Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#341 PostWysłany: 13 Sty 2023 23:49 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
I jeszcze jedno pytanie:
Skontaktowałem się z Salman i proponuje mi 4x4 tour 4-godzinny za 60 jod. JAk spytałem, czy jest możliwy dłuższy, 6-godzinny - odparł że w 6-godzinnym są te same miejsca.

Jaki tour mieliście i za ile?

Adsun napisał(a):
My również dopiero co wróciliśmy z Salman Zwaidh Camp. Spaliśmy w namiocie pod 2 kocami i nie odczuwaliśmy dyskomfortu w nocy. Zimno było czuć dopiero wychodząc z łóżka nad ranem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#342 PostWysłany: 13 Sty 2023 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Ile można ględzić o kocach i komu zimno, komu nie. Jak się jedzie na pustynię to wiadomo, że są wysokie amplitudy dobowe. Albo się to akceptuje i śpi jak miejscowi albo wypad do hoteli z ogrzewaniem do cywilizacji do Akaby
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 12 Wrz 2023 21:25, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#343 PostWysłany: 16 Sty 2023 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 101
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Adi102 napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie:
Skontaktowałem się z Salman i proponuje mi 4x4 tour 4-godzinny za 60 jod. JAk spytałem, czy jest możliwy dłuższy, 6-godzinny - odparł że w 6-godzinnym są te same miejsca.

Jaki tour mieliście i za ile?

Adsun napisał(a):
My również dopiero co wróciliśmy z Salman Zwaidh Camp. Spaliśmy w namiocie pod 2 kocami i nie odczuwaliśmy dyskomfortu w nocy. Zimno było czuć dopiero wychodząc z łóżka nad ranem :D


Płaciliśmy 85J za 2 osoby za nocleg ze śniadaniem i kolacją + 4h 4x4 tour po pustyni. W mojej ocenie ten czas był wystarczający szczególnie zimą gdzie pogoda może być różna. Sporo osób w autach, które mijaliśmy siedziała w środku a nie na pace z uwagi na wiatr. Jedyne czego nie zobaczyliśmy to Lawrence's Spring - zatrzymaliśmy się tu ale już nie mieliśmy czasu żeby go przejść.

Załączniki:
IMG_6922.jpeg
IMG_6922.jpeg [ 190.79 KiB | Obejrzany 1596 razy ]
IMG_6853.jpeg
IMG_6853.jpeg [ 118.52 KiB | Obejrzany 1596 razy ]
IMG_5865.jpeg
IMG_5865.jpeg [ 238.24 KiB | Obejrzany 1596 razy ]
IMG_5866.jpeg
IMG_5866.jpeg [ 262.43 KiB | Obejrzany 1596 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adi102 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#344 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
4-6.01.23 spędziłem na Wadi Rum
wszystko organizowane przed wyjazdem z Alim najpierw mailowo a potem telefonicznie
+962772386420 (WhatsApp)
Wadi Rum the Second Time <wadirumthesecondtime@gmail.com>
https://www.wadirumthesecondtime.com/

wszystko od odebrania nas z hotelu po odstawienie nas z powrotem organizował Ali (grupa 11 osób) .
co chcemy zobaczyć ustalałem z Alim, on do tego dodawał miejsca i dodatkowe atrakcje.

wyruszyliśmy 3x taksówkami do Wadi Rum o 14.00
na pustyni, jeszcze przed Wadi Rum Village czekały na nas 2 x jeep. dzięki czemu nie zapłaciliśmy za wstęp do parku
do wieczora odwiedziliśmy kilka punktów widokowych.
następnie kolacja (tak duża ze nie byliśmy wstanie wszystkiego zjeść)
i ognisko z lekcją historii, nauką tańców, śpiewem i wstępem do medytacji :)
Obóz zlokalizowany we wnęce miedzy skałami , dzięki czemu robi się bardziej prywatnie.
oczywiście spanie w namiotach (zbudowane na konstrukcji metalowej, płyta osb i pełno materiału. solidna konstrukcja z łazienką (kibelek, zlew, prysznic)
namioty 4 osobowe
w styczniu wiadomo trochę zimno. spaliśmy pod 3-4 kocami. stanowczo lepsze miesiące to kwiecień, maj, październik, listopad
rano śniadanie i wyjazd na całodzienne zwiedzanie Wadi Rum.
gdzieś na trasie pozbieraliśmy chrust i przygotowaliśmy lunch
W styczniu jadąc na pace jak najbardziej potrzebne kurtki chroniące nas od wiatru. wszyscy dodatkowo kaptury, czapki na głowie.
przed zmierzchem wróciliśmy do obozu gdzie czekały na nas wielbłądy. zachód słońca widzieliśmy więc z garbów.
kolacja i znów ognisko.
rano śniadanie, odwiezienie nas od asfaltu gdzie przesiedliśmy sie do taksówek, które zawiozły nas do Akaby pod drzwi hotelu.

świetna atmosfera, przesympatyczni ludzie.
jak najbardziej polecam Aliego i jego camp.

cena jest ustalana indywidualnie. nie ma sensu jej podawać bo kazda wycieczka jest inna.
do tego była nas 11 osób i zajęliśmy cały camp (maja 4 namioty 4 osobowe)
jednak nikt z grupy nie powiedział ze ta wycieczka nie była warta tych pieniędzy :)

jak najbardziej mozecie zaufać Aliemu i odwiedzić jego obóz.

jak ktos ma mało czasu to mozna zorganizowac transport od razu z lotniska i powrot na nie.
i w 100% wykorzystać urlop:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#345 PostWysłany: 18 Sty 2023 21:32 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Potwierdzam dobre opinie co do Salman Zwaidh Camp. Konkretny kontakt, bez jakiegoś nagabywania, wszystko zgodnie z ustaleniami. Jedzenie bardzo dobre, fajny widok z namiotu. Przy czterech osobach za nocleg z kolacją i śniadaniem + 4h jeep tour wziął 35 jod od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adi102 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#346 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:04 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
Nvjc napisał(a):
Potwierdzam dobre opinie co do Salman Zwaidh Camp. Konkretny kontakt, bez jakiegoś nagabywania, wszystko zgodnie z ustaleniami. Jedzenie bardzo dobre, fajny widok z namiotu. Przy czterech osobach za nocleg z kolacją i śniadaniem + 4h jeep tour wziął 35 jod od osoby.


To cena wywoławcza była? Wystarczyło 4 h tour?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#347 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:27 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Tak, cena wywoławcza i wydaje mi się, że chyba dałoby się zbić na 30 jod. Początkowo pytałem o cenę dla 3 osób przy dwóch namiotach i było 40 od osoby. Przy dołożeniu czwartej osoby tak naprawdę zostały dwa namioty, ten sam koszta jeepa, więc doszedł tylko koszt dodatkowej kolacji i śniadania. No ale zaproponowane zostało 35 jod, cena była dla mnie w porządku i już nie zamierzałem negocjować.

Samo 4h po pustyni moim zdaniem jak najbardziej ok. Bliżej lata może fajnie byłoby zrobić 6h, ale teraz na tej pace potrafi trochę przewiać, zwłaszcza jeśli słońce zajdzie za chmurami, więc te 4h to było dla nas tak optymalnie. Ale to też zależy od tego jak długo chce się przebywać w każdym miejscu, bo my zrobiliśmy wszystkie zaplanowane miejsca, a drugi tego dnia jeep z tego samego campu miał towarzystwo trochę bardziej instagramowe i widzieliśmy wracając, że do dwóch ostatnich zaplanowanych miejsc nie dojechali. Więc moim zdaniem krócej byłoby już za mało, 4h było idealne jak na zimę, a w wyższej temperaturze nie pogardziłbym dodatkową godziną lub dwoma.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adi102 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#348 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:38 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
Dzięki za te informacje. My lecimy na początku marca. Jeszcze nie zarezerwowałem, ale skłaniam się właśnie tu, w Salman Camp.
Zaproponował nam dla 3 osób 60 Jod za nocleg ze śniadaniem i kolacją. Drugie 60 Jod za 4 godzinny tour.
Napisałem, że wolałbym 6-godzinny, ale odparł, iż to 80 Jod i są te same miejsca co w 4-godzinnym. Czuję że po 4 godzinach będę miał niedosyt tej pustyni.


Nvjc napisał(a):
Tak, cena wywoławcza i wydaje mi się, że chyba dałoby się zbić na 30 jod. Początkowo pytałem o cenę dla 3 osób przy dwóch namiotach i było 40 od osoby. Przy dołożeniu czwartej osoby tak naprawdę zostały dwa namioty, ten sam koszta jeepa, więc doszedł tylko koszt dodatkowej kolacji i śniadania. No ale zaproponowane zostało 35 jod, cena była dla mnie w porządku i już nie zamierzałem negocjować.

Samo 4h po pustyni moim zdaniem jak najbardziej ok. Bliżej lata może fajnie byłoby zrobić 6h, ale teraz na tej pace potrafi trochę przewiać, zwłaszcza jeśli słońce zajdzie za chmurami, więc te 4h to było dla nas tak optymalnie. Ale to też zależy od tego jak długo chce się przebywać w każdym miejscu, bo my zrobiliśmy wszystkie zaplanowane miejsca, a drugi tego dnia jeep z tego samego campu miał towarzystwo trochę bardziej instagramowe i widzieliśmy wracając, że do dwóch ostatnich zaplanowanych miejsc nie dojechali. Więc moim zdaniem krócej byłoby już za mało, 4h było idealne jak na zimę, a w wyższej temperaturze nie pogardziłbym dodatkową godziną lub dwoma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#349 PostWysłany: 19 Sty 2023 01:01 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Jeżeli Ci zależy, to na Twoim miejscu chyba wziąłbym te 6h i postarał się dogadać jakie miejsca zostaną odwiedzone. Tak naprawdę to na miejscu już chyba decyduje kierowca, bo @Adsun pisał, że nie zdążyli zobaczyć Lawrence's Spring, a my nawet tam nie dojechaliśmy ;) 20 jod dopłaty przy trzech osobach to nie tak wiele, a i temperatura w marcu powinna być trochę lepsza.

Patrzę teraz na mapki 6-godzinnych wycieczek i widzę, że oprócz Lawrence's Spring, nie byliśmy też w kanionach Khashaba i Khazali (choć jest opcja, że zwłaszcza w tym drugim przez stan wody). Te miejsca są raczej w miarę po drodze, więc nie wiem dlaczego mieliby mieć problem, żeby w nie zajechać przy większej liczbie godzin. A już tylko te trzy miejsca powinny zagospodarować pewnie przynajmniej godzinę. Dodatkowo w fajnych widokowo miejscach po prostu można posiedzieć dłużej, niż my to zrobiliśmy. Na przykład wiele osób pisze, że Lawrence's House to nic ciekawego, a większość po prostu nie wdrapuje się na skały nad nim, z których jest świetny widok. Kierowcy nie gonią, sam wybierasz, ile czasu chcesz spędzić w danym miejscu. Choć dla nas te 4h były w porządku, to na pewno jest co robić przez 6 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adi102 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#350 PostWysłany: 19 Sty 2023 01:14 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
Przekonałeś mnie. Wezmę 6 h tour. :) Dziękuję raz jeszcze

Nvjc napisał(a):
Jeżeli Ci zależy, to na Twoim miejscu chyba wziąłbym te 6h i postarał się dogadać jakie miejsca zostaną odwiedzone. Tak naprawdę to na miejscu już chyba decyduje kierowca, bo @Adsun pisał, że nie zdążyli zobaczyć Lawrence's Spring, a my nawet tam nie dojechaliśmy ;) 20 jod dopłaty przy trzech osobach to nie tak wiele, a i temperatura w marcu powinna być trochę lepsza.

Patrzę teraz na mapki 6-godzinnych wycieczek i widzę, że oprócz Lawrence's Spring, nie byliśmy też w kanionach Khashaba i Khazali (choć jest opcja, że zwłaszcza w tym drugim przez stan wody). Te miejsca są raczej w miarę po drodze, więc nie wiem dlaczego mieliby mieć problem, żeby w nie zajechać przy większej liczbie godzin. A już tylko te trzy miejsca powinny zagospodarować pewnie przynajmniej godzinę. Dodatkowo w fajnych widokowo miejscach po prostu można posiedzieć dłużej, niż my to zrobiliśmy. Na przykład wiele osób pisze, że Lawrence's House to nic ciekawego, a większość po prostu nie wdrapuje się na skały nad nim, z których jest świetny widok. Kierowcy nie gonią, sam wybierasz, ile czasu chcesz spędzić w danym miejscu. Choć dla nas te 4h były w porządku, to na pewno jest co robić przez 6 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#351 PostWysłany: 19 Sty 2023 14:22 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Wczoraj byłem u Aliego w Wadi Rum the Second Time i na pewno nie ma tam 4 namiotów tylko więcej. My wzięliśmy 6h po pustyni i nam wystarczyło.
Jedzenie smaczne i ilościowo OK.
Wieczorem rozmowy, ognisko, tańce, gwiazdy.
Mam wrażenie, że to typowo Polski camp, wczoraj było 17 osób - 2 z Peru, a 15 z Polski ;)
Po śniadaniu część naszej grupy wzięła jeszcze przejażdżkę na wielbłądach, ale nie dotrwali do końca godziny i po około 45 minutach zgarnęliśmy ich na auta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adi102 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#352 PostWysłany: 20 Sty 2023 13:54 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Może komuś ta informacja się przyda:
Byliśmy w Jamal Rum Camp
Odbiór z wioski w umówionym punkcie, gdzie zostawiliśmy nasz wynajęty wóz.

Przed wyjazdem przez whatsupp omówiliśmy się na 6h trip, lunch, kolację, śniadanie i nocleg za 45 jod za osobę.
W tej cenie jednak były oczywiście domki bez ogrzewania. Można się z nimi dogadać z nimi na wynajem "baniek" (przepiękny widok oraz klimatyzacja) - oczywiście w innej cenie :)
Cena wywoławcza za trip+posiłki oraz nocleg w bańce za dwie osoby to było łącznie za wszystko 130 JOD, za trzy wiem, że brali 135 JOD. Pewnie można się targować.
Szisza 5 JOD.

Sama atmosfera świetna, choć trochę byli nachalni z proszeniem o pozostawienie na polskich grupach na facebooku pozytywnych opinii.
Pyszne jedzenie, dali nawet prowadzić jeepa po pustyni. Sam trip warty pieniędzy, cudowne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adi102 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#353 PostWysłany: 20 Sty 2023 15:56 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
Napisałem do nich. Chcę po 60 jod za osobę z 6-godzinnym tripem w tych bańkach.
Waham się, dopłacić do bańki czy w normalnym namiocie.


blazejdaw napisał(a):
Może komuś ta informacja się przyda:
Byliśmy w Jamal Rum Camp
Odbiór z wioski w umówionym punkcie, gdzie zostawiliśmy nasz wynajęty wóz.

Przed wyjazdem przez whatsupp omówiliśmy się na 6h trip, lunch, kolację, śniadanie i nocleg za 45 jod za osobę.
W tej cenie jednak były oczywiście domki bez ogrzewania. Można się z nimi dogadać z nimi na wynajem "baniek" (przepiękny widok oraz klimatyzacja) - oczywiście w innej cenie :)
Cena wywoławcza za trip+posiłki oraz nocleg w bańce za dwie osoby to było łącznie za wszystko 130 JOD, za trzy wiem, że brali 135 JOD. Pewnie można się targować.
Szisza 5 JOD.

Sama atmosfera świetna, choć trochę byli nachalni z proszeniem o pozostawienie na polskich grupach na facebooku pozytywnych opinii.
Pyszne jedzenie, dali nawet prowadzić jeepa po pustyni. Sam trip warty pieniędzy, cudowne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#354 PostWysłany: 03 Lut 2023 17:25 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 6
Loty: 167
Kilometry: 328 327
hanysek81 napisał(a):
Wczoraj byłem u Aliego w Wadi Rum the Second Time i na pewno nie ma tam 4 namiotów tylko więcej. My wzięliśmy 6h po pustyni i nam wystarczyło.
Jedzenie smaczne i ilościowo OK.
Wieczorem rozmowy, ognisko, tańce, gwiazdy.
Mam wrażenie, że to typowo Polski camp, wczoraj było 17 osób - 2 z Peru, a 15 z Polski ;)
Po śniadaniu część naszej grupy wzięła jeszcze przejażdżkę na wielbłądach, ale nie dotrwali do końca godziny i po około 45 minutach zgarnęliśmy ich na auta.


Hej hanysek81, napiszesz w ile osób byliście i ile płaciliście za osobę?
Będzie ktoś może u Aliego 27/28 lutego ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#355 PostWysłany: 03 Lut 2023 19:36 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
10 osób - 30 JOD / osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mariola Żmijewska lubi ten post.
Mariola Żmijewska uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#356 PostWysłany: 12 Lut 2023 14:20 

Rejestracja: 12 Lut 2023
Posty: 7
Widziałam, że niektórzy oferują także spanie w jaskiniach, czy ktoś skorzystał z takiej przyjemności? :D Jakie odczucia? Lepsza jaskinia czy namiot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#357 PostWysłany: 19 Lut 2023 20:07 

Rejestracja: 19 Lut 2023
Posty: 7
Hej, wlasnie wróciłyśmy z Jordani wiec chetnie dziele sie naszymi odczuciami. Wielu z Was wspominalo o Salman Zwadeh Camp i osobiscie uwazam, ze byl to strzal w dziesiatke. Zatem od poczatku:
1. Przed wylotem ustalilysmy z Salmanem czyli wlascicielem, ceny itd. zeby nie bylo zadnych niedomowien.
2. Bylo nas 3 - koszt na osobe 35JOD - nocleg, kolacja, sniadanie i jeep na 4 godziny plus oczywiscie transport z i na parking przy wjezdzie do rezerwatu.
3. Oboz jest ok 7km wglab pustyni skad nie widac zadnych innych obozow a tym samym cisza idealna i zadnych extra swiatel.
4. 'Namioty', choc pewnie bez wygorowane oczekiwania turystow trudno nazwac cos namiotem co ma dobudowana lazienke, sa czyste, zadbane, obudowane ich tkaninami, mega cieple koce ( w dowolnej ilosci). W nocy bylo ok 0 zero i nikt z nas nie budzil sie zmarzniety, a wrecz bylo cieplej niz w murowanych hotelach w ktorych zatrzymalysmy sie w Jordanii). Dla zmarzluchów dodatkowo bielizna termalna moze sie przydac tak dla jeszcze lepszego snu:)
5. Nasz domek byl zaraz na prawo od bramy i z oknem z widokiem na pustynie - budzisz sie w nocy widzisz ksiezyc, budzisz sie nad ranem widzisz slonce zaraz po wschodzie:)
6. Jedzenie pyszne (np. kolacja z rusztu przygotowana w tradycyjny sposob - ruszt zakopany w piach i przykryty dywanem) i zdecydowanie za duzo tego jedzenia bylo czy to na kolacje czy sniadanie. Oczywiscie goraca pyszna herbata dostepna zawsze.
7. Salman przywital nas slowami - od teraz moj dom jest tez Waszym domem i tak sie czulysmy - 2 dorosle kobiety i nastolatka. Bylysmy jednymi goscmi tej jednej nocy - czulysmy sie komfortowo i bezpiecznie.
8. Wieczor spedzilysmy z zaloga przy palenisku w jednym z ich domkow.
9. Kierowca jeepa - mysle, ze wykonal a wiele wieksza prace nic bycie tylko kierowca plus nie bylo presji czasu ani zadnej innej, pomagal wdrapywac sie na skaly, ustawial do zdjec, opowiadal o kazdym miejscu i jesli juz znajdowalismy w miejscu obleganym przez innych turystow to staral sie znajdywac nam najlepsze miejscowki. W momencie w którym czas dobiegal konca i wydawaloby sie, ze juz jedziemy do obozu zawiozl nas na zachod slonca i wycieczka okazalo sie o wiele dlusza niz 4 godziny:) Na koniec nie bylo żadnych rozmów w stylu extra napiwek itd. zapytal po raz kolejny czy jestesmy zadowolone i ze tez dziekuje (w Waszej kwestii pozostaje czy chcecie cos dac extra czy nie).
9. Tak w kwestii wyjasnienia - w obozie jest prad i wifi wiec jak bardzo zalezy Wam na cywilizacji to tutaj tez ja znajdziecie, ale wciaz poczujecie klimat odludzia i pustyni.
10. Postanowilam wyjsc z obozu na wschod slonca i po ok 15 min spacerkiem doszlam do skal na ktore mozna sie wdrapac - miejscowka idealna na ogladanie pojawiacej sie czerwonej kuli.
11. Salman, kucharz, kierowca i jeszcze jeden pracownik - mili, skromni, pomocni i nikt sie nie narzuca, nie proponuje zadnych extra rzeczy, szanuja twoj czas i prywatnosc.
12. Z reguly jestem bardzo ostrozna w nadmiernych pochwalach, ale szczerze polecam Wam to miejsce!
13. Salman moze tez zorganizowac dla Was transport np. z Petry do Wadi Rum czy Aqaby - piszcie do niego!
+962 799 60 31 57, +962 777 32 10 69; salmanzw.camp@gmailc.com

Macie jakies dodatkowe pytania to piszcie, chętnie odpowiem:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
Yaneck uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#358 PostWysłany: 25 Lut 2023 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 356
Kilometry: 519 180
Mój pobyt na pustyni Wadi Rum:
Byliśmy grupą 13 osobową (!) w "moon city with the beauty of nature" znalezionym na booking.com, za tzw. umowne 1 Eur.
Odbiór z Wadi Rum Village Parking, w umówionym punkcie, gdzie zaparkowaliśmy nasze auta.

Przed wyjazdem przez WhatsApp z Saleemem (+962 777 363135 ) uzgodniłem Full Day Trip, lunch, kolację, śniadanie i nocleg za 45 JOD za osobę. Twiedził, że daje nam upust z 80 JOD, ponieważ jesteśmy dużą grupą. Ale przecież widzę tu na formum, że większość płaci około 40 - 50 JOD.
W tej cenie były domki bez ogrzewania i to było słabe, bo wcześniej przez Whatsapp obiecywał, że na miejscu załatwi ogrzewane domki typu iglo dla tych z naszej grupy którzy będą chcieli. Oczywiście po przyjechaniu na miejsce okazało się, że mamy do dyspozycji tylko te namiory typu basic, a w nocy było zaledwie +2 st. Każdy z nas dodtał dodakowy koc - blanket i daliśmy radę,

Saleem i jego brat bardzo mili, uprzejmi, zorganizowali nam trip po wszystkich skałach, wydmach i kanionach. Na koniec byl zachód słońca i pyszna kolacja beduińska. cudowne widoki.
Szisza 5 JOD. Jazda na wielbłądzie 15 JOD za 1 godz.

Załączniki:
IMG_20230214_074800.jpg
IMG_20230214_074800.jpg [ 444.62 KiB | Obejrzany 782 razy ]
IMG_20230214_074230.jpg
IMG_20230214_074230.jpg [ 257.29 KiB | Obejrzany 782 razy ]
IMG_20230214_17.jpg
IMG_20230214_17.jpg [ 55.24 KiB | Obejrzany 782 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#359 PostWysłany: 04 Mar 2023 08:29 

Rejestracja: 01 Mar 2023
Posty: 3
Mielismy jednego z najstarszych beduinskich przewodnikow, podobno od 25 lat zajmuje sie turystami na Wadi Rum.
Mielismy wycieczke 4h z nim, bylismy sami w dwojke na pace pickupa. Facet na bosaka, jak kozica pomagal mojej zonie wspinac sie i schodzic na niektore skaly.
Mowil ze jak byl dzieckiem to na pustyni bylo prawdziwych namiotow i mieszkajacych rodzin beduinskich 35, obecnie zostalo tylko 10 namiotow.
Jakis swoj camp ma, ale co ciekawsze facet wspina sie po skalach z zamilowania i jest mozliwosc umowienia sie z nim na wspinaczke.
Polecal nam droge po pustyni z Wadi Rum do Aqaby jesli mielibysmy jakis wyrzej zawieszony samochod, podobno roznego rodzaju skaly /gatunki/ sa do zobaczenia.

Image

Moze byc ciekawa opcja jak ktos chce kogos kto zna kazda dzure na Wadi Rum lub chce jakies niestandardowe zwiedzanie Wadi Rum lub okolic.
Przedstawil sie jako Saud, kontakt do niego tel. +962 779458574 , Whatsup jego zony +962 777995306

Poprosilismy go o pokazanie jak naprawde obecnie zyja ludzie na pustyni, nie jakis camp dla turystow tylko realne warunki.
Zabral nas do jednej rodziny, w tym namiocie zyja dwie kobiety, jeden mezczyzna i pieciomiesieczne niemowle oraz caly dobytek zwierzecy

Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#360 PostWysłany: 20 Mar 2023 23:17 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 55
Bardzo przepraszam - jakie tam są mniej więcej odległości między obiektami na pustyni? I ile w sumie kilometrów się przejeżdża?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group