Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Lip 2014 12:48 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Waniliacynamon napisał(a):
To jest odpowiedni temat. Chciałam sie dowiedzieć nt płatności w tym kraju, więc oczekuję opinii. Myślę, że najlepiej pobrać euro w jakimś europejskim mieście (mając kartę walutową) i na terenie Maroka poszukać kantoru, a następnie dokonać wymiany na ich lokalną walutę. Chyba, ze ktoś inaczej zrobił, to niech podzieli się doświadczeniem. A co z dolarami ?


W internetowym kantorze aliorbanku możesz kupić euro w dobrej cenie i ewentualnie wypłacić w oddziale bez prowizji. Ja jak byłem w marcu, to tak jak już tu było opisane, miałem euro i wymieniałem je w kantorze lub banku. Jako rezerwę (gdyby brakło kasy :) ) miałem kartę z kantoru aliora w USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#42 PostWysłany: 12 Lip 2014 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Waniliacynamon napisał(a):
To jest odpowiedni temat. Chciałam sie dowiedzieć nt płatności w tym kraju, więc oczekuję opinii. Myślę, że najlepiej pobrać euro w jakimś europejskim mieście (mając kartę walutową) i na terenie Maroka poszukać kantoru, a następnie dokonać wymiany na ich lokalną walutę. Chyba, ze ktoś inaczej zrobił, to niech podzieli się doświadczeniem. A co z dolarami ?

Tak, dokładnie jak piszesz. Jeśli chodzi o dolary czy funty to nie ma różnicy, . Ja byłem na przełomie marca/kwietnia.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Lis 2014 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Witam,
pytanko dla tych, którzy byli na lotnisku w Rabacie. Czy kantory są czynne po 20 w soboty? Będę w najbliższy weekend w Maroku no i trzeba załatwić walutę. I jaka różnica w kursie? :) Można wymieniać Euro czy również USD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 06 Lut 2015 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kilka najświeższych informacji: najgorszy kurs kupna euro - 10.28 lotnisko w Marrakeszu, najlepszy - 10.67 koło dworca kolejowego w Marrakeszu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Kwi 2015 17:41 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Którą opcję proponujecie?

1. Wypłacić pieniądze na miejscu z bankomatu(karta walutowa T-mobile bakowość).
2. Wymienić wszystkie złotówki na euro w kantorze w Polsce i nie zabierać karty?


Dodatkowo, mam pytanie, czy kantory w Maroku wymieniają euro w monetach, ewentualnie da się tym płacić gdziekolwiek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Kwi 2015 18:38 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
chrystek ja nie preferuję zabierania gotówki ze sobą w większej ilości, o którą później muszę się martwić ;)
zdecydowanie polecam opcję karta walutowa + wypłata z bankomatu na miejscu
nie wiem jaki masz plan podróży, lepiej te wypłaty zaplanować w większych miastach, my mieliśmy problem pewnego razu podczas pobytu w Sidi Kaouki - tak nam się spodobało, że postanowiliśmy tam zostać kilka dni do końca wyjazdu a bankomatu oczywiście nie było, pojechaliśmy do Essaouiry, gdzie napotkaliśmy problem z wypłatą (był to weekend, gdzieś w przewodniku czytałam, że często właśnie w weekendy braknie pieniędzy w bankomatach), dopiero w piątym z kolei bankomacie w mieście bankomat wydał nam pieniądze, w Marakeszu nie mieliśmy problemów z wypłatą :)
co do monet, to nie mam doświadczenia ale po zamiłowaniu tamtejszej ludności do wszelakiego handlu nie sądzę, żebyś miał problem z wymianą (najwyżej kurs będzie mało korzystny) 8-)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
chrystek uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 17 Kwi 2015 18:57 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Dziękuję za odpowiedź. Wybieram się z biurem podróży(największe miasta), cena jest dosyć atrakcyjna, a nie mam zbyt dużego doświadczenia w podróżowaniu.
Wezmę trochę euro i kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Kwi 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Niezły kurs był w "bankomacie" do wymiany waluty na dworcu kolejowym w Marrakeszu. Kurs (funta) zdecydowanie lepszy, niż w jedynym czynnym wcześnie rano kantorze na lotnisku. Na lotnisku ewidentnie korzystali z pozycji porannego monopolisty.

Widziałem też takie rozmieniarki w Sidi Ifni.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Kwi 2015 00:32 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Słuchajcie, jeszcze jedno kluczowe pytanie, a mianowicie, czy bankomaty wypłacają bezpośrednio dirhamy?
Zastanawiam się jaka będzie ewentualna różnica w opłacalności między wypłatą pieniędzy kartą z konta w złotówkach, a kartą walutową w euro(5zł prowizji za każdą operację)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Kwi 2015 10:45 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
tak, bankomaty wypłacą Ci dirhamy
ja wypłacałam z walutowej, mimo prowizji od wypłaty powiedzmy te 5zł, będzie to i tak bardziej opłacalne, ze złotówkowej karty na pewno też prowizję Ci doliczą a dodatkowo stracisz na przewalutowaniu MAD-EUR-zł
załóż sobie np. dwie wypłaty z walutowej więc stracisz 10zł, nie wiem jak w Twoim banku ale w jednym z naszych prowizja od każdej wypłaty wynosiła ileś tam, nie mniej niż 9zł
podsumowując - sprawdź warunki wypłaty w Twoim banku (prowizje i przewalutowania), dodatkowo jeśli zakładasz płatności kartą złotówkową to poinformuj bank o podróży, mniejsze ryzyko, że ktoś Ci z banku przyblokuje kartę ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
chrystek uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 18 Kwi 2015 13:24 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Ok, dzieki za informacje. Prowizja wynosi 5 zl za kazda transakcje (od czerwca wyplaty beda darmowe).
Kwestia jaka brac karte, w usd, funtach czy euro, z tego co czytalem najlepszy przelicznik ma euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Kwi 2015 13:41 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
dużo zależy od tego jak jest rozliczana transakcja - ja miałam walutową w euro i przewalutowanie było bezpośrednio z EUR na MAD, nie wiem czy jeśli będziesz miał np. w funtach to czy przewalutowanie i tak nie zahaczy o EUR albo $ (GBP - EUR/$ - MAD), więc w tym wypadku to co zarobisz na korzystniejszym kursie, stracisz na przewalutowaniu
dokładniejsze info znajdziesz na wątku o kartach walutowych, warto też spytać bezpośrednio w banku
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Kwi 2015 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Ten wątek polecam:

nowy-kantor-internetowy-w-alior-karta-walutowa,181,17048?start=40#p418591

http://blog.blaut.biz/2013/05/mechanizm ... bzwbk.html
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 28 Kwi 2015 14:56 

Rejestracja: 13 Gru 2014
Posty: 45
Zbanowany
Co się będzie bardziej opłacało:
- skorzystać z kantoru na lotnisku w Fezie (kiedyś były podobno dość dobre kursy ale ja się na kursach nie znam więc nie będę wiedział czy jest dobry) i wymienić wypłacone bezpłatnie w strefie euro banknoty EUR
czy:
- wypłacać bezpłatnie z bankomatu przy założeniu, że mam konto i kartę w EUR bez opłat za wypłatę ale 3% prowizji od transakcji (mBank)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Maj 2015 23:12 

Rejestracja: 14 Mar 2015
Posty: 32
Loty: 145
Kilometry: 354 810
Kurs EUR w mbanku jest mało korzystny. Przykładowo dzisiaj w kantorze można kupić euro za 4,09 zł, a kurs mbanku za EUR jest 4,19 + 3%. Z doświadczenia nie wiem, ale jestem na etapie szukania i większość osób poleca polecieć z EUR i wymienić na miejscu. Kurs na lotnisku w Agadirze wg informacji turystycznej to 1 euro = niecałe 11 Dh. Z tego co wyczytałem wahania są pomiędzy 10-11 Dh i to się nie zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 06 Gru 2015 20:56 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
krasnal napisał(a):
Kilka najświeższych informacji: najgorszy kurs kupna euro - 10.28 lotnisko w Marrakeszu, najlepszy - 10.67 koło dworca kolejowego w Marrakeszu.

A pamiętasz może, do której są otwarte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Gru 2015 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie mam pojęcia.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 30 Paź 2016 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hej czy na trasie z Marrakeszu do Fezu przez Merzougę (czyli standardowo przez Warzazat, dolinę Dades, Todra itd) będą problemy z wypłatą w bankomatach/wymianą w kantorach i lepiej się uzbroić wcześniej w dirhamy? :) Ktoś kojarzy czy w Warzazacie i Merzoudze są bankomaty?
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 30 Paź 2016 19:32 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Są i są też banki, które wymieniają walutę po dobrych kursach.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 18 Lis 2016 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
olajaw napisał(a):
Hej czy na trasie z Marrakeszu do Fezu przez Merzougę (czyli standardowo przez Warzazat, dolinę Dades, Todra itd) będą problemy z wypłatą w bankomatach/wymianą w kantorach i lepiej się uzbroić wcześniej w dirhamy? :) Ktoś kojarzy czy w Warzazacie i Merzoudze są bankomaty?

Uzbrój się w dirhamy, bankomatów i kantorów jak na lekarstwo. Ale jeśli tego nie zrobisz, to na pewno znajdzie się jakaś miła lokalna dusza, która zrobi to albo po niższym kursie albo za odpowiednią prowizją. Patent sprawdzony tydzień temu, znaleźliśmy dwa niedziałające bankomaty, była niedziela i banki nie działały, kantory też wyjątkowo słabo jak na Maroko.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group