Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1261 PostWysłany: 22 Cze 2016 20:40 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 8
Kilka informacji po wyjeździe: Zimna woda pod Priekestolen jest dostępna z kranu na zewnątrz restauracji, wrzątek dostałem w środku restauracji bez żadnego problemu. Pod Kjerag zimna woda jest dostępna w toaletach obok informacji turystycznej (upewniłem się w informacji, że jest to woda pitna). Wrzątek dostałem w restauracji, kasjerka mnie trochę wyśmiała i bez wahania zabrała się do nalewania wrzątku małym kubeczkiem do mojego termosu. Z Priekestolen do Forsand dostałem się częściowo na nogach, częściowo stopem. Czekając na prom w Forsand zobaczyłem jednak busa: http://www.pellesreiser.no/preikestolbussen Jest zatem możliwość dostać się z Priekestolen/Jorpeland do Forsand w każdy dzień tygodnia.

Wracając z Kjerag pieszo do Lysebotn, w tunele zatrzymał się samochód i zaproponował podwózkę. W Lysebotn planowaliśmy spędzić nocleg i rano bezpośrednim promem popłynąć do Stavanger. Okazało się jednak, że nasz kierowca (Francuz od siedmiu lat mieszkający w Norwegi razem ze swoją Filipińską dziewczyną) płynie promem do Lauvvik a później jedzie do Stavanger. Zaproponował żebyśmy zostali i zawiezie nas do Stavanger. W dodatku powiedział, że za prom nic nie musimy płacić, bo on w samochodzie może przewieźć do czterech pasażerów w cenie którą już zapłacił (obowiązuje na promie turystycznym)! Chciałem zapłacić mu tyle ile bym zapłacił w kolejny dzień za zwykły prom, ale nie było mowy żeby się zgodził. Zawiózł nas bezpośrednio pod hostel, który zarezerwowaliśmy na promie (bezpłatne WiFi). Przypadkiem spotkaliśmy się jeszcze kolejnego dnia na lotnisku, kiedy odprowadzał swoją mamę na lot. Parokrotnie łapaliśmy stopa, jednak kierowcą nigdy nie był rodowity Norweg.

Na koniec nieprzyjemna sytuacja, ze Stavanger chcieliśmy linią 9 pojechać na lotnisko. Spytałem się w dworcu skąd i za ile odjeżdża autobus, pani wskazała miejsce i powiedziała że za 5 minut. Wsiedliśmy do autobusu, jednak po zajechaniu do jakiegoś portu zostaliśmy jedynymi pasażerami w autobusie. Spytałem się kierowcy czy jedzie na lotnisko i powiedział że nie... Wysiedliśmy z autobusu i po przeciwnej stronie ulicy złapaliśmy kolejny autobus 9 który nas zawiózł na lotnisko. Pierwszy autobus miał jako cel coś na "R", drugi "Sandnes". Zwracam uwagę, żeby ktoś się nie spóźnił na samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1262 PostWysłany: 23 Cze 2016 19:31 

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 4
Super, bardzo przydatne informacje... jak trasa na Kjerag, ile zajęło Ci wejście i zejście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1263 PostWysłany: 24 Cze 2016 01:56 

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 4
Mam jeszcze jedno pytanko... Z Lysebotn prom o 7:18 i gdyby wysiąść w Brattelli to jest wtedy 8:00... Co sądzicie o dojściu stamtąd do Preikenstolen i powrót do Stavanger tego samego dnia? Do zrobienia? Pierwotnie chciałem z Lysebotn wrócić do Stavanger i ze Stavanger uderzać na skałe, ale widzę że można też w ten pierwszy sposób...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1264 PostWysłany: 01 Lip 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2013
Posty: 20
tuna94 napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanko... Z Lysebotn prom o 7:18 i gdyby wysiąść w Brattelli to jest wtedy 8:00... Co sądzicie o dojściu stamtąd do Preikenstolen i powrót do Stavanger tego samego dnia? Do zrobienia? Pierwotnie chciałem z Lysebotn wrócić do Stavanger i ze Stavanger uderzać na skałe, ale widzę że można też w ten pierwszy sposób...


Do zrobienia, ale zależy na jaką pogodę trafisz, bo szlak jest dosyć wymagający w czasie deszczu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1265 PostWysłany: 10 Lip 2016 17:36 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Byłem na Pulpit Rock w jeden dzień z nocowaniem na lotnisku, opiszę praktyczne rzeczy bo każdemu się to może przydać. Lot o 6:05 w sobotę z GDN, ładowanie planowo o 7:50. Spod lotniska o 8:15 odjeżdża autobus 42, przesiadka w Sande terasse w autobus numer 7, który zawozi nas do centrum (przystanek Stavanger). Jak ktoś chce sprawdzić trasę o innej godzinie to można wszystko samemu ogarnąć używając Google Maps. Wystarczy jako cel wpisać Fiskepiren (w tym miejscu odpływaja promy do Tau). Wszystko na jednym pojedynczym bilecie. Aby nie kupować go drożej u kierowcy warto pobrać aplikację Kolumbus na smartfona, można zapłacić w niej dowolną kartą. Jak ktoś nie m pakietu to na przystanku powinno działać wifi z lotniska, a w centrum też jakieś da się złapać. W centrum wysiadamy o 9:00, przy przystanku jest dosyć tani sklep Rema, warto wyposażyć się w wodę, bo na szlaku jej nie znajdziemy. Potem udajemy się na wspominany Fiskepiren. Wbrew namową różnych osób na przystani lub na Promie niewarto kupować biletu na prom + autobus na początku lub Online. Lepiej wsiąść do promu i tam kupić bilet na sam prom (52 NOK OW, płatność kartą) a w Tau kupić bilet na autobus firmy Boreal (175 NOK RT, płatność kartą). Tym samym jesteśmy 20 NOK do przodu i jedziemy pustym autobusem to ludzie zwykle wybierają firmę Tide. Powrót na lotnisko identycznie. Na luzie można to zrobić w jeden dzień. Po powrocie na lotnisko polecam przejść się na plażę Sola. Jako że znajduje się ona 100 metrów od płotu lotniska to też świetne miejsce, żeby bardzo blisko ladujecgo samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1266 PostWysłany: 16 Sie 2016 16:43 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Mam dwa pytania.

Lecimy do Stavanger w piątek i chcemy zaliczyć Preikestolen oraz Kjerag. Niestety bez względu jaką kolejność zwiedzania przyjmiemy to wychodzi na to, że w sobotę musimy się dostać do Lysebotn lub stamtąd wrócić.
Czy oprócz promu turystycznego który pływa w soboty jest jakiś inny sposób na dotarcie tam z okolic Stavanger lub Forsand?
Np jazda stopem na tej trasie?

Szukałem ofert aut na wynajem i ani Hertz ani auto4free nie pokazują mi 6 osobowych vanów a takie byśmy potrzebowali.

Druga sprawa - jak z paleniem ognia - kuchenki lub ogniska na Preikestolen i Kjerag?
Czy najtańsze kuchenki na naboje to są właśnie te ze standardu primus, do kóreych dokupię nabój w Intersporcie?
np takie? http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna- ... 09324.html
http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna- ... 87481.html

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1267 PostWysłany: 23 Sie 2016 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 5
nawet nie wiedziałem że na promach do Tau obowiązuje zniżka dla seniorów cena 2 biletów = 52NOK , a to już całkiem miło , tylko trzeba się obsłudze powiedzieć sami nie proponują. to samo jest z autobusami na lotnisko linii Flybussen tyle że zniżka jest 30 NOK na bilecie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1268 PostWysłany: 16 Wrz 2016 15:50 

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 2
Witam serdecznie,
chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych kolegów jak wygląda sytuacja ze zdobyciem Trolltungi, lub Kjerag+Pulpit Rock w miesiącu październiku lub listopadzie? Był ktoś z was w tym okresie? Planuję się tam wybrać prawdopodobnie na przełomie tych dwóch miesięcy, a podróżować zamierzam pieszo/stopem, gdyż samemu samochodu wypożyczać mi się nie opłaca, no i sama podróż ma być możliwie zrobiona jak najmniejszym kosztem. Jeśli chodzi o nocleg, byłoby to nocowanie w namiocie. I tutaj dla mnie bardzo ważna kwestia, czy jest to do zrobienia w takim namiocie:
http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz- ... 93539.html
lub
http://allegro.pl/namiot-turystyczny-ar ... 36817.html
oraz śpiworze:
http://allegro.pl/spiwor-koldra-abarqs- ... 30686.html
lub
http://allegro.pl/spiwor-mumia-250g-m2- ... 30726.html
lub:
http://allegro.pl/spiwor-turystyczny-hi ... 00031.html
?
Chodzi mi o możliwie najmniejsze koszty związane z tą wyprawą. Wyprawa na 3-4dni. Poradzicie jak zrobić to możliwie najtaniej?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1269 PostWysłany: 18 Wrz 2016 20:14 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Na Trolltungę nie wejdziesz gdyż szlak jest otwarty od 15 czerwca do 15 września.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1270 PostWysłany: 13 Lut 2017 12:33 

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 10
Cześć! Byłem za znajomym jakieś 5 lat temu w Norwegii autostopem. Polecam każdemu. Żadna inna forma podróżowania nie daje takiej możliwości poznania ludzi z danego miejsca i ciekawych historii :). Przylecieliśmy do Stavanger i w około 10 dni dojechaliśmy do Ystad w Szwecji, skąd wróciliśmy promem do Polski. Byliśmy na Preikestolen, Eigeroy Fyr, w Kristiansand i kilku innych ciekawych miejscach. Może kogoś zainspiruję do przygody autostopowej - to krótki film z tego wyjazdu :) Piękne miejsca!

-- 13 Lut 2017 12:36 --

Cześć! Byłem za znajomym jakieś 5 lat temu w Norwegii autostopem. Polecam każdemu. Żadna inna forma podróżowania nie daje takiej możliwości poznania ludzi z danego miejsca i ciekawych historii :). Przylecieliśmy do Stavanger i w około 10 dni dojechaliśmy do Ystad w Szwecji, skąd wróciliśmy promem do Polski. Byliśmy na Preikestolen, Eigeroy Fyr, w Kristiansand i kilku innych ciekawych miejscach. Może kogoś zainspiruję do przygody autostopowej-

- to krótki film z tego wyjazdu :) Piękne miejsca!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1271 PostWysłany: 05 Kwi 2017 19:05 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Witam wszystkich :)

Planujemy zobaczyć Preikestolen oraz Kjerag, jaką najlepiej kolejność wybrać ?
Przylatujemy w sobotę rano 10 czerwca do Stavanger, powrót 13 czerwca.
Nie wypożyczamy samochodu, więc jedynie transport publiczny (bus, prom) wchodzi w grę.
Nocleg w namiocie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1272 PostWysłany: 05 Kwi 2017 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Przeczytaj cały temat, znajdziesz całe info, które Cię interesuje.

A tak w skrócie, polecam Preikestolen z noclegiem w okolicach Pulpit Rock, z uwagi na armię turystów za dnia.Zachód + wschód słońca bez tłumów = to jest to ;)

Z przystani promowej w Stavanger masz prom do Tau i następnie autobus pod szlak na Preikestolen. Podejście jest łatwe i przyjemne, familijne 1,5 - 2 h w jedną stronę.

Na Kjerag możesz wykupić autobus, który jedzie ok 2,5 h w jedną stronę.Dobra opcja, korzystałem.Wskazana wcześniejsza rezerwacja.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1273 PostWysłany: 05 Kwi 2017 20:24 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Dotarcie na Preikestolen to nie problem, ale nie mogę znaleźć informacji na temat autobusu do Kjerag, może jakiś link ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1274 PostWysłany: 05 Kwi 2017 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
http://fjords.tide.no/hikingtour-kjerag
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1275 PostWysłany: 05 Kwi 2017 21:18 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Dzięki za informację, a jest jakieś alternatywne tańsze połączenie żeby dostać się w na Kjerag ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1276 PostWysłany: 05 Kwi 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Po noclegu w okolicach Preikestolen rano idziesz pieszo na prom do Bratteli (9km) , odpływa chyba o 14.20. Dopływasz do Lysebotn za 77 NOK, tam łapiesz stopa (albo idziesz pieszo 7,5 km pod górę) do początku szlaku (Oygardsstolen) i po kolejnych 5 km jesteś na "kamyszku"
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek-Karpiu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1277 PostWysłany: 24 Maj 2017 22:00 

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 15
Witajcie Poszukiwacze Przygód ;)
W lipcu wybieramy się na Fjordy. Mamy w planie zobaczyć Preikestolen, Kjerag i Trolltungę i szukam tanich noclegów najlepiej w domkach na campingach, bo jedziemy w 6 osób z czego połowę stanowią dzieci. Ale namiot też zabieramy, tylko obawiam się czy noce nie będą za zimne dla maluchów... Bardzo proszę o radę jak zarezerwować takie domki i jakie mogą być mniej więcej koszty. Oczywiście wszelkie porady bedą dla nas na wagę złota, bo Norwegia to niestety drogi kraj dla nas Polaków :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1278 PostWysłany: 24 Maj 2017 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2016
Posty: 9
Loty: 107
Kilometry: 210 202
Witam wszystkich.
Czytałem kilka stron tego tematu. Zauważyłem, że wszyscy piszą, że ciężko jest ogarnąć PulpitRock i kamień między skałami w jeden dzień, a ja mam zamiar to zrobić w przyszły weekend. Myślicie, ze jest to wykonalne? Mam wypożyczyć auto i spiąć się i zdążyć. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1279 PostWysłany: 25 Maj 2017 00:44 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Wiola.f.w. napisał(a):
Witajcie Poszukiwacze Przygód ;)
W lipcu wybieramy się na Fjordy. Mamy w planie zobaczyć Preikestolen, Kjerag i Trolltungę i szukam tanich noclegów ...


Poszukaj na www.airbnb.pl
Można znaleźć nawet poniżej 200 PLN za domek dla 6 osób, ale nie ma dużego wyboru w tak niskiej cenie. Zwłaszcza w okolicy, która Was interesuje. Do 300 PLN jest już lepiej, a to nadal 50 PLN za osobę/noc. Tyle, że to co zaoszczędzicie na noclegu, stracicie na dojazdach.
Rozumiem, że chcecie wynająć auto...
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#1280 PostWysłany: 25 Maj 2017 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
pantw napisał(a):
Witam wszystkich.
Czytałem kilka stron tego tematu. Zauważyłem, że wszyscy piszą, że ciężko jest ogarnąć PulpitRock i kamień między skałami w jeden dzień, a ja mam zamiar to zrobić w przyszły weekend. Myślicie, ze jest to wykonalne? Mam wypożyczyć auto i spiąć się i zdążyć. :D

Jak się zepniesz to zdążysz. Pytanie czy chcesz zaliczyć czy się delektować, jak kondycja ogólna - niby małe górki, ale trochę wejść trzeba. Na plus dość długie dni teraz, pozostaje zamówić ładną pogodę (co niestety nie jest takie oczywiste).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group