Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Sie 2018 21:51 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@Grzes830324

Wiza w formie pieczątki na prawie całą stronę była wbita do paszportu. Całkiem ładna zresztą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 11 Lis 2018 13:51 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Pod koniec października wróciłem z wyjazdu po Rogu Afryki (Dżibuti, Somaliland, Etiopia, Erytrea). Nie było problemów z przekroczeniem drogą lądową granicy Dżibutańsko - Somalilandzkiej. Policjanci przy wejściu na samą granicę poprosili tylko poczekać do godziny 16. kiedy zostanie ponownie otwarte przejście graniczne. Po stronie Dżibuti znalazł się już pierwszy "naganiacz" na transport do Hargejsy. Granica po stronie Somalilandzkiej wygląda dość osobliwie.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Taki przygraniczny CPN w Somalilandzie. Myślałem, że tankują wprost z porwanych tankowców :)
IMG_4213 (2).jpg
IMG_4213 (2).jpg [ 426.48 KiB | Obejrzany 10365 razy ]


Cena za przejazd z granicy do Hargejsy to 100 usd. Przejazd trwa około 10-12 godzin. Trasa wzdłuż morza. Na mapie nie widać żadnej drogi po której jechaliśmy. Należy się zastanowić czy wybrać trasę lądową czy lotniczą. Jak lądem to wybierzcie dobrą i mocą terenówkę. Przejazd to wielogodzinny off road po bezdrożach i pustyniach Somalilandu. Asfalt zobaczyłem dopiero w Hargejsa. Jechałem zaparty dwoma nogami o przedni fotel i trzymałem obiema dłońmi dostępne uchwyty wewnątrz terenówki. I tak przez cały czas podróży. Po drodze 5 check point. Na jednym wzięli kilka dolarów w łapę a przed Hargejsa szczegółowa kontrola plecaków.
1 dolar nadal kosztuje 10 000 somalilijczyków
Hotel w centrum 26 usd. Za obiad z mięsem wielbłąda 17 usd. Sok ze świeżo wyciśniętych owoców 70 - 80 centów usd.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 11 Lis 2018 14:35 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@Korek_fly

A jak się dostałeś do Dżibuti, drogą lądową czy powietrzną? Bo u mnie problemem miał niby być fakt, że miałem pieczątkę z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Lis 2018 14:39 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Samolot rejsowy Turkisza z Istambuł do Mogadiszu z lądowaniem w Dżibuti. Czyli też droga lotniczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lis 2018 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
@Korek_fly Czy wizę do Somalilandu załatwiałeś w Ambasadzie w Dżibuti? Pani z sekretariatu mówiła, że tydzień przed nami było 4 Polaków wyrabiających wizę :)
Do Dżibuti miałeś e-visę czy VOA? Teoretycznie potrzebna jest e-visa, praktycznie można wyrobić na lotnisku za 90 USD.
100 USD to strasznie zdzierstwo. Air Dżibuti JIB-HGA kosztuje 105 USD, choć nie ma pewności, że danego dnia poleci.

Bardzo interesuje mnie Erytrea. Jak się tam dostałeś? Jak się przemieszczać? Potrzeba permitów?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lis 2018 19:28 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Wizę załatwiliśmy w przedstawicielstwie Somalilandu w Dżibuti. To co Pani mówiła to pewnie o nas chodziło :). Do Dźibuti nie dostałem wizy przez e-vise. Dostałem odmowę. Na 4 wysłane wnioski wizowe, 2 wróciły z odmową. Dopiero w Berlinie dostałem wizę do Dżibuti. Chyba najdroższa wiza jaką wyrabiałem :)
Cena 100 usd i nocny przejazd przez Somaliland ma swoje uroki. Tak na 80% wydaje mi się, że była próba napadu, parę kilometrów za granicą. Wszystko było przygotowane - gałąź przez drogę i parę innych szczegółów- ale nic na szczęście się nie wydarzyło. Kierowca zatrzymał się przed przeszkodą, to sam się po krzakach rozglądał. Trwało to parę sekund. Tych rzeczy się jednak nie zapomina :) Przejazd polecam szczególnie wielbicielom off roadu. Przeżycia niesamowite. Ciągle musisz uważać żeby głowy nie rozbić o karoserie, a o spaniu to możesz tylko pomarzyć. Podziwiam kierowcę. Jego fizyczne i psychiczne przygotowanie do trasy. Jak dla mnie najbardziej emocjonująca część podróży. Pierwsze 40 km pokonaliśmy w 1,5 godziny, później już nie patrzyłem. Reszta to bułka z masłem. Za friko takich atrakcji nie będziesz miał. To musi kosztować.

Do Erytrei wyrabiasz wizę w Berlinie. Podpisali układ pokojowy w lipcu z Etiopią. Zakończyli wojnę trwającą od 1998 r. . Na spokojnie można dolecieć samolotem z Addis Abeba do Asmary.
Oficjalnie permity są potrzebne. Otrzymasz je w biurze Ministerstwa Turystyki przy głównej ulicy w Asmarze. Jeździliśmy wzdłuż, szerz i poprzek Erytrei i tylko raz ktoś chciał na wiosce pozwolenie. Pościągali check pointy i zwalniają ludzi z wojska. Transport publiczny jest fajnym przeżyciem - nim przemieszczaliśmy się.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Woy uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Lis 2018 20:09 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
To, ze wiza normalna w paszporcie a nie e-wiza też mogło mieć znaczenie przy przekraczaniu granicy w Lojadzie. O Erytrei świetne wieści, miło czytać że kolejny kraj czyni kroki ku normalności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Lis 2018 20:14 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Dwie osoby miało e-wize i dwie w paszporcie. Więc bez różnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Lis 2018 03:25 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Wszystko jest w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Lut 2022 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Cytuj:
Trzeba było kupić bilet lotniczy. Stacjonarnie było już za późno, a że kolejnym dniem było święto 1 maja, musiałem zdać się na OTA. Znalazłem nawet dogodne połączenie na 2 maja, ale tu okazało się, że zabezpieczenia kart płatniczych mogą uczynić płatność niemożliwą. Większość kart wydawanych w Polsce ma obecnie 3d secure potwierdzane smsem, ale przecież przy braku roamingu zastosowanie tego sposobu jest niemożliwe. Ja akurat byłem świadomy tego ryzyka (to w końcu już mój czwarty kraj bez roamingu) i miałem jedną kartę niezależną od telefonu, ale pechowo nie chciała zadziałać.


Mega ciekawa relacja! :)
Naszły mnie pytania;
1. Jakie to były kraje w których nie działał roaming?
2. Udało Ci się skorzystać z bankomatów/zapłacić kartą w tych krajach?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Lut 2022 23:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
W takich krajach, to jednak lepiej mieć twardą walutę, czyli USD a nie liczyć na kartę.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 27 Lut 2022 23:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 27 Lut 2022 23:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@Martinuss te kraje to Fidżi (teraz już raczej roaming ma), Grenlandia i Wyspy Św. Tomasza i Książęca. Na Sao Tome bankomaty nie funkcjonowały, w pozostałych działały. I zgadzam się, USD lub EUR to podstawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 27 Lut 2022 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Woy

Dzięki za szybką odpowiedź :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group