Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Lut 2022 21:19 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Post pod postem, bo nie mam możliwości edycji.

Połączenie bardzo wygodne. Przystanek autobusu na przeciwko wyjscia ze stacji Pompei Scavi. Na powrocie kierowca pytał, czy ktoś będzie wysiadał przy Amfiteatrze czy jechać prosto do Scavi. Bilety do kupienia u kierowcy (u kierowcy w autobusie jak już stanie na przystanku, a nie na żadnej stacji) za 3,1 EUR - Artecard nie uznali.

Bilety na Wezuwiusza miałem wydrukowane, ale jechaliśmy w autobusie z Polakami i gość kupował je w czasie jazdy i miał tylko w telefonie, Na górze sprawdzali greenpass i biilety (i żadnego automatu do zatwierdzenia biletu nie ma).

Zatem ponieważ bilet nie musi być wydrukowany, a wycieczka na wulkan na jakikolwiek sens tylko przy ładnej pogodzie (najlepiej trafić jak my na całkiem bezchmurne niebo), to doradzam działanie spontaniczne. Jak przy śniadanku widać, że góra nie tonie w chmurach, to bookować bilety i jechać.

Tu link do biletów na Wezuwiusz: https://vesuviopark.vivaticket.it/index.php
Tu link do rozkladu jazdy autobusów: https://www.visitpompeiivesuvius.com/en/bus-schedule

Bilet na Wezuwiusza jest ważny od pół godziny przed zadeklarowaną godziną do półtorej godziny po deklarowanej. Doradzałbym też zgranie godziny przyjazdu Circumvesuwianą, żeby nie spóźnić się 5 minut na autobus.

Do samych Pompei można jechać linią nr 1 na Sorento (i ona staje na stacji Pompei Scavi), albo linią nr 4 na Poggiomarino (i ona staje na stacji Pompei Santuario, skąd jest 10 minut spacerkiem na plac Amfiteatro skąd również odjeżdzą EAVbus na Wezuwiusza). My tam jechaliśmy linią 1, wracaliśmy linią 4, bo zwiedzanie Pompei zakończyliśmy przy Amfiteatro, więc mieliśmy bliżej do stacj Santuario (poza tym na linię 1 już byśmy nie zdążyli).

Rozkład linii 1: https://www.eavsrl.it/web/sites/default ... 2021_0.pdf
Rozkład linii 4: https://www.eavsrl.it/web/sites/default ... 2021_0.pdf

I faktycznie chyba lepiej z Neapolu wsiadać na Porta Nolana, bo my wsiadaliśmy na Garibaldi i już było mocno ciasno (a tu luty, więc poza sezonem).
Góra
 Profil Relacje PM off
Tugginmypudha uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 02 Lip 2022 16:20 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
mkuldane@o2.pl napisał(a):
Post pod postem, bo nie mam możliwości edycji.

Połączenie bardzo wygodne. Przystanek autobusu na przeciwko wyjscia ze stacji Pompei Scavi. Na powrocie kierowca pytał, czy ktoś będzie wysiadał przy Amfiteatrze czy jechać prosto do Scavi. Bilety do kupienia u kierowcy (u kierowcy w autobusie jak już stanie na przystanku, a nie na żadnej stacji) za 3,1 EUR - Artecard nie uznali.


Wydaje mi się że jest tu mały błąd. Kolejność jest przy wyjeździe na wulkan: -> Amfiteatr , czyli wejście na teren Pompei przy amfiteatrze Pompei (Piazza Immacolata) -> Scavi di Pompei (przystanek naprzeciw dworca Kolei) -> Wezuwiusz, przy powrocie odwrotnie, wracając było mało ludzi i chyba nikt nie wcisnął przycisku, i kierowca minął Scavi i pojechał prosto na Amfiteatr... Z niego długo się idzie na stację Scavi, do tego szerokim chodnikiem w gorącym słońcu, około 15 minut, trzeba uważać. Chyba że lepiej, bo bliżej na stację Santuario, jak kolega wyżej wspomniał.

Inne info praktyczne dla introwertyków :)
Ze Scavi poszedłem na przystanek początkowy przy amfiteatrze, w autobusie tylko dwie osoby, początek lipca, piątek, w ogóle się tego nie spodziewałem, myślę że to może przez upały i godzinę 11 coś. (Może już większość osób jeździ prywatnie, albo z Herkulanum Vesuwio Ekspress).
Kierowca na pytanie o bilet w dwie strony kazał mi wsiadać, nie dał biletu, zainkasował 3 Euro za bilet w jedną stronę i zaznaczył coś sobie na karteczce... taki urok Włoch. Na przystanku przy dworcu Scavi wsiadło jeszcze z parę osób tylko i pojechaliśmy. Droga całkiem szybko, pewnie zależy od korków, jakieś 40-50 minut, musiałem czekać na górze, gdyż źle rozplanowałem kupno biletu za wstęp na wulkan. Od deklarowanej godziny możemy wejść pół godziny wcześniej, albo 1,5h później, więc lepiej planować na później. Początkowo miałem plan wejścia pieszego, ale na szczęście się z tego wycofałem, da się to zrobić, ale to impreza na cały dzień.

Kurs powrotny przyjechał punktualnie, tu już bilet do skasowania, cena 3,1E, perypetie z wysiadaniem wspomniane wyżej.

Ciężko się wchodzi w taki upał, 20 minut murowane, dobrze że chociaż troszkę wiało. W sezonie letnim polecam coś na głowę. Wiem że wiosną i jesienią byłby to pikuś tam wejść, jestem wysportowany i jeszcze w miarę młody, ale tu trzeba wziąć poprawkę na temperaturę, obuwie, nasłoneczniony szlak, i małe tobołki z wodą na plecach oraz to co robiliśmy dzień wcześniej (np.40 tys kroków na Capri w mokasynach :) )
Na górze spędziłem 35 minut, mógłybym dłużej, ale to wiązało by się z posadzeniem gdzieś pupy, i po prostu relaksowaniem się widokami, nie ma tam bowiem za bardzo co robić, w porównaniu do Etny. Potem zejście około 15 minut, liczone od pierwszej budki z pamiątkami.

Bilety na kolejny dzień za wstęp na Wezuwisza wykupione już dzień wcześniej, dobrze że się zorientowałem i kupiłem dwa dnie wcześniej.
Według mnie nie ma co sobie zawracać głowy zgrywaniem się z Circumvesuwianą przy powrocie, bo pociągi są częste co 30-40 minut i można wybrać podróż z dwóch stacji, oraz są spóźnione często, podobnie przy powrocie busem Eav z góry. Warto natomiast zaplanować sobie przyjazd tu.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#43 PostWysłany: 13 Paź 2022 19:06 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
Może komuś się przyda, nie znalazłem lepszego miejsca na wrzucenie.
Autobus ze stacji kolejki pod Wezuwiusz w dwie strony.

Ps. Uważajcie na knajpy w okolicy dworca. Prawie się złapaliśmy. Warto zawsze sprawdzić opinie w google.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wezuwiusz z Pompei
#44 PostWysłany: 29 Maj 2023 14:21 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
W ramach aktualizacji:
My wybraliśmy inną opcję - nie korzystaliśmy z Circumvesuviany tylko wybraliśmy Metropolitanę. Jechał pociąg Trenitali z Campi Flegrei do Salerno. Wygodniutki, dużo wolnych miejsc, działa w nim Artecard - konduktorka zeskanowała nasze QR i poszła. Pociąg zatrzymuje się na stacji Pompei więc trzeba się przejść jakieś 10 minut pod pierwszy przystanek autobusu.
Bilet autobusowy kosztuje obecnie 3,6E. Do wulkanu myśleliśmy, że kierowca dorabia sobie 50 centów na każdym bilecie bo biletu nie dostaliśmy( może dorabiał 3,6E :)).
Na powrocie już bilet dostaliśmy i nadrukowane miał 3,6E.
Na powrocie dwie osoby po rozmowie z kierowcą wysiadały gdzieś tutaj : 40.79638222867353, 14.37754016394308 (to prawdopodobnie przystanek Via De Nicola z rozkładu jazdy)
W ten sposób miały 10 minut z buta do stacji Circumvesuviany - Torre del Greco.
Stronę z biletami na wulkan trzeba odświeżać co jakiś czas gdy szukamy biletów - my wylecieliśmy 21.05 i już nie było biletów do końca miesiąca na stronie, a potem odświeżając pojawiały się różne godziny - prawdopodobnie jakieś biura zwalniają rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group