Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2019 16:23 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 10
Cześć,
w połowie czerwca wylatujemy z żoną do Kanady. Planujemy być tam miesiąc i generalnie podróżować.Generalnie lądujemy w Toronto i też z tego miasta wracamy do Polski.
Nastawiamy się na kontakt z naturą, miasta będą niejako przy okazji i lekko z musu (a bo jakieś lotnisko czy coś tam).
Wpierw planowaliśmy podróżować i nocować w kamperze, tak jak zrobiliśmy to podczas naszej poprzedniej podróży, wtedy po Australii. Tam wynajęliśmy malutki kamper (Mitsubishi Express L300 z Hippie'go), cena była baaardzo fajna (acz warunki dość surowe) i były to nasze najlepsze wakacje w życiu.

Co do kanadyjskiej podróży to widzę, że wynajem kampera na miesiąc jest jakimś cenowym kosmosem - poniżej $5000 właściwie niczego nie ma (albo tak umiejętnie ja szukałem), a do tego i tak trzeba byłoby doliczyć miejsce w CamperParku (a już o żłopaniu paliwa przez takie potwory na kółkach nie wspominam) :(
Pojawiła się koncepcja: wynajem jakiegoś wygodnego SUVa dla dwóch osób (za około $1500 można coś już znaleźć) oraz:
  • spanie w motelach, jak w filmach drogi ;)
  • kupno na miejscu/zabranie ze sobą namiotu (cały inny osprzęt namiotowy mamy) i rozbijanie się w tych samych CamperParkach co kamperem.

I tu mam pytanie do Was:
  • Czy ktoś z Was ma jakieś praktyki z namiotowaniem w miejscach do tego przeznaczonych/camperparkach? Czy miejsca można dostać po prostu przychodząc z ulicy? Jak to wygląda tam cenowo? W Australii były w takich miejscach zawsze kuchnie, łazienki, pralnie i generalnie wszystko co trzeba. Jak wyglądają takie punkty w Kanadzie? Oprócz tych w AUS kojarzę tylko pola namiotowe w Polsce i Chorwacji, te pierwsze to był lekki dramat, te drugie: całkiem fajne...
  • Czy spanie w tego typu motelach jak w filmach Tarantino jest OK? W sensie czysto tam, bezpiecznie itd? Trzeba jakoś je rezerwować zawczasu? Takie motele to mi się kojarzą z filmami Tarantino (Od zmierzchu do świtu?) czy innymi Autostopowiczami - same masakry, więc mam lekkie obawy...
Może widzicie jeszcze jakąś inną opcję?
Albo wiecie gdzie znaleźć tani 'dom na kółkach'? Nie ukrywam, że kamper to była super przygoda i chętnie bym taką powtórzył (ale nie w trybie relokacji kampera - mamy miesiąc na spokojne napawanie się widokami i generalnie naturą).

Będę zobowiązany za jakieś podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Czarnogórze: 5 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1171 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w Czarnogórze: 5 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1171 PLN. Wylot z Krakowa
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu od 2111 PLN. Wyloty z 5 miast Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu od 2111 PLN. Wyloty z 5 miast
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group