Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2020 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
@kbk
@toudik86

bedziecie w podobnym czasie co ja - zmieniacie plan?




Cytuj:
Vietnam's tourism attractions and heritage sites remain open to the public. With the exception of a small handful of cities that have registered infections, Vietnam's destinations remain virus-free and are safe to visit. Travellers can still take tours of Ha Long Bay and Hoi An Ancient Town, and public attractions such as museums remain open to visitors.

A number of festivals and events in Vietnam have been cancelled or postponed in alignment with the government’s directive to avoid public gatherings. Among the cancelled festivals this year are Yen Thu Festival in Quang Ninh, Tam Chuc Festival in Ha Nam, Tran Temple Festival in Nam Dinh and the Huyen Tran Festival in Hue. Activities for Visit Vietnam Year 2020 in Ninh Binh, Hoa Lu have been postponed to a more appropriate time.

Pedestrian and walking zones in Hue and Hanoi — common gathering places for locals and tourists — will be closed until the situation improves.


https://vietnam.travel/things-to-do/inf ... us-vietnam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 17 Lut 2020 13:54 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Dzięki za to pytanie. Do wyjazdu mamy równo dwa tygodnie i jesteśmy w kropce. Z jednej strony chcemy jechać, nastawiliśmy się już, mamy bilety które by przepadły (koszt 2 k/osoba) ale z drugiej mamy wątpliwości jak będzie ta podróż wyglądała.
W dwa tygodnie sytuacja raczej się zbytnio nie poprawi ale na pewno może się pogorszyć. I tego się obawiam. Wiemy, że wirus jest już w Wietnamie (16 potwierdzonych przypadków, jedna miejscowość odcięta od świata objęta kwarantanną) a Hanoi jest stosunkowo blisko granicy z Chinami. Jednocześnie to bardzo ludny i ruchliwy naród no i dużo turystów. Np., ilu z tych ok. (ponad?) 100 osób, które zeszły na ląd z wycieczkowca w Kambodży i już opuściły kraj pojechało do Wietnamu? A wiemy, że wirus był na statku, to jest potwierdzone w tej chwili. Zobaczcie co się dzieje na Diamond Princess, tylko że tam kontrolują sytuację.

Reasumując, może być więcej przypadków wykrytych i tym samym więcej obostrzeń, zamkniętych atrakcji, zakazów i generalnie problemów z przemieszczaniem się po kraju i co najważniejsze, cieszeniem się w pełni podróżą. A już w najgorszym scenariuszu dodatkowo utknięcie na dwa tygodnie kwarantanny jeszcze tam na miejscu albo po powrocie. Bo i zarażenie się raczej się nie boję i nie panikuję.

Co do samego przytoczonego przez Ciebie komunikatu - Hue był na mojej liście. prawdę mówiąc, był miejscem na które najmocniej się nastawiałem.
Co to właściwie oznacza? Że zamknęli starówkę w Hanoi? Że nie ma wstępu do kompleksu cesarskiego w Hue? Jeżeli tak to straszna lipa, odpadają spore atrakcje. Tylko czekać, jak kolejne miejsca będą obejmowane zakazami/ograniczeniami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2020 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
mozemy sobie przybic 5tke bo jestesmy w identycznej sytuacji ... zastanawiam sie czy QR cos zamierza, jesli powiedzmy za tydzien hanoi bedzie mial wieksza kwarantanne to wtedy loty beda zagrozone/odwolane?

pytanie czy wietnam moze sobie pozwolic na zamkniecie Ha Long?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:15 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Nie wydaje mi się, aby tacy byli skorzy do odwoływania lotów. Zobacz, że teraz poza Chinami sytuacja wydaje się najpoważniejsza w Singapurze, Hongkongu i Japonii. Można sobie wyobrazić, że tak może to wyglądać za dwa tyg. w Wietnamie. Tymczasem loty są odwołane tylko do Chin. Musimy więc pogodzić się ze stratą w przypadku ew. rezygnacji z podróży. Rozważam albo pojechać albo próbować zmieniać rezerwację na inny termin/kierunek, oczywiście nie bezkosztowo bo kupowałem bilety w najtańszej taryfie.

Ha Long akurat mógłbym sobie darować, zastanawiałem się długo czy w ogóle tam jechać. Hue i Hoi An byłoby dla mnie wielką stratą. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lut 2020 10:24 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Myślę, ze warto napisać do miejsc gdzie nocujemy czy dane miejsca sa zamknięte bo może przymierzają się do tego a jeszcze nie jest wprowadzone...

Qatar zdaje sobie sprawę z zagrożenia więc ze zwrotem może być problem ale ze zmianą destynacji nie powinni
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
kilka updates - QR zezwala na rezygnacje z lotu do max 3h przed odlotem, koszt rezygnacji to okolo 700 pln

zmiana destynacji wychodzi mega drogo - nie oplaca sie wcale - info z QR infolinii
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:45 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
To strasznie głupio z ich strony. Odwołać ok, ale zmienić nie... Na pewno zależy też o taryfy. W której Ty kupowałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lut 2020 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
Z kolei dzisiaj organizatorzy potwierdzili, że GP Hanoi (3-5.04) odbędzie się planowo.
Ciekawe tylko czy my tam dolecimy Air China - wylot 1.04 więc narazie nie ma możliwości anulowania biletów i chociażby kupienia nowych inną linią :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lut 2020 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
kbk napisał(a):
To strasznie głupio z ich strony. Odwołać ok, ale zmienić nie... Na pewno zależy też o taryfy. W której Ty kupowałeś?



taryfa najtansza of course - na infolinii sprawdzalismy podobne destynacje np Seszele, Malediwy ktore teraz mozna kupic za ~1800pln .... jesli chcielibysmy zmienic istniejaca rezerwacje cena ponad 2.5k PLN takze ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2020 15:33 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Olencjaaa napisał(a):
Z kolei dzisiaj organizatorzy potwierdzili, że GP Hanoi (3-5.04) odbędzie się planowo.
Ciekawe tylko czy my tam dolecimy Air China - wylot 1.04 więc narazie nie ma możliwości anulowania biletów i chociażby kupienia nowych inną linią :roll:

Jeszcze mogą odwołać. Sporo się może wydarzyć przez 1,5 miesiąca. Ale w sumie też może się sytuacja ustabilizować (chociaż wątpię).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2020 17:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Wietnam, kraj ok. 94 mln mieszkańców. Do dziś 16 zachorowań na Coronovirus z tego 7 osób wyzdrowiało.
Polska kraj ok. 38 mln mieszkańców. W dniach 1-15.02.2020 odnotowano ponad 200 tyś zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. 4 osoby zmarły od powikłań.

Wychodzi, że bezpiecznej do Wietnamu jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Lut 2020 17:12 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Tylko, że jak złapiesz grypę albo masz pasujące do niej objawy i nie byłeś w Azji to cię nie odizolowują od społeczeństwa na co najmniej 2 tyg. W Polsce raczej nie odcinają od świata wsi, miast czy kwartałów czy statków gdzie wystąpiły przypadki grypy.
Sytuacja w Wietnamie może ale oczywiście nie musi eskalować. Ludzie przecież początkowo chodzą z wirusem i zarażają nie zdając sobie z tego sprawy. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę jaka część osób mających swoiste objawy nie jest diagnozowana w kierunku wirusa (z różnych powodów). A Wietnam jest biednym krajem ze słabo rozwiniętą służbą zdrowia.

Też to racjonalizuję, tak jak ty. Nie obawiam się o zarażenie wirusem, nie wyobrażam sobie latać z maseczką "na wszelki wypadek". Mam dylemat co do zaplanowanego wyjazdu do Wietnamu w związku z warunkami tam panującymi, z tym jak ew. obostrzenia wpłyną na moją podróż. Ale świat generalnie wirusem mocno się przejął, władze podejmują często radykalne środki (będące utrudnieniem w podróży, czego ja się właśnie obawiam) a media szaleńczo sprawę napędzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2020 19:44 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
kbk napisał(a):
Tylko, że jak złapiesz grypę albo masz pasujące do niej objawy i nie byłeś w Azji to cię nie odizolowują od społeczeństwa na co najmniej 2 tyg. W Polsce raczej nie odcinają od świata wsi, miast czy kwartałów czy statków gdzie wystąpiły przypadki grypy.


To tylko pokazuje, że łatwiej jest się zarazić grypą w Polsce, niż wirusem w Wietnamie.

kbk napisał(a):
Sytuacja w Wietnamie może ale oczywiście nie musi eskalować. Ludzie przecież początkowo chodzą z wirusem i zarażają nie zdając sobie z tego sprawy. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę jaka część osób mających swoiste objawy nie jest diagnozowana w kierunku wirusa (z różnych powodów). A Wietnam jest biednym krajem ze słabo rozwiniętą służbą zdrowia.


W obecnej sytuacji można powiedzieć to samo o Polsce.

kbk napisał(a):
Też to racjonalizuję, tak jak ty. Nie obawiam się o zarażenie wirusem, nie wyobrażam sobie latać z maseczką "na wszelki wypadek". Mam dylemat co do zaplanowanego wyjazdu do Wietnamu w związku z warunkami tam panującymi, z tym jak ew. obostrzenia wpłyną na moją podróż. Ale świat generalnie wirusem mocno się przejął, władze podejmują często radykalne środki (będące utrudnieniem w podróży, czego ja się właśnie obawiam) a media szaleńczo sprawę napędzają.


W zasadzie mam wrażenie, że nie racjonalizujesz a panikujesz. Przez ostatnie 8 dni w Wietnamie zanotowano tylko 2 nowe zachorowania. Od 1 lutego w sumie 10 zachorowań.
A przypominam w Polsce w dniach 1-15.02.2020 odnotowano ponad 200 tyś zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. 4 osoby zmarły od powikłań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Mar 2020 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
Update


Aktualnie w Hanoi niewiele mozna zwiedzić, park z mostem, więzienie zamknięte do odwołania z powodu wirusa ...

Kolejny update - wycieczki do Ha Long zawieszone, dzisiaj ostatni dzień...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group