Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Polecane/nie polecone restauracje

Makos Guba

[+] Pokaż
->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie


Oktogon Bisztró

[+] Pokaż
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10


Retro Langos bufe

[+] Pokaż
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/


Gelarto Rosa

[+] Pokaż
zent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.


Két Szerecsen

[+] Pokaż
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.


TiK-TaK Hummus Bár

[+] Pokaż
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.


Drum Cafe

[+] Pokaż
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
-> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
-> Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590
-> Update napiwku: doliczają już 12%


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#281 PostWysłany: 30 Maj 2022 10:52 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Polecam mocno La Movida, dobre jedzenie tez w Belli di Mamma, do tego warto wypić drineczka w jakimś barze na dachu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#282 PostWysłany: 27 Paź 2022 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Po raz kolejny wybieram się do Budapesztu.

Czy oprócz wymienionych w wątku knajpek jest jakieś nowe odkrycie na budapesztańskiej mapie jedzeniowej ?
Najlepiej w zakresie: zupa gulaszowa, gulasz, langosz, lane wino.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#283 PostWysłany: 01 Lis 2022 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nie jest pewnie zdziwieniem, że jak wszędzie ceny poszły w górę.
Niektóre z wątku trzeba już mnożyć x3

Oktogon Bistro - zlikwidowane, lokal do wynajmu.

Fraci Papa - gulaszowa rewelacyjna (1300 HUF), inne dania też spoko. 10% do rachunku obligatoryjnie. Uważajcie, bo w niedzielę zamknięte (dość dziwne jak na knajpę na turystycznej ulicy Kiraly).

Drum Cafe - zrobiło się już tak turystycznie, że tylko zerknąłem na menu (drogo) i odpuściłem.

Retro Langos - spoko, spore kolejki. Z serem już 1300. W ogóle kupienie langosza robi się coraz trudniejsze.

Langoszownia w hali targowej przy Moście Wolności - najbardziej wypasiony langosz jest za.....uwaga....5500 HUF :shock:
Oczywiście zdarzają się turyści, którzy to kupują.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#284 PostWysłany: 24 Lut 2023 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Zwiedzaliśmy wegańskie miejscówki i było różnie.

Kozmosz Vegan Restaurant
+36 20 514 6663
https://maps.app.goo.gl/hmXrmvAEgsUhtWo28

Pychota, jedliśmy potrawę a la gulasz i zupę gulaszową. Takie wegańskie dania dla niekoniecznie wegan. Smak jak dania mięsne, a do tego zdrowe

Rira Vegan Food
+36 20 346 3396
https://maps.app.goo.gl/2Q2FDp3TESFXtEkE8

Miejsce cudowne, ale czynne do 18 malutkie, jeden stolik z dwoma krzeslami barowymi i kawalek parapetu. Dania i owocowe napoje przepyszne.

Napfényes Restaurant and Confectionery
+36 20 311 0101
https://maps.app.goo.gl/1c4sESGDdmsMwngs7

Duża restauracja wegańska. Jedliśmy zupę gulaszową, znacznie gorszą niż w Kosmosie i danie raw a la bolognese, całkiem w porządku, ale gorzej niż w dwóch pierwszych

Tahina Bite Vegan Food
+36 20 991 9911
https://maps.app.goo.gl/NYpZ4AWhaUyEfTJaA

Jeśliśmy wrapka i bowla. Nie było niesmaczne, ale jednak nic nadzwyczajnego w tym jedzeniu nie bylo

Veganlove street food
https://maps.app.goo.gl/qEW1JmVJsWgBfjMG6

Odstraszył nas zapach oleju ze smażenia, zrezygnowaliśmy
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#285 PostWysłany: 25 Lut 2023 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Podwyżki idą bez przerwy.

Retro Langosz - w listopadzie płaciłem 1300, kilka dni temu już 1400
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#286 PostWysłany: 25 Lut 2023 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Tomo14 napisał(a):
Najlepiej w zakresie: zupa gulaszowa, gulasz, langosz, lane wino.


A propos langoszy - langosze Papi (niedaleko synagogi) do wyboru do koloru ;) płaciłem 1200HUF (30.09). Opinie na googlu nie są w ogóle przesadzone - zasłużone 4.8

I Langos Center (Garay ter, okolice dworca Keleti) podobnie cenowo - jak dla mnie trochę słabsze niż Papi ale też bardzo dobre
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#287 PostWysłany: 25 Lut 2023 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W papi cena jest 1000 plus dodatki cebula 200, śmietana 400, ser 400 inne też 400

Tylko one są tak średnio przy synagodze. Nie jedliśmy bo to nie porcja na po posiłku, ale wyglądały znacznie bardziej zachęcające niż w retro langos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#288 PostWysłany: 01 Maj 2023 22:56 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
ptak23 napisał(a):
no i te 12% do rachunku za serwis to już standard widzę, Hungarikum i Makos...
Dla mnie to zwykłe oszustwo. Równie dobrze można zanizyć w menu ceny o 90% i na końcu menu dopisać ze dodatkowo płatna obsługa 1200%. Swoją drogą widzę że ceny w Budapeszcie odleciały w kosmos jak w Polsce. Heh taniej w Rzymie!
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#289 PostWysłany: 09 Maj 2023 10:21 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 25
Frici Papa - nie mam porównania z innymi lokalami ale tu mi smakowało. Zupa gulaszowa i gulasz moim zdaniem dobre. Cenowo to za 1 porcję zupy (spokojnie wystarczy na dwie osoby), 2 drugie dania (gulasz+ ziemniaki oraz pieczone ziemniaki i jakaś kura) oraz piwo wyszło 9730 Ft czyli 120 zł. Doliczają od razu 10% za obsługę. Z tym że trzeba pamiętać, że każdy pozycja jest osobno płatna. Na pierwszy rzut oka wydaje się ze jest tanio, a jak się wszystko doda to już wcale tak nie musi być.

Retró Lángos Budapest - aż wstyd przyznać że pierwszy raz w życiu jadłem langosza, ale jak dla mnie to bardzo mi tu smakowało. Błyskawicznie podany.

Pizzica - tutaj spore rozczarowanie. Skuszony dużą liczbą pozytywnych opinii, zamówiłem kilka kawałków i była to pizza co najwyżej średnia. Może już za długo leżały i stąd gorsza jakość?

Fitzkey Chimney Cake - widziałem przynajmniej parę tych budek z kurtosz kołaczem, kilka razy kupowałem na Oktogonie i bardzo mi smakował. Cena 700 Ft czyli jakieś 8,50 zł wiec bardzo tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#290 PostWysłany: 12 Lip 2023 18:52 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Byłem ostatnio w Budapeszcie i zasięgnąłem opinii co i gdzie można zjeść, więc było tak:
Langos Papi - cena za przysmak węgierski to teraz 2200 HUF. Można płacić kartą (z tym, że myk jest taki, że dostajesz tablet i masz do zatwierdzenia kwotę napiwku lub pomiń i wtedy obciąża kwotą pierwotną czyli bez napiwku). Nie zwykłym dawać napiwek przed wykonaniem usługi (tu zasmakowaniem jedzenia), więc wcisnąłem "pomiń". Zaraz po mnie przyszła para zamówiła to samo i napiwek dodała - efekt tego był taki, że zacząłem się zastanawiać czym się będą różniły nasze dania ;) I różnica była, oni dostali langosza ładnie pokrojonego i wyglądał jakby pełniejszy :D...czy były jeszcze jakieś różnice - nie wiem :lol:
Załącznik:
Langosz_Papi_02.jpg
Langosz_Papi_02.jpg [ 148.28 KiB | Obejrzany 2966 razy ]

Załącznik:
Langosz_Papi_01.jpg
Langosz_Papi_01.jpg [ 144.57 KiB | Obejrzany 2966 razy ]

Frici Papa był niestety zamknięty. Poszukałem więc w okolicy po haśle "zupa gulaszowa" i trafiłem do "Menza Etterem es Kavezo" - nie będę się rozpisywał poza tym, że zupa była poprawna, natomiast obsługa bardzo słaba - także generalnie nie polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#291 PostWysłany: 12 Lip 2023 19:58 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Knajpy się mocno wycwaniły. Do normalnych cen w menu doliczają ekstra dodatek, w sumie za nic. Po prostu, to jest zwykłe naciąganie, cena w menu zaniżona, a na koncy strony czy menu dopisane małym druczkiem że do cen doliczają dodatkową opłatę. Parodia.

Ja mam na to swój sposób i go gorąco polecam: ja wystawiam oceny na google maps, za takie dodatkowe opłaty z automatu u mnie obniżam ocenę o 2 gwiazdki. Ja wiem że w knajpach trzeba zapłacić, rozumiem, ale nie akceptuję tego że ktoś chce mnie robić w wuja!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#292 PostWysłany: 12 Lip 2023 20:17 

Rejestracja: 05 Lip 2017
Posty: 4
Loty: 19
Kilometry: 21 430
Polecam langosze w Langosom, chyba najlepsze w mieście, dodatkowo dobrze funkcjonuje aplikacja Finebite
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group