Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#2561 PostWysłany: 12 Lut 2022 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Przecież dyskutujemy wyżej o powrocie SPOZA Schengen, nie Z Schengen :)
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2562 PostWysłany: 12 Lut 2022 02:58 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 156
Loty: 80
Kilometry: 188 383
niebieski
farciarz napisał(a):
A ktoś przylatywal dzisiaj do Polski z poza schengen z dzieckiem w wieku przedszkolnym ? Jeśli tak to pytanie czy jest się zwolnionym z kwarantanny jeśli jest się zaszczepionym , bez konieczności robienia testu ?

...

"dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu objęcia ich tym wychowaniem"



Odpowiem sam ;) ... nie mamy kwarantanny, a więc przepis nie jest martwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2563 PostWysłany: 12 Lut 2022 09:49 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Rabus napisał(a):
Przecież dyskutujemy wyżej o powrocie SPOZA Schengen, nie Z Schengen :)

I wlasnie dlatego zaznaczylem ze wracalem Z Schengen. ;)
W kazdym razie tylko ja slyszalem te szumne zapowiedzi calkowitej likwidacji kwarantanny z Schengen? Nawet Polsat dzien wczesniej to powtarzal w wiadomosciach.
Anyway
Jest gorzej niz bylo? 19 grudnia wracalem spoza schengen i wtedy z kwarantanny zwalnial sam test, bez szczepienia. Teraz widze ze trafiacie na kwarantanne wiec jest regres.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 14 Lut 2022 17:41, edytowano w sumie 1 raz
Prosimy bez politykowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2564 PostWysłany: 12 Lut 2022 11:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Przyleciałem właśnie z poza Schengen - Katowice wiec brak testu przed kontrola graniczna i kwarantanna na 7 dni, test po wyjściu Gyncentrum za 75 zł z kodem Tui1! I wynik po 20 minutach do ściągnięcia. Testy bardzo sprawnie. Kontrola graniczna tragicznie powolna, zamiast dać karteczki do wypisania adresu na którym będzie się odbywało kwarantannę wcześniej, podaje się adres dopiero po podejściu do straży granicznej co bardzo wydłuża procedurę. Wypełnianie online karty lokalizacji podróżnego nie ma sensu, i tak z tego nie korzystają. Niektórzy dodatkowo się kłócą ze strażą graniczna i robi się z tego kolejka i niepotrzebne oczekiwanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2565 PostWysłany: 12 Lut 2022 11:15 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
@eroberto1 z jakiego kraju wracałeś? jesteś zaszczepiony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2566 PostWysłany: 12 Lut 2022 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Swiderrr napisał(a):
Rabus napisał(a):
Przecież dyskutujemy wyżej o powrocie SPOZA Schengen, nie Z Schengen :)

I wlasnie dlatego zaznaczylem ze wracalem Z Schengen. ;)
W kazdym razie tylko ja slyszalem te szumne zapowiedzi calkowitej likwidacji kwarantanny z Schengen? Nawet Polsat dzien wczesniej to powtarzal w wiadomosciach.
Anyway
Jest gorzej niz bylo? 19 grudnia wracalem spoza schengen i wtedy z kwarantanny zwalnial sam test, bez szczepienia. Teraz widze ze trafiacie na kwarantanne wiec jest regres.


Tak, prawo sie zmieniło chyba 21.12 z tego co pamiętam. Jest regres i to straszny, bo kiedyś tranzyt lub test zwalniał, teraz nawet w tranzycie trzeba mieć test...
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2567 PostWysłany: 12 Lut 2022 15:48 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Wracałem z ZEA, jestem po 3 dawkach i nikogo to nie interesowało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2568 PostWysłany: 12 Lut 2022 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Poza Schengen trzeba mieć teraz test + paszport covidowy (szczepienie/ozdrowieniec), samo szczepienie czy sam test wrzuca na kwarantanne.
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2569 PostWysłany: 12 Lut 2022 18:11 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Paszport covidowy nikogo nie interesował, tylko paszport, ewentualnie wynik testu a jak nie to adres kwarantanny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2570 PostWysłany: 13 Lut 2022 01:36 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
@eroberto1
Na jakim lotnisku lądowałeś w Polsce?
Na różnych lotniskach straż graniczną różnie traktuje nie-zaszczepionych spoza Schengen, na niektórych test wystarczy do uniknięcia kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2571 PostWysłany: 13 Lut 2022 04:03 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
heide_berg napisał(a):
@eroberto1 z jakiego kraju wracałeś? jesteś zaszczepiony?

Nie ma to znaczenia z jakiego kraju z poza Schengen przyleciał i czy był zaszczepiony czy nie . Jeśli ma test to jest wolny jeśli nie to kwarantanna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2572 PostWysłany: 13 Lut 2022 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Nie ma to znaczenia czy ma test. Zawsze jest wolny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2573 PostWysłany: 13 Lut 2022 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Jest ogólny bajzel. Jak wróciłem z Turcji SG upierała się ze jak nie mam testu (mimo iz jestem po 3 dawkach) to kwarantanna (nie ma co się rozpisywać ze to niezgodne z przepisami - mają wymóg odgórny). I nikt tej kwarantanny nie nałożył.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#2574 PostWysłany: 13 Lut 2022 14:02 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
@joael oni sami nie wiedzą co i jak
:mrgreen:

Śmiech mnie bierze wiele razy, ale...nie będę tego komentował, bo mam dość tematów covidowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2575 PostWysłany: 13 Lut 2022 15:32 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
A ja się strażnikom naszym nie dzwię i szczerze współczuję :) Żaden pracownik nie będzie skakał z radości, jeżeli w ramach swojego stanowiska będzie mieć dowalone obowiązki i to jeszcze o takie niewdzięczne czynności jak 'kontrola sanitarna' :cry:
W takiej sytuacji jest własnie polska SG, której jedynym obowiązkiem na lotniskach powinna być kontrola paszportowa, a nie spawdzanie jakiś testów czy certyfikatów :lol:
Przykłady z innych krajów: UK Border Force od początku pandemii mówiło, żeby na nich specjalnie nie liczyć jesli chodzi o sprawdzanie tych wszystkich pierdół, szczególnie jeśli jest 'busy', więc czasem rzucą okiem na PLFa i tyle. Albo przykład Hiszpani - kontrolę sanitarną przeprowadzają jakieś dzieciaki już za kontrolą paszportową :)

Sorry za mały offtop xD
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#2576 PostWysłany: 13 Lut 2022 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Akurat PLFu to chyba nikt w Polsce nigdy nie sprawdził. Od wprowadzenia obostrzeń latałem 3 razy i nigdy tego nie wypełniałem.
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2577 PostWysłany: 14 Lut 2022 16:38 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
@Jac czego im współczuć? Mają lekka robotę i to że w takim okresie muszą sprawdzać jakieś dokumenty to nic im złego się nie dzieje.
Mają dobrze.

Zresztą część mojej rodziny służy w straży granicznej + znajomi to wiem jak jest i jak wygląda ich służba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2578 PostWysłany: 14 Lut 2022 20:15 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
@wiater

Może niech jeszcze strażnicy siądą na check-in'ach albo sprawdzają bagaże podręczne pod bramką :lol:

A tak na poważnie to uważam, że SG jest poważną służbą mundurową z zadaniem ochrony granic Rzeczypospolitej i nie powinna zajmować sie pierdołami typu sprawdzanie paszportów covidowych, testów, certyfikatów przeróżnych itd.
Szczególnie mnie razi gdy strażnicy są oddelogowani do sprawdzania ww na przylotach strefy Schengen gdzie nie powinniśmy mieć wogóle doczynienia ze SG :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#2579 PostWysłany: 14 Lut 2022 21:26 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 151
Immuner nadal przechodzi? ☺️ Bo w sumie szkoda mi nawet grosza na ten bezsensowny cyrk. A i nie będę ryzykował aresztu domowego czy to w Gruzji czy w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2580 PostWysłany: 14 Lut 2022 22:58 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
trochę się wygląda certyfikatu z immuner.de zmienił i wygląda gorzej; mogę potwierdzić, że przy powrocie z Norwegii wystarczy sam certyfikat szczepienia;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group