Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:12 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Witam,

Chcemy zorganizować we własnym zakresie wycieczkę DMZ, w okolicach 18 czerwca. Jeżeli ktoś jest zainteresowany i będzie w Seulu w tych okolicach proszę o zgłaszanie chęci.

Koszt wyjdzie w okolicach 9k wonów, wycieczki organizowane kosztują w okolicach 36k - 50k wonów, więc jest jakaś różnica. Paszport jest obowiązkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 06 Maj 2015 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jeżeli to nie tajemnica, to mógłbyś tu podrzucić plan i namiary na przewoźników/przewodników?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Maj 2015 16:42 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Plan generalnie wygląda tak samo: DMZ lub DMZ+JSA

Nie zastanawiałeś się czemu na różnych stronach są różne ceny pomimo, że to co zwiedzamy to zawsze to samo. W przypadku DMZ większość ceny to dojazd , cena samej wycieczki jest taka sama i kosztuje jeżeli chodzi o DMZ , 8k wonów i trwa 2 godziny. Będąc na miejscu i tak wszyscy czekają aż zbierze się grupa i wtedy płacąc 8k wonów masz wycieczkę podobną do tych co zapłacili przykładowo 46k wonów.


Jeżeli ktoś jest w podobnym terminie w Seulu i jest zainteresowany zwiedzaniem DMZ zapraszam do zgłaszania się w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:26 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Termin nie jest ustalony na sztywno, ale nasz plan coraz bardziej się zapełnia (plan zwiedzania Korei), więc mamy coraz mniej wolnych terminów kiedy można wybrać się do DMZ. Dodatkowo dla osób, które chcą wybierać się całkiem w innym terminie odradzam weekend, podobno sporo osób i długie kolejki. Także jak się wszystko uda i wrócę, to dokładnie opiszę jak samemu takie coś przygotować, oczywiście jeżeli ktoś będzie chciał sam zrobić we własnym zakresie i zgłosi taką chęć.

Myślę także, aby założyć ticketa na couchsurfing'u odnośnie tego wydarzenia, fajnie jakby uzbierać małą grupkę ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:48 

Co to jest DMZ?
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:53 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Demilitarized zone (DMZ) = Strefa Zdemilitaryzowana

http://pl.wikipedia.org/wiki/Korea%C5%84ska_Strefa_Zdemilitaryzowana

tutaj fotorelacja kogoś z forum (niezbyt dokładna, bo źle opisana i mało zdjęć, ale zawsze można zobaczyć jak to wygląda)

http://www.fly4free.pl/forum/fotorelacja-strefa-dmz,961,64494
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Maj 2015 21:35 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 24
Ja mam w planie DMZ na 20 czerwca, wczesniej bede na JEJU.

n00 napisał(a):
Witam,

Chcemy zorganizować we własnym zakresie wycieczkę DMZ, w okolicach 18 czerwca. Jeżeli ktoś jest zainteresowany i będzie w Seulu w tych okolicach proszę o zgłaszanie chęci.

Koszt wyjdzie w okolicach 9k wonów, wycieczki organizowane kosztują w okolicach 36k - 50k wonów, więc jest jakaś różnica. Paszport jest obowiązkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Maj 2015 23:00 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
My bedziemy w DMZ 12 lub 13 czerwca to sie chyba miniemy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Maj 2015 19:52 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
My będziemy w Seulu pewnie ok. 19-21.06. Jeśli to jeszcze aktualne, to daj proszę znać (może być na priv), jak to wygląda - co trzeba zorganizować, jak z dojazdem, jak z wchodzeniem tam, które wycieczki można w ten sposób zrobić w które dni, co z tym skanem paszportu na 3 dni przed, itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Maj 2015 03:35 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Jeżeli chodzi o wyjazd z nami (18 czerwca - wstępnie) to kwestia umówienia się. Generalnie (z tego co się orientowałem) dojazd jest prosty wpierw metro później pociąg, kwestia tylko skąd wystartujemy wszyscy razem.

Jeżeli chodzi o skan paszportu nie wiem gdzie to wyczytałeś. Wiem, że aby zwiedzać strefę zdemilitaryzowaną trzeba posiadać paszport, nieważne czy to wybierzemy biuro czy pojedziemy na własną rękę będziemy stać w tej samej kolejce i będzie oprowadzać tym samym kursem.

Generalnie są dwa kursy, pierwszy się jeszcze dzieli na to w jaki sposób będziemy zwiedzać trzeci tunel. I kosztuje odpowiednio 8,700 wonów; 11,700 wonów oraz 9,000 wonów. Wszystkie wycieczki korzystają z kursu pierwszego.. i tutaj jest zasada, że jest ograniczona ilość biletów i działa na zasadzie że kto pierwszy ten lepszy nie są dokonywane rezerwacje, jeżeli chodzi o zwiedzanie Panmunjeom tutaj już trzeba dokonać rezerwacji i trochę to inaczej wygląda. Dlatego przykładowo z dnia na dzień można zwiedzić DMZ, baa można przyjechać tego samego dnia , a z Panmunjeom już tak nie zrobicie. Trzeba także zapamiętać, że w poniedziałki nie zwiedzimy niczego.

Jeszcze zastanawiamy się nad dodatkowym kursem, dlatego ostateczne miejsce nie jest zdecydowane, a ma wyglądać to tak, że mamy dopłynąć do DMZ "łajbą" taki kurs trwa ~50min i kosztuje 8k wonów , ponad 6k rzeki do przepłynięcia.

Jedyny minus tego jest taki, że przykładowo DMZ można "zwiedzać" od 9:00-15:00 (godziny działania "kasy") a przykładowo to z statkiem to kursy rozpoczynają się o 10:00, ale to mowie jeszcze do przemyślenia na spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2015 21:58 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
Z chęcią przyłączę się do takiej wycieczki, jednak najwcześniej 20.06.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Cze 2015 22:40 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ponieważ trochę organizacyjnie ogarniałem temat. Największy park rozrywki w Azji, kilka planów zwiedzania, BBQ oraz Hanjeongsik z koreańczykami etc etc.. jeszcze dodatkowo seoul-mate odwołało wycieczki przez MERS a jedną byłem nawet zainteresowany .. no nvm.

Wracamy do DMZ.

DMZ planujemy 18.06. Plan zwiedzania będzie wyglądał, że spotykamy się na Seoul Station bierzemy linię Gyeongui i jedziemy 19 przystanków (~80min) niecałe ~2k wonów , kierunek Munsan. Wysiadamy na stacji Munsan Station i łapiemy pociąg do Imjingang (1k wonów). Później 10min spacerku i jesteśmy na miejscu.

Można też się dostać autobusami. Strona główna DMZ (już nie będę przyklejał jak wygląda zwiedzanie tam z przewodnikiem) http://en.paju.go.kr/en/en_culture/en_peace/en_peace_dmz/en_peace_dmz.cms

Zbiera się grupa i wg. kursem za który zapłaciliśmy wyruszamy.
Cena 8,7k, dopłacicie 3k wonów jak nie chce wam się łazić. Osoby chętne dołączyć zapraszam na pw.

Osoby, które wolą w inny dzień wolą zwiedzać DMZ mam nadzieje, że w sposób klarowny wytłumaczyłem dojazd do DMZ, aby zaoszczędzić kilkadziesiąt wonów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Cze 2015 20:12 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
czy ktos bedzie wwybieral sie w terminie 26-28 czerwca(bede w seulu mam wolne lozko w hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Cze 2015 18:07 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Byliśmy 21-ego, ale niestety ze względu na MERS (a przynajmniej taki jest oficjalny powód) wycieczki za 8700/11700 KRW były niedostępne. W związku z tym to, co dało się zrobić, to:
- Imjingak / Imjingang: tam jest obserwatorium z którego widać było (akurat ładna pogoda, bez mgły) Dorasan i trochę strefy DMZ, a także jakąś górę dalej w Korei Płn.. Jest tam też Most Wolności czy jakoś tak razem z metalową lokomotywą; wszystko za darmo,
- być może da się samemu (tzn. taksówką), lub z jakimś biurem, pojechać do Dorasan i coś tam zobaczyć. Trzeci tunel jest raczej zamknięty. JSA jest zamknięte (to i tak trzeba załatwiać z wyprzedzeniem przez biuro).

Dojazd z grubsza tak jak napisał n00, ale:
- zamiast na Seoul Station można wsiąść do pociągu Gyeongui Line gdzieś indziej, np. w Daegok, gdzie dojeżdżamy pomarańczową linią 4 (tak zrobiliśmy),
- odcinka Munsan - Imjingang nie dało się zrobić pociągiem, bo pociągi nie jeździły (cały peron był zamknięty za siatką). Opcje to taksówka (7000 won w jedną stronę) lub autobus 58 (jedzie ze 25 minut, bo objeżdża wszystkie wioski dookoła).
Jeśli chodzi o ceny, to w jedną stronę nabiło nam 2800 wonów (jechaliśmy z przystanku Chungmuro), a w drugą stronę chyba 2100 (dojechaliśmy do Seoul Station). Mogę się nieco mylić. Jedzie się raczej długo.

Oprócz tego normalnie (ale nie teraz) można do DMZ dojechać także pociągiem DMZ train z Seoul Station, jedzie 1h20 do Dorasan. Tylko że kosztuje to ok. 8000 KRW w jedną stronę, więc zbliża się trochę do ceny wycieczki z biurem. Ale raczej wygodniej i szybciej (niż metrem).

Obecnie DMZ (czyli de facto samo Imjingak) raczej odradzam, stosunek atrakcyjności do czasu (łącznie z dojazdem) jest zdecydowanie za niski. No chyba że ktoś jest długo w Seulu i już wszystkie inne rzeczy widział. W każdym razie przed wyjazdem radzę przedzwonić do któregoś biura organizującego wycieczki, lub do tych placówek, i spytać co jest obecnie otwarte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pado uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 29 Cze 2015 00:34 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Seoul Station podałem bo gdyby nie MERS to właśnie najlepiej grupę byłoby zebrać na tej stacji. Oczywiście to logiczne jadąc do Munsan dojedziemy jedynie linią Gyeongui więc można wsiadać na stacji na której nam wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Sie 2015 18:25 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
a czy ktoś odwiedził DMZ w okolicach Cheorwon?
w LP piszą, że trzeba mieć własny transport lub liczyć na podwózkę
ktoś to przerabiał? może gdzieś w okolicy da się wypożyczyć skuter?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Lut 2016 13:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Czy obecnie wycieczke na DMZ i JSA można zorganizować samemu? Czy trzeba kupić coś zorganizowanego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Kwi 2016 15:28 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 9
Cześć. W czerwcu lecę na 10 dni do Korei i jeden dzień (dokładnie wtorek 7 czerwca) chcę przeznaczyć na wycieczkę do DMZ.
O ile z waszych porad wynika, że DMZ mogę zwiedzić na własną rękę (co z chęcią bym zrobiła), mój problem pojawia się, gdy poza DMZ chcę koniecznie zwiedzić JSA i to tego samego dnia. Z tego, co zdążyłam sprawdzić, JSA i tak muszę zarezerwować z biurem i tu pojawia się problem, bo taka wycieczka zazwyczaj trwa do 16-17stej, tyle co w przypadku "combined tour DMZ+JSA". Znalazłam do tej pory tylko jedną ofertę, gdzie zwiedzanie JSA odbywa się między 7:30 a 13:30, koszt to 85 tys wonów. Moje pytanie brzmi, czy dam radę i czy jest sens zapłacić za JSA a potem zwiedzać DMZ na własną rękę? Czy lepiej jednak zapłacić te 120-130 tys. wonów i zdać się na organizatora wycieczki we wszystkim? Zostało 1,5 miesiąca do wylotu i nie wiem po prostu jak to ogarnąć. Nigdy nie korzystałam ze zorganizowanych wycieczek i wolałabym tego uniknąć, ale w przypadku JSA i tak nie mam wyboru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Kwi 2016 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
@maxima

Jak byliśmy dwa lata temu to DMZ można było zwiedzać na własną ręką, tak jak już tu pisali przedmówcy. Natomiast do JSA wymagane było wykupienie wycieczki z biura.

@antigone

Też mieliśmy ten dylemat, ale jako że na Seul i okolice mieliśmy tylko 4 dni podczas całego zwiedzania Korei, a do tego wypadały święta państwowe zdecydowaliśmy się na zorganizowaną wycieczkę, mimo że zazwyczaj staramy się ich unikać. Ceny są porównywalne - wybraliśmy tę, która miała dla nas najdogodniejsze godziny. Chyba to było to biuro "firmowane" przez amerykańską armię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Kwi 2016 15:51 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ja lecę za 2 tygodnie i wykupię ta wycieczkę w biurze, bo szkoda mi czasu na kombinowanie.
ważne dla innych - bo sama się trochę na to nacięłam - wycieczki do JSA nie odbywają się w niedziele i poniedziałki :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humptydumpty lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group