Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Paź 2015 11:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
A na Beckholmen też zaszliście? Ja w tych rejonach nie byłem, a ciekawe czy tam jest też coś ciekawego. Na Streetview z 2011 trwała jakaś przebudowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 23 Paź 2015 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bylam w Sztokholmie w lutym i na pare atrakcji z relacji natknelam sie chodzac tak troche bez celu/planu po miescie. Ogolnie bardzo mi sie podobalo i chcialabym wrocic w lecie tak na 2-3 dni.

Waskie uliczki na Starym Miescie byly super klimatyczne.
Image

Image
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 23 Paź 2015 12:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 23 Paź 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@Aga_podrozniczka
Twoja pierwsza uliczka u góry, to jest właśnie ta najwęższa, czyli Mårten Trotzigs Gränd - mój nr 5 :)

@Misiatek
Na Beckholmen chciałem pierwotnie dojść, bo przed wyjzadem też oglądałem te roboty na google streetview :)
To był jednak już koniec naszego spaceru i byliśmy tak padnięci (w drodze od godz. 3.30 + problemy z chodzeniem), że pojechaliśmy do hotelu odpocząć ze 2 godzinki przed koncertem. Patrzyłem na Beckholmen z daleka i jakoś nic szczególnego nie zauważyłem, więc odpuściliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 24 Paź 2015 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Teraz nadszedł już czas aby przejść do sedna całej wyprawy, czyli U2 :) Jak w przypadku wszystkich powiedzmy oględnie "wiekowych" artystów, zdania są mocno podzielone. Niektórzy twierdzą, że to po prostu grupka emerytów robi po raz ostatni skok na kasę, żeby potem nie zabrakło „grosza” na leki i kaszki. Coś w tym na pewno jest, bo jak patrzyłem na Bono zaraz po wyjściu, to faktycznie wyglądało to … specyficznie :) Wyszedł niski pan w średnim wieku, wyraźnie zaokrąglony tu i ówdzie, na obcasach i do tego zafarbowany na blond. Jednak kiedy chłopaki zaczęli grać, to wszystkie wątpliwości od razu bezpowrotnie minęły :) Przypomniałem sobie wtedy za co ich cenię, a mianowicie za to, że są profesjonalistami w każdym calu. Poszukują cały czas nowych inspiracji ale mają swój niepowtarzalny styl i nigdy nie schodzą poniżej pewnego określonego poziomu. Nie bez znaczenia jest również to, że grają w tym samym składzie nieprzerwanie od grubo ponad 30 lat. Trasy koncertowe robią stosunkowo rzadko ale dzięki temu są one dopracowane pod każdym względem.
Z pierwszych pogłosek można było wynieść wrażenie że obecna trasa iNNOCENCE + eXPERIENCE Tour 2015, będzie raczej uboga wizualnie, taka raczej bardziej ascetyczna. Celowo nie oglądałem żadnych filmików z wcześniejszych koncertów trasy, żeby nie psuć sobie niespodzianki. Po naszym koncercie powiem tylko, że jeżeli tak ma wyglądać asceza, to mogę spokojnie zostać mnichem :)

Ostatecznie koncerty U2 w Sztokholmie miały dosyć burzliwą i ciekawą historię.
Na koncercie nr 2 (czwartek, 17 września) Bono zaprosił na scenę dwóch polskich studentów z Wrocławia do wspólnego zagrania Angel of Harlem. Nie muszę chyba mówić, że owi studenci stali się dzięki temu występowi bardzo sławni :)




Koncert nr 3 (niedziela, 20 września) został w ostatniej chwili odwołany z powodu alarmu bombowego i doniesień o planowanym morderstwie. Jak pisałem wcześniej, to właśnie na ten koncert planowałem kupić bilety i tylko opatrzność postanowiła nam dopomóc, wykupując wcześniej wszystkie wejściówki :) Na naszym koncercie nr 4 (poniedziałek, 21 września) Bono nawet żartobliwie dziękował policji za sprawną akcję poprzedniego dnia. Odwołany koncert ostatecznie odbył się we wtorek, 22 września, a więc w dniu kiedy ekipa miała planowo już się zwijać i przenosić dalej.
https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul ... ace-widzow

Koncerty odbyły się w znanej z wydarzeń sportowych, głównie z meczy hokejowych, hali Globen Arena. Obiekt ten jest jednym z symboli miasta i często wizerunek hali jest umieszczany na gadżetach turystycznych, magnesach, itp. Co tu dużo mówić, hala wygląda fantastycznie, przypomina bardziej jakąś bazę kosmiczną na Marsie, niż obiekt widowiskowy :) Wprawdzie akurat troszkę im się ostatnio przybrudziła i nie zdążyli jej wypucować na nasz przyjazd ale i tak zrobiła na nas spore wrażenie :) Co do akustyki również nie mam żadnych zastrzeżeń. Było tak jak powinno być, czyli głośno ale wyraźnie, chociaż tu akurat część zasług leży pewnie po stronie ekipy technicznej U2. Sam obiekt ma na pewno jednak spore znaczenie i na przykład jeżeli chodzi o Ergo Arenę w Gdańsku/Sopocie, to po koncercie Stinga powiedziałem, że w życiu już tam nie pójdę na koncert, pomimo, że mieszkam na miejscu. Po trzech utworach zastanawiałem się, czy czasami nie pomyliłem daty, bo to na pewno nie mogą być piosenki Stinga :)

Image
Stacja kosmiczna Globen Arena :)

Image

Image
Specyficzna kolejka widokowa Skyview - dodatkowa atrakcja hali.

Image
Tuż obok hali Globen Arena zbudowano nowy stadion Tele2 Arena.

Image
W kolejce do wejścia na koncert.

O szczegółach technicznych trasy można sobie poczytać w poniższym linku. Głównym elementem scenografii jest ruchoma, prześwitująca, 30 metrowa klatka-telebim, zawieszona nad ścieżką pomiędzy dwiema scenami. Dla tych, którzy jeszcze wybierają się na koncert, mam pewną radę. Jeżeli nie wybieracie się na płytę, to koniecznie kupcie miejsca wzdłuż ścieżki łączącej obie sceny, bo tylko wtedy jest dobry widok na ten słynny telebim. Miejsca za jedną lub drugą sceną pozbawiają widoku tego zasadniczego elementu scenografii. My na szczęście mieliśmy dobre widoki na wszystko :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Innocence ... ience_Tour
http://www.u2.com/tour

Image
30 metrowa, ruchoma klatka-telebim, główny element scenografii.

Image

Image
Do mniejszej sceny mieliśmy całkiem blisko.

Image
Jak zwykle koncert zaczął się z godzinnym poślizgiem, więc mieliśmy sporo czasu na obserwacje ekipy technicznej :)

Image

Image

Image
Kilku gości wciągnięto na rusztowanie nad telebimem ...

Image
... gdzie zajęli miejsca w specjalnych fotelach przy głównych reflektorach oświetleniowych :)

Image
Szpaler powitalny dla Bono :)

O koncercie nie ma co w ogóle pisać, tylko trzeba go po prostu samemu obejrzeć. Mówiąc krótko panowie emeryci dali czadu i był to chyba najlepszy koncert w moim, wcale nie tak krótkim, życiu :)
Fotek dużo nie robiłem ale za to nakręciłem sporo filmików.

Image

Image

Image

Image
Całe U2 na mniejszej scenie.

W trakcie "Mysterious Ways" została zaproszona na scenę Patricia, która brawurowo zatańczyła ten kawałek i pozostała jeszcze na scenie w charakterze operatora kamery podczas "Elevation". Co ciekawe Bono bezbłędnie rozpoznał, że Patricia jest tubylcem, chociaż na pierwszych dwóch koncertach w Sztokholmie trafiały mu się zagraniczne panie :)

Image
Początek "Mysterious Ways".

Image
Na chwilę Patricia zawładnęła sceną (lepiej to będzie widać na filmikach).

Image

Image
Podczas "Bullet The Blue Sky" Bono używał megafonu :)

Image
I to już niestety pożegnanie z U2.

Potem zamieszczę link do rzeczonych filmików z najlepszych kawałków, czyli w zasadzie prawie wszystkich :)


Ostatnio edytowany przez maczala1 21 Lis 2015 11:05, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 24 Paź 2015 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
zacnie :)

nie nazwałbym ich emerytami , to miano dzierżą Rolling Stonesi :) (póki zyją :mrgreen: ) . Pewnie przyjadą za rok i do nas, jesli do Krakowa to ceny zgaduje będą podobne jak w Berlinie czy Amsterdamie (czyli wysokie) .
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 24 Paź 2015 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10964
HON fly4free
Zazdroszczę Ci koncertu mojego ulubionego zespołu :)
Ja miałem okazję widzieć ich na żywo tylko jeden raz, 12.08.1997 w Warszawie (na Służewcu) podczas trasy Popmart. Bilet mam do tej pory :) Kosztował 55 zł.
Pamiętam, że wtedy na scenie był największy ekran na świecie (w ówczesnym czasie) o powierzchni 700 m2 :)
Miało być 40k ludzi, a podobno wpuszczono prawie 80k :)
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 24 Paź 2015 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bylam na tym samym koncercie w Wawie, bez biletu ... nalezy mnie liczyc do tych ponad 40tys ... czysty przypadek, zabralam sie ze znajomymi.

Ja przestalam chodzic na koncerty ze wzgledu na emeryctwo ulubionych wykonawcow. Poszlam kiedys na koncerta Roberta Planta i przez chwile myslalam, ze rozsypie sie na scenie, ale spiewal jak kiedys.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Paź 2015 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
dexMorgan napisał(a):
zacnie :)

nie nazwałbym ich emerytami , to miano dzierżą Rolling Stonesi :) (póki zyją :mrgreen: ) . Pewnie przyjadą za rok i do nas, jesli do Krakowa to ceny zgaduje będą podobne jak w Berlinie czy Amsterdamie (czyli wysokie) .

No fakt, przy Stonesach wygladają jeszcze prawie na młodzieniaszków :)
Tak naprawdę jednak te kilka lat od ostatniej trasy koncertowej U2 wyraźnie odcisnęło na nich swój znak. Tylko The Edge z biegiem lat niewiela się zmienia, to pewnie kwestia genów lub utrwalaczy :)

Co do koncertów w Polsce to pogłoski o Krakowie były już na początku tego roku. Najpierw plotka mówiła, że będą one w wolnych terminach w październiku lub listopadzie, nic z tego jednak nie wyszło. Trzeba pamiętać, że na tej trasie standardowo robią po 4 koncerty w mieście, tylko w kilku wypadkach były po 2 koncerty. Pojedynczy koncert w hali na 15 tys. osób pewnie jest dla nich nieopłacalny, przy ponoszonych nakładach na transport i montaż całego sprzętu.
Co do przyszłego roku to kolejna plotka mówi o zmianie koncepcji trasy z halowej na stadionową. Może wtedy zawitają na Stadion Narodowy, jestem jak najbardziej za taką koncepcją :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Paź 2015 10:48 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Aga_podrozniczka napisał(a):

Ja przestalam chodzic na koncerty ze wzgledu na emeryctwo ulubionych wykonawcow.

Mam to samo. Bylem na koncercie Deep Purple i zdaje sie ze tak samo sie postarzalem jak ci panowie na scenie. Na widowni rowniez podstarzale towarzystwo (jak ja). Wniosek taki :mlodosci nie da sie przedluzyc...
Ja poprostu nie mialem w mlodosci mozliwosci obejrzec koncertu grupy ktorej muzyki sluchalem.Ale to wydarzenie uswiadomilo mi pewne rzeczy i jakos do pewnych spraw zaczalem troszke inaczej podchodzic.
" Chodzi o to, by mlodym byc i wiecej nic!"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Paź 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
A teraz zapraszam do obejrzenia obszernych fragmentów koncertu.
Oczywiście jak ktoś ma w planach wypad na koncert, to lepiej tego w ogóle nie oglądać :)
Początek jest miejscami nieostry bo było daleko i ciemno. Potem już jest dużo lepiej, a kawałki z małej sceny wyszły nawet bardzo dobrze.
Na kółku zębatym najlepiej ustawić sobie jakość HD.

1 - The Miracle (fragment)
wejście Bono



2 - Gloria / Vertigo
wykonane po prostu brawurowo



3 - I Will Follow (fragment)



4 - Iris
debiut telebimu



5 - Cedarwood Road
Bono w wielkim interaktywnym komiksie



6 - Song For Someone (fragment)



7 - Sunday Bloody Sunday
wersja psychodeliczna



8 - Until The End Of The World
po prostu uwielbiam Achtung Baby :)



9 - Invisible
znowu telebim wymiata



10 - Even Better Than The Real Thing / Mysterious Ways
dla mnie totalny odjazd, wiadomo to z Achtung Baby :)



11 - Mysterious Ways … with Patricia - some Stockholm girl
Patrycja szaleje na scenie :)



12 - Elevation … with Patricia
Patrycja kameruje



13 - Every Breaking Wave (fragment)
wersja pościelowa



14 - Where The Streets Have No Name
klasyk nr 1, wersja la,la,la,la,la,la …



15 - Pride In The Name Of Love
klasyk nr 2, czyli szał ciał - everybody klaszczą i śpiewają, a raczej ryczą :)



16 - With Or Without You
klasyk nr 3



17 - City Of Blinding Lights
na początek bisu



18 - Beautiful Day



19 - One (fragment)
pożegnanie

Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 25 Paź 2015 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10964
HON fly4free
maczala1 napisał(a):
Co do przyszłego roku to kolejna plotka mówi o zmianie koncepcji trasy z halowej na stadionową. Może wtedy zawitają na Stadion Narodowy, jestem jak najbardziej za taką koncepcją :)

Byłem 23 lipca 2013r. na koncercie Depeche Mode na Narodowym w Warszawie. Nie wiem czy to ich nagłośnienie nie nadawało się do dużych, zamkniętych obiektów, czy to akustyka Narodowego jest taka słaba :( Strasznie dudniło. Podobnie wypadł koncert supportu przez depeszami - kapeli Chvrches.
Koncerty na świeżym powietrzu, w salach typowo koncertowych lub małych obiektach są wg mnie o wiele lepsze. Byłem na Torwarze 12 listopada 2013 na koncercie Placebo, który był RE-WE-LA-CYJ-NY :)
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 26 Paź 2015 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
wasmir napisał(a):
Aga_podrozniczka napisał(a):

Ja przestalam chodzic na koncerty ze wzgledu na emeryctwo ulubionych wykonawcow.

Mam to samo. Bylem na koncercie Deep Purple i zdaje sie ze tak samo sie postarzalem jak ci panowie na scenie. Na widowni rowniez podstarzale towarzystwo (jak ja). Wniosek taki :mlodosci nie da sie przedluzyc...

też byłem na Deep Purple i daj boże zdrowie żeby w wieku prawie 70 lat latać po scenie jak Gillan przez 1,5 godziny, o śpiewaniu nie mówiąc
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Paź 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
skrzat napisał(a):
maczala1 napisał(a):
Co do przyszłego roku to kolejna plotka mówi o zmianie koncepcji trasy z halowej na stadionową. Może wtedy zawitają na Stadion Narodowy, jestem jak najbardziej za taką koncepcją :)

Byłem 23 lipca 2013r. na koncercie Depeche Mode na Narodowym w Warszawie. Nie wiem czy to ich nagłośnienie nie nadawało się do dużych, zamkniętych obiektów, czy to akustyka Narodowego jest taka słaba :( Strasznie dudniło. Podobnie wypadł koncert supportu przez depeszami - kapeli Chvrches.
Koncerty na świeżym powietrzu, w salach typowo koncertowych lub małych obiektach są wg mnie o wiele lepsze. Byłem na Torwarze 12 listopada 2013 na koncercie Placebo, który był RE-WE-LA-CYJ-NY :)

Też jestem zwolennikiem koncertów w mniejszych salach ale w przypadku U2 akurat dużego wyboru to nie ma :) Najczęściej grali na stadionach, a halowa trasa 2015, to pewien wyjątek od reguły. Według pogłosek w przyszłym roku mają znowu powrócić na stadiony, więc zgodnie z zasadą "na bezrybiu to i rak ryba" mogę przyjąć ten koncert na Narodowym :) Podobno Coldplay w 2012 był całkiem dobrze nagłośniony, więc w przypadku tak doświadczonej ekipy z dobrym sprzętem może też będzie OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Paź 2015 14:31 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Na U2 to bym się przeszedł. Jedno z marzeń ;-) Emerytami na pewno nie są ;-)

Z starych zespołów byłem na The Who. 50 lat na scenie. Pod tym względem chyba tylko Stonsi ich przebijają; ale czy emeryci; nie sądzę; chociaż żadnej gitary nie rozbili, więc może ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 28 Paź 2015 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
ara napisał(a):
@maczala1 świetna relacja i zdjęcia!
a Milenium bardzo polecam :)

No dobra zakupiłem Millennium i postanowiłem, że je przeczytam, chociaż takie grubaśne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 02 Lis 2015 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
No i zacząłem czytać, wciąga jak cholera, a przeczytałem dopiero 1/3 pierwszego tomu :)

A przy okazji jak ktoś dopiero będzie czytał Millennium, to może mu się przydać czytelne drzewo genealogiczne całej rodzinki Vangerów, nawet częściowo ze zdjęciami :)
Image
http://imageshack.com/a/img911/508/K2Nrdo.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:03 

Rejestracja: 26 Sty 2018
Posty: 0
Hello,

Sorry for the English, I'm from Sweden so I'm sadly unable to write/read Polish.

I am currently working on fanmade multicam videos for the U2 concerts in Stockholm 2015. Would you be interested in sharing the RAW files of the videos that you recorded?
I'd be happy to include any name/nickname in the credits and share the final video with you.

If you're interested, please send a email to "joelggoransson@gmail.com".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Lut 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
http://www.u2.com/tour
Halowa trasasa koncertowa wraca w 2018, a ci brzydale z U2 znowu olali nasz piękny, mlekiem i miodem płynący kraj. I to właśnie teraz, kiedy po niedawnym koncercie Depeche Mode przekonałem się, że nawet Ergo Arenę można jednak dobrze nagłośnić i zrobić tam fajny koncert. No cóż chyba znowu pozostaje błąkanie się gdzieś po Europie ...


Ostatnio edytowany przez maczala1, 20 Lut 2018 13:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 20 Lut 2018 13:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Niestety ;/

Mam bilety na Berlin, ale jakoś ta nowa płyta mi nie podchodzi. Chyba zostałem dalej do No Line On The Horizon ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Lut 2018 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Spokojnie, z nowej płyty będzie max 4-5 utworów, a tak to same stare dobre hity, przynajmniej tak było w 2015.
Ja celuję bardziej w Hamburg, bo dawno nie byłem na starych śmieciach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group