Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza
#101 PostWysłany: 07 Lut 2023 03:56 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
Czesc, polecam sprawdzic czy nic sie nie zmienilo, ale:
1. wrocily wizy na granicy
2. nie wiem, ale mozesz sobie zrobic zdjecie telefonem i wydrukowac za 5b 6 fotek gdyby byly potrzebne, warto miec przy podrozy po Azji.
3. jesli jestes turysta, a nie siedziales pol roku w Tajlandii nie bedziesz miec problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza
#102 PostWysłany: 09 Lut 2023 19:36 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
jackrabbit napisał(a):
Czesc, polecam sprawdzic czy nic sie nie zmienilo, ale:
1. wrocily wizy na granicy
2. nie wiem, ale mozesz sobie zrobic zdjecie telefonem i wydrukowac za 5b 6 fotek gdyby byly potrzebne, warto miec przy podrozy po Azji.
3. jesli jestes turysta, a nie siedziales pol roku w Tajlandii nie bedziesz miec problemow.


A czy przy powrocie do Tajlandii drogą lądową wbijają tylko 14 dni jak świadczą starsze posty w tym temacie czy to już nieaktualne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#103 PostWysłany: 10 Lut 2023 14:26 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
Emejcz napisał(a):
jackrabbit napisał(a):
Czesc, polecam sprawdzic czy nic sie nie zmienilo, ale:
1. wrocily wizy na granicy
2. nie wiem, ale mozesz sobie zrobic zdjecie telefonem i wydrukowac za 5b 6 fotek gdyby byly potrzebne, warto miec przy podrozy po Azji.
3. jesli jestes turysta, a nie siedziales pol roku w Tajlandii nie bedziesz miec problemow.


A czy przy powrocie do Tajlandii drogą lądową wbijają tylko 14 dni jak świadczą starsze posty w tym temacie czy to już nieaktualne?


45dni, 14dni to juz chyba bylo dawno temu i dla czesci panstw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#104 PostWysłany: 11 Lut 2023 05:17 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Jeżeli kogoś interesuje aktualna sytuacja to przy przejściu lądowym Tajlandia > Kambodża wiza 30 USD plus słynne 100THB łapówki. Próbowałem ten dodatek ominać pokazując, że na tablicy jest tylko 30 USD i to samo w internecie, ale nic z tego. Mundurowy starszy pan był bardzo pomocny przy wypełnianiu kartek wizowych (są dwie małe żółte takie same, jedna zabieramy na wyjazd z Kambodży - nie robi się żadnych kopii jak niektóre informacje w internecie mówią), ale stwierdziłem, że nie ma najmniejszego sensu się wykłócać.
Wzięli 1 zdjęcie. W sieci krążą różne informacje co do rozmiaru. My zrobiliśmy zwykle 35x45mm, ale przypuszczam, że rozmiar bez znaczenia.

Nie było żadnych naganiaczy na jakieś testy covidowe czy inne rzeczy.
Nie spotkałem się z najmniejsza nieuprzejmością, ze strony mundurowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#105 PostWysłany: 14 Lut 2023 03:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
lucifuge napisał(a):
Mieli naklejone kartki z informacją o cenie, nie specjalnie chciało nam się dochodzić do tego czy podwyżka czy że robią nas na 5USD od głowy. Tabun umundurowanych smutnych panów dookoła a człowiek chciał już spokojnie się piwa napić.


Tydzień temu na lotnisku w REP normalnie na stanowiskach Visa on arrival podana cena 30$, opłata w gotówce. Później nawet przy stanowiskach kontroli paszportowej tabliczki z napisem "You don't pay anything here". Aczkolwiek jedno stanowisko miało ją już odklejoną :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#106 PostWysłany: 14 Lut 2023 10:55 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 62
No widzisz, a w listopadzie te same kartki głosiły 35 USD na tym samym lotnisku, może na promocje taką trafiliśmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#107 PostWysłany: 15 Lut 2023 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
No cóż :D Teraz to nawet nie były kartki, tylko duża tablica wywieszona wysoko na ścianie, nad stanowiskami Visa on Arrival.

Dodam, że przejście lądowe Kambodża->Tajlandia bez większych przygód. Względnie sprawnie, również tabliczka "You dont pay anything here" na kontroli paszportowej przy opuszczaniu Kambodży.

Bus do Bangkoku na necie najtaniej znalazłem za 28$, a przez biuro turystyczne/wypożyczalnię skuterów, jak i w hostelu były po 18$.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#108 PostWysłany: 03 Lip 2023 05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Lotnisko w PNH (stolica) - visa on arrival: 35 USD. Płatne tylko w nowych dolarach (prezydenci z dużymi głowami) o czym kompletnie zapomniałem. Na szczęście jest bankomat z USD ale prowizja 5 USD od 100 USD (Revo).

Natomiast, gdyby ktoś zawalił - tak jak my - i wziął ze sobą tylko "stare" dolary, to po odwiedzeniu wielu banków (!!), punktów wymiany walut czy sklepów, udało nam się wymienić stare USD na "nowe" dopiero tutaj bez problemu:

https://maps.app.goo.gl/H6MRR7UTNmmbkEN59

Nigdzie nie chcieli nam ich przyjąć (zarówno przy płaceniu jak i próbie wymiany na ich walutę).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#109 PostWysłany: 22 Wrz 2023 06:27 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Turystyczna visa on arrival powinna kosztować 30$. Aczkolwiek trzeba znać swoją cenę, bowiem z automatu proszą o 35$ (to biznesowa visa on arrival, widocznie wszystkich gości z automatu traktują, jak biznesmenów :lol: ). Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, gdzie dwie osoby podróżujące razem tym samym lotem, w tym samym celu zwiedzanie świątyń, etc. otrzymują 30-dniową wizę w różnych cenach: 35$ lub 30$ :) Tym bardziej dziwi fakt, że e-visa jest droższa, co czyni ją totalnie nieopłacalną,

Dolary są powszechnie akceptowane w kraju, jednak jak łatwo można zgadnąć nie jest to oficjalna waluta Kambodży i będzie duży problem z zapłatą "starymi" lub uszkodzonymi banknotami. Wiza płatna w okienku oczywiście tylko gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#110 PostWysłany: 22 Wrz 2023 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
ciacho_majonez napisał(a):
Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, gdzie dwie osoby podróżujące razem tym samym lotem, w tym samym celu zwiedzanie świątyń, etc. otrzymują 30-dniową wizę w różnych cenach: 35$ lub 30$ :) Tym bardziej


Może oceniają to po…ubiorze? Elegancko ubrany -> „byznesmen” = płaci więcej :D
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#111 PostWysłany: 21 Lut 2024 15:44 

Rejestracja: 20 Lut 2024
Posty: 5
Siema

Szybkie pytanie. W formularzy aplikacyjnym o wizę do Kambodży podawać jedno czy oba imiona. W paszporcie mam wpisane oba jak coś.

Pytam bo dopiero co władowałem się na minę z wizą do Wietnamu gdzie w formularzu niby było "Given name" a nie "Given names" i podałem jedno, a potem okazało się że jednak trzeba było oba i skończyło się na płaceniu za przyspieszenie w wyrobieniu wizy przez to że nie przyszła na czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#112 PostWysłany: 21 Lut 2024 15:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Matko...
Primo podaj 2
Secundo zawsze możesz aplikować o wizę on arrival I wtedy ci powiedzą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#113 PostWysłany: 21 Lut 2024 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 195
Loty: 93
Kilometry: 221 183
złoty
Tak myślę czy istnieją w ogóle wnioski wizowe w których nie wpisujemy wszystkich danych z paszportu?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#114 PostWysłany: 21 Lut 2024 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Olej wniosek online. VoA bez żadnego problemu. I tak wszyscy stoja w tej samej kolejce do imigracyjnego. A kupienie wizy na miejscu idzie bardzo sprawnie, wręcz taśmowo. Maks. 5 minut extra.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group