra oferowała do każdego doładowania półroczny dostęp do hotspotów TelstraAir rozsianych po całej Australii. Nie wiem jak działa to teraz, ale jeżeli ktoś przebywa tylko w mieście a może nawet mieszka w zasięgu hotspota to może być niezły bonus.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Sty 2018 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Chciałem kupić AldiMobile ale jakoś nie po drodze było mi do Aldi więc w 7eleven zaopatrzylem się w dwie karty Optusa.

Do lutego jest promocja - przy doładowaniu za 30 AUD - 10GB netu na 28 dni.

My trafiliśmy dodatkowo na inną promocję przy kasie. Starter SIM + doładowanie 30 AUD przecenili z 30 AUD na 10 AUD! Zapłaciliśmy więc 1/3 ceny za nielimitowane rozmowy, SMSy w Australii oraz 10 GB netu - kupowaliśmy dwie karty więc oszczędność aż 40 AUD.

Jakby co to polecam spróbować na 7eleven (może zadziała przy zakupie dwóch kart).
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Sty 2018 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Też korzystałem z Optusa, jednak zawsze warto sprawdzić strony w poszukiwaniu promocji na pakiety Data. Do rozważenia również Three UK.

Pomocna również strona:
Kod:
http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Maj 2018 12:25 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 20
Na świeżo po powrocie z Australii:
Na lotnisku udało nam się wyhaczyć promocję vodafone: 25 AUD za 18 GB internetu. Początkowo miałam brać lycamobile, ale promocja vodafone wygrała.
Sporo podróżowałam kamperem, jeśli chodzi o zasięg- szału nie było, w okolicy miast był, ale już na autostradzie czy jakiś bocznych dróżkach trochę gorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Maj 2018 13:02 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
-- 23 Maj 2018 13:02 --

Potwierdzam, też miałem Vodafone i zasięg dość lichy.

-- 23 Maj 2018 13:02 --

Potwierdzam, też miałem Vodafone i zasięg dość lichy.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Mar 2023 00:55 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
Lotnisko MEL w hali przylotów , stan na 1.3.2023 do kupienia pakiety wraz z kartą sim.

Załączniki:
sim austr.jpg
sim austr.jpg [ 89.17 KiB | Obejrzany 2070 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sypa lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 29 Wrz 2023 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Najtaniej udało mi się znaleźć internet (karta SIM z danymi) w Optus - 5 GB za 12 AUD (samo doładowanie).
Karta SIM na lotnisku za free (przy obu stanowiskach z ofertą telefonii oraz internetu na przylotach na lotnisku SYD).
Po włożeniu karty do telefonu trzeba się połączyć z internetem lotniskowym, przejść całą procedurę aktywacji karty (podanie swoich danych) i po kilku minutach można korzystać z sieci.
Doładowanie jest ważne 7 dni.

Przy okazji: mam do oddania 5 kart SIM dla osób wybierających się do Sydney - szczegóły na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group