Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2014 13:33 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1
:?:
jak najkorzystniej wymienic rozne waluty na dirhamy? czy na lotnisku sa bankomaty? :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: dirham
#2 PostWysłany: 25 Lut 2014 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
na którym lotnisku?

jeżeli Agadir to na pewno przy wyjściu jest kilka kantorów, bankomatu jakoś nie kojarzę.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: dirham
#3 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
na lotnisku w Marrakeszu na pewno jest bankomat, korzystałem w styczniu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dirham
#4 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:16 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 28
Loty: 6
Kilometry: 8 772
Na lotnisku w Marakeszu są chyba 3 bankomaty, z tym że my mieliśmy problem, gdyż w dwóch z nich nie udało się wypłacić pieniędzy (visa mBank i visa z BZWBK). Dopiero ostatni bankomat zaskoczył. Są tam również co najmniej 2 kantory i z tego co pamiętam to nie było dużej różnicy w kursach pomiędzy nimi a np pocztą na Jemaa El Fna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dirham
#5 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
z tymi bankomatami w Maroku to różnie bywa, jedyną kartą jaką udało mi się wypłacić kasiorę to mastercard z BNP Paribas
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dirham
#6 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 79
Dużej różnicy chyba nawet być nie może, bo z tego co pamiętam kurs dirhamów jest ustalany odgórnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dirham
#7 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
wordlord napisał(a):
Dużej różnicy chyba nawet być nie może, bo z tego co pamiętam kurs dirhamów jest ustalany odgórnie.

tak właśnie jest, różnice są bardzo niewielkie.

ja 5 lat temu wyciągałem bez problemu kartą z citibanku, nie pamiętam jaka to była. miałem ją podpiętą pod konto w euro i wypłacałem dirhamy, oczywiście.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dirham
#8 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:36 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
W marakeszu na lotnisku korzystaliśmy z kantoru, kurs był ok, lepszy niż znaleziony później na mieście. Później wypłacaliśmy też z prepaida walutowego wbk (visa). Pierwszym razem poszło bezproblemowo (chyba w Marakeszu), za drugim razem zeszliśmy całą Essaouirę i nigdzie nie chciało nam wyrzucić kasy (była niedziela więc może był jakiś deficyt kasowy) - w ostatnim znalezionym bankomacie nam się udało a już myśleliśmy, że zostaniemy bez kasy na nocleg :lol:
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dirham
#9 PostWysłany: 25 Lut 2014 15:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
W Fezie na lotnisku również są bankomaty (2 co najmniej), a już tak ogólnie z bankomatami nie mieliśmy problemu ani razu (Visa z DB)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: dirham
#10 PostWysłany: 01 Mar 2014 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
misieq napisał(a):
Na lotnisku w Marakeszu są chyba 3 bankomaty, z tym że my mieliśmy problem, gdyż w dwóch z nich nie udało się wypłacić pieniędzy (visa mBank i visa z BZWBK). Dopiero ostatni bankomat zaskoczył. Są tam również co najmniej 2 kantory i z tego co pamiętam to nie było dużej różnicy w kursach pomiędzy nimi a np pocztą na Jemaa El Fna.

Witam.
A lepiej wypłacać z bankomatu z visa electron ( np. taka z delfinkiem mbank) czy z kredytówki np. maestro?
I jeszcze taki szatański pomysł: czy w kantorze jest możliwość wymiany za złotówek na dirhamy? :shock:
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Mar 2014 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
1. Sprawdź koszty wypłat z bankomatów i jak wyglądają kursy bankowe.
2. Pytasz poważnie czy to żart? Jeśli poważnie to: Nie, nie można wymienić złotówek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Mar 2014 19:45 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Ląduję w Fez 21:50, wymienię gdzieś walutę, czy tylko bankomat ?
Będę potrzebował głównie na Taxi i ewentualnie na Hotel.

I jeszcze jedno pytanie odnośnie funtów.
Bo mam trochę i czy nie będzie problemu z wymianą w banku lub kantorze na miejscu.
Może lepiej sprzedać tu i kupić Euro ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Mar 2014 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Kański napisał(a):
1. Sprawdź koszty wypłat z bankomatów i jak wyglądają kursy bankowe.
2. Pytasz poważnie czy to żart? Jeśli poważnie to: Nie, nie można wymienić złotówek.


1.To już niestety na miejscu do sprawdzenia. Liczyłem na to, że ktoś sprawdził i ma taką wiedzę. Wrócę to podam moje wyliczenia.
2. Z początku też myślałem w kategorii żartu, ale jasnej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem. Dzieki za potraktowanie poważnie i za rzetelną odpowiedź. Może już nikt inny nie zada tego ( teraz już wiem - kretyńskiego) pytania. ;)
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2014 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Za dużo nie siedzę w kwestiach kart itp, ale bezprowizyjnie było z karty Aliora. Specjalnie takie konto założyłem bo wychodziło najkorzystniej wypłacając gotówkę z bankomatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Mar 2014 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Ja lecac do Maroka 2 lata temu korzystalem z katoru - udalo mi sie dostac dirhamy marokanskie w kantorze w Arkadii w Warszawie. Kurs z tego, co pamietam, nie byl jakis szalowy, ale zawsze mialem gotowke na pierwsze wydatki bez potrzeby odwiedzania lotniskowego kantoru (lecialem do Agadiru). Na miescie wyplacalem pieniadze z bankomatu, kurs byl naprawde w porzadku.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Mar 2014 11:39 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 99
Zdecydowanie polecam na takie wyjazdy konto w banku, który oferuje darmowe wypłaty za granicą.
Bez sensu jest wymieniać w kantorze Polsce na miejscowe "dukaty", a kursy USD i EUR w kantorach na lotniskach zazwyczaj złodziejskie, więc nawet jeśli ktoś woli wozić ze sobą "twardą" walutę USD czy EUR, to warto pierwszy zastrzyk pobrać z bankomatu na lotnisku, a potem na mieście znaleźć dobry kantor.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:08 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
ostatnio lądowałem w Fezie (listopad 2013). na 2 bankomaty tam znajdujące si , jeden był nieczynny.
Drugi nie chicał przyjac zadnej z kart jakie posiadałem (debetowa visa z mBanku, kredytówki masteri visa z citibanu i mbanku).
Na szczescie (i to fartem) czekaliśmy kilka godzin na przesiadkę w mediolanie i wyjelismy E aby kupic wode - dzieki temu mielismy 10E, które starczyły nam na taxi na dworzec kolejowy.
Tam bez problemu zadziałała debetowka.

Podróżując po wielu krajach sporadycznie zdarzało sie ze któryś z bankomatów nie przyjmował moich kart. Wcześniej czy później jednak kase wyciągałem.
Porównując koszt tak zdobytych pieniędzy do kupowania w kraju E/$ i potem wymieniania ich na lokalna walute zawsze wychodziło mi troche taniej.
Jednak dla bezpieczenstwa lepiej wiec miec kilka $/E przy sobie.
Osobiscie polecam E (chyba ze lecicie do którejś z Ameryk - tam czasem trudno pozbyć sie E.) bo przecież to waluta naszych sąsiadów i nawet jak nam zostanie to wczesniej czy pozniej i tak bez problemu zuzyjemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
grzewor napisał(a):
Porównując koszt tak zdobytych pieniędzy do kupowania w kraju E/$ i potem wymieniania ich na lokalna walute zawsze wychodziło mi troche taniej.


Wypłata lokalnej waluty w lokalnym bankomacie wychodziła Ci taniej niż zamiana EUR/USD w lokalnym kantorze? Nie wierzę. To wniosek zupełnie przeciwny mojemu. Biorąc pod uwagę z pewnością wysoki spread w Twoim banku przy wymianie EUR/USD na lokalną walutę oraz koszty przewalutowania, nie ma siły, żeby ta opcja wychodziła taniej. Chyba że akceptujesz złodziejski kurs w lokalnym kantorze bez negocjacji. Rozumiem, że opcja wypłaty gotówki kartą jest bezpieczniejsza niż noszenie przy sobie gotówki przez cały wyjazd, ale tańsza? Trudno mi zaakceptować taką tezę.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:41 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
W Fezie na lotnisku są przynajmniej 2 kantory czynne po 22;00 . Kurs w drugim był lepszy /21.01.2014/ chyba 10,855 DM za euro. W banku najlepszy jaki widziałem 10.920. Funty brytyjskie oczywiście można wymieniać, złotówek nie.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2014 13:16 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 42
listopad , lotnisko w rabacie Rabacie po 20tej
wszystkie bankomaty informowały nas, ze nie obsługuja naszej karty ( mieliśmy i visa i master) na szczęście były czynne 2 kantory ( z normalnym kursem)
różnica w wypłatach jest, Visa elektron WBKu prawie 0,4 pln za dirhama, maesrto PKO niecałe 0,38pln za dirhama
czasami w różnych miastach mieliśmy problem z wypłaceniem gotówki w bankomacie, na szczęście w drugim czy czwartym sie udawało
:)
ps zostało mi ponad 700 dirhamów - chętnie wymienię, i karta telefoniczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group