Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Mar 2015 20:37 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
impossibleisnth napisał(a):
Kupując walutę, interesuje nas kolumna "Compra", czyli "Kupno". Jedynym błędem jest kurs kupna i sprzedaży dla CUP (czyli moneda nacional), który wynosi odpowiednio 24.00 i 25.00 i jest kursem stałym względem CUC. Z racji, że dolar USD (a tym samym CUC) ostatnio się umacnia względem innych walut, kursy wymiany spadły.


Dzięki za info, myślę, że jednak powinno patrzeć się na "sprzedaż".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 19 Mar 2015 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Przecież oni kupują EUR, USD, czy inne waluty i płacą za nie w CUC, więc jak najbardziej powinno się patrzeć na kurs kupna. Albo prościej, zawsze patrzymy na kurs mniej dla nas korzystny. Jak mamy EUR, to wymienią je na CUC po niższym kursie (kursie kupna EUR), jak mamy CUC i chcemy wymienić na EUR, to sprzedadzą nam je po wyższym kursie (kursie sprzedaży EUR).
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Kwi 2015 14:04 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
Napisałam spory artykuł o płaceniu w CUPach, może komuś się przyda:
https://globtop.wordpress.com/2015/04/0 ... -na-kubie/
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 13 Kwi 2015 22:13 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Lekki OT:
jeśli ktoś będzie na Kubie, niech zwróci uwagę na kurs CAD- bardzo ciekawa sprawa, jednak nie jest tak kolorowo, jak się na pierwszy rzut oka zdaje ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Kwi 2015 22:33 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Co do CAD, to widzialem zdjecie orbitki z cadeki, to zapewne fake, sprawdz oficialny kurs na banco national of cube....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Kwi 2015 22:51 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Tam jest dokładnie taki sam.
Rozwiązanie jest inne. Po prostu jest to cena za CUC wyrażona w CAD. Reszta podawana jest jak w kantorach na całym świecie.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Kwi 2015 23:11 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Cos nie tak jest z ta tablica, raz podaja normalnr kursy, raz odwrocone, kupno i sprzedaz tez zamieszany... https://orbitka.files.wordpress.com/201 ... -walut.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Kwi 2015 00:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
jak to tak, a waluty bratniej wenezueli nie chca skupowac ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Kwi 2015 01:29 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Jest tak, jak napisałem. Podają ile musisz dać kanadyjskich dolarów za 1 CUC, druga wartość to ile zapłacić CUCów by otrzymać 1 CAD. Śmich.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Kwi 2015 08:16 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Ok, tu się z Tobą zgadzam. Po prostu nigdy nie widziałem na jednej tablicy "w kantorze", jednocześnie kwotowań bezpośrednich (metody europejskiej) i pośrednich (metody brytyjskiej).
W tym przypadku dla CAD, MXN, JPY i dla CHF (ciekawe dlaczego CHF?) kwotowania są metodą pośrednią (brytyjską, czyli odwrotną do naszych np 1/CAD). Dla pozostałych walut czyli EUR, USD, GBP mamy kwotowania metodą bezpośrednią (europejską).
Jak dla mnie "europejczyka" jest to strasznie mylące, widocznie mało świata widziałem, a u nich może jest taki zwyczaj podawania kursów w cadecach:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Kwi 2015 11:31 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Przy franku szwajcarskim kwotowanie jest bezpośrednie. Ja także się z tym nie spotkałem. Swoją drogą, spójrz jaka jest flaga przy CHF ;-) Kuba...
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Kwi 2015 14:27 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Hehe, jak filmow Barei ;)
Z ta "korona szwajcarska" jest tez cos nie tak. Gdyby byl bezposredni, to mozna by bylo zarabiac kupujac taniej (patrz kurs sprzedazy) i od razu sprzedajac drozej w tym samym kantorze (patrz kurs kupna)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Kwi 2015 16:11 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Ta ;-) Zatem jest tak, jak pisałeś wcześniej. "CHwedzkiFrank" ma kwotowanie pośrednie. Jeśli ktoś był i nie siedział tylko w Varadero, zdążył się pewnie przyzwyczaić do podobnej maści kwiatków...

Ku przestrodze, okradziono mnie gdy spałem w namiocie właśnie na plaży w Varadero. Nie jest to najbezpieczniejsze miejsce na Kubie.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Kwi 2015 16:51 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Znajomy kiedyś dał mi taką radę (ostatecznie na Kubę się nie wybrałem) jak zapamiętać (czytając relacje osób które Kubę opisują) która waluta CUC, CUP ma większą wartość. Powiedział: CUC - czytaj "kuc", "kucyk" a CUP czytaj "kupa" i już nie będziesz miał problemów z zapamiętaniem. To istotnie oddaje relacje między CUC i CUP. Może komuś się ta porada przyda.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Kwi 2015 17:45 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Jak zaś odróżnić jedną od drugiej...? Znając proporcję 1CUC=25CUP, zapamiętajcie, że w krajach socjalistycznych pomniki są cenniejsze od ludzi. Na CUC'ach (banknotach i monetach) widnieją pomniki, na CUP'ach zaś osoby (m.in. morderca Che, na nominale 3 CUP).
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 14 Kwi 2015 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Polecam również patent z dwoma przegródkami w portfelu, albo ja mam CUP-y, a ty CUC-i :)
Bo z rozpędu czasem łatwo się po prostu pomylić, nawet jak się zna proporcje i wygląd banknotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Sty 2016 23:47 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 31
Powszechnie wiadomo ze na Kube lepiej wziasc Euro niz USD, ze wzgledu na 10% kary przy wymianie USD na CUCy.
Pytanie do tych co wrocili z Kuby czy da sie to jakos obejsc, tzn. wymienic pieniadze na ulicy nie placac 10% haraczu?
Mam zapas gotowki w USD i zastanawiam sie czy i tak nie wziasc tej waluty, bo w Polsce USD przy wymianie na Euro najpierw kantory przeliczaja na PLN, wiec od razu na tym trace.
Obecnie za 100 USD prponuja 88 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Sty 2016 23:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
ja ci wymienie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Sty 2016 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
alamar napisał(a):
Powszechnie wiadomo ze na Kube lepiej wziasc Euro niz USD, ze wzgledu na 10% kary przy wymianie USD na CUCy.
Pytanie do tych co wrocili z Kuby czy da sie to jakos obejsc, tzn. wymienic pieniadze na ulicy nie placac 10% haraczu?
Mam zapas gotowki w USD i zastanawiam sie czy i tak nie wziasc tej waluty, bo w Polsce USD przy wymianie na Euro najpierw kantory przeliczaja na PLN, wiec od razu na tym trace.
Obecnie za 100 USD prponuja 88 Euro.

Moje doświadczenie z ulicznymi cinkciarzami na Kubie jest takie, że oferują raczej trochę niższe kursy niż w oficjalnych kantorach i w ten sposób zarabiają. Spytałem raz jednego stojąc w kolejce do kantoru, czemu miałbym wymienić walutę u niego po niższym kursie, to odpowiedział, że wtedy nie będę musiał stać w kolejce. Proste :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Gru 2017 15:28 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 2
Czy ktos z lecących ostatnio przez lotnisko varadero wie jak sie ma kurs wymiany np euro na lotnisku varadero do kursu w banku gdzies namiescie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group