Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2803 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#2761 PostWysłany: 11 Kwi 2024 01:22 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
lotuss4 napisał(a):
mi od dzisiaj rana odrzucał wszelkie transakcje.. ban?


Mogą być dwie przyczyny takiej sytuacji:

1. Skończył Ci się limit na koncie. Możesz sprawdzić swoje limity w aplikacji.
2. Curve bez powodu zablokowało Ci konto.

Miałem już kilka razy podobną sytuację. Jeśli to pierwsza opcja, czeka Cię relatywnie krótka przerwa w korzystaniu z karty, dopóki nie skontaktujesz się z supportem. Natomiast jeśli to drugie, niestety będzie to długa droga w przez mękę, w męczeniu buły ich supportowi.
Wparcie w Curve jest na bardzo niskim poziomie i rozwiązanie tego typu problemów jest czasochłonne oraz frustrujące.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
8 dni na Zanzibarze za 2903 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami 8 dni na Zanzibarze za 2903 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje na Krecie za 1097 PLN. Loty z Gdańska i 5 noclegów blisko plaży Wakacje na Krecie za 1097 PLN. Loty z Gdańska i 5 noclegów blisko plaży
 Temat postu: Re: Curve
#2762 PostWysłany: 11 Kwi 2024 07:44 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
limity w porządku były, natomiast weryfikację już kiedyś przechodziłem - potwierdzam droga przez mękę, nie zamierzam tego powtarzać

zamknąłem konto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2763 PostWysłany: 11 Kwi 2024 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 523
niebieski
Używam planu bezpłatnego i zastanawiam się jak po zmianie na plan płatny będę wiedział kiedy przekroczę limit bezpłatnych wydatków. Czy może jest jakiś dodatkowy licznik? Czy zmiana planu odbywa się natychmiast? Oczywiście wiem, że trzeba poczekać na kartę fizyczną, ale czy od razu można korzystać z wirtualnej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2764 PostWysłany: 11 Kwi 2024 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 197
Nie ma licznika, sam musisz pilnować wydatków.
_________________
Tak że = a więc, i dlatego. Także = również. Tak, że (z przecinkiem) = do tego stopnia, że
Góra
 Profil Relacje PM off
grodek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2765 PostWysłany: 23 Kwi 2024 10:56 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 178
Od kilku dni widzę, że w apce Curve transakcje pokazują się z opóźnieniem.
Tzn. docelowa karta natychmiast informuje o obciążeniu, zegarek też po chwili pokazuje, że zapłacił kartą Curve, a w apce pusto. Transakcja w apce się pokazuje po kilku/kilkunastu minutach, a nawet ponad godzinie.
Telefon ma stałe połączenie z internetem.
Też tak macie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2766 PostWysłany: 23 Kwi 2024 11:14 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1594
niebieski
tak, nawet następnego dnia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2767 PostWysłany: 23 Kwi 2024 11:31 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 178
Żeby było śmieszniej to cashbak przychodzi od razu i go w apce widać, a transakcji od której był naliczony nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2768 PostWysłany: 23 Kwi 2024 12:35 

Rejestracja: 09 Sty 2023
Posty: 41
Sztuczka żeby pokazały się szybciej: wejść w Timeline i tam odświeżyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2769 PostWysłany: 27 Kwi 2024 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7428
HON fly4free
Nie strzelajcie do mnie, jeśli zadaję pytanie w oczywistej sprawie...

Jaki jest kraj wydania karty Curve?

Kupuję bilet w LATAM (telefonicznie, bo to multicity, który online nie jest u nich dostępny) i agent pyta właśnie o tą sprawę. Najpierw podałem UK, bo tak mi się zdawało, że powinno być, ale gdy podaję automatowi nr karty, jest komunikat, że nie została rozpoznania. Zastanawiam się, czy to aby nie problem tego kraju wystawienia (choć oczywiście może chodzić też o coś zupełnie innego).

Na wyciągach kart, które mam podpięte pod Curve, przy transakcjach tą kartą pojawia się Dublin lub Wilno, ale nigdy żadne miasto z UK.
W przypadku innych zakupów Curve nie pada pytanie o tą sprawę, stąd nigdy tego nie analizowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2770 PostWysłany: 27 Kwi 2024 09:42 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 178
Pif paf 8-)
Ja obstawiam Poland.
W 2019 dostałem kartę która generowała mi DCC i limity były prezentowane w GBP, więc wtedy była to zapewne UK.
Teraz nowa jest raczej PL
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2771 PostWysłany: 27 Kwi 2024 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7428
HON fly4free
Ok, sprawdzę i tą wersję. Nie jest jednak wykluczone, że problem tkwi gdzieś indziej, bo właśnie dali mi znać, że mają jakiś kłopot techniczny z platformą do płacenia i skontaktują się za kilka godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2772 PostWysłany: 27 Kwi 2024 21:23 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 345
Od 2020 roku wszystkie są wydawane jako polskie dla klientów z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2773 PostWysłany: 29 Kwi 2024 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1784
srebrny
Płatność w listopadzie 2023 (Expedia), dziś rezygnacja z hotelu (bezpłatnie do 8.05) i zwrot, ale międzyczasie na Curve była zmiana planu i jednocześnie zmiana numeru karty.
Czy przerabiał już ktoś takie zwroty? Bo jak na razie to brak zwrotu na Curve...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2774 PostWysłany: 29 Kwi 2024 09:47 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1971
HON fly4free
Naprawdę oczekujesz, że zobaczysz zwrot na koncie w "kilka minut" po skasowaniu rezerwacji?
Jeśli Curve będzie miało problem z ustaleniem na którą z twoich kart dokonać zwrot, to kwota pojawi się na tym koncie Curve (w "punktach" Curve - czyli faktycznie funtach GBP), na którym dostaje się cashback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2775 PostWysłany: 29 Kwi 2024 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1784
srebrny
man4business napisał(a):
Naprawdę oczekujesz, że zobaczysz zwrot na koncie w "kilka minut" po skasowaniu rezerwacji?

TAK :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2776 PostWysłany: 06 Maj 2024 14:45 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2401
srebrny
Może ktoś się orientuje - mam BLACK i chcę zmienić na METAL - i teraz:
Jeśli wypłaciłem z bankomatu 500 EUR w tym miesiącu mając BLACK to po zmianie na METAL ten limit mi się "zeruje" i mogę w maju wypłacić bez prowizji jeszcze 1000 EUR?
Ktoś ma pojęcie jak to zadziała? Bo jak rozumiem standardowo limity są teraz do użycia w miesiącu - tylko ja będę zmieniał plan ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2777 PostWysłany: 08 Maj 2024 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1784
srebrny
cekace napisał(a):
Płatność w listopadzie 2023 (Expedia), dziś rezygnacja z hotelu (bezpłatnie do 8.05) i zwrot, ale międzyczasie na Curve była zmiana planu i jednocześnie zmiana numeru karty.
Czy przerabiał już ktoś takie zwroty? Bo jak na razie to brak zwrotu na Curve...


man4business napisał(a):
Naprawdę oczekujesz, że zobaczysz zwrot na koncie w "kilka minut" po skasowaniu rezerwacji?
Jeśli Curve będzie miało problem z ustaleniem na którą z twoich kart dokonać zwrot, to kwota pojawi się na tym koncie Curve (w "punktach" Curve - czyli faktycznie funtach GBP), na którym dostaje się cashback.


Pomimo zmiany numeru karty zwrot przeszedł błyskawicznie (30.04) via Curve (GBP) i wrócił na KK Citi (PLN), a wysokość zwrotu w PLN w kwocie oryginalnej czyli po kursie GBP - 5,20 z października 2023,
Byłem pewien, że będzie rozliczenie PLN transakcji po kursie obecnym (5,01) i będzie strata na różnicy kursowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2778 PostWysłany: 08 Maj 2024 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2449
platynowy
Akurat w Curve to dobrze działa i zwroty przychodzą w tej samej wysokości bez względu na różnice kursowe.
To że karta straciła ważność albo została zastrzeżona nie wpływa na to czy zwrot dotrze na konto klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2779 PostWysłany: 13 Maj 2024 21:28 

Rejestracja: 24 Sty 2019
Posty: 13
Dostałem @ z informacją, że mój plan Black Legacy od 13 lipca zostanie zmieniony na 'zwykły' Black ale bez opłaty miesięcznej za to z możliwością korzystania z cashbacku. Piszą też, że GBiT zostanie zwiększony do 90 dni ale z tym to akurat coś nie halo bo teraz też tyle mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2780 PostWysłany: 13 Maj 2024 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1540
złoty
Kiedyś - na samym początku - była jakaś promocja na darmową wersję Black, mam od tego momentu darmową Curvę z czarną kartą i dzisiaj przyszedł mail, że wszystkich z "Black legacy" przenoszą do "zwykłego" Black.

Cytuj:
It’s the end of an era – and the start of an even better one. We’re moving all Black Legacy customers onto our premium Curve Black plan for free. No monthly fees. No strings attached. You're getting all the perks of Curve Black without spending a penny. As someone who has backed Curve since the beginning – you deserve it!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2803 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group