Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wejścia do saloników w ramach PP są rozliczane wg. roku kalendarzowego


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 903 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 10 Lut 2023 14:09 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Po wprowadzonym nr PP przypisanym do KK.
Ilość wejść i kto wchodzi wł kontroluje sam, w innym wypadku płaci za nieuprawnione czy płatne wejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off
papierki2 lubi ten post.
papierki2 uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#722 PostWysłany: 10 Lut 2023 14:14 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
Czyli rozumiem, że po wprowadzeniu nr karty PP salonik "widzi" opcję że oprócz właściciela może wejść osoba towarzysząca, tak? Idąc dalej, czy to oznacza, że salonik musi wprowadzić nazwisko osoby dodatkowej korzystającej z saloniku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 10 Lut 2023 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Salonik zawsze odnotowuje czy wchodzi właściciel czy właściciel i gość.
Góra
 Profil Relacje PM off
papierki2 lubi ten post.
papierki2 uważa post za pomocny.
 
      
#724 PostWysłany: 10 Lut 2023 14:34 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@papierki2 pewnie różne dane są zapisane na pasku magnetycznym, choć zastanawia mnie po co obsługa saloniku miałaby się tym zajmować, oni przyjmują kartę i system odnotowuje wejście czy to wejście samego posiadacza czy z gościem i w zależności od tego co bank Tobie zaoferował płacisz lub nie za wejście swoje i wejście gościa a rozliczenie PP z bankiem to już inna kwestia.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 10 Lut 2023 14:40 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
Chodzi o sytuację wejścia na karty Infinite i Santandera. Tak jak wcześniej pisano różnie się to dzieje, jedne saloniki wpuszczają na kartę właściciela Santandera - gościa, inne nie. Ja mam PP i Santandera, i Infinite jednak jeszcze nie próbowałem wprowadzić kogoś na Santandera gdzie mam do wykorzystania 4 wejścia. Swoje nieograniczone mam na Infinite
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 10 Lut 2023 14:54 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Salonik nic nie widzi, to od banku (ew. pakietu Priority Pass jeśli karta kupowana bezpośrednio tam) zależy czy dana karta ma wejścia nieograniczone czy limitowane i czy za gościa się płaci, czy nie.
Na karcie z Santandera masz też nieograniczoną możliwość wejść z gośćmi, ale tylko pierwsze 4 'osobowejścia' są bezpłatne. Pozostałe płatne zgodnie z TOiP Santandera.
Teoretycznie na kartę może wejść wyłącznie właściciel, którego imię/nazwisko się na niej znajduje + jego goście.
W praktyce czasem udaje się na taką kartę wpuścić kogoś innego, jako pojedyncze wejście (nie jako gość), ale to już zależy wyłącznie od uprzejmości osób pracujących w danym saloniku.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
acidka uważa post za pomocny.
 
      
#727 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:19 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Mechanizm jest prosty: salonik odnotowuje wejście a to Bank decyduje czy wejście było bezpłatne czy obciążyć za nie klienta
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#728 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:30 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
Skoro tak, to dlaczego niektórzy robią z tego problem, czy na kartę z Santandera wchodzi właściciel czy jego gość skoro to i tak bank się rozlicza z salonikiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Bo taki jest regulamin i gdy wchodzi gość zamiast właściciela to salonik nie jest stratny, ale bank jest.Jak to gdzieś wypłynie,to salonik(pracownik) może miec problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#730 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:33 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Kupujesz w spożywczym masło, płacisz kartą swojej żony lub kolegi. Dlaczego Pani za ladą ma pretensje, skoro to sklep rozlicza się z bankiem?
Góra
 Profil Relacje PM off
papierki2 lubi ten post.
 
      
#731 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:37 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
To tak jakbyś @papierki2 zapytał dlaczego na gate robią problem z tego czy leci faktycznie Janusz czy w zastępstwie Grażyna. :)
Salonik podpisując umowę ma warunki, których musi przestrzegać pod grożą np usunięcia z programu PP.

Jest temat o KK z PP i kilka podobnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:50 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
Nie no... nie porównujmy takich sytuacji z gatem, bo to nie to samo.

Dobra, skoro regulamin tego zabrania to uważam ten temat za zakończony i wyjaśniony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 10 Lut 2023 16:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Kończąc przynajmniej z mojej strony to eot stwierdzę: a dlaczego nie można tego porównywać skoro opłata za wejście do saloniku PP często przewyższa cenę biletu lotniczego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 16 Lut 2023 12:32 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Cześć, szukając karty z PP która jest "darmowa" i łatwa do dostania trafiłem na Santandera.

Jak rozumiem opłaty za wydanie brak, opłaty miesięcznej też brak jeśli wykonano 10 transakcji miesięcznie.

Czy muszę mieć konto w banku żeby dostać kartę?

Jeśli wymagane jest konto Select, to jest ono bezpłatne jeśli mam 10k wpływów/miesiąc. Czy to znaczy że mogę co miesiąc przelewać 10k na jeden dzień (następnego dnia przelewać z powrotem) ?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 16 Lut 2023 12:54 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
możesz przelać i od razu wylać
konto select ma darmowe przelewy natychmiastowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 17 Lut 2023 23:37 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Zamówiłem kartę. Głównie dla 4 bezpłatnych pp.

Za granicą płacić nią nie za bardzo warto, bo 2% opłaty za przewalutowanie.

Jest ubezpieczenie podróżne, dość niskie kwoty, ale zawsze coś. Żeby ubezpieczenie zaczęło działać, należy zapłacić kartą za jedną z kilku wymienionych w regulaminie rzeczy, np za nocleg. Jeśli płaci się z Polski, to ubezpieczenie działa od chwili wyjazdu z Polski, a jeśli płaci za granicą, to od momentu płatności.

Ktoś pisał wcześniej że wystarczy zapłacić za jeden nocleg, nie trzeba za wszystkie.

Czy pominąłem coś ważnego?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 17 Lut 2023 23:48 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
piotrkr napisał(a):
Tam, założyłem kk miesiąc temu (platinium w pko), więc za jakiś czas powinno być ok


Skoro masz też tą...... Z Santander tylko te darmowe 4 PP wejścia rocznie, no może jeszcze płatna wizyta lekarska za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 18 Lut 2023 01:17 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
W pko koszty leczenia to 400k z tego co pamiętam, więc Santander daje +50%, myślę że to też przydatne
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 18 Lut 2023 12:46 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Tak się jeszcze zastanawiałem, czy dało by się "przycebulić" i uzyskać ubezpieczenie kupując bilet np. na pociąg, metro, czy coś podobnego, za granicą:

1) biletu na Podróż zagraniczną odbywaną środkiem transportu Przewoźnika zawodowego lub

Ale raczej nie, bo:

Podróż zagraniczna – podróż Ubezpieczonego poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej lub Kraju rezydencji;

Pociąg po kraju zagranicznym to nie podróż "poza granicę RP".
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 18 Lut 2023 14:10 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Istniejeją tańsze sposoby np. rezerwacja na 1 noc najtańszego łóżka w hostelu w którym i tak nie będziesz nocować. Można też zrobić rezerwację z możliwością odwołania do ostatniej chwili w ostatnim dniu pobytu zagranicą.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrkr uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 903 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group