Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 185 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Kwi 2018 18:52 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 1
Właśnie wróciłem z Wenecji, a post Michi_'ego bardzo ułatwił mi życie. W dojeździe do Wenecji z lotniska Treviso skorzystałem z opcji nr 3 podanej przez Michi_'ego i byłem bardzo zadowolony.

Dorzucam kilka uzupełnień, żeby innym było jeszcze łatwiej:
1. gdy dojedziemy autobusem do stacji Treviso Centrale (Stazione FS), trzeba wysiąć i przejść do przodu po przejściu dla pieszych, gdzie pasy tworzą na ulicy kształt odwróconej litery L (są załamane pod kątem prostym) a następnie podążyć w tym samym kierunku, w którym odjechał autobus, do przejścia podziemnego, które znajduje się jakieś 70 metrów dalej i ma daszek w kształcie półkola,
2. po lewej stronie od przejścia podziemnego, nieco w głębi, przy rzece, znajduje się kawiarnia, w której można kupić bilet powrotny (nie wiem z jakim wyprzedzeniem, ale warto wiedzieć, że gdy będziemy wracać, to po bilety można się tam skierować),
3. gdy będziemy wracać autobusem nr 6 na lotnisko, to jedziemy dokładnie z tego samego przystanku, na którym wysiadaliśmy, jadąc z lotniska, bo autobus porusza się po pętli - idąc tunelem od dworca kolejowego na przystanek autobusu nr 6 warto pamiętać, że trzeba iść tunelem do samego końca (może to oszczędzić czasu na poszukiwania),
4. autobus nr 6 jedzie z lotniska do Stazione FS około 7 minut, ale - uwaga! - droga powrotna zajmuje około 30 minut (z powodu pętli wspomnianej w punkcie 3. wyżej),
5. bilet na autobus nr 6 nadal kosztuje 1.3 EUR, nie ma biletów ulgowych,
6. bilet na pociąg ze Stazione FS do Venezia S. Lucia kosztuje w drugiej klasie: normalny 3.45 EUR, są ulgowe dla dzieci w cenie 1.85 EUR, można kupić je w automatach, których jest zatrzęsienie na dworcu,
7. bilety kasujemy, jak napisał Michi_ w biało zielonych kasownikach na peronie, ale warto wiedzieć, iż: (i) szczelina kasownika jest sporo szersza niż bilet i aby bilet skasować, należy go włożyć do kasownika dosuwając jego brzeg do lewej strony oraz (ii) bilet należy włożyć tak, by kwadratowy kod kreskowy był skierowany do dołu,
8. podróż między Stazione FS a Venezia S. Lucia trwa 30-40 minut.

Życzę udanych wakacji! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#62 PostWysłany: 02 Lip 2018 14:43 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Autobusy "długodystansowe" 101,102,103 odjeżdżają z dworca autobusowego (~7 minut na pieszo od dworca FS). Jedzie się na takim samym bilecie za €1,30. Na dworcu autobusowym w przeciwieństwie do dworca FS stoi automat sprzedający bilety MOM (niby akceptuje karty ale funkcja ta nie działała, więc tylko banknoty do €10).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Lip 2018 11:06 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 3
Witam wszystkich.

Nie potrafię znaleźć nigdzie informacji o osobach które lądowały w Treviso i stamtąd potrzebowały dotrzeć do miejscowosci Chioggia i/lub Rosolina Mare. Możliwe że nikt inny nie wpadł na taki pomysł, nas skusiły tanie noclegi i plaża... Mamy problem ze znalezieniem jakiegokolwiek połączenia do tych miejscowości. Wydawało się że Chioggia to dość spore miasto w okolicy Wenecji i stale kursuje między nimi komunikacja. Niestety lądujemy w sobotę o 16:55, a z Wenecji ostatni pociąg do Chioggi odjeżdża o 17:42 (i to z przesiadką w Rovigo). Czy ktoś może podróżował na tej trasie i może polecić sprawdzony sposób transportu? Ewentualnie przyjmę sugestie na temat łapania stopa z Wenecji do Chioggi.
Gdzieś znalazłam też informację o możliwości jechania z lotniska do Padwy i z Padwy do Chioggi ale trasa trwa powyżej 4 godzin. i jest trasą "na około".

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie sugestie dojazdu. Lecimy za 4 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Lip 2018 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Agnieszka95
Nie byłem ale rzuciłem teraz okiem i strona moovit podpowiada...transport morski :lol:
Z Wenecji najpierw łódeczką do Lido, potem autobus po tym wąskim, dalej znów łódeczka (pływają nawet po północy, podobno) i dalej autobus + spacer.
:arrow: https://moovit.com/?from=Venezia%20Sant ... 83&lang=it

Jako że jest wielce prawdopodobne że istnieje tam jakiś sezonowy transport, którego nie znajdziesz w internecie, to polecam napisać do miejsca, w którym będziesz spała lub do informacji turystycznej i tam zapytać.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Lip 2018 22:01 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Na Rome2Rio pokazuje podobnie https://www.rome2rio.com/pl/map/Wenecja/Chioggia więc pewnie jakoś się uda dotrzeć taką drogą ;)
swoją drogą ja zanim kupię nocleg sprawdzam, czy da się tam jakoś dotrzeć ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Lip 2018 00:11 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 3
Dziękuje za odpowiedzi. Dojazd uwzględniający dwa promy to ten który opisałam jako długi i z masą przesiadek. Dzięki pomocy Polaków z grup na facebooku skompletowałam póki co taki dojazd:
Na chwilę obecną mam ogarnięte tak:
- z lotniska linia 6 na stację Treviso
- pociąg ze stacji Treviso do Venezia Mestre
- z okolic Venezia Mestre jeździ jakaś linia (chyba międzymiastowa) 80E do Chioggi
- z Chioggi do Rosoliny ostatni pociąg o 20:35 (obawiam się że nie zdążymy)
Zastanawia mnie jak dojść z pociągu w Mestre na przystanek 80E (gdzie to w ogóle się zatrzymuje) + jakieś inne alternatywy dojazdu z Chioggi do Rosoliny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 30 Lip 2018 23:02 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 3
Witam, dotarłam na miejsce i przeżyłam. ;) Dziękuję za wszystkie powyższe posty w wątku - bardzo nam pomogły w dostaniu się z i na lotnisko. Małe podsumowanie dojazdu z centrum Wenecji do Rosoliny Mare, może komuś się przyda:

1. Do samej Rosoliny Mare najłatwiej dojechać busem z Adrii, a do Adrii kursują pociągi z Wenecji Mestre / S. Lucia.
Rozkład jazdy: http://www.fsbusitaliaveneto.it/images/ ... 20MARE.pdf
Przewoźnik: busitalia

2.a Z racji że ostatni bus jechał bardzo wcześnie nie wybraliśmy powyższej opcji transportu. Z Wenecji Mestre dojechaliśmy do Chioggi autobusem międzymiasowym. Są dwie linie z których można skorzystać: 80 i 85, obie odjeżdżają z okolic Wenecji Mestre. Nie zlokalizowaliśmy przystanku 80 (która jeździ co pół godziny, linia 85 jeździ co godzinę). Jeżeli chodzi o przystanek 85 to znajduje się tutaj: https://goo.gl/maps/3Yjwbc3oV5S2
Rozkłady jazdy: http://www.arrivaveneto.it/orari.html
Przewoźnik: arriva veneto

2.b Z Chioggi pozostaje jeszcze 20 km do Rosoliny Mare. Można ten dystans zmniejszyć wsiadając w pociąg kursujący na Trasie Chioggia - Rosolina, przy czym najlepiej wysiąść w Cavanelli, jadąc do Rosoliny nadkładamy drogi do Rosoliny Mare. Wysiadając na przystanku Chioggia Ospedale (przy szpitalu) i schodząc po schodkach w dół trafimy na międzymiastową linię autobusową 4 która kursuje właśnie do Cavanelli. O dziwo ostatni kurs był po 21 i zdążylibyśmy na niego, ale finalnie podwiózł nas Polak z któym zgadaliśmy sie przez facebooka. :)
Pociągi to trenitalia, łatwo znaleźć kurs, ostatni w sobotę o 20:35. Rozkład jazdy autobusu: http://actv.avmspa.it/sites/default/fil ... ioggia.pdf
Przewoźnik: ACTV

To chyba tyle. Wybraliśmy się na wycieczkę do Padwy - przesiadając się w Adrii na innego busa. I jechaliśmy na lotnisko również przesiadając się w Adrii ale na pociąg do Wenecji.
Podsumowując: do Rosoliny Mare najlepiej wynająć samochód na tydzień, nam na transport poszło w sumie jakieś 80 euro i dojazd do miejscowości odległych o kilkadziesiąt km trwał często ok. 3 godzin. Nie popełniajcie naszego błędu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 26 Sie 2018 16:35 

Rejestracja: 26 Sie 2018
Posty: 2
Witam. Czy Ktoś wypożyczał samochód na lotnisku w Treviso lub w okolicy? Będę wdzięczny za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Sie 2018 12:57 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Ja wypożyczałem na lotnisku w Treviso z firmy Firefly (rezerwacja przez Ryanair). Zapłaciłem za Punto, dostałem kluczyki do Fiata 500, ale na oponie miał balon, więc powiedziałem że go nie biorę. Przeprosili, dali kluczyki do Tipo. Auto w miarę nowe, troszkę porysowane. Pojeździłem, przy zwrocie nikt go nawet nie obejrzał. Generalnie bez problemu, polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 29 Sie 2018 07:29 

Rejestracja: 26 Sie 2018
Posty: 2
Patyczok napisał(a):
Ja wypożyczałem na lotnisku w Treviso z firmy Firefly (rezerwacja przez Ryanair). Zapłaciłem za Punto, dostałem kluczyki do Fiata 500, ale na oponie miał balon, więc powiedziałem że go nie biorę. Przeprosili, dali kluczyki do Tipo. Auto w miarę nowe, troszkę porysowane. Pojeździłem, przy zwrocie nikt go nawet nie obejrzał. Generalnie bez problemu, polecam.


Dzięki za info. Jaki koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 29 Sie 2018 15:17 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Za dwa dni coś koło 130 PLN z pełnym, dodatkowym ubezpieczeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 23 Sty 2019 14:04 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 13
Cześć, fajnie wszystko jest opisane jak dojechać z lotniska do Treviso, a później do Wenecji, jednak przystankiem końcowym jest Wenecja-Mestre. Mam wykupione noclegi na starówce i potrzebuje przejechać jeszcze przez most i wysiąść na Wenecja Santa Lucia

Macie jakieś informacje dotyczące przesiadki? Czy może kolej Trenitalia po Wenecja-Mestre jedzie dalej do Wenecja Santa Lucia?

Z góry dzięki za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 23 Sty 2019 14:14 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 123
Kilometry: 178 058
Tak, to Venezia Santa Lucia jest końcową stacją, dojedziesz bez problemu i oczywiście bez przesiadki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 23 Sty 2019 15:48 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 13
Dzięki :) również wybieram opcję numer 3 :) W Wenecji będę 4 dni, kupujemy na ten czas bilet na tramwaj wodny i chcemy zwiedzić wszystko, co dzięki niemu możemy zobaczyć.

Jeszcze jedno pytanie: jakie bilety muszę kupić wcześniej online, a jakie mogę kupić na miejscu? Będę kupował:
- kartę rolling venice
- kartę 3 dniową na tramwaj wody
- bilety aby dojechać z lotniska do Treviso
- bilety Treviso - Wenecja
- bilety na pociąg/autobus do pobliskich miast (Padwa lub Bolonia)

Wszystko kupię na miejscu czy lepiej/taniej jak kupię coś przed podróżą przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 13 Lut 2019 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@Przemek24

Co do autobusu do Treviso to raczej spokojnie u kierowcy, widziałem ten autobus. Wygląda trochę jak autokar :) bilet kolejowy spokojnie w wielu rozlokowanych automatach się kupi bez problemu. Choć jak dalej, np do Bolonii to warto sprawdzić online, bo można trafić na tańsze oferty. Kupowałem miesiąc przed bilet na trasę Wenecja - Mediolan i kosztował 19 Euro, a dzień przed już około 40, jak nie więcej
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 04 Kwi 2019 14:27 

Rejestracja: 04 Kwi 2019
Posty: 1
Dodam jeszcze jedną opcję, o której nikt nie wspomina. Z lotniska Treviso jedziemy autobusem 6 na dworzec kolejowy. Stamtąd jedzie autobus 8E do Mestre Centro. Bilet kosztuje 3,60 € w okienku, 4,5 € u kierowcy. Autobus punktualny, jedzie ok. 50 minut. Wysiadamy na stacji końcowej. Kursuje co pół godziny.

Tutaj rozkład
http://actv.avmspa.it/sites/default/files/actv-mom.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Kwi 2019 03:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ja miałem dość absurdalną sytuację, bo miałem z Treviso odjazd pociągu wcześniej rano do Wenecji, a w niedzielę z rana (spałem na lotnisku po sobotnim, wieczornym przylocie) nie kursowały autobusy nr 6. Musiałem więc z lotniska dygać na nogach do stacji kolejowej Treviso :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 18 Lut 2020 15:57 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 1
Ponieważ niedawno wróciłem i korzystałem z rad w tym temacie to aktualizuję informacje: od 1 lutego 2020 r. bilet na autobus (np. numer 6) z lotniska na dworzec w Treviso kosztuje 1,50 Euro (zniżek brak). Na lotnisku za bilet można zapłacić kartą, ale w drodze powrotnej, kupując we wspominanej wcześniej kawiarni nieopodal przystanku płatność tylko gotówką. U kierowców też tylko gotówka, ale nie znam aktualnej ceny po podwyżce.

Pociąg do Wenecji kosztuje 3,60 Euro (jeśli chodzi o zniżki to wiem, że przysługują dzieciom poniżej 12 lat).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Lip 2021 12:06 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 23
Cześć,

odkopuje. :)

Czy może ktoś doradzić jak dostać się do Wenecji lub chociaż do centrum Treviso z lotniska TFS po godzinie 22:30. Z tego co widzę - wszystkie autobusy kursują do 21 i później od 7 rano...

Z góry dzięki za pomoc!


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Sie 2021 09:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 02 Sie 2021 08:34 

Rejestracja: 02 Sie 2021
Posty: 2
Andrzej3 napisał(a):
Cześć,

odkopuje. :)

Czy może ktoś doradzić jak dostać się do Wenevji lub chociaż do centrum Trevisio z lotniska TFS po godzinie 22:30. Z tego co widzę - wszystkie autobusy kursują do 21 i później od 7 rano...

Z góry dzięki za pomoc!


cześć,

w tym samym temacie. Przylot mam o 22 i dalej....? czy pozostaje mi drałować na nogach do stacji kolejowej i czy jest inna opcja dojazdu do Wenecji?
Podobno jest autobus Ryanair ale odjazd też przed 22 :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 185 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group