Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Korfu noclegi ?
#1 PostWysłany: 17 Lip 2014 15:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
hej,
sluchajcie jakos nie znalazlem info na temat noclegow,
jakie miasto polecicie na bazie na Korfu ?
priorytetem jest plaza i grecki luz, imprezy i tlumy pijanych turystow to juz nie bardzo :)
czy ktos poleci jakies w miare tanie noclegi ?
bede wdzieczny :)
dzieki
michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#2 PostWysłany: 17 Lip 2014 15:40 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Byłem w tym roku na Korfu i wyjazd rozdzieliłem pomiędzy Moraitikę (4 dni) i Paleokastritsę (3 dni). Ogólnie polecam podział na 2 miejscowości (niekoniecznie wybrane przeze mnie) szczególnie jeśli nie wypożyczasz samochodu. Wyspa jest na tyle mała, że przeniesienie się w środku urlopu na drugi jej koniec nie stanowi większego problemu.

Przechodząc do samych miejscowości, Moraitika to typowy kurort, w którym pierwsze skrzypce grają brytyjscy i niemieccy emeryci. Poza kilkoma lokalizacjami nie jest zbyt ładnym miejscem. Co najbardziej rzuca się w oczy to chyba wszechobecne pustostany i niewykończone obiekty turystyczne, nawet przy głównej promenadzie - no cóż, kryzys. Na plus można zaliczyć długą plażę, na której przebywają głównie Polacy i Rosjanie (Brytyjczyków i Niemców spotyka się raczej w barach i restauracjach). Do tego plaża pustoszeje około godziny 19:00 i masz ją praktycznie całą dla siebie. Plaża jest piaszczysto-kamienista, chociaż moim zdaniem jednak na niej więcej kamieni niż piasku (szczególnie przy brzegu, potem już lepiej). W Moraitice denerwowali mnie także właściciele wszelkich przybytków gastronomicznych, którzy wylewnie zachęcali nas do skorzystania z ich usług, po czym zapominali o uprzejmościach po złożeniu zamówienia (czyt. złowieniu klienta) - po prostu widać, że nie zależy im na przyciągnięciu klienta na dłuższy czas tylko jednorazowym wyssaniu portfela:)

Paleokastritsa to zupełnie inna bajka - zdecydowanie najładniejsza miejscowość z odwiedzonych przeze mnie na Korfu (może poza Starym Miastem w stolicy, no ale przeznaczenie tego drugiego jest zupełnie inne). Moim zdaniem jest też mniej nastawiona na turystów, tzn. nie widać tego na każdym kroku. Minusem (jednym z niewielu) jest "rozciągnięcie" miejscowości, przez co przemieszczając się z jednego jej końca do drugiego trzeba przejść ok. 3 km. W związku ze zróżnicowaniem ukształtowania terenu w tej miejscowości znajduje się kilka mniejszych plaż, przy czym są chyba ładniejsze niż w Moraitice (zdarzają się nawet niemal w całości piaszczyste). Polecam też zejście do baru La Grotta i popływanie wśród klifów i skał. Ceny w Paleo są minimalnie wyższe niż w Moraitice, aczkolwiek różnica nie powinna mieć wpływu na wybór (ok. 0,5 euro różnicy w posiłkach w restauracjach, chociaż w świetnej Tawernie Nausika w Paleo było nawet taniej). Odnośnie zakwaterowania to w Paleo mieszkaliśmy w Philoxenia Mermaid Studios - 3 dni w dwójce kosztowały nas 40 GBP. Miejsce bardzo fajne, łatwe do zlokalizowania przez basen w kształcie ryby - ogólnie polecam, chociaż trzeba wyczaić dobrą okazję, gdyż na miejscu cena wynosi 50 euro/noc.

Podsumowując, gdybym miał wybierać jeszcze raz to podzieliłbym wypad na 2 razy (w tym większość czasu w Paleo, a Moraitikę bym odpuścił), albo - przy wyższym budżecie - spędził cały urlop w Paleo i wynajął samochód w celu poznania innych części wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#3 PostWysłany: 17 Lip 2014 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Ja również w tym roku odwiedziłem Korfu.

Paleo to chyba jedne z najpiękniejszych widoków na wyspie. Głównie turyści z Rosji i Białorusi.

Ja mieszkałem w Ipsos - jednakże typowo kamienista plaża (jak większość plaż na Korfu). Poza tym to kurort gdzie masz wszystko pod ręką (masę restauracji, tawern, biur podróży bliższych i dalszych, wynajem samochodów itp). My mieszkaliśmy w hotelu Jason (gdzie na nieszczęście większość turystów w danym momencie to również byli Rosjanie ), fajny hotel na górce z basenem i sytymi śniadaniami. Mogę polecić ten hotel. Na plus należy też dodać tani dojazd do Kerkiry autobusem (1,5 EUR).

Podobnie jak kolega mnowakrgw polecam rozdzielić wyjazd na 2 miejscowości. Np. Paleokastritsa i Glifada (lub Avramis).
Te drugie z uwagi na szeroką piaszczystą plażę i mniejszą ilość turystów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#4 PostWysłany: 26 Lip 2014 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 32
Loty: 108
Kilometry: 141 240
Czy na Korfu można jechać w ciemno bez rezerwacji i szukać dopiero na miejscu (np. tak jak w Chorwacji) czy lepiej mieć coś zarezerwowane? Wylatuję z żoną 30.08 na tydzień i nie mogę się zdecydować w które miejsce jechać. Biorę pod uwagę także aby zarezerwować coś np. na 2 noce a potem rozejrzeć się za czymś innym, tylko nie wiem jak będzie taniej? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#5 PostWysłany: 26 Lip 2014 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
W sezonie proponowałbym jednak wcześniej zarezerwować.
W tej materii Chorwacja to nie Korfu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#6 PostWysłany: 16 Lis 2014 14:13 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
jedziemy na Korfu na 11 dni. Czy jest sens brać na tyle czasu auto czy na taką wysepkę to za długi okres?
Gdzie najlepiej się zatrzymać żeby była ładna piaszczysta plaża?
Ceny są porównywalne jak na Krecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#7 PostWysłany: 26 Mar 2016 13:17 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 24
Witajcie.

Wybieram się na majówkę na Korfu, wylądujemy o 18 w dniu 28.04.2016 i na 1 noc potrzebowałbym jakiegoś spoko noclegu blisko lub z łatwym dojazdem z lotniska bo na pozostałe dni mam już rezerwację.

Czy jest ktoś w stanie coś polecić?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#8 PostWysłany: 18 Maj 2016 20:18 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Witam

Chciałbym pojechać na Korfu na podróż poślubną.

Znacie jakieś sprawdzone hotele z ALL?

Mam tez taki pomysł żeby być kilka dni w hotelu z all i się byczyć a resztę przenieść się do apartamentu i jeździć autem, codziennie jeść w innej tawernie.

Mam też ok 2 tys na koncie airbnb. Jeśli ktoś nocował w ten sposób na Korfu, to również miło by było jakby sie podzielił namiarami na sprawdzony nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#9 PostWysłany: 19 Maj 2016 20:46 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 68
Lecę w czerwcu na Korfu, pobyt zarezerwowałem między innymi tutaj: https://www.airbnb.pl/rooms/6047856
Cena rewelacja, opinie bdb, zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#10 PostWysłany: 20 Maj 2016 20:27 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Ale to jest oferta w współdzielonym pokoju...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#11 PostWysłany: 22 Maj 2016 16:57 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 68
Dla pewności się dopytałem - this is for 1 bed only with shared bathroom - czyli jak rozumiem dwie osoby w osobnym pokoju na jednym łóżku.

Pokój dwuosobowy z własną łazienką u Eleni to koszt 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#12 PostWysłany: 29 Cze 2016 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Od siebie polecam Apartamenty w Katerina Studios w Paleokastritsie http://www.booking.com/hotel/gr/katerin ... sa.pl.html
Dostępne na booking.com, zarezerwowałem pokój na 1 piętrze z widokiem na morze, otrzymałem świeżo odświeżony pokój, w którym znajduje się dobrze wyposażona kuchnia (piekarnik z płytą grzejną, czajnik, toster, lodówka, naczynia, sztućce), świeże umeblowanie tj. szafa, podwójne łóżko (trochę twardy materac) z szafkami, stolik z lustrem i pufą, balkon z pięknym widokiem na morze, klimatyzacja (działała bez zarzutu). Istnieje możliwość korzystania z basenu w pensjonacie Fotini znajdujący się po drugiej stronie ulicy. Właściciele bardzo mili i pomocni. Wadą może być dość strome dojście do pensjonatu.

Załącznik:
IMG_20160618_202817.jpg
IMG_20160618_202817.jpg [ 48.72 KiB | Obejrzany 17228 razy ]

Załącznik:
IMG_20160618_202824.jpg
IMG_20160618_202824.jpg [ 58.29 KiB | Obejrzany 17228 razy ]

Załącznik:
IMG_20160628_091522.jpg
IMG_20160628_091522.jpg [ 66.36 KiB | Obejrzany 17228 razy ]

Załącznik:
IMG_20160622_145736.jpg
IMG_20160622_145736.jpg [ 98.9 KiB | Obejrzany 17215 razy ]
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#13 PostWysłany: 04 Lip 2016 22:25 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy ktoś korzystał z usług hotelu Morfeas ** w Kavos (http://www.morfeashotel.com/)? Opcja wyżywienia HB jest bardzo korzystna cenowo . Na tripadvisor bdb opinie.
Jednak ludzie piszą, że:
- klima w pokojach jest dodatkowo płatna
- śniadanie jest bardzo skromne (2 tosty, rogalnik, marmolada miód, serek topiony, kawa lub herbata)

Jak wygląda obiad?
Podobno klima kosztuje 40EUR za tydzień. A jaka jest stawka za dzień?
Czy ceny w restauracji/barze hotelowym są znośne?
Jakie są Wasze ogólne wrażenia na temat tego hotelu?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#14 PostWysłany: 04 Lip 2016 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
klima w pokojach jest dodatkowo płatna
- śniadanie jest bardzo skromne (2 tosty, rogalnik, marmolada miód, serek topiony, kawa lub herbata)


Z reguły tak jest w każdym hotelu/apartamencie w Grecji. Chcesz się najeść dużego, polskiego śniadania to najlepiej robić we własnym zakresie w apartamencie z aneksem kuchennym.
Co do klimy na południu Europy średnia cena za 1 dzień to min. 5 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#15 PostWysłany: 05 Lip 2016 13:00 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 68
W Glyfada Beach Hotel śniadania hotelowe (szwedzki stół) były może monotonne (co dzień mniej więcej to samo), ale w bardzo dużym wyborze, ilości nielimitowane, dużo owoców, soki, rogaliki, chałwa (bajka), a kuchnia prawdziwie domowa - ludzie mega zadowoleni. Polecam ten hotel, czysto (codziennie sprzątanie, zmiana ręczników) i bardzo przyjaźnie do klienta, miałem go w czerwcu z jakimś kuponem rabatowym za 200 $ na 6 nocy - pokój 2 os. ze śniadaniami, na parterze, z klimą, tarasem i tv 14 '' kineskopowym - wskazana lornetka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#16 PostWysłany: 07 Lip 2016 16:32 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 4
Robertos napisał(a):
Od siebie polecam Apartamenty w Katerina Studios w Paleokastritsie http://www.booking.com/hotel/gr/katerin ... sa.pl.html


Cześć, czy możesz dodać info o najbliższej okolicy, oraz realnej odległości od najbliższej plaży?

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#17 PostWysłany: 07 Lip 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
CZM napisał(a):
Robertos napisał(a):
Od siebie polecam Apartamenty w Katerina Studios w Paleokastritsie http://www.booking.com/hotel/gr/katerin ... sa.pl.html


Cześć, czy możesz dodać info o najbliższej okolicy, oraz realnej odległości od najbliższej plaży?

Dzięki.

Plaże ogólnie kamieniste, najbliższa przy hotelu Akrotiri 10-15 min pieszo z pensjonatu, najbardziej nadająca się na kąpiele to główna zatoczka (na przeciwko jest Hotel Apollon), z pensjonatu jest kawałek ok 20 min pieszo. Pensjonat położony jest na wzgórzu i dojście do niego jest strome. Paleokastritsa to długa miejscowość z jedna główną ulicą, przy której znajdują się tawerny, minimarkety, sklepy z pamiątkami czy wypożyczalnie skuterów aut i łodzi. Nocne życie w Paleo praktycznie nie istnieje. Wiele pensjonatów znajduje się na wzniesieniach. Fajne plaże są w miejscowości Liapades. Fajna piaszczysta plaża jest w Agios Spiridon.
Co do otoczenia pensjonatu polecam przejrzeć street view w google maps.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#18 PostWysłany: 22 Lip 2016 23:33 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 19
Gdzie szukacie apartamentów na Korfu? Oprócz oczywistych czyli: airbnb, booking...
Lecimy 12.08, w 5 osób i chyba trochę za późno wzięłam się za szukanie noclegów (wcześniej miałam za dużo na głowie) i nie mogę nic ciekawego znaleźć :-/ wszystko zajęte albo drogie albo w kiepskiej lokalizacji. :roll: :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#19 PostWysłany: 23 Lip 2016 07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Poszukaj na Alpharooms, tam będą tanie opcje noclegu.Lecac na greckie wyspy zawsze z nich korzystalem

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu noclegi ?
#20 PostWysłany: 23 Lip 2016 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
Cześć, jeżeli jesteś typem imprezowicza to jak najbardziej Kavos Ci się spodoba. A jeśli chcesz odpocząć, pozwiedzać i poznać Grecję to unikaj Kavos!!! Byłam tam na początku lipca, miasteczko i plaża to jedna wielka imprezownia.Masa pijanej i połamanej młodzieży,tak tak połamane nogi, ręce i młodzi ludzie o kulach to widok codzienny.W miasteczku nie ma nic greckiego, jest drogo, same fast food bary, dyskoteki, hotele z dyskotekami od rana,więc i morfeas może też być takim rozrywkowym hotelem.Na spokojny wypoczynek, polecam północ i zachód wyspy.
tomczas napisał(a):
Czy ktoś korzystał z usług hotelu Morfeas ** w Kavos (http://www.morfeashotel.com/)? Opcja wyżywienia HB jest bardzo korzystna cenowo . Na tripadvisor bdb opinie.
Jednak ludzie piszą, że:
- klima w pokojach jest dodatkowo płatna
- śniadanie jest bardzo skromne (2 tosty, rogalnik, marmolada miód, serek topiony, kawa lub herbata)

Jak wygląda obiad?
Podobno klima kosztuje 40EUR za tydzień. A jaka jest stawka za dzień?
Czy ceny w restauracji/barze hotelowym są znośne?
Jakie są Wasze ogólne wrażenia na temat tego hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group