Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tunezja 2016
#1 PostWysłany: 05 Lip 2016 20:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czy ktoś ostatnio był? Jak oceniacie stopień bezpieczeństwa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#2 PostWysłany: 08 Lip 2016 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Wróciłem wczoraj.

@Arekkk
O co dokładnie pytasz, czy podróżowanie po kraju jako takie, czy wyjazd na wakacje do strefy turystycznej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#3 PostWysłany: 08 Lip 2016 11:56 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Rozważam 2 opcje. Jak wyglądał Twój wyjazd? Jak oceniasz poruszanie się między wybrzeżem a Tunisem? Jak atmosfera w stolicy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#4 PostWysłany: 08 Lip 2016 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Hej

Byłem na tydzień w miejscowości Mahdia. Moje pierwsze wakacje z biurem podrózy :) no ale cel był taki, aby poleżec na plaży i odpocząc w koncu.
W miejscowościach turystycznych sa tak zwane Turist Zone. Tam przy każdym małym rondzie patrole Policji z bronią długą.
U mnie na plazy cały czas ochrona. Plaza była w zasadzie hotelu, wiec tubylcy mogli poruszac sie tylko przy linii brzegowej. Jak ktos chcial cos kupic od handlarzy na plazy, to musial z nim isc poza teren. Nie moga oni wchodzic w strefe lezakow dla turystow. Ochrona pilnuje aby takze nie zatrzymywali sie za dlugo. Po plazy chodza takze patrole Policji z bronią krótką. Widzialem tez patrole na quadach.

Generalnie bardzo pilnują aby nikomu nic się nie stalo. Pewnie turystyka ostro ucierpiala wiec dbają o to ze zdwojoną siłą. Mozna się czuc bezpiecznie.
Akurat byl ramadan wiec na ulicach bardzo malo ludzi.

Wybralem się takze na jeden dzien do Sousse (to tam gdzie ta strzelanina na plazy byla). Pojechalem pociagiem. Tanio. 2,5 dinara (4zł)... 2h jazdy w jedna strone.
W pociagu raz widzialem Policje. No ale czulem sie bezpiecznie. Kraj normalny, normalni ludzie ktorzy chca normalnie zyc.
W Sousse kilka godizn w centrum spedzilem, fajna medyna i suk. Ja się czulem bezpiecznie, ale w kilku krajach arabskich juz bylem, wiec mnie tam sie takie klimaty podobaja. Dziewczyna pierwszy raz, wiec wiesz... jak ktos sie poczyta, znajomi nastrasza, pozniej uslyszysz Allah Akbar z meczetu to strach moze obleciec ;-)

NIe wybralbym sie w rejon otwartego konfliktu. To ze rok temu na plazy byla jatka, to mnie nie przeraza. W Madrycie, Londynie, Paryzu, tez byly zamachy, a jakos miloony ludzi nadal te miasta odwiedzają. NIe oznacza to ze nalezy wszystko bagatelizowac, ale sugeruje zachowac zdrowy rozsadek.
Dziewczyna to dlugonoga blondynka z dlugimi wlosami i nikt przez caly pobyt nawet jej nie zaczepil (moze dlatego ze nie byla sama, nie wiem).
Ani razu nie czulem sie zagrozony, czy nawet zdenerwowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#5 PostWysłany: 08 Lip 2016 17:44 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Wielkie dzięki za nakreślenie sytuacji!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#6 PostWysłany: 30 Sty 2017 19:59 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Byl ktos ostatnio na Djerbie i moze podzielic sie spostrzezeniami? :?:
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#7 PostWysłany: 03 Maj 2017 17:26 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 6
Cześć, ponawiam pytanie o Djerbę. Mam 7 dni w Tunezji i wydawało mi się, że to jest wystarczająca ilość czasu, a tymczasem czym więcej czytam, tym więcej atrakcji odkrywam, i to w różnych częściach kraju! Przydałoby się tak co najmniej dwa - tzy tygodnie. Stąd moje pytanie - czy warto przejechać się na Djerbę i ile czasu na nią przeznaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#8 PostWysłany: 04 Maj 2017 23:18 

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 20
Oj zdecydowanie warto. Moim zdaniem na Djerbie są najpiękniejsze plaże i nieco mniej ludzi niż na lądzie (co wcale nie znaczy, że w sezonie są pustki). Teoretycznie jakby się spiąć to można wyspę objechać w jeden dzień, ale ja bym poleciła zostać na minimum 2-3 dni. Co bardzo interesujące, na Djerbie żyją wspólnie Żydzi i Arabowie, jest synagogę i meczety. I ten nastrój wzajemnej tolerancji kulturowej widać i mi się udzielił.
Góra
 Profil Relacje PM off
Daska lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#9 PostWysłany: 04 Maj 2017 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
-- 04 Maj 2017 23:26 --

Byłem na lądzie i po kilku dniach na Djerbie.
Wg mnie plaże na Djerbie są o wiele lepsze niż na lądzie, do tego cieplej ;-)
Djerbe da się zobaczyć w 2-3 dni tak jak pisze poprzednik.

-- 04 Maj 2017 23:27 --

Daska napisał(a):
Cześć, ponawiam pytanie o Djerbę. Mam 7 dni w Tunezji i wydawało mi się, że to jest wystarczająca ilość czasu, a tymczasem czym więcej czytam, tym więcej atrakcji odkrywam, i to w różnych częściach kraju! Przydałoby się tak co najmniej dwa - tzy tygodnie. Stąd moje pytanie - czy warto przejechać się na Djerbę i ile czasu na nią przeznaczyć?


Na DJE lecisz z Niemiec czy jakieś biuro zdecydowało się na loty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Daska lubi ten post.
Daska uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#10 PostWysłany: 07 Maj 2017 19:26 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 6
BZG napisał(a):
-- 04 Maj 2017 23:26 --

Na DJE lecisz z Niemiec czy jakieś biuro zdecydowało się na loty?



Nie nie, lecę czarterem do Hammamet w czerwcu na tydzień i właśnie układam sobie taki na oko plan wycieczki. Na Djerbie pewnie finalnie spędzę tylko jeden dzień z noclegiem, a dwa dni spędzę na koniec w Hammamet, jako, że stamtąd będę wylatywała, więc będę miała poczucie bezpieczeństwa, że nie spóźnię się na samolot (co oczywiście nadal nie jest wykluczone, ale mniej prawdopodobne niż gdybym jechała z Djerby).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#11 PostWysłany: 10 Maj 2017 23:40 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 6
Mam jeszcze pytanie do osób, które miały okazję podróżować po Tunezji, a zwłaszcza do takich, które w jakimś stopniu same układały sobie plan objazdu. Ile dni należałoby przeznaczyć na Saharę i co zobaczyć okołosaharyjsko? Słone jezioro, oazy (które?), wioski Berberów, wschód słońca, może jakieś przejażdżki po pustyni? Co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tunezja 2016
#12 PostWysłany: 05 Lis 2017 16:37 

Rejestracja: 19 Lip 2016
Posty: 28
Jak było w Tunezji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group