Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Kwi 2014 18:29 

Przylot ok 23, wytargowane taxi za 20$, czas jazdy okolo 45 minut
W drodze powrotnej z Antigui wzielismy minibusa podstawionego przez hotel/agencje ktory kosztowal 10$ na osobe


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 07 Sty 2015 23:16, edytowano w sumie 1 raz
Edycja tytułu / porządkowanie
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: GUA - Antigua
#2 PostWysłany: 03 Sty 2015 11:08 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Jezdzą też busiki, wygląda to na zorganizowaną formę - podchodzi się do stoiska po odprawie, mówi się, że jedziemy do Antigua, pan inkasuje 10 usd od osoby, podaje kwitek, z którym idziemy do wskazanego busika,
Pan kierowca zatrzymuje się przy wskazanym hotelu.
Czas przejazdu ok 1h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: GUA - Antigua
#3 PostWysłany: 07 Sty 2015 21:22 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Wracając z Flores autobusem ADN wysadzono nas o 6 rano na dworcu (każda firma przewozowa ma swój dworzec w Gwatemala City) skąd taksówkarz zgodził się na zawieźć do Antiguy 30USD/3os. Warto sobie załatwić shuttle busa w miejscu wyjazdu - nie trzeba szukać, i targować się o przejazd. Shuttle bus GUA -ANTIGUA zakupiony w Santa Elena/Flores kosztuje 10-12USD.
Bus z Antigua na Aurora Airport koszt 10-12USD. Godziny odjazdów 6:00, 9:00, 12:30, 16:00 - prawie wszystkie agencje mają te same godziny odjazdów. Busy zbierają ludzi z całego miasta (z hoteli), wiec zanim wyjedzie z Antiguy może minąć prawie 45 minut + przejazd na lotnisko ~40min. (jeśli nie ma korków).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Mar 2017 01:08 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Przejazd lotnisko-Antigua 8 usd firma LANQUIN Travel lanquintravel@gmail.com Ceny na przeróżne trasy chyba najlepsze w Antigua jakie mogłem znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lis 2017 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Nikt nie próbował z lotniska do centrum (Plaza de la Constitución) autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Sty 2018 12:06 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 59
Pelegrino-1 napisał(a):
Przejazd lotnisko-Antigua 8 usd firma LANQUIN Travel lanquintravel@gmail.com Ceny na przeróżne trasy chyba najlepsze w Antigua jakie mogłem znaleźć.


Czy jezdza bezposrednio z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Sty 2018 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Za 10 USD masz na miejscu bez kombinowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2018 19:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Przy 3-4 osobach najlepiej zamówić Ubera, nie ma z tym żadnego problemu, koszt przejazdu w graniach 170-175 Q, jeśli się trafi na brak korków, to będzie jeszcze taniej o 20-30Q. Tip: po przylocie trzeba wyjść na poziom odlotów (III) - tylko tam działa wifi - kierowca domyślnie podjedzie na przyloty, ale można mu od razu napisać przez czat, żeby przyjechał na odloty (najlepiej po hiszpańsku). Czas przejazdu ok. 60-75 min jeśli są punktowe korki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2018 06:33 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 215
Kilometry: 610 055
4 osoby taksówka 30 - 24 $.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2018 14:03 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
billy napisał(a):
Nikt nie próbował z lotniska do centrum (Plaza de la Constitución) autobusem?


Na samym lotnisku będzie trudno o autobus (byłem tam 3x ponad godzinę i nie widziałem żadnego), tylko taksówki i busy. Taksówkę do centrum dla 3 osób wynegocjowaliśmy za 60Q.
Co do autobusu, pewnie musiałbyś wyjść z lotniska. Najbliżej będzie jakiś zwykły autobus (który miejscowi mi zdecydowanie odradzali) a nie TransMetro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2018 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
novart napisał(a):
billy napisał(a):
Nikt nie próbował z lotniska do centrum (Plaza de la Constitución) autobusem?


Na samym lotnisku będzie trudno o autobus ...
Co do autobusu, pewnie musiałbyś wyjść z lotniska. Najbliżej będzie jakiś zwykły autobus (który miejscowi mi zdecydowanie odradzali) a nie TransMetro.


No od sierpnia to zdążyłem pojechać, wrócić i zapomnieć że byłem :-)
Na samym lotnisku oczywiście trudno o autobus ale wystarczy ruszyć się parę metrów do ronda czy 7A Avenide i autobusy śmigają. Zwykłe redbusy oczywista. (Dalej jest przestanek TransUrbano więc one też powinny tamtędy jeździć) Na 11 Av jest nawet jakiś przystanek niedaleko(zwykłych).
Do TransMetro to się niestety trzeba trochę przespacerować wokół lotniska (albo podjechać tuktukiem czy jak kto lubi) do przystanku Los Arcos bodajże. Dalej już prosto. Jedziesz za 1Q (trzeba mieć drobne do automatu - nie ma konduktorów) i jest jak w każdym autobusie w dowolnym mieście.
Można (z przesiadką) dojechać do Calzada Roosvelt i stamtąd jeżdżą chickenbusy do Antigua po 10 Q.
Miejscowi zasadniczo wszędzie w krajach pozaeuropejskich odradzają komunikację pobliczną jak widzą turystę i jedyną odpowiedzią jest zwykle: "Weź taksówkę." Już się przyzwyczaiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Wrz 2019 17:49 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Odprawa na loty krajowe jest zamykana godzinę (!) przed odlotem. Ja byłem 50 min przed i niestety przepadł mi lot do Flores (Tikal)... :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Sty 2022 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie. Czy po godzinie 21 bez problemu da się złapać jakiś bezpośredni bus z lotniska/okolic lotniska do Antigui? Czy pozostaje tylko taxi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sty 2022 20:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Po 21 jakiś transfer raczej będzie. Ale warto wziąć na uwagę, ze można 2h spędzić na kontroli paszportowej. U nas babce nie spodobały się mój i brata "patriotyczne" paszporty, bo koleżanka miała stary, i musieliśmy czekać na kierownika.

Uber działa wzorowo tam, można dojechać do Antigui mniej niż godzinę lub spędzić pierwszą noc w GUA (polecam Tequila Sunrise Hostel w Zona 4)

DMW napisał(a):
Odprawa na loty krajowe jest zamykana godzinę (!) przed odlotem. Ja byłem 50 min przed i niestety przepadł mi lot do Flores (Tikal)... :evil:


Międzynarodowe także 1h przed lotem. Ogromny minus, ze na TV nie ma info ze last call, gate open. Warto zatem przyjść wczesniej bo salonik jest bardzo dobry.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Mar 2023 16:51 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Lądujemy (2 osoby) w Gwatemali w najbliższy czwartek o 17.00 (Iberia, BER - MAD - GUA). Może znajdzie się ktoś chętny na wspólne taxi do Antigui?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Mar 2023 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2022
Posty: 19
Joozek25 napisał(a):
Lądujemy (2 osoby) w Gwatemali w najbliższy czwartek o 17.00 (Iberia, BER - MAD - GUA). Może znajdzie się ktoś chętny na wspólne taxi do Antigui?


Hejka..... Joozek25 daj znać proszę jak się dostaliście do Antiqua z lotniska. Lądujemy tak samo jak Wy tylko w kwietniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Mar 2023 01:44 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Bez złośliwości, ale chyba sprawdzenie dojazdu z lotniska do miejsca docelowego to nie jest najtrudniejsza część planowania podróży? Zwłaszcza jeśli Uber za te 40 km kosztuje ok. 90 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 28 Mar 2023 10:50 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Ostatecznie dostaliśmy się taxi za 45 $ (część taksówkarzy chciała 50). Znaleźliśmy do podróży parę Czechów na lotnisku w Berlinie, więc wyszło tanio. Stanowisko z kartami SIM na lotnisku GUA było nieczynne (chwilowo pewnie), więc z Ubera nie skorzystaliśmy. Podróż do Antigua ok 18.00 trwała jakieś 100 min przez duże korki. Z powrotem wracaliśmy z kurortu Monterico nad Oceanem Spokojnym. Stamtad już nie tak łatwo się wydostać. Jedyny chicken bus do stolicy odjeżdża o 5.00 rano i w niego wsiedliśmy. Następnie z Guatemala city na lotnisko uber za 25 zł - działa bardzo sprawnie. Koszt taxi z Monterico na lotnisko to jakieś 100 -120 $. Za chickena płaciliśmy ok 40zł. W naszej opinii podróżowanie chickenami to świetna sprawa, są tanie i bardzo klimatyczne. Nie potrzebny do tego hiszpański, wystarczy powiedzieć nazwę miasta do którego zmierzamy i zawsze jakoś dojedziemy. W razie pytań służę świeżą pomocą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Maj 2023 23:52 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Uber podrożał dość mocno w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i kosztuje prawie dwa razy tyle, co pokazywało mi w marcu, dlatego świetną i dużo tańszą opcją w tym momencie jest aplikacja InDrive. Jest to odpowiednik Ubera, w którym wpisujemy trasę i sami proponujemy kwotę. Następnie kierowcy proponują swoją kwotę. Jeśli w pierwszych kilku sekundach pojawią się same wyższe propozycje, niż nasza, to odrzucamy je i czekamy chwilę, aż zaczną pojawiać się niższe.

Korzystałem na trasie Antigua -> GUA i za 150 GTQ było sporo chętnych kierowców. Taką kwotę zaproponowałem od razu, ale stawiam, że proponując 120-130 GTQ da się kogoś znaleźć. W aplikacji jest normalny system ocen jak w Uberze, widzimy też ile kierowca zrealizował przejazdów. Płatność gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel319 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Lut 2024 23:40 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy na busiki z GUA do Antigua Guatemala trzeba zabookować bilet wcześniej online czy można to bez problemu zrobić po przylocie na lotnisku?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group