Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
warszawa-modlin-spanie-na-lotnisku,1375,17535


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 532 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sie 2012 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Myślę, że ten temat będzie wracał jak bumerang, więc pozwoliłem sobie założyć nowy wątek.

Proszę o informację osób które niedawno leciały z WMI, jak wygląda bieżąca sytuacja z czasem obsługi na lotnisku Modlin? Przede wszystkim interesuje mnie, czy w godzinach porannych pojawiają się dłuższe kolejki do kontroli bezpieczeństwa?

Doszły mnie jakieś niesprawdzone informacje, że w niektórych godzinach kolejki są ogromne. Jestem ciekaw też, czy z uwagi na bodaj dużą liczbę lotów puszczanych ok. 6 rano, czy o tej porze robią się zatory, czy dużo osób jedzie ostatnim możliwym pociągiem i czy nie jest tak, że część osób nie mieści się do autokaru wahadłowego lub utyka na bramkach rano?

Proszę o informację z jakim wyprzedzeniem należy pojawić się w terminalu, aby bezpiecznie zdążyć na lot w godzinach porannych.
Przykładowo jeśli samolot mam 8:30, czy mogę spokojnie przybyć pociągiem docierającym planowo o 7:15 do stacji Modlin + transfer autokarem + kolejka (odprawa online)?


Ostatnio edytowany przez rdw, 08 Sie 2012 03:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
pon uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 07 Sie 2012 15:23 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Lecialem o 6 rano do Londynu 26.07 i była spora kolejka do security, ale szybko szło, dłużej niż 5 minut nie stałem. Co do dojazdu to nie wiem, spałem na lotnisku (w towarzystwie latających wszędzie much i komarów ;/). Raczej spokojnie wystarczy godzine przed jesli nie masz bagazu, chociaz moze lepiej chwile więcej, bo autobusy z modlina nie sa skoordynowane z przyjazdami pociagow (zdarza sie, ze pociag przyjezdza, ludzie wysiadaja, a tu sie okazuje, ze autobus wlasnie odjechal pusty i nastepny jest za 20min :D)

Tak na marginesie to strasznie mnie śmieszą ochroniarze na lotnisku, połowa ma takie wielkie brzuchy jakby spod monopolowego się nie ruszali, zapytałem trzech czy czterech po angielsku to żaden słowa nie potrafił powiedzieć, a jak jeden się zabrał za pilnowanie przylotow to przez 2h się nie ruszył z tej wygodnej pozycji: http://bit.ly/PCzF2a :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sie 2012 16:17 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Nie mówcie że obsługa lotniska do których zaliczają sie ochroniarze słowa po angielsku nie znają!
Polska, czego sie spodziewać ale to jest przesadą już

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sie 2012 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Low-costowe lotnisko do low-costowych lotów. ;)
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2012 18:06 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 27
Jeśli przykładowo odlot masz o 8.30 to gate zamykają o 8.00 więc przyjazd pociągiem o 7.15 + (w najgorszym przypadku) 25min czekania i jazdy busem to na lotnisku jesteś 7.40 – aż tak chyba bym nie ryzykowała. Kilka dni temu leciałam w okolicach 6 rano i kolejki były, ciężko powiedzieć na ile czekania ale nie więcej niż 10 – 15min.

Co do ochrony to niestety muszę się zgodzić, zdaje się nie być kompetentna. Przykładowo nie rozumiem czemu kazano mi wyrzucić całkowicie pustą butelkę po wodzie, a druga schowana w bagażu przeszła bez problemu.

Sklepów bezcłowych oczywiście jeszcze żadnych nie ma choć już wiszą reklamy że otwarcie wkrótce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sie 2012 18:22 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Pacjonek napisał(a):
Nie mówcie że obsługa lotniska do których zaliczają sie ochroniarze słowa po angielsku nie znają!

nie, no jeden był w stanie wskazać na informację powtarzając przy tym "info, info" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Sie 2012 02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Może trochę offtop, ale: ktoś kto zorganizował te barierki tuż za wyjściem ze strefy przylotów to jakiś głąb - nic mnie tak nie wnerwia na lotniskach jak różni dziwni ludzie, naganiacze, taksiarze polujący na wychodzących - jak widzę na powyżej linkowanym zdjęciu z ochroniarzem u nas można powtarzać wariant Kijowski sprzed paru lat tj. taksiarz może spokojnie sięgnąć po bagaż wychodzącego pasażera, wtaszczyć go siłą do swojej taxi i pytać namolnie pasażera, dokąd go wieźć...
Krótko mówiąc czyż nie mogli tych barierek odsunąć parę metrów dalej aby zwłaszcza niezorientowany turysta mógł się rozejrzeć gdzie się znajduje, a nie stawać twarzą w twarz z lotniskową kliką przemieszaną z innymi oczekującymi na bliskich?
Góra
 Profil Relacje PM off
pon lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Sie 2012 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Na razie wciąż jest tam jeszcze mały chaos. Ale jak nie masz bagażu rejestrowanego, to kolejka do kontroli bezpieczeństwa to max. 10 minut (i to rano, gdy w ciągu 20 minut odlatywały 4 Wizzairy).

Bezcłówki i kawiarnia wciąż w budowie - zostają tylko automaty z napojami i batonami. Ceny nawet rozsądne jak na lotnisko ale robi się problem jak nie masz drobnych - po prostu nie ma gdzie rozmienić banknotów. Może powinni postawić tam właśnie automat-rozmieniarkę tak jak np. na niektórych myjniach automatycznych.

Jest darmowe WiFi ale nigdzie nie ma gniazdek z prądem, więc przy dłuższym oczekiwaniu lub słabszej baterii w laptopie dość szybko pożegnamy się z tym udogodnieniem. Chwilowo jest rozwiązanie: dopóki nie otworzą jeszcze kawiarni, jest za ladą jedno dostępne gniazdko (zaraz przy szybie).

System nagłośnienia nie działa! Nasz lot był opóźniony i obsługa musiała chodzić po całej hali i szukać ludzi lecących tym lotem aby przekazać informację. Może niech sobie kupią jakiś przenośny megafon bo na razie słabo to wygląda ;)

Jeden pozytyw który widziałem przy powrocie to starania lotniska w minimalizowaniu opóźnień. Nasz samolot przyleciał godzinę po czasie więc zaczęli go tankować w asyście lotniskowej straży pożarnej (tylko przy takiej obstawie mogą być ludzie na pokładzie), więc można było wpuścić grupę z następnego lotu, zamiast czekać aż cysterna napełni zbiorniki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#9 PostWysłany: 09 Sie 2012 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Asior88 napisał(a):
Dołączam się do pytania powyżej. Oraz mam kolejne, czy lotnisko w modlinie zainwestowało już w wagi do bagażu podręcznego, tzn czy ważą bagaż podręczny przed wejściem na pokład samolotu. Będę wdzięczna za odp.
Leciałem z Modlina w ostatni piątek i żadnej wagi nie widziałem, są tylko koszyki Wizza i Ryanaira. Ja leciałem Wizzem i nawet wymiarów nie sprawdzali ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#10 PostWysłany: 09 Sie 2012 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
timmy napisał(a):
Wie ktoś czy otworzyli już jakieś sklepy z alkoholem po przejściu gejtów ?


z profilu lotniska na FB:
"Do 15 sierpnia powstanie pierwsza knajpa z napojami, przekąskami oraz ciepłymi daniami - Coffee Corner, a także pierwszy sklep wolnocłowy Euroshop. Do końca sierpnia zagospodarowane zostaną wszystkie pozostałe miejsca handlowo-gastronomiczne w terminalu."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2012 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Widzę w rozkładzie dzisiejszych lotów, że leci QS do FUE. Pojedynczy przypadek, czy czartery przenoszą się na WMI?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sie 2012 19:29 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Hubik napisał(a):

Jest darmowe WiFi ale nigdzie nie ma gniazdek z prądem, więc przy dłuższym oczekiwaniu lub słabszej baterii w laptopie dość szybko pożegnamy się z tym udogodnieniem. Chwilowo jest rozwiązanie: dopóki nie otworzą jeszcze kawiarni, jest za ladą jedno dostępne gniazdko (zaraz przy szybie).



gniazdka są przy ścianie, naliczyłem z 5, sam ładowałem tam telefon.
stan na 10.08
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#13 PostWysłany: 14 Sie 2012 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Czy ktoś poleci jakaś przechowalnie bagazu w pobliżu lotniska Modlin?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#14 PostWysłany: 14 Sie 2012 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
marzycielka napisał(a):
witam, czy po przejsciu kontroli bezpieczenstwa mozna kupic cos do jedzenia, picia?


Jest automat z napojami. Sklepy są dopiero w organizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sie 2012 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
JIK napisał(a):
Hubik napisał(a):

Jest darmowe WiFi ale nigdzie nie ma gniazdek z prądem, więc przy dłuższym oczekiwaniu lub słabszej baterii w laptopie dość szybko pożegnamy się z tym udogodnieniem. Chwilowo jest rozwiązanie: dopóki nie otworzą jeszcze kawiarni, jest za ladą jedno dostępne gniazdko (zaraz przy szybie).



gniazdka są przy ścianie, naliczyłem z 5, sam ładowałem tam telefon.
stan na 10.08
W którym miejscu się pojawiły? W końcu jakiś postęp ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#16 PostWysłany: 14 Sie 2012 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
na chwilę obecną żaden sklep nie jest tu otwarty
szykuje się jakiś 'coffee corner' i 'style&beauty - euroshop',
ale jak na razie przez szybkę można tylko popatrzeć jak robotnicy coś tam w środku robią
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sie 2012 11:17 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
A są kabiny dla palaczy już po odprawie, czy nie ma co liczyć na takie luksusy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sie 2012 10:50 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Martiniko napisał(a):
Cytuj:
nie wiem czy o tym już było, ale wczoraj na lotnisku, już przy gate'ch odkryłam:
+ darmowe wi-fi
- brak gniazdek by podładować cokolwiek

Dla mnie największą masakrą było to, że nie było możliwości kupienia nigdzie wody, już za gejtami. Były dwie maszyny wendingowe, ale zostały tam same "słodkie" napoje :P
theo napisał(a):
W głównej hali terminalu w Modlinie jest darmowe wi-fi (tylko trzeba wejsc najpierw przez przeglądarkę i zaakceptować regulamin i powtarzac procedure co ok. pół godziny, może trochę rzadziej) i całkiem sporo gniazdek, spędziliśmy tam ostatnio prawie 24h i z niczym nie było problemu. Do Nowego Dworu się idzie 15minut, więc można bez problemu zrobić mniejsze lub większe zakupy :) Natomiast przy gate'ach to nie wiem, ale wifi powinno tam też łapać.
ordys1990 napisał(a):
Wczoraj wracałem z Modlina i jak dla mnie do tej pory jest kompletna porażka.
- na lotnisku nie można kupić biletu na bus+pociąg,
- płaci się tylko gotówką, wiec zagraniczni mają duży problem,-
- jestem studentem, więc mówię kolesiowi w busie, że poproszę bilet ulgowy, oczywiście takiego nie ma ;/
- koleś tak wolno sprzedawał bilety, że wpuścił jakieś 10 osób za darmo, więc czego tu nie rozumiem dlaczego część ma płacić a część nie ;/
- autobus zajechał pod ten mały domek co się nazywa stacja PKP a tam jedne okienko i zero oznaczeń czy WC
- jeśli autobus nie podjedzie o godzinie odjazdu pociągu to na pociąg trzeba czekać około 45 - 60 min, (ja czekałem około 45 min, jak dla mnie porażka powinno być to jakoś zgrane odjazd co 20 - 30 min)
- na samym peronie brak informacji, czy jakiś zapowiedzi,
+ pociąg nowy , czysty , ładny i cichy

Ale jak dla mnie jak tworzymy lotnisko od podstaw to nie na hura, tylko jakiś konkretny dojazd Nie sądziłem ze od momentu wylądowania do przystanku Polskiego Busa droga zajmie mi jakieś 2,5h. Nie wiem czemu w innych krajach wszystko, może być zgrane a u nas nie ;/
Na razie, żeby dojechać do lotniska trzeba brać bardzo duży zapas czasu i nerwów.
Zna ktoś / sprawdzał lepsze połączenie na lotnisko ?

Gaszpar napisał(a):
timmy napisał(a):
Wie ktoś czy otworzyli już jakieś sklepy z alkoholem po przejściu gejtów ?
z profilu lotniska na FB:
"Do 15 sierpnia powstanie pierwsza knajpa z napojami, przekąskami oraz ciepłymi daniami - Coffee Corner, a także pierwszy sklep wolnocłowy Euroshop. Do końca sierpnia zagospodarowane zostaną wszystkie pozostałe miejsca handlowo-gastronomiczne w terminalu."
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sie 2012 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
gniazdka na prąd (po x-ray) namierzyłam w korytarzach prowadzących do toalet i w toaletach przy lustrach
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sie 2012 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Odpowiadając na powyższe pytania o tax free - wczoraj wylatywaliśmy, bezcłowego nie ma, ciagle w rozsypce i przygotowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 532 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group