Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 338 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Gru 2014 23:23 

Drodzy,
wkrótce wybieram się ze znajomymi do Wietnamu, jedziemy na 3 tyg. i bardzo dużo rzeczy chcielibyśmy zobaczyć, a jednocześnie nieco poleniuchować. Poniżej nasz plan podróży, ale wydaje mi się niieco przeładowany. Może poradzicie co wydłużyć, co skrócić, a z czego zrezygnować? z góry dziękuję za wszystkie komentarze:)

31.01 wylot z Warszawy
01.01 Dubaj
TAJLANDIA
02-03.02 1 dzien (02/02) - przylot do BKK po pólnocy 2/02, 2 dni na BKK
WIETNAM
4-5.02 - przelot (Air Asia) do Hanoi, poranny lot, zwiedzanie miasta, 5-ego nocny pociąg do Sapa
6-7.02 Sapa, powrot nocnym pociagiem do Hanoi
8-9.02 Zatoka Ha Long, powrot do Hanoi, nocny pociag do Hue lub samolot do Da Nang
10-11.02 - Hue, Hoi An (plaza)
12.02 - przejazd/ lot doSajgon
13-14.02 - Delta Mekongu
15-16.02 Phu Quoc ( plazowanie i nurkowanie:)
KAMBODZA
17.02 - przejazd do Siem Reap
18-19.02 - Ankor Wat zwiedzanie
TAJLANDIA
19.02 19 - powrót do BKK, chiński nowy ROK
20.02 20 - powrót do Polski

:)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 28 Gru 2014 23:54 

niebieski
Ja na Twoim miejscu rozważyłbym rezygnację z Hoi An i Hue. Po 1 dniu (niepełnym dniu bo jeszcze przejazdy) na każde to miejsce to moim skromnym zdaniem trochę mało.
Co do Phu Quoc to plaża i klimat super, ale same nurkowanie nie było jakieś rewelacyjne.
Po drodze -moim zdaniem- warto zobaczyć Phnom Penh i "Pola śmierci".
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 29 Gru 2014 03:16 
Awatar użytkownika

Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Cytuj:
31.01 wylot z Warszawy
01.01 Dubaj
TAJLANDIA
02-03.02 1 dzien (02/02) - przylot do BKK po pólnocy 2/02, 2 dni na BKK
- Można pomyśleć, czy nie zostać tylko jeden dzień, bo i tak będziecie tam jeszcze w drodze powrotnej. No, chyba, że macie już bilety...
Cytuj:
WIETNAM
4-5.02 - przelot (Air Asia) do Hanoi, poranny lot, zwiedzanie miasta, 5-ego nocny pociąg do Sapa

Sporo tańszy niż nocny pociąg jest nocny autobus, ale może mniej wygodnie. Agencje dostają za autobus dużo mniejszą prowizję niż za pociąg, więc czestu uparcie twierdzą, że jedyna opcja to pociąg właśnie. Nie jest to prawda, ja jechałem autobusem za ok. 10-15 usd (nie pamiętam dokładnie ile).
Cytuj:
6-7.02 Sapa, powrot nocnym pociagiem do Hanoi
8-9.02 Zatoka Ha Long, powrot do Hanoi, nocny pociag do Hue lub samolot do Da Nang.
W Wietnamie fajnie jeździ się autobusami sypialnymi - autobus z łóżkami, albo czymś co przypomina łóżko. Szybko i niedrogo, a połączeń od groma.
10-11.02 - Hue, Hoi An (plaza) Z Hoi An bym nie rezygnował, jest bardzo fajne i ładne. Hue nie jest złe, ale ja bym udpuścił, bo szału też nie ma.
Cytuj:
12.02 - przejazd/ lot doSajgon
13-14.02 - Delta Mekongu
15-16.02 Phu Quoc ( plazowanie i nurkowanie:)

Delta Mekongu i Phu Quoc nie byłem, chociaż od kilku tygodni "mieszkam" w Kampot i Phu Quoc widać gołym okiem ;)
Cytuj:
KAMBODZA
17.02 - przejazd do Siem Reap

I tu może być gorzej, bo to ciężka trasa na jeden dzień. Można kupić bilety all-inclusive albo jechać samemu. W opcji samemu - Prom do Ha Tien, granica samodzielnie. Potem można znaleźć minibusy do Phnom Phen albo złapać taxi - przy wielu osobach może wyjść sesnowna cena (ok. 40-50 usd). Jak nie to minibus do Kampot - ok. 8 usd, a dalej do Phnom Phen (nie ma bezpośredniego połączenia do PP z Kampot, zawsze jest przesiadka w PP chyba, że autobus turystyczny). Do Phom Phen zejdzie ze 4h, więc można rozważyć jednak nocleg w Kampot lub Phom Phen. Lepiej w Phom Phen i zobaczyć jeszcze Pola Śmierci i Toul Sleng. Ja bym raczej wolał Kampot jednak bo jest fajniejsze, ale to wciąż kawał drogi do Siem Reap, a czasu nie macie za wiele. Z Phon Phem są regularne autobusy do Siem Reap (ok. 6h).
Cytuj:
18-19.02 - Ankor Wat zwiedzanie
TAJLANDIA
19.02 19 - powrót do BKK, chiński nowy ROK
20.02 20 - powrót do Polski

W Chiński Nowy Rok można pomyśleć czy nie zabookować noclegu na ten okres z wyprzedzeniem.

Generalnie plan fajny, ale trochę za mało czasu na to wszystko, terminaż mocno napięty.
W kwestii wizy wietnamiskiej to załatwiajcie e-vise (a raczej promesę przez internet) - taniej i prościej niż w ambasadzie. Pozostałe wizy na miejscu lub e-visa to Kambodży.
http://openworld.net.pl/kambodza-wizy/
http://openworld.net.pl/tajlandia-wizy/

W razie pytań wal śmiało, postaram się pomóc.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 29 Gru 2014 11:17 

Plan faktycznie może wydawać się jak to nazwałaś "przeładowany", ale to też zależy od sposobu transportu pomiędzy miastami - pomimo średnich odległości to jednak czasowo trwa sporo.

Podobnie jak @bonieq2 uważam, że dobrą opcją jest podróż autobusami sypialnymi, w porównaniu z pociągami wychodzi taniej, a komfort wystarczający by się wyspać (nie tylko gdy jest się wzrostu przeciętnego Wietnamczyka). Nie jest to jednak szybka podróż.

Odnośnie Twojego planu, to moje wskazówki:
- na Zatokę Ha Long przeznaczacie dwudniową wycieczkę (jedna noc), jeżeli interesuje Was podziwianie tamtejszych widoków, to warto rozważyć opcję rejsu z dwoma noclegami, ponieważ to tak naprawdę od południa do południa, więc pozostanie niedosyt (np. z powodu krótkiego dnia będzie mało czasu pierwszego dnia na kajaki, a na drugi dzień jest to jedynie w programach z dwoma noclegami). Jednodniowy wypad odradzam w ogóle.
- w Hoi An bardziej niż plażę warto odwiedzić stare miasto (szczególnie wieczorem oświetlone lampionami), zwłasza skoro wybieracie się na Phu Quoc (plaża i woda bez porównania). W ciągu dnia skuterem można podjechać do pobliskiego My Son (jedziecie jednak do Ankor Wat więc to już w zależności czy interesują Was te "klimaty").
- 12.02 zaplanowałaś dotarcie do Sajgonu i pewnie zwiedzanie miasta. Moim zdaniem ten czas lepiej przeznaczyć na inne części kraju, a czas w Sajgonie ograniczyć do minimum.
- na Phu Quoc warte odwiedzenia są szczególnie plaże na północnym zachodzie wyspy, główna przy Duong Dong już usłana hotelami. Można bez trudu dojechać skuterem.

Jeżeli będziesz mieć jakieś pytania, postaram się coś podpowiedzieć.

Udanego wyjazdu.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 29 Gru 2014 22:11 

Dzięki za komentarze, chyba musze zrobić małą weryfikację planu bo nie zależy mi na zobaczeniu wszystkiego, ale nie po łebkach.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 30 Gru 2014 11:39 

Loty: 10
Kilometry: 24 346
Popieram Mareckiego - Hoi An dla starego miasta koniecznie. To fantastyczne miejsce na kilkudniowy wręcz chill out, ze świetnym jedzeniem. Jeśli planujecie odwiedzić Angkor to My Son będzie stratą czasu, a na dodatek efektywnie prawie cały dzień trzeba na to przeznaczyć (ja wybrałem się z lokalnym biurem busem do My Son, a z powrotem łodzią do centrum Hoi An).

Po Wietnamie przemieszczałem się nocnymi pociągami i samolotem (z Da Nang do Sajgonu). Generalnie opinie o autobusach sypialnych pozyskane na miejscu u backapackerów były mocno mieszane. Po pierwsze długość łóżek nieprzystosowana do sporej części ich białych użytkowników, po drugie jakość dróg nie pozwalała na wyspanie się (podobnie jak długość łóżka), po trzecie, częstym zjawiskiem było lokowanie zachodnich turystów w najgorszych miejscach i to wbrew lokalizacji wskazanej na miejscówce (np. tuż obok toalety).
Pociąg jest na pewno droższy, ale dużo bardziej komfortowy. Jeśli budżet nie jest totalnie ograniczony to polecam tą formę podróżowania.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 02 Sty 2015 13:49 

Ponizej kilka moich uwag:
Ha Long - byłem dwa razy i uważam że optymalny jest wyjazd jednodniowy (tzn 3-4h rejs dzonką da poczucie czym jest zatoka), jesli bedziesz wracał z Sapy pociągiem nocnym to jako alterantywę do wycieczek pakietowych wyruszających busem z Hanoi do Bai Chai i wracających tego samego dnia polecam od razu przesiadke na pociąg do Hajfongu i stamtąd promem na Cat Ba, skąd można wybrac się na wycieczkę po zatoce. - ale oznacza to jednak dodatkowy nocleg na Cat Ba lub w Hajfongu.
zrezygnowałbym z Hue na rzecz Hoi An - starówka jest klimatyczna i warto się tam zatrzymać,
z Ho Ian do Sajgonu - raczej wybrałbym samolot z Da Nang (przy dobrych wiatrach to 30/35 usd VietnamAir), open Busem np Sinh Cafe to dwa dni jazdy, czy warto? to samo pociąg - 20 h jazdy
W Sajonie warto poswiecic jeden dzien na tunele Cu chi oraz wizytę w Museum Wojny.
Delta Mekongu i Phu Quoc - byłem tylko w delcie mekongu i odradzam jak na ten pierwszy raz, ten czas przenaczyłbym na Pnom Pehn i dojechanie do Siem reap.

Ogólnie zazdoroszczę wyjazdu - trasa dobrze przemyslana i do pokonania w trzy tygodnie.
Moj pierwszy wypad trzytygodniowy w tamte strony był idiotyczne przeładowany (myslałem ze juz tam nigdy nie wróce i byłem sam) i zamknał się trasą BKK-Siem reap-Pnom pehn-Saigon- Delta Mekongu- Mui Ne- Nha trang - Ho Ian- Hanoi- Ha Long- hanoi - vientiane- Vang vieng - Luang Prabang- Luang Nham tha-Chiang Mai-BKK.
PS Nie wiem jak chinski nowy rok, ale tajski nowy rok Songkran to fantastyczne przeżycie.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 12 Sty 2015 23:08 
Awatar użytkownika

Loty: 246
Kilometry: 496 747
Żeby nie zakładać nowego tematu, podepnę się pod istniejący ;) Prosiłbym o uwagi na temat mojego planu podróży po Wietnamie (to mocno wstępna wersja, rezerwacje mam tylko na 2 pierwsze noce w Sajgonie, sztywne są tylko daty lotów). To moja pierwsza podróż do Azji także wszelkie rady mile widziane ;)

7.03. przylot rano do SGN
8.03. zwiedzanie SGN
9-10.03 wycieczka do Delty Mekongu, powrót do SGN
11.03 Mui Ne
12-13.03 Dalat i okolica
14.03 Nha Trang
15.03 Quy Nhon (niekoniecznie, głównie chodzi o podzielenie na krótsze etapy podróży na północ)
16-18.03 Hoi An + My Son + Marble Mountains
19.03 Danang + Hue
20.03 wylot z DAD

Myślę jeszcze żeby jakoś w to wkomponować park narodowy Cat Tien (kosztem jakiegoś plażingu na którym mało mi zależy) - ktoś z was tam był, warto ? Czy wycieczkę do Delty Mekongu lepiej wykupić w Sajgonie, czy pojechać tam busem na własną rękę? Które odcinki warto pokonać pociągiem?

Z góry dzięki za pomoc.

#9 PostWysłany: 13 Sty 2015 00:00 
Awatar użytkownika

Loty: 236
Kilometry: 393 312
srebrny
Moja wycieczka do delty Mekongu była akurat bardzo luksusowo ;) Z Handspan trzydniowa do Kambodży. Ale można poszukać czegoś tańszego. Nie wiem, jak dojechać i pozwiedzać coś samemu. Autobusem to pewnie i można gdzieś dojechać, ale też pewnie główną atrakcją jest rejs mniejszą czy większą łódką po rzece, plus chodzenie po wioskach. Nie ogarniałem tego tematu, bo z góry założyłem, że tu najlogiczniej wygląda wycieczka zorganizowana, żeby coś zobaczyć.

W samym Sajgonie nie ma wielu rzeczy do tradycyjnego "zwiedzania". Muzeum, pałac, katedrę i ewentualnie jakąś pagodę w pół dnia można zobaczyć. Za to gorąco polecam wycieczkę z XO Tours, szczególnie wersję z jedzeniem -#1 na TripAdvisor. Jazda na skuterze w zorganizowanym chaosie ruchu ulicznego Ho Chi Minh to fantastyczne przeżycie :)

Bardziej budżetowo i w pobliżu Ho Chi Minh można zobaczyć tunele w Cu Chi. Dojazd autobusami lokalnymi trochę ponad $1 w dwie strony (a jest to dosyć daleko), wstęp na zwiedzanie z przewodnikiem trochę ponad $4.

Zapraszam też do relacji między innymi z Wietnamu - całkiem świeża :)
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 13 Sty 2015 14:30 

@ maciass

Autorka tego wątku (maartita) według mnie przygotowała zbyt napięty plan, natomiast Twoja wersja chyba nieco zbyt ograniczona do południowo-centralnej części kraju, dlatego proponowałbym większą mobilność, szczególnie jak to sam określiłeś:
maciass napisał(a):
kosztem jakiegoś plażingu na którym mało mi zależy
Przykładowo mam na myśli Nha Thrang.

Uważam również, że 3 dni na Hoi An + okolice to zbyt dużo jak na 2 tygodniowy wyjazd. Zamiast skorzystać z gotowej wycieczki do My Son, która zajmuje większość dnia, można tanio wynająć skuter i dostać się tam na własną rękę znacznie szybciej, a dodatkowo zwiedzać bez grupy. Wówczas popułudnie zostaje Ci jeszcze na piękną starówkę. Również na zwiedzanie delty Mekongu jeden dzień będzie wystarczający.

Skoro rozważasz wkomponowanie Parku Narodowego, zakładam że takie naturalne atrakcje Ci odpowiadają - wówczas odpuszczając część plaż można wygospodarować czas na rejs po zatoce Ha Long.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 13 Sty 2015 18:10 
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedź.

Celowo nie planuję dotarcia na północ (liczę że jeszcze nieraz będzie okazja zaliczyć Hanoi, Ha Long i Sapę), uważam że na 2 tygodniowy wyjazd to by było za dużo jeżdżenia, słabo znoszę długie podróże autobusem, nie potrafię spać w czasie jazdy itp., w końcu to mają być wakacje a nie maraton :) Moja trasa to ok. 1600km, po Wietnamskich drogach to naprawdę dużo ;) Dlatego żeby się nie przemęczać jeżdżeniem i mieć trochę luzu postanowiłem ograniczyć wycieczkę do południowej i środkowej części Wietnamu.

Nigdy nie jeździłem skuterem więc nie wiem czy się odważę takowy wynająć :P

#12 PostWysłany: 19 Sty 2015 17:43 
Awatar użytkownika

A może zamiast pakować się na północ rozważ parę dni w Kambodży ? Z Sajgonu do Phnom Penh jedzie się niezbyt długo, z PP możesz podjechać do Siem Reap , Angkor jest lepszy niż 100 x MySon, i z powrotem łódką do Sajgonu ? Wydaje mi się ,że środkowa część Wietnamu nie jest specjalnie ciekawa, dużo fajniejsza jest północna, ale skoro zaczynasz od południa to Kambodża jest w sam raz.
pozdrawiam
bm

#13 PostWysłany: 19 Sty 2015 23:44 
Awatar użytkownika

Mam już bilety na loty z DAD do KUL i dalej do REP, także na taką zmianę planów już za późno ;) Zresztą wg mnie (także z relacji znajomych) akurat Hoi An, Hue i My Son to bardzo ciekawe miejsca i z nich na pewno nie zrezygnuję. Zastanawiam się jeszcze czy może nie polecieć z Sajgonu na Phu Quoc, loty są śmiesznie tanie, wtedy mógłbym sobie już darować plażowanie po drodze na północ.

#14 PostWysłany: 21 Sty 2015 10:52 

maciass napisał(a):
Mam już bilety na loty z DAD do KUL i dalej do REP, także na taką zmianę planów już za późno ;) Zresztą wg mnie (także z relacji znajomych) akurat Hoi An, Hue i My Son to bardzo ciekawe miejsca i z nich na pewno nie zrezygnuję. Zastanawiam się jeszcze czy może nie polecieć z Sajgonu na Phu Quoc, loty są śmiesznie tanie, wtedy mógłbym sobie już darować plażowanie po drodze na północ.

Odpuszczenie plaż po drodze do Hoi An proponowałem Ci już w poprzednim poście, a odwiedzenie zamiast tego Phu Quoc to całkiem sensowny pomysł.

Tylko wspomniałeś, że nie jeździłeś wcześniej skuterami, więc weź pod uwagę, że (dziwne uczucie cytować samego siebie ;) )
Marecki napisał(a):
na Phu Quoc warte odwiedzenia są szczególnie plaże na północnym zachodzie wyspy, główna przy Duong Dong już usłana hotelami. Można bez trudu dojechać skuterem
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 21 Sty 2015 14:26 
Awatar użytkownika

Ale taksówką pewnie też się tam można dostać? ;)

Jeszcze pytanie odnośnie wycieczki do Delty Mekongu - bardzo mi zależy na zobaczeniu floating markets (najlepiej tego koło Can Tho, podobno jest najlepszy) a wszędzie w przewodnikach podkreśla się, że powinno się na nich być od 6 do 8 rano bo wtedy jest największy ruch, więc w przypadku jednodniowej wycieczki z Sajgonu raczej nie ma szans na dotarcie tam tak wcześnie, dlatego myślałem raczej o wycieczce dwudniowej. Czy ktoś się może wypowiedzieć na temat oglądania tych targów bardziej w środku dnia? ;)

#16 PostWysłany: 30 Cze 2015 21:34 

maciass z Twojego planu wynika, że powinieneś już dawno wrócić z Wietnamu, dasz znać jak było, co warto / nie warto? ;) ja własnie planuje swoją podróż - mam 9 dni i zastanawiam się co koniecznie zobaczyć a co odpuścić. Mocno rozważam czy by nie "zrobić" południowego Wietnamu i Kambodży, a środkowy i północy Wietnam zostawić na następny raz ;)
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:56 

Loty: 140
Kilometry: 322 384
kimoh napisał(a):
maciass z Twojego planu wynika, że powinieneś już dawno wrócić z Wietnamu, dasz znać jak było, co warto / nie warto? ;) ja własnie planuje swoją podróż - mam 9 dni i zastanawiam się co koniecznie zobaczyć a co odpuścić. Mocno rozważam czy by nie "zrobić" południowego Wietnamu i Kambodży, a środkowy i północy Wietnam zostawić na następny raz ;)

Podepnę się pod inne opinie o Sajgonie - tam nie warto tracić za wiele czasu. Polecam Hanoi do zwiedzania - na spokojnie w 2 dni można wiele zobaczyć. Halong Bay to był musi see w wycieczce i się nie rozczarowałam.
Nie jechałam do Kambodży, delta mekongu była dla mnie najsłabszym punktem wycieczki, ale wiele osób decydowało się na odwiedzenie delty i następnie transport do Kambodży.
Podsumowując - przed wyjazdem także myślałam, ze lepiej skupić się na 1 części, ale w 10 dni udało nam się zwiedzić i północ i południe z lepszymi opiniami o pn. Polecam także wyspę Phu Quoc na odpoczynek :)
 Relacje PM off
kimoh lubi ten post.

#18 PostWysłany: 02 Lip 2015 11:35 

molka11 - dzięki za Twoją opinię. Przeglądałam atrakcje Sajgonu i też mnie nic specjalnie nie urzekło, więc myślę, że zwiedzanie tego miasta zostawię na ostatni dzień, bo wylot mam wieczorem. Na południu zainteresowała mnie tylko delta Mekongu, na wyspę o której piszesz nie dam rady pojechać, bo jest mi nie po drodze co do innych atrakcji, które chce zobaczyć. A czy możesz polecić lub ktoś może polecić jakieś inne fajne miejsce do plażowania w Wietnamie?

Jeśli decydowałabym się na sam Wietnam to chciałabym zobaczyć deltę Mekongu (2 dni), Hoi An (2 dni), Hanoi, Sa Pa i Ha Long (cała północ łącznie 4 dni). Nie wiem tylko czy w 9 dni da się to wszystko upchnąć - chyba zwłaszcza zwiedzenie północy w 4 dni może być niewykonalne :( (transport w miarę możliwości samolotem, choć niestety nie w pobliże każdego miejsca da się dolecieć). Z czego zrezygnować / co skrócić?
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 02 Lip 2015 23:27 

Loty: 140
Kilometry: 322 384
Kimoh jeśli wylot masz wieczorem z Sajgonu to miasto możesz zobaczyć za dnia. Taksi z lotniska do centrum kosztuje ok 150 dongow i jedzie ok 30 min. My na ostatni dzień kiedy czekaliśmy na samolot udaliśmy się do Zoo. Przyjemnie było odetchnąć od gwarnego Sajgonu. Co do samego lotniska miedzynarodowego w Sajgonie to jest ono bardzo małe i nudne, bezcłowka bardzo uboga. Niestety lotnisko nie jest sprawne i zarówno po przylocie jak i na powrót warto sobie zarezerwować ok 3 h na odprawę. Na lotnisku w Sajgonie jest przechowalnia bagaży, ale czynna tylko do 23. Za dwie duże walizki płaciliśmy 450 dongow za 5 h w przechowalni.

delta - nas rozczarowała, może dlatego ze byliśmy już po wycieczce na przepiękny Halong, a może dlatego, ze byliśmy zmęczeni. Sporo jest wycieczek jednodniowych na Mekong, ale w sumie 2 dzień okazał się dużo bardziej ciekawy niż pierwszy (spaliśmy w Can Tho i rano popłynęliśmy na duży pływający market). Z tego co wiem to przy 1 dniowej wycieczce zalicza się tylko małe markety, chyba ze się startuje z Can Tho.

czytałam sporo dobrych opinii o plażach w okolicach HoiAn - skoro tam będziesz to może warto rozglądnąć się tam za plażowaniem? Nam nie udało zobaczyć się tego miasta, czego bardzo żałuje.
Tak samo nie dotarliśmy do Sapa.
balona jak najbardziej polecam na 3 dni jeśli zamierzasz wyruszyć z Hanoi.
My podróżowaliśmy samolotami - loty są tanie i częste. Niestety samoloty lubią się spóźniać. Z lotniska do miasta zawsze docieralismy taksi. Wszystkie taksówki miały włączone taksometry.
Nie wiem czy planujesz kielich bilety na linie wewnętrzne teraz czy na miejscu, ale jeśli obawiasz się o czas i rozplanowanie to może warto kupować loty już na miejscu i na gorąco planować podróż.

Niestety w Wietamie spotkamilismynwielu naciągaczy co nigdy wcześniej nam się nie zdażyło, wiec warto uważać na drobne próby oszustwa finansowego.
Życzę miłej zabawy :)
 Relacje PM off
kimoh lubi ten post.

#20 PostWysłany: 07 Lip 2015 12:30 

@kimoh

Zamiast delty Mekongu na dwa dni, to proponuję przedłużyć wycieczkę na Ha Long tak jak pisałem już w tym wątku, wersja jednodniowa to w większości dojazd z / do Hanoi.

Jeżeli natomiast chodzi o plaże, to w Hoi An jest długa i szeroka plaża, wystarczy odejść trochę od centrum (idąc plażą w stronę Da Nang) i znajdziesz odludne, choć wietrzne miejsce, gdy byliśmy były również spore fale.

Ponownie kwestia Hoi An - skoro planujesz tam dwa dni, to zastanów się nad wybraniem się do pobliskiego My Son. Szczególnie jeśli zmienił się Twój plan i nie zamierzasz póki co odwiedzać Kambodży.
 Relacje PM off
kimoh lubi ten post.

[ 338 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości