Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lis 2023 23:17 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 56
Kilometry: 106 253
niebieski
Hej , czy ktoś ma godne polecenia noclegi w Zell Am See lub w okolicach ?

szukam czegoś w rozsądnej cenie apt z dwoma sypialniami , lub dwa pokoje .

Booking, przejrzany

szukam w terminie 2-7 Styczeń, i generalnie ceny noclegów to kosmos.

Mam booknięte za cene 6 k , dwa pokoje, w miejscowości obok, szukałbym czegoś w okolicy chociaż 450 zł za noc (pokój 2 osobowy), czy raczej bez szans ?

jak wygladają Wasze doświadczenia ? , wiem , że to nie forum typowo narciarskie, ale może jednak ktoś doświadczony się podzieli :)

dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#2 PostWysłany: 21 Lis 2023 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Nie odkryję Ameryki jeśli napiszę, że:
Trochę późno na szukanie w tym terminie.
W Austrii jest wtedy najwyższy sezon (drożej jest tylko między Świętami a Nowym Rokiem) a i tak obłożenie jest maksymalne.
Większość pokoi jest już dawno zarezerwowana, często od roku, bo mnóstwo osób jeździ co roku w to samo miejsce i gospodarze trzymają im rezerwacje.
Dlatego trudno cokolwiek znaleźć, a już żeby było blisko centrum/wyciągu + fajny standard za niska cenę - to już praktycznie niemożliwe.

Jeśli brałbyś pod uwagę narty w Austrii ale innym regionie to
Przejrzałem na szybko różne regiony (Ischgl, Sölden, Wagrain-Flachau) i Booking podaje 95% - do braku miejsc.
Trochę lepiej wygląda to w Kitzbühel - ale ceny kosmos.
W Schladming - Dachstein jest jeszcze trochę pokoi, i ceny trochę niższe.
A co do Bookingu, to jak to w świecie - zwykle płacisz większą marżę, przez co jest drożej i rzadko masz skipass w cenie. Za to rezerwacja pewna, a jak właściciel odwoła to znajdzie Ci inny pokój.
Jeśli w ogóle na narty, to taniej będzie we Francji czy Włoszech (również skipassy tańsze) - oczywiście dojazd z PL dłuższy i droższy.

Spróbuj jeszcze na:
http://www.snowtrex.pl

Niestety nie jestem w stanie nic polecić, wszystkie pensjonaty które znam, są już zaklepane w Twoim terminie.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Lis 2023 11:26 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 56
Kilometry: 106 253
niebieski
dziękuję Ci dobry człowieku za odpowiedź.

nie sądziłem ze to jest high season, bo myślałem ze po sylwku wyjadą etc, a jeszcze jest przed feriami, czyli lepiej by było pojechać 6/7 styczeń?

kiedy rezerwować takie wyjazdy ? bo rok na przód to dla mnie hardkor ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lis 2023 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Powiem tak, jeśli wierzyć Bookingowi (wiadomo, że kłamie), to już w sierpniu na termin noworoczny było ponad 90% zajętości.
Więc co mogę doradzić: najlepiej nie jeździć w okresie świąteczno-noworocznym do tych modnych, znanych kurortów, chyba że się nie patrzy, ile to kosztuje.
Można też wybrać lokum w jakiejś zabitej dechami wsi i dojeżdżać na stok samochodem. Ale wtedy małe szanse na apres-ski, przynajmniej dla kierowcy.

Jeśli nie jesteś sztywno związany jakimiś terminami - dzieci muszą do szkoły etc, to lepiej wybrać się tydzień później (po 6 stycznia).
Dostępność i wybór leci znacząco w górę, a ceny w dół. W Niemczech ferie zaczynają się 30 stycznia (różnie w różnych Landach - jak u nas), więc wtedy znowu może być gorzej/drożej.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group