Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
warszawa-modlin-spanie-na-lotnisku,1375,17535

[ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 14 Paź 2020 06:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 380
Kilometry: 635 209
Dzisiaj z rana w Modlinie padły systemy odprawy. Na lot 5:45 odprawa bagażowa ruszyła chwilę przed 5. A ponoć trzy wczorajsze wieczorne loty FR lądowały na Okęciu (Malaga, Stansted i coś jeszcze).

#422 PostWysłany: 26 Mar 2021 12:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Jakoś chyba nie widziałem na forum, a wygląda na to, że od tygodnia przy lotnisku jest punkt Test&Fly prowadzony przez Centrum Medyczne Damiana.
Test antygenowy w cenie 170 zł i otrzymanie wyniku już w 15 minut.
Szybki test RT-PCR w cenie 450 zł i otrzymanie wyniku już od 6h.
Forma płatności: karta płatnicza. Czynne 24h na dobę.
https://www.damian.pl/aktualnosci/covid ... 356,n,4339
https://modlinairport.pl/aktualnosc/tes ... ed-wylotem
Zeus uważa post za pomocny.

#423 PostWysłany: 30 Mar 2021 17:42 

Prosze o podzielenie sie wrazeniami osoby, ktore wyladuja w Modlinie i sie tam beda testowaly juz po wdrozeniu w życie nowych pomyslow tzw rzadu:
-ile czasu trwala procedura od wyladowania do momentu wyjścia z terminalu?
- jak dluga jest kolejka do punktu wykonujacego testy i w jakim tempie sie posuwa?
- wszelkie dodatkowe info jaki kierunek, pora przylotu, ilosc innych lotow w tym czasie itd. na pewno pomocne i mile widziane :)
Z gory dzieki
nimeska lubi ten post.

#424 PostWysłany: 30 Mar 2021 19:52 

Loty: 40
Kilometry: 42 666
@Tom Jed

Dzisiaj przylot po godzinie 17 z Bolonii, od wyjścia z samolotu do wyjścia z terminalu minęło 30 minut, gdzie często z małym podręcznym zajmowało mi to 5 minut. Wypełnienie samolotu.. hmm jakieś 70%.
Szczerze to nie widziałem tego punktu z testami... Może dlatego, że nie rozglądałem się specjalnie za tym - miałem wczoraj robiony test we Włoszech.
Abcn lubi ten post.
Tom Jed uważa post za pomocny.

#425 PostWysłany: 30 Mar 2021 20:09 

Dzieki - im wiecej informacji, tym lepiej - zeby do niedzieli sie zaznajomic z tematem.

Twoj test we Wloszech jest lepszy, niz moj w Irlandii 😷
Ja nigdy stamtad w 5 min jeszcze nie wyszedlem ☹

#426 PostWysłany: 30 Mar 2021 20:38 

Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Bede ladowac w czwartek przed polnoca z Dublina, dam znac co i jak
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#427 PostWysłany: 30 Mar 2021 22:24 

Ja tez z Dublina, tyle ze w niedziele wielkanocna o 13:30, wiec ruch na lotnisku w obie strony teoretycznie moze byc wiekszy.
Najbardziej jednak zastanawia mnie dlugosc kolejki do testow przed terminalem 🤔 Do tej pory testowali ewentualnie TYLKO odlatujacych, teraz dochodza jeszcze wszyscy chetni z przylotow.... a ze to swieta, to reszta punktow testujacych w Warszawie pozamykana do wtorku. Od biedy po swiatecznym obiedzie skocze na test na Okecie, bo mam calkiem niedaleko i tyle.
Abcn lubi ten post.

#428 PostWysłany: 04 Kwi 2021 23:29 

Nie bede sie rozpisywal, bo zostalbym stad wyrzucony z hukiem.
1. Dzis okazalo sie, wbrew powszechnej opinii, ze Irlandia jednak jest w Schengen i SG jednak honoruje wykonane tam testy (wg tego, co oznajmil kilka dni temu Horala robia to "bez trybu")
2.. Do miejsc wolnych od Covida oprocz kosciolow nalezy dopisac hale odpraw paszportowych przyloty - Modlin, gdzie przez ok godzine jak leming podazalem pomiedzy tasmami wraz z tlumem do odprawy + 15min wczesniej zanim dalo rade tam wejsc.
3. Juz po 4h w kolejce do kontenera szumnie zwanego punktem testowania pobrano ode mnie wymaz

Upokorzenie ludzi za ich wlasne pieniadze.
RADY: Majac wybor wykonajcie test w spokojniejszym miejscu.
Nie majac wyboru koniecznie rezerwujcie date/godzine online...to postoicie w krotszej kolejce 😁
Odlatujac , jesli nie macie zarezerwowanej godziny testu musicie miec dodatkowe 5h zapasu, zeby sie nie stresowac, a juz nie daj bog probowac ominac kolejke, bo uwierzcie, ze ci stojacy w niej kilka godzin zmarznieci ludzie moga nie byc wyrozumiali.
Wtajemniczeni twierdza, ze dzisiejsze sceny zaden wyjatek, tylko codziennosc.
Dodam, ze doszlo do sytuacji, kiedy pracownik punktu poszedl do terminalu poskarzyc sie ochronie 😁 ci po przybyciu z odsiecza zrobili z siebie posmiewisko i wycofujac sie do samochodu straszyli " samochodowym patrolem SG", ktory przez kolejne 30 min sie nie zjawil, dalej nie wiem, bo po odebraniu wyniku uszczesliwiony udalem sie do domu.
Zycze zdrowia

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 05 Kwi 2021 12:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.

#429 PostWysłany: 21 Lip 2021 11:51 

orientuje się ktoś czy w okolicach lotniska albo stacji PKP jest przechowalnia bagażu?
 Relacje PM off  

#430 PostWysłany: 21 Lip 2021 23:21 

@Olivvka Na lotnisku z przyczyn bezpieczenstwa na pewno nie ma, a na stacji nie ma, bo obsluga umarlaby z nudow. Natomiast szafki elektroniczne nie pasuja do architektury budynku dworca, wiec tez nie ma - tak na 99% - ja przynajmniej nie kojarze.
Olivvka lubi ten post.
Olivvka uważa post za pomocny.

#431 PostWysłany: 22 Lip 2021 23:29 

Czy ktoś wie może jak aktualnie wyglądają procedury po przylocie z UK na Modlin? Rodzice w pełni zaszczepieni + małe dzieciaki - ile czasu może zająć od lądowania do wyjścia poza terminal?
 Relacje PM off  

#432 PostWysłany: 23 Lip 2021 00:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Modlin na przylotach non-Schengen potrafi się zatkać. Wracałem niedawno z Burgas, wbiliśmy się na kontrolę tuż po spóźnionym Birmingham - kolejka taka, że część ludzi stała w deszczu, bo nie mieścili się w budynku. Zeszło chyba z pół godziny.

#433 PostWysłany: 25 Lip 2021 19:56 
Moderator forum

@Olivvka , po odpowiedzi TomJed taki pomysł - zapytaj w Hostalu Quadrans czy nie zrobiliby takiej przysługi (gdybyś udowodniła że nie ma w bagażu materisłów wybuchowych itp ;) )

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
 Relacje PM off  

#434 PostWysłany: 13 Sie 2021 22:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Jak aktualnie wygląda poranna sytuacja na WMI? FR rozumiem że nie wymaga przyjścia do odprawy w przypadku samego podręcznego celem weryfikacji covidowej? (Grecja, choć chyba w FR nie ma to znaczenia?)
Pytam o aktualne doświadczenia ponieważ rozważam nadanie fotelików samochodowych. Gdybyśmy i tak musieli iść do odprawy to nie ma się nad czym zastanawiać (tylko trzeba przyjść dużo wcześniej), ale jeśli nie trzeba a w ciągu godziny odlatuje 5 kierunków (w tym 3 wakacyjne) to domyślam się że może nie być łatwo

#435 PostWysłany: 13 Sie 2021 23:28 

Loty: 258
Kilometry: 604 459
niebieski
Miesiąc temu wyglądało to tak, że weryfikacja dokumentów covid była przed skanowaniem kart i security (robiła to obsługa Ryanaira),
a do stanowisk odprawy podchodziło się tylko z bagażem rejestrowanym.
 Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.

#436 PostWysłany: 14 Sie 2021 09:31 
Awatar użytkownika

srebrny
Dzisiaj na RHO, nie trzeba przejść do check in tylko prosto do security. Kolejka na około godzinę stania ale można przejść bokiem jeżeli masz boarding za mniej niż 30 min (nie wiem czy zawsze tak działa czy zależy to od konkretnej osoby).

Washington napisał(a):
Jak aktualnie wygląda poranna sytuacja na WMI? FR rozumiem że nie wymaga przyjścia do odprawy w przypadku samego podręcznego celem weryfikacji covidowej? (Grecja, choć chyba w FR nie ma to znaczenia?)
Pytam o aktualne doświadczenia ponieważ rozważam nadanie fotelików samochodowych. Gdybyśmy i tak musieli iść do odprawy to nie ma się nad czym zastanawiać (tylko trzeba przyjść dużo wcześniej), ale jeśli nie trzeba a w ciągu godziny odlatuje 5 kierunków (w tym 3 wakacyjne) to domyślam się że może nie być łatwo
Washington lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.

#437 PostWysłany: 14 Sie 2021 09:49 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 389
Kilometry: 792 230
Przedwczoraj wylot 5:55 (4 odloty w tym czasie) przyjazd pierwszym autobusem z Modlina o 4:05 i idealnie czasowo na odstanie w kolejce do sprawdzenia dokumentów,security i papierosa na strefie. Nie zaryzykowałbym mniejszej ilości czasu, no chyba,że w okolicy nic nie leci
2 ludzi uważa post za pomocny.

#438 PostWysłany: 16 Sie 2021 15:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 253 935
Update ode mnie o WMI. Na głównej artykuł jakiś czas temu mi mignął, że kilka osób nie poleciało ze względu na kolejki ale na lot o 12.00 były totalne luzy. 10 osób do security i 0 do kontroli paszportowej. Ale mimo wszystko nie ryzykowałbym przyjazdu na to lotnisko z małym zapasem czasowym z przyczyn które pojawiają się w tym temacie. Na plus przylot - przy planowanym lądowaniu o 00.05 zdążyłem na ostatni autobus KM o 00.05 :D Swoją drogą dramat że po tej godzinie "zbiorkom" nie funkcjonuje już z tego lotniska. Rozumiem że ruch jest wtedy mniejszy ale zlitowaliby się i puścili ostatni autobus i pociąg koło 2 w nocy żeby zbierał wszystkich lądujących po północy.

Jeszcze mała informacja odnośnie Dworca Zachodniego - bo sporo osób rozpoczyna podróż do WMI z tego miejsca. Dużo pociągów KM rusza z peronu nr 8 - uwaga na przychodzenie na ten peron z małym zapasem czasowym, dworzec jest tak rozkopany i ma tyle obejść, że idąc szybkim tempem spod dworca na peron 8 szedłem 15 minut.
 Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.

#439 PostWysłany: 21 Sie 2021 05:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 253 935
Jestem wlasnie na WMI i jest kilka odlotow w okolicach 6 rano ale dosc sprawnie wszystko idzie, sa trzy stanowiska do kontroli bezpieczeństwa otwarte. Od przyjazdu na lotnisko do przejscia pod bramke 20 minut wiec bez tragedii :)
 Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.

#440 PostWysłany: 21 Sie 2021 07:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Potwierdzam, byłem w okolicy 7 i dosłownie kilka osób do nadania bagażu i kilka do kontroli bezpieczeństwa (mimo że otwarte tylko 1 stanowisko). Ale za nami już sporo osób przyszło, więc dla braku stresu opłacało się przyjść wcześniej.
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.

[ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości