Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Lip 2012 19:02 

ujemny napisał(a):
Można spać na lotnisku.
Trochę gonią ale da się.
Trzeba pojechać autobusem do dworca kolejowego skąd za kilka euro można jechać pociągiem do Wenecji.
A z dworca na płac Marka to jeszcze z 45 minut piechotą jak się ma mapę.

Pozdrawiam

Co to znaczy ze troche gonią,ale da sie ? :) Przylatujemy (ja i moj chlopak) jakos o 21, zarezerwowalismy hotel dopiero od nastepnego dnia, plan jest zeby zdrzemnac sie na lotnisku, jednak teraz zaczelam sie obawiac ze nas wygonia... co wtedy ? czy jest jakies alternatywne miejsce zeby sie zdrzemnac ?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 18 Lip 2012 20:21 

Z Treviso można dojechać na Piazzale Roma w Wenecji a stamtąd popłynąć vaporetto na Piazza San Marco. Proponuję autokar firmy Barzi. Bilet do kupienia w kasie Barzi na lotnisku lub u kierowcy. Koszt € 7,00 w jedną stronę lub € 13,00 w obie (ważny 10 dni). Więcej informacji i rozkład jazdy tu: http://en.barziservice.com/services/air ... ghway.html.
Bilet na vaporetto (czyli tramwaj wodny) € 7,00 - ważny 1 godz. W kasach Actv można też kupić TOURIST TRAVEL CARDS od 18,00 € za 12-godzinną, do 50,00 € za tygodniową i pływać wszystkimi liniami vaporetto - z Murano, Burano i Lido włącznie (tylko pamiętać o każdorazowym elektronicznym kasowaniu przed wejściem na pokład). Więcej tu: http://www.actv.it/en/movinginvenice/movinginvenice
Ech... Tęsknię za Wenecją. Udanej podróży!
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 19 Lip 2012 16:26 

Loty: 42
Kilometry: 63 894
froggy89 napisał(a):
ujemny napisał(a):
Można spać na lotnisku.
Trochę gonią ale da się.
Trzeba pojechać autobusem do dworca kolejowego skąd za kilka euro można jechać pociągiem do Wenecji.
A z dworca na płac Marka to jeszcze z 45 minut piechotą jak się ma mapę.

Pozdrawiam

Co to znaczy ze troche gonią,ale da sie ? :) Przylatujemy (ja i moj chlopak) jakos o 21, zarezerwowalismy hotel dopiero od nastepnego dnia, plan jest zeby zdrzemnac sie na lotnisku, jednak teraz zaczelam sie obawiac ze nas wygonia... co wtedy ? czy jest jakies alternatywne miejsce zeby sie zdrzemnac ?

Generalnie na lotnisku można siedzieć lub spać na siedząco, ławki są takie, że nie da się położyć bo miejsca są oddzielone łokietnikiem.

My poszliśmy spać na hali odlotów (I piętro) za budki w których sprzedają bilety i inne dziwne pierdoły.
Strażnicy gonią, ale tego nie wiedzieliśmy, ja się rozbiłem z żoną za budką i udawałem już głęboki sen. Przyszło dwóch popatrzyło na nas i poszło. Dziewczyny, które poznaliśmy na lotnisku z tego samego lotu, które też tak chciały spać zostały przegonione i musiały spać na siedząco.

#24 PostWysłany: 19 Lip 2012 18:34 

dzieki za szczegóły... musimy liczyć w takim razie ze jakos się uda:) oby zostać w pomieszczeniu... na sleepinginairports przeczytalam niepochlebne opinie, ze zostali wyrzuceni przez ochroniarzy z budynku :roll:
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 19 Lip 2012 19:31 

Loty: 42
Kilometry: 63 894
Mówcie, że macie lot o 6 rano, my mówiliśmy, że lecimy na Bari - pierwszy możliwy.
Lotnisko jak ja byłem w kwietniu to było otwarte 24h, ale włosi już tacy są.
Tylko wyrzucają, na dworcu w Budapeszcie jak chciałem spać to przychodził sokista z pałą i delikatnie stukał, a raczej wybudzał z pierwszej fazy snu.

#26 PostWysłany: 10 Wrz 2013 14:49 

Loty: 29
Kilometry: 49 708
Witam, odświeżę temat dojazdu z lotniska Treviso (TSF) do Wenecji. Mam ok. 9h przerwę między lotami i chciałbym choć trochę poczuć Wenecję. Jak najtaniej, bądź jak najwygodniej przebyć tą trasę oraz jak wygląda to czasowo. Będę bardzo wdzięczny za rozwiązania/ linki/ sugestie. Pozdrawiam!
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 10 Wrz 2013 16:03 

aQku napisał(a):
Witam, odświeżę temat dojazdu z lotniska Treviso (TSF) do Wenecji. Mam ok. 9h przerwę między lotami i chciałbym choć trochę poczuć Wenecję. Jak najtaniej, bądź jak najwygodniej przebyć tą trasę oraz jak wygląda to czasowo. Będę bardzo wdzięczny za rozwiązania/ linki/ sugestie. Pozdrawiam!

Jak wyjdziesz z terminala to jest przystanek po prawej stronie przy ulicy bus nr 6 czas jazdy ok 20min do stacji kolejowej bilet w kasie na lotnisku(po prawej stronie jest kasa jak wychodzisz) 1.20 euro nastepnie pociąg do wenecji kursują dość często czas przejazdu o 40min bilet ok 2,85euro do kupienia w kasie na dworcu powrót w tej samej cenie czyli razem ok 4 euro a nie 10euro jak autobus bezposredni w jedną strone. ;)
stacja kolejowa Treviso Centrale i Venezia S. Lucia i jesteś na miejscu przy gondolach :D

Rozkład bus nr 6:
http://www.venicetrevisoairportbed.com/ ... table.html

Wyszukiwarka pociągów:
http://www.trenitalia.com/

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.d ... RguD8ikdcV
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 02 Paź 2013 19:43 
Awatar użytkownika

niebieski
Ktoś ma jeszcze doświadczenia ze spaniem na tym lotnisku? Będę dopiero ok. 22. Czy da radę rozłożyć śpiwór czy trzeba spać na siedząco?
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 12 Kwi 2014 00:34 

Loty: 100
Kilometry: 194 419
Ja mam pytanie takie.Będę na lotnisku Treviso około 20.05.Całe wyjście plus bagaż liczę pół godziny.czyli z budynku lotniska powinienem wyjśc okoł 20.30. I teraz ,muszę się dostać do Wenecji.Myslę o rezerwacji autobusu na stronie ryanaira (lecę tą linią).Czy warto,czy jest jakieś inne ,sprawdzone połączenie o tej porze?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 12 Kwi 2014 01:29 
Awatar użytkownika

Loty: 355
Kilometry: 507 777
77kylo napisał(a):
Ja mam pytanie takie.Będę na lotnisku Treviso około 20.05.Całe wyjście plus bagaż liczę pół godziny.czyli z budynku lotniska powinienem wyjśc okoł 20.30. I teraz ,muszę się dostać do Wenecji.Myslę o rezerwacji autobusu na stronie ryanaira (lecę tą linią).Czy warto,czy jest jakieś inne ,sprawdzone połączenie o tej porze?

Lądowałem ryanem jakoś między 21:00-22:00, bilet RT na autobus kupiłem w samolocie. Na miejscu dosyć szybko zapakowano ludzi i autokar ruszył. Bezproblemowa opcja.

Samo lotnisko jest okropne. Korzystałem z niego kilka razy, w tym miałem okazję drzemać na ławce (piętro) przez kilka godzin. Wspominam je bardzo chłodno, dosłownie.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 12 Kwi 2014 09:52 

Loty: 100
Kilometry: 194 419
Będę leciał z UK.Mam nadzieję,że tam też będą sprzedawali.Zaryzykuję i poczekam więc.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 10 Maj 2014 21:31 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 136 565
Jak wyszukuje połączenie kolejowe z Treviso do np. Venezia Mestre ( mam tam nocleg) pokazuje mi cenę 9 euro. Czy to nowa, poprawna cena? Do tej pory na forum pisaliście o niecałych 3 euro
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 10 Maj 2014 21:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

2,90 pociągiem regionalnym. Za 9 są pociągi "szybkie".
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 10 Maj 2014 21:43 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 206 956
W szukajce w liście rozwijanej z typem pociągu wybierz "Tutti treni"

#35 PostWysłany: 12 Sty 2016 09:56 
Awatar użytkownika

Loty: 295
Kilometry: 311 071
niebieski
Dobrze widze, ze w 2012 autobus do Wenecji kosztowal 13 euro RT, a obecnie az 22 euro?

#36 PostWysłany: 21 Sty 2016 10:48 
Awatar użytkownika

niebieski
To ja dodam istotny szczegol. Bilet na autobus z lotniska do Treviso w kiosku kosztuje 1,30 euro, a u kierowcy 2,50.

#37 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:26 

Djorkaeff napisał(a):
To ja dodam istotny szczegol. Bilet na autobus z lotniska do Treviso w kiosku kosztuje 1,30 euro, a u kierowcy 2,50.

Jak często kursują autobusy pomiędzy lotniskiem a Treviso? I czy bilety na trenintalia do Wenecji czy Mestre w cenie ok 3€, można kupić w tej cenie tylko przez internet czy również w okienku stacji Treviso?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:32 
Awatar użytkownika

niebieski
Tutaj jest rozkład autobusu:

http://www.mobilitadimarca.it/ajaxfilem ... rio006.pdf

Bilety na Regionale kosztuja tyle samo w kasie biletowej, internecie lub w automacie.
becareful uważa post za pomocny.

#39 PostWysłany: 27 Cze 2016 11:04 

Czołem!

Mam pytanie odnośnie transportu z lotniska Wenecja-Treviso do Padwy. Jaka opcja jest najtańsza, a jaka najkorzystniejsza czasowo?
Z tego co wyczytałem w internecie, najtańszą opcją będzie dojazd z lotniska do centrum Treviso i stamtąd podróż pociągiem do Padwy, zgadza się?
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 27 Cze 2016 12:59 

Nie zgadza się.
Najtańsza: http://www.mobilitadimarca.it/ajaxfilem ... /101.2.pdf
Najkorzystniejsza czasowo to zapewne taxi, ale biorąc tylko transport publiczny to bus lotniskowy + pociąg
 Relacje PM off  

[ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości