Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Lut 2023 12:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Zgadzam się z @Yvonne - dla mnie to też był przystanek, a nie cel sam w sobie. Moorea jest ładna, jak ktoś nie widział innych egzotycznych/rajskich zakątków świata, to na pewno się spodoba. Po prostu relatywnie, porównując do innych miejsc na Ziemi ("rajskość") i biorąc pod uwagę koszt wizyty tam (cena całościowa = loty+hotele+jedzenie+atrakcje), to ten stosunek nie jest zbyt korzystny. Gdyby loty kosztowały z PL 2k, a tańsze hotele na miejscu były po 300zl, to na pewno warto :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#22 PostWysłany: 03 Lut 2023 21:48 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 713
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Jestem tego samego zdania, zresztą nie tylko o Polinezji ale także o Hawajach. Bora Bora to mit stworzony przez amerykanów dla amerykanów stało się popularne bo była tam amerykańska baza wojskowa. Ale oczywiście jak wszytko co amerykańskie dotarł te do nas. Nie ma tam nic specjalnego. Oni mają tam tylko 10h lotu, to chyba bliżej niż na Malediwy więc latają tam, przy okazji wmawiając całemu światu że to raj, z Europejskie perspektywy mamy dużo bliższe i tańsze wyspy z ładną plażą i niebieska wodą. Dokładnie tak samo jest z Hawajami nie ma tam nic niezwykłego według mnie ale jako że są Amerykańskie to mają świetną reklamę więc pewnie prawie każdy Polak o nich marzy. Pomimo tego ze biorąc pod uwagę absurdalne ceny hoteli ilość stref czasowych które trzeba zmienić, i długość lotu jako miejsce na urlop nie mają żadnego sensu. A takie same widoczki ma człowiek na Maderze po 5h lotu i za 1/5 ceny noclegu.

A przy okazji oddając pewną sprawiedliwość @Yvonne i jej gustowi to kierowałem się częściowo jej wskazówkami na Moreai.

Postaram się dopisać w weekend dalsze części z Bora Bora, Tahithi i Moreai, ale narazie wrzucam filmik żeby pokazać że w tym raju nie wszytko jest do końca rajskie i działające.

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
apadlo uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 03 Lut 2023 23:06 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 136
Kilka lat temu przez 2 tygodnie włóczyłem się po Polinezji Francuskiej i to była jedna z najwspanialszych podróży w życiu, a trochę już świata widziałem :)
Porównywanie Polinezji do Malediwów, czy Zanzibaru to nieporozumienie.
Przy czym, ja nie szukałem plaż, tylko przygody i dzikiej przyrody oraz ciekawostek związanych z miejscową kulturą.
I takowe znalazłem, oczywiście nie na Tahiti (to tylko punkt przesiadkowy) ani nie na Bora Bora czy Moorei (choć wyspy piękne), tylko na Markizach (Hiva Oa i Nuku Hiva) - tydzień tam spędzony będę pamiętał do końca życia.

Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 03 Mar 2023 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Właśnie zastanawiam się nad Polinezją i jak zazwyczaj rozumiem, że zdania mogą być podzielone, to tutaj jestem aż zaskoczona ilością neutralnych komentarzy odnośnie Polinezji.
Wielokrotnie odnosicie się do piękniejszych, europejskich zakątków - jeśli Polinezja to nie raj na ziemi, to gdzie on w takim razie jest :p??

@PawelSz chociaż jeden pozytywny - co ciekawego zobaczyłeś i doświadczyłeś na Markizach? Czy jest łatwo tam się dostać (tylko samolot - pewnie droga opcja, czy też prom - jako tańsza alternatywa?).

Pozdrawiam i czekam na dalszą relację :) - chciałam polecieć na Polinezję w czerwcu, ale teraz sama już nie wiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Mar 2023 00:48 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 540
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Bubu69 napisał(a):
Pozdrawiam i czekam na dalszą relację :) - chciałam polecieć na Polinezję w czerwcu, ale teraz sama już nie wiem ;)


jedź i się nie zastanawiaj :D
ja wróciłem z Polinezji (między innymi) jakieś 3 tygodnie temu i jestem zachwycony. Zbieram się do relacji, którą napiszę na tym forum a w tym wątku czekam na dalszy ciąg.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 31 Lip 2023 04:00 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Autorowi chyba werwy zabrakło w dokończeniu relacji. Każda relacja jest subiektywna, podobnie jak odbiór danego kraju w którym właśnie jesteśmy w danym momencie. Możliwe, że w innym momencie naszego życia albo innym terminie lub porze roku nasz odbiór byłby zupełnie inny, albo gdybyśmy dokonali innych wyborów, czy organizacji czasu. Jest mnogość rzeczy, która wpływa na odbiór wrażeń z wyjazdu przez tak indywidualną istotę jaką jest człowiek.

Byłem na Mauritiusie w kwietniu i na Polinezji teraz w lipcu. Byłem także w innych krajach, ale nie przypadkowo wymieniłem te dwa. Sceneria gór i morza bardzo podobna. Powiedziałbym nawet, że tereny górzyste bardziej soczyście zielone na Mauritiusie jak na Polinezji. Plaże dużo lepsze na Mauritiusie niż na Tahiti czy Moorea. Wyjątkiem jest oczywiście Bora Bora, tam faktycznie plaże są super, a błękit morza niesamowity (pod tym względem na Moorea też super). Miałem samochód wszędzie poza Bora Bora, także trochę zobaczyłem. Według mnie pod względem jedzenia, ludzi, obsługi, na Mauritiusie było lepiej, a dostać się tam jest nieporównywalnie bliżej jak i taniej. Myślę, że jako ludzie wyolbrzymiamy rzeczy, które są dla nas nieosiągalne ze względu na finanse, odległość, czas itp, myśląc że im dalej tym lepiej albo ładniej. Na pewno jest pięknie, ale na Fidżi też jest pięknie. Dla mnie jedno jest pewne: jeśli ktoś uwielbia fantastyczne widoki w połączeniu z luksusem: nie można po prostu pominąć Bora Bora. Jakbym miał zrobić ranking to byłoby tak:
1. Bora Bora
2. Mauritius
3. Moorea
4. Tahiti

Na Polinezję wg mnie warto jechać dla Bora Bora, te widoki to jest raj na ziemi. Na Moorea i Tahiti nie poświęciłbym więcej jak 2 dni na każdej. Jest to subiektywne, bo ktoś napisze że większość czasu rekomendowałby spędzić na np. Tahiti.

Takim "moim" rajem są Malediwy w wysokim u nich sezonie np. w lutym. Świetne hotele, bardzo dobra obsługa i jedzenie, dobra logistyka dolotu, rajskość wysp poprzez 1 wyspa = 1 resort (mowa o hotelach co mają swoje prywatne wyspy), bardzo dobre nurkowania (w zależności od atolu), piękne plaże i błękit morza. Uwielbiam to uczucie jak mogę obejść wyspę dokoła w 30-60 minut i że dalej "nie ma nic". Na Bora taki raj, ale jednak ścieżki w hotelu FS są wybetonowane. Taki mały szczegół, ale zwraca uwagę w porównaniu do rajskich resortów na Malediwach, które mają jedynie ubity piasek pod przejazdy rowerem czy buggy. Niestety Malediwy są płaskie i nie oferują górzystych widoków, to jedyny minus jak dla mnie.

Aha i jeszcze jedno, wieje na tej Polinezji niesamowicie. Przez to pogoda potrafi się zmienić kilka razy w ciągu dnia, z pochmurnej, w deszczową, w słoneczną i tak w kółko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 31 Lip 2023 07:50 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 540
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Raffles napisał(a):
Autorowi chyba werwy zabrakło w dokończeniu relacji.


Zabrakło to na razie czasu 😉 jestem na wakacjach i jak wrócę to dokończę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 23 Sie 2023 14:57 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 713
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Bora Bora – moim zdaniem wyspa jakich wiele wciąż nie potrafię zrozumieć zachwytu nad tym i wieloma innymi miejscami na forach internetowych. Po zeszłorocznym powrocie z Dominikany napisałem kilak komentarzy o tym że nic tam nie ma, reakcje ludzie zwykle sprowadzała się do chyba nic nie widziałeś i wymienianiu miejsc za standardowych wycieczek dla turystów(wszystkie miejsca odwiedziłem) typu wodospad, ładna zatłoczona plaża etc. Uważam że to turystyczny mit jak wejście na Kilimandżaro. Z perspektywy USA ma to jakiś sens, z polskiej nie wiem czemu ludzie piszą ze to takie super 24h lotu, 12 h różnicy czasu, czyli pierwsze 3 dni nie śpisz. Hotele ze zdjęć są niebotycznie drogie plus są więzieniem bo bez łódki nie da się z nich wydostać, oficjalna hotelowa łódka 100USD(nie jestem pewien tej ceny).

Powtórzę się polecieliśmy bo mieliśmy za darmo hotel, i nie mam w planach tego powtarzać ale z chęcią z ciekawości polecę na Malediwy, Seszele itp, a może bardziej dla pieczątki niż z ciekawości.

Co do relacji: Lotnisko Bora Bora jest na Motu ale w cenie biletu na samolot jest wliczony darmowy transport łódką do głównego miasta. Przed portem czekał bus transferowy do naszego hotelu jednak biorąc pod uwagę cenę około 17 eur od osoby za 8k nie skusiliśmy się na tą przyjemność. Złapanie stopa niestety nie było tak proste jak na poprzednich dwóch wyspach, i musieliśmy przejść 1/3 drogi zanim w końcu ktoś nas zabrał. Decyzja o tym by od razu jechać do hotelu była błędem bo nie zapoznaliśmy się z ofertą foodtracków które wieczorem rozstawią się w okolicy portu i pozwalają zjeść w normalnych polinezyjskich cenach. W okolicy naszego hotelu wybór był bardzo ograniczony poza restauracjami hotelowymi był tylko jeden średnio tani barek.
Pierwszego dnia pobytu objechaliśmy wyspę do około jedyną rzeczą która szczególnie zapadła mi w pamięć to opuszczone hotele, jest ich kilka i z jedno z nich opublikowałem film we wcześniejszym poście.
Drugiego dnia wypożyczyliśmy w hotelu kajak i popłynęliśmy na rafę w okolicy zamkniętego hotelu sofitel Privat Island. Nie mogę napisać o niej nic specjalnego.
Trzeciego dnia wiedzieliśmy już o foodtrackach w głównym mieście więc tak zaplonowaliśmy dzień by trafić do niego wieczorem i zjeść cos za normlane pieniądze, naszym głównym celem była próba zdobycie wierzchołka górującego nad wyspą MT. Pahia. Szlak niestety nie jest zbyt często uczęszczany i oznaczony więc niestety w połowie drogi musieliśmy zawrócić nie widząc opcji dalszej wędrówki.

Na koniec czekało na nas jeszcze wyzwanie w postaci dostania się na pierwszy samolot o 7 rano, oczywiście hotel oferował transfer w cenie wspomnianej na początku wpisu co nie do końca nas urządzało . więc oczywiście zdecydowaliśmy się na stopa naszym sprzymierzeńcem był fakt ze życie na Polinezji zaczyna się po 5 a wszytki sklepy otwieraj już o 5:30, więc mniej więcej po 40 minutach wędrówki udało nam się złapać podwózkę i dotrzeć do portu.

Niestety nie umiem pięknie pisać ani malować rzeczywistości więc nie napisze oh i ah o niebieskiej wodzie i białym piasku. Po prostu doświadczyłem zwykłej ładnej plaży.

Co do tych idyllicznych domków na wodzie o to one wyglądaj dobrze na zdjęciach a le to chyba nic specjalnego na tyle na ile mogłem to ocenić chodząc po opuszczonych Sofitelach poza tym w naszym hotelu było kila willi na wodzie i można było swobodnie do nich wejść bo akurat nie było nich żadnych gości pokoje nie odbiegały niczym od tych w których spaliśmy poza tym ze były na wodzie dlatego nie do końca rozumiem sens dopłacania 500-1000Usd by w takiej spać, wydaj mi się też ze ciągły hałas morza może być wręcz problemem przeszkadzającym w śnie. Z moich doświadczeń najbardziej przypominało mi to nocleg w Viking Beach na Phi Phi. Z ciekawości sprawdziłem ceny 160zł za noc w drewnianym domku bardzo podobnym do tych z Polinezji na plaży z białym piaskiem to i wiele innych podobnych doświadczeń powoduje ze Polinezja ze swoimi cenami i długości lotu jest dla mnie nie zrozumiałym doświadczeniem

Załączniki:
368350789_266857939448840_3569341845657827572_n.jpg
368350789_266857939448840_3569341845657827572_n.jpg [ 571.9 KiB | Obejrzany 2316 razy ]
367642932_2664254633725881_3235650299257660103_n.jpg
367642932_2664254633725881_3235650299257660103_n.jpg [ 936.84 KiB | Obejrzany 2316 razy ]
367384653_6562856187083658_6686981349788464042_n.jpg
367384653_6562856187083658_6686981349788464042_n.jpg [ 483.9 KiB | Obejrzany 2316 razy ]
370090179_264315043202369_1152149250564402533_n.jpg
370090179_264315043202369_1152149250564402533_n.jpg [ 605.83 KiB | Obejrzany 2316 razy ]
368513368_277501451739071_589064673369504682_n.jpg
368513368_277501451739071_589064673369504682_n.jpg [ 714.87 KiB | Obejrzany 2316 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 23 Sie 2023 15:11 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 670
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Seszele szczerze polecam ale nie od strony hoteli.
Raczej Booking i auto.
Z ciekawostek to jest zakaz grodzenia dojścia do oceanu, więc jeżeli nie jest skalisty cypel z Hiltonem, to wejdziesz sobie do każdego hotelu, napijesz zimnej lemoniady za free i jeszcze będą się kłaniać.
Te hotele nie zrobiły na nas wrażenia.
Warto się przemieszczać ze zblazowana miną. My to robiliśmy z kaskami motocyklowymi w rękach, bo były bardzo pożądane przez lokalesów. Zakupy zrobisz w jedynym markecie
https://goo.gl/maps/NZrdM9jnYp6VVdDZ6
na Mahe i niektóre u Hindusów, w ich rękach większość sklepów, czy nie obraziłem Moderacji? 😉


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 24 Sie 2023 16:19, edytowano w sumie 1 raz
ciach złośliwa uwaga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Sie 2023 00:29 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
miloszp napisał(a):
Bora Bora – moim zdaniem wyspa jakich wiele wciąż nie potrafię zrozumieć zachwytu nad tym i wieloma innymi miejscami na forach internetowych. Po zeszłorocznym powrocie z Dominikany napisałem kilak komentarzy o tym że nic tam nie ma, reakcje ludzie zwykle sprowadzała się do chyba nic nie widziałeś i wymienianiu miejsc za standardowych wycieczek dla turystów(wszystkie miejsca odwiedziłem) typu wodospad, ładna zatłoczona plaża etc. Uważam że to turystyczny mit jak wejście na Kilimandżaro. Z perspektywy USA ma to jakiś sens, z polskiej nie wiem czemu ludzie piszą ze to takie super 24h lotu, 12 h różnicy czasu, czyli pierwsze 3 dni nie śpisz. Hotele ze zdjęć są niebotycznie drogie plus są więzieniem bo bez łódki nie da się z nich wydostać, oficjalna hotelowa łódka 100USD(nie jestem pewien tej ceny).
[...]

To chyba zależy od typu turysty. Widziałem Tahiti, widziałem Moorea, w obu miejscach zostałem w top willach na wodzie, ale faktycznie "wow" nie było, chociaż muszę przyznać że rafa koralowa z domku w Hilton Moorea była bardzo fajna, podobnie jak i widoki. Z kolei w Intercontinental Tahiti miałem jeden z dwóch ostatnich domków na samym końcu i trochę widok mariny psuł według mnie idylliczną atmosferę widoku na Moorea. IC to też jedyny hotel, który nie przywitał po polinezyjsku tradycyjnymi naszyjnikami z muszelek itp. Natomiast "wow" na pewno zrobił Four Seasons Bora Bora, tak też wyobrażałem sobie ten luksus, którego absolutnie przez te kilka dni nie zamierzałem nawet opuszczać aby płynąć na Bora Bora:

Image

Mnie to najbardziej rozczarowało na Polinezji jedzenie. Tak, jestem wymagający i jak jadę do fajnych hoteli, to oczekuje super jedzenia, a te po prostu było średnie. Najlepsze co jadłem i najlepsza kawa była w Sofitelu na Moorea (restauracja Pure), który odwiedziłem na lunch.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 29 Sie 2023 01:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 332
Kilometry: 914 600
wszystkie wpisy i relacje z Polinezji tylko zachęciły mnie, aby tam polecieć i przekonać się osobiście jak tam jest. Raczej brak tu wspomnień o widokach przy wschodzie i zachodzie słońca. Ja do dziś pamiętam te widoki na pobliskich wyspach Cooka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Lut 2024 10:53 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
właśnie wróciłem z wyjazdu na Polinezję Francuska, spędziłem po tygodniu na Tahiti i Moorea oraz 3 dni na Bora Bora. Byłem wcześniej i na Dominikanie, i Zanzibarze i Malediwach więc jeśli ktoś jest ciekawy porównania to mogę skrobnać krótka relację. Kilka zdjęć na zachętę :

Załączniki:
Komentarz do pliku: tahiti
tahiti3.jpg
tahiti3.jpg [ 284.69 KiB | Obejrzany 1003 razy ]
Komentarz do pliku: tahiti
tahiti2.jpg
tahiti2.jpg [ 284.01 KiB | Obejrzany 1003 razy ]
Komentarz do pliku: bora bora
borabora2.jpg
borabora2.jpg [ 212.12 KiB | Obejrzany 1003 razy ]
Komentarz do pliku: moorea
moorea2.jpg
moorea2.jpg [ 383.36 KiB | Obejrzany 1003 razy ]
Komentarz do pliku: tahiti
tahiti1.jpg
tahiti1.jpg [ 143.15 KiB | Obejrzany 1003 razy ]
Komentarz do pliku: zachód słońca na bora bora
borabora1.jpg
borabora1.jpg [ 196.84 KiB | Obejrzany 1003 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 16 Lut 2024 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7363
HON fly4free
Sorvali napisał(a):
...więc jeśli ktoś jest ciekawy porównania to mogę skrobnać krótka relację... :


Ależ oczywiście i nie musi być wcale krótka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 16 Lut 2024 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
@Sorvali czy ostatnie zdjęcie nr6 można prosić na PW w pełnej rozdzielczości ? Przydałoby mi się na tapetę w telefonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lut 2024 11:21 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 112
@Sorvali, mnie interesuje zwłaszcza porównanie z innymi wymienionymi przez Ciebie wyspami (Malediwami, czy Zanzibarem, bo do nich mam odniesienie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Lut 2024 11:33 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
Ja również poproszę o relacje :) Od dłuższego czasu sie przymierzamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Lut 2024 12:34 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Wrzuciłem (póki co, część) w oddzielnym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group