Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#481 PostWysłany: 26 Lis 2020 01:05 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Ja dziś wziąłem auto na Lanzarote. Opcja 3 dniowa, przez booking.com. Zapłaciłem moją debetówką i wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie na poczet excessu. Jakież było moje zdziwienie gdy pan w okienku powiedział, że nie akceptują kart debetowych do excessu i muszę wykupić pełne ubezpieczenie.
To był mój debiut w wypożyczeniu aut ,więc przyparty do muru ostatecznie wziąłem tą pełną opcję. Typ powiedział mi że kosztuje ona 89 e, przy czym koszt wynajmu na 3 dni wyniósł 30... Że o dodatkowym ubezpieczeniu na excess nie wspomnę bo to jedyne 15 jurków. Ostatecznie, z jakimiś dziwnymi podatkami wyniosło mnie nie 89 ale dla równego rachunku 100...
Teraz skończyłem zgłębiać ich FAQ w którym jak byk stoi że w Hiszpanii akceptują debetówki do excessów. No chyba że kanary ogłosiły secesję i nie uważają się za cześć Hiszpanii...
I teraz nie wiem czy mam jakieś szanse powalczyć z nimi ,bo gość ewidentnie zrobił mnie w bambuko, a dowodu na to nie mam żadnego.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#482 PostWysłany: 26 Lis 2020 01:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nie masz. Ale masz szansę wyciągnąć wnioski przed następnym najmem.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#483 PostWysłany: 26 Lis 2020 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Martin79

każdy kiedyś przechodził tą ścieżkę, widocznie wyczuli że nie jesteś w temacie ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 26 Lis 2020 10:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#484 PostWysłany: 26 Lis 2020 01:57 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
8 lat na forum i nie zobaczył tematu o Goldcar i do tego jeszcze Kanary. :?
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#485 PostWysłany: 26 Lis 2020 02:08 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Nie zobaczyłem, bo nie było takiej potrzeby , dziś był mój debiut w wypożyczalniach. Coś tam jednak poczytałem, skoro kupiłem wczesniej ubezpieczenie od excessu.,?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#486 PostWysłany: 26 Lis 2020 12:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
@Martin79
Z całym szacunkiem masz cały wątek o wypożyczalniach samochodów na Kanarach gdzie dowiesz się że to najlepsze na świecie miejsce na bezproblemowe wypożyczenie auta ze wskazaniem zaufanych wypożyczalni. Do tego masz 25 stron o tym dlaczego nie należy wypożyczać auta w Goldcar za który zapłaciłeś cenę rynkową jak w innych wypożyczalniach, a teraz się dziwisz że Cie skasowali za ubezpieczenie dodatkowe. To i tak mały koszt nauki.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#487 PostWysłany: 30 Lis 2020 21:08 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Nie wypożyczałem auta w Goldcar tylko przez booking.com. I wypożyczenie było potrzebą chwili, nie spędzam całego życia na tym forum, ani nie traktuje go jak wyrocznię. Tak czy siak zażalenie zostało wyslane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#488 PostWysłany: 30 Lis 2020 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Martin79
Spójrz z kim podpisałeś kontrakt najmu, to będziesz wiedział gdzie wypożyczałeś. Booking.com to tylko pośrednik, który zajął się pobraniem płatności i wygenererowaniem vouchera, który dana wypożyczalnia na zasadzie wzajemnych umów powinna zakceptować, na tym kończy się ich zakres obsługi. Możesz sobie do nich pisać nawet listy miłosne. Przy każdej ofercie jest dostępny konkretny regulamin, gdzie znajdziesz zawsze info o akceptacji lub nie kart debetowych. Płacąc zaakceptowałeś regulamin, mają to czarno na białym, więc bycie roszczeniowym nic nie da, to tylko i wyłącznie Twoja wina. Nie ma co się martwić, na przyszłość poprostu będziesz wiedział co i jak.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#489 PostWysłany: 30 Lis 2020 23:30 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
To nie jest moja wina. Booking zaznaczał że akceptują obydwa rodzaje kart i to samo potwierdziło się u Goldcara w regulaminie i na infolinii. To wina goscia w okienku który łgał mi w żywe oczy, chcąc zarobic prowizje od sprzedaży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#490 PostWysłany: 30 Lis 2020 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Martin79

Sprawdziłem regulamin w tej lokalizacj i faktycznie zrobili Cię w klasycznego wała, czyli przycisnęli do ściany i kredytówka albo nasz super hiper sexy flexi ubezpieczenie. Ale podpisałeś wszystko zamiast dzwonić do pośrednika że jest problem - nic złego nie zrobiłeś, tak robi większość bo jest wystraszona że zostanie bez auta. Liczy się jednak to co podpisałeś i potwierdziłeś PIN-em. Tak czy inaczej -powodzenia, może się uda :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 12 Mar 2021 10:19 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
greg1291 napisał(a):
czy jednak będzie zabawa z 6 miesięcy po powrocie?

Pingpong trwał 3 miesiące. Oczywiście zadziałał tylko chargeback, bo Goldcar nawet nie odpowiedział na reklamację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#492 PostWysłany: 07 Lip 2021 13:51 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 5
To teraz świeża relacja z wypożyczenia samochodu z Goldcar na lotnisku w Marsylii (Francja) - koniec czerwca 2021.
Rezerwacja przez stronę economycarrentals.com, cena mocno konkurencyjna w stosunku do pozostałych wypożyczalni. Sporo obaw po przeczytaniu opinii nie tylko tutaj, ale i na innych forach. Zdecydowałam się nie brać dodatkowego ubezpieczenia ani w economycarrentals.com, ani bezpośrednio w Goldcar. Zamiast tego wykupiłam ubezpieczenie na worldwideinsure.com, które zgodnie z warunkami miało zrefinansować ewentualne potrącenia przez Goldcar (koszt tego ubezpieczenia: £26.95).
Okres wypożyczenia: 7 dni, 1 kierowca, samochód: Fiat 500. Kwota zapłacona w momencie dokonania rezerwacji: 101,02 PLN. Kwota EUR 98,14 do zapłaty w wypożyczalni. Nadmiar:1100 EUR za szkody i kradzież. Gwarancja:1100 EUR.
Na miejscu okazało się, że do zapłaty jest 101,78 EUR (czyli więcej o 3,64 EUR - jakiś podatek lotniskowy). Pan przez chwilę chciał sprzedać mi dodatkowe ubezpieczenie, ale nie był nachalny i szybko przyjął informację, że nie chcę. Natomiast blokadę na karcie zrobiono na 1250 EUR (a nie 1100 EUR jak w potwierdzeniu rezerwacji). Nie chciało mi się z nim dyskutować, z czego wynika ta różnica, ale warto sobie zabezpieczyć większy limit na karcie na wszelki wypadek. Za wypożyczenie można zapłacić tylko kartą, którą daje się do gwarancji (nie przyjmują gotówki ani 2 różnych kart). Proces wypożyczenia samochodu był dla mnie prosty i przyjemny. Podobnie jak zwrotu w trybie standardowym- w godzinach otwarcia punktu, pracownik Goldcar od razu wszystko sprawdził, podpisałam protokół zwrotu i następnego dnia miałam odblokowane wszystkie środki.
Podczas wypożyczania przy drugim stanowisku inny człowiek miał jednak problem, skarżył się potem, że naliczono mu około 300 EUR dodatkowego ubezpieczenia, mimo że miał wykupione pełne ubezpieczenie u pośrednika, u którego rezerwował samochód. Blokadę środków na karcie też mu zrobiono. Niestety nie pamiętam nazwy tego pośrednika. Dodam, że ten człowiek mówił dość płynnie po francusku, a mimo to nie umiał zrozumieć, o co chodzi.
Czy polecam? Tak. Czy jestem pewna, że następnym razem nie będzie problemów? Czytając opinie ludzi - nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#493 PostWysłany: 07 Lip 2021 14:16 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Prawdopodobnie jesteś w 10% tych szczęściarzy, których ominął scam stosowany przez Goldcar (czytaj: zdarza się). Nie oznacza to, że tę firmę można polecać, bo 90% ludzi ma fatalne i traumatyczne doświadczenia. Równie dobrze mogłaś trafić na akcję w stylu "o, znaleźliśmy ryskę / wgniecenie" (cokolwiek, co wcześniej było i oni o tym doskonale wiedzieli) po czym obciążyć ci kartę np. na 300 euro. Dlaczego wybrałaś Goldcar? Bo był najtańszy? I dlatego właśnie taka firma utrzymuje się na rynku... choćby nie wiem co ludzie pisali i tak "1 euro / day" ściągnie im klientów do krojenia. Po tym co miałem z Goldcarem - nigdy.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#494 PostWysłany: 07 Lip 2021 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja też jestem w tych 10%, od 2011 wynajmowałem łacznie ok 40 razy, zero problemów. Pisałem o tym kilku krotnie. Robiąc rezerwację u nich najlepiej przez ich stronę. Inaczej na takiego gościa patrzą. Często mam kupon np. Na darmowe ubezpieczenie extra cover lub duże zniżki. Ostatnio z tego za free korzystałem w Neapolu i na Maderze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#495 PostWysłany: 07 Lip 2021 18:21 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Rozumiem, że zakładasz, że moja statystyka jest z czapy wzięta? Nie chce mi się powtarzać - wszystko opisałem w tym wątku, czytając historie ludzi z tripadvisor czy lonelyplanet z tą kryminalną firmą włosy się jeżą. Scam na jaki chcieli mnie naciągnąć (350 euro za rzekome uszkodzenie zamka - włamanie) to jest w porównaniu z tym, co u innych czytałem, pikuś. Klasyczne zagranie to wręcz zmuszanie do bardzo drogiego ubezpieczenia, przewały na paliwie, wyłudzenia na uszkodzenia, które były wcześniej i które przypisują kolejnym klientom - to jest ich biznes plan. Cieszcie się bardzo, że nie przeszliście przez takie doświadczenia i pożyczajcie sobie dalej w Goldcarze. Dla mnie ta firma jest spalona na zawsze. A, jeszcze jedno; "Robiąc rezerwację u nich najlepiej przez ich stronę. Inaczej na takiego gościa patrzą. " - WTF ??? czyli jak nie biorę przez ich stronę, to można zastosować jeden z tych trików na wyłudzenie kasy?? O czym ty w ogóle piszesz? To brzmi trochę jak porada, że jak kupisz u lokalnej mafii, to cię lepiej potraktują.
A oto kilka najświeższych wpisów z truspilot na temat Goldcar. Ci ludzie jak rozumiem, to jakieś nietypowe przypadki :lol: Lecę po kolei, bez wyjątku (opinie z "jedną" gwiazdką chyba że inaczej napiszę):

Forget getting your deposit back…
cheap and good (wow! jest ktoś zadowolony) - 5 gwiazdek
Spamming the mailbox
Taking advantage of people
Really bad experience
Never ever again!
Can I give zero stars
Total fraud/scam car rental
Stay away
Unsafe vehicles
Avoid Goldcar and Rhodium
Rip-off/Con/SCAM/Fraud
Been a loyal customer for over 20 years - but no more
Goldcar, Bunch of thieves
Fraud and scammers

Myślałem, że coś się zmieniło? Nie - nic się nie zmieniło, jest nadal tragicznie. Ale ci wszyscy ludzie na początku byli przekonani, że znaleźli świetną ofertę i nieważne co inni piszą.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#496 PostWysłany: 07 Lip 2021 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Rowniez, rysa 1.5cm wielkosci wlosa, widoczna tylko przy uzyciu latarki na feldze.. £150 8-)

Tam gdzie wypozyczalem - po LHR jest osobny punkt wypozyczan i oddawan.. w pierwszym milo i przyjemnie a w drugim jak na wojnie - sam klocilem sie z godzine (nie osiagajac nic) ale na 6 osób co oddawali w tym samym czasie z 4 osoby skasowali podobnie jak mnie w karach £150-£1000 :roll:

A nie sorry, to GreenMotion w moim przypadku.. zostawie to dla potomnych..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#497 PostWysłany: 24 Lut 2023 22:12 

Rejestracja: 24 Lut 2023
Posty: 2
No to moja historia
Przyznaję, że nie poczytałem sobie opinii, bo często bywają one przesadzone, jednak teraz w przypadku Goldcar uważam, że w tym co ludzie piszą nie ma cienia przesady. Czy można wypożyczyć auto za kilkanaście euro, które jest widoczne przy rezerwacji? Pewnie da się to zrobić, jeśli masz dużo czasu i nerwów do stracenia. Podejrzewam, że jest to też łatwiejsze jeśli jesteś Hiszpanem i chce Ci się pisać po różnych urzędach typu rzecznik konsumentów itp.
Goldcar wybrałem ze względu na to, że nie miałem karty kredytowej, a Goldcar do zabezpieczenia depozytu jako jeden z niewielu, dopuszcza kartę debetową.

Lotnisko Valencia
Rezerwacja bezpośrednio na stronie Goldcar. Cena z 9 dni 34,54 EUR. Zapłacona kartą debetową przez internet. Kwota pobrana w EUR.
Odbiór na lotnisku w sobotę wieczorem.
Problem nr 1.
Absolutnie nie możemy zabezpieczyć depozytu na karcie debetowej. Ale oczywiście możesz kupić nasze wspaniałe ubezpieczenie. Przygotowany na to miałem namierzony paragraf w regulaminie, że dopuszczają kartę debetową. Po dość długich dywagacjach zgodzili się, że rzeczywiście. Ale drobna uwaga w regulaminie. Na karcie kredytowej zakładana jest blokada, a na debetowej obciążenie. Nieważne, że blokadę można założyć na obydwu typach kart, ale rzeczywiście taki zapis jest w regulaminie, co już zwiastuje kłopoty. Ale w końcu okazuje się że można użyć karty debetowej do zabezpieczenia depozytu.
Problem nr 2.
Samochód ma dodatkowe uszkodzenia. Co ciekawe, to chyba nie było zamierzone, tylko wynikało z bałaganu w tej "firmie". Samochód który chcieli mi wydać, to nie był ten samochód który widniał w papierach wynajmu i protokołu uszkodzeń. Zgadzał się model: Fiat Panda Hybrid, ale to była inna Panda - nie zgadzała się rejestracja. Pewnie bym tego nie zauważył, ale sami to zauważyli, gdy wymusiłem na nich zrobienie zdjęć dodatkowych uszkodzeń. Oczywiście na protokole do prawidłowego samochodu też nie było zaznaczonych zgłoszonych uszkodzeń, zostały naniesione dopiero po mojej interwencji. Po tej całej akcji z podmianą auta i wykłócaniem się o debetówkę, byłem już mocno nieufny.
Problem nr 3
Zdjęcia zgłoszonych usterek, nowe papiery dotyczące właściwego samochodu miały dotrzeć do mnie mailem w ciągu kilku minut. Oczywiście nie dotarły, więc będąc jeszcze w wypożyczalni zażądałem wydruku aktualnych dokumentów i potwierdzenia ich podpisem pracownika.
Problem nr 4
Jako że szanse na wyłudzenie z depozytu na podstawie wcześniej niezgłoszonych uszkodzeń spadły do 0, okazuje się, że depozyt w kwocie 1233 EUR (1100 EUR depozyt na poczet uszkodzeń + 133 EUR za pełny bak benzyny) zostanie pobrany w USD!!!! I zgodnie z regulaminem będzie to obciążenie a nie blokada. Ta kwota to według jakiegoś lichwiarskiego kursu Goldcar 1409,64 USD, co daje kwotę zawyżoną o ok. 110 USD czyli blisko 500 PLN. I na nic zdają się protesty, że powinni obciążyć w EUR - nie możemy obciążyć w EUR, karta nie jest w EUR, możemy wybrać tylko USD. Oczywiście bzdura, ale po półtorej godziny przepychanek jesteś podstawiony pod murem. Dostajesz wybór: albo godzisz się na obciążenie w USD, albo rezygnujesz z wypożyczenia. Opcja obciążenia w EUR nie jest możliwa. Więc chcąc nie chcąc godzisz się na to, bo alternatywą jest to, że zostaniesz bez samochodu.

Zwrot samochodu.
Wbrew pozorom bezproblemowy, depozyt zwrócony w ciągu kilku dni, żadnych potrąceń, ale oczywiście zwrócona kwota to nie kwota obciążenia 1409,64 USD tylko 1233 EUR.
I w ten sposób Goldcar wyłudził dodatkowo prawie 500 PLN, bo 1233 EUR to według normalnego kursu to ok 1300 USD a nie 1409.

Cóż nauka kosztuje, a Goldcar to bezczelni wyłudzacze.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#498 PostWysłany: 24 Lut 2023 22:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Współczuję - ale zdaje się, że nie oni jedni tak robią. :(

Zasadniczo czerwona lampka powinna się każdemu zapalić w głowie, jak zobaczy właśnie tego typu ofertę - że auto na sporo dni za cenę, powiedzmy, symboliczną. Bo nie ma cudów, na czymś musi firma zarabiać.
Ale duża część osób nie tyle o tym nie wie, co nie chce wiedzieć. Woli żyć w ułudzie. Tym bardziej, że "komuś tam się udało". Albo <<<udało>>>, bo często takie opowieści są pozbawione niektórych faktów, że "owszem, wypożyczyłem za grosze", ale potem "mnie nacięli". Więc w sumie szacunek, że napisałeś - jak też tak piszę, ale jesteśmy niestety w mniejszości - konkretnie: co i jak.
Większość albo nie pisze, albo niby coś tam się żali, przy czym jak przychodzi do konkretów, to albo brak odpowiedzi albo że "nie chcę podawać danych firmy" itd. itp. Żenada i wstyd.

Ja bym się chyba tylko wtedy zdecydował na tego typu wypożyczenie jakbym albo nie miał wyjścia albo... miał (bezpłatną czyli w cenie) opcję zwrotu udziału własnego do posiadanej karty (np. Platinium i Infinite w PKOBP tak mają).
A tę kartę to miałeś faktycznie w USD, czyli pisało na karcie USD, czy to było kompletne kłamstwo ze strony wypożyczalni?
Swoją drogą - staram się nie płacić z góry online. Bo potem trudniej się wycofać: niby nie chcesz czasem stracić 50 EUR, a de facto... tracisz więcej.

Przed wszystkim się nie da uchronić zawsze - ale warto starać się minimalizować ryzyko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#499 PostWysłany: 25 Lut 2023 01:14 

Rejestracja: 24 Lut 2023
Posty: 2
Wprawdzie celem mojego posta nie było wzbudzanie czyjegoś współczucia ale dziękuję ;) Po prostu chciałem tylko opisać mechanizm.
Szczerze mówiąc nie wiem kto jeszcze tak robi.
To tak jakbyś przyszedł do sklepu, chciał kupić bułkę za 1 PLN, a przy kasie dowiadujesz się że ceny są w PLN, ale kasa nie przyjmie PLN. Ale spokojnie przyjmujemy płatności w USD i za tą bułkę za 1 PLN pan płaci 1 USD, bo taki w naszym sklepie przyjęliśmy kurs wymiany USD/PLN.
I tak firma musi na czymś zarabiać, ale może to robić w uczciwy sposób. Wiadomo, że taka cena za wynajem jest poniżej kosztów ale bilety lotnicze za kilkanaście złotych też są poniżej kosztów, a jednak można je kupić i dolecieć na miejsce nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Na tym polega uczciwa promocja. Namawiamy Cię do zakupu dodatkowych usług, ale jeśli nie chcesz to nie kupuj i leć z malutką torebeczką wciśnięty w siedzenie środkowym rzędzie obok WC. Skoro uczciwa firma stwierdziła, że może zaproponować usługę poniżej kosztów (np. w ramach promocji), to klienta nie interesuje, że nie ma cudów, na czymś musi firma zarabiać. Tutaj tak nie jest. W założenia tej oferty wpisany jest jakiś rodzaj wyłudzenia. U jednego klienta będzie to oszustwo związane z wykazaniem uszkodzeń które były już w momencie wypożyczenia, u innego oddanie samochodu z rzekomo niezatankowanym paliwem, u kolejnego zmuszenie do wykupienia ubezpieczenia, bo "tej karty nie obsługujemy" albo tak jak u mnie przypadek z lichwiarskim kursem. Gdyby napisali nawet małym druczkiem że są nieuniknione koszty dodatkowe, to byłoby ok, tylko wtedy pewnie 90% ludzi odwróciłoby się na pięcie i poszło do AVIS-a albo innego Hertz-a.
U mnie problemem był brak karty kredytowej, po prostu normalnie jej nie potrzebuję - gdyby nie to, nie oglądnąłbym się na Goldcara.
Karta której użyłem była w EUR, zresztą to nie ma nic do rzeczy, bo każdą kartę można obciążyć w każdej walucie, co najwyżej zostanie zrobione przewalutowanie. Zresztą płatność za wypożyczenie zrobiona jeszcze przez internet była zrobiona tą samą kartą w EUR i wtedy problemu nie było.
Po prostu w momencie gdy przyszło do opłacenia depozytu zostałem postawiony pod ścianą: albo płacisz wyliczoną przez nas kwotę w USD według naszego niekorzystnego kursu, a potem my ci oddamy w EUR, albo nie damy ci auta.
Oczywiście miałem wybór, mogłem podziękować i szukać po nocy innej wypożyczalni :?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#500 PostWysłany: 25 Lut 2023 01:34 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
@sanchopan, no sorry, ale manewr z obciążeniem w USD robiony w Hiszpanii przez hiszpańską wypożyczalnię, z upieraniem się, że "nie da się" w EUR, nie tylko śmierdzi oszustwem na kilometr, ale po prostu jest ordynarnym oszustwem. Na miejscu @grzest1 nie zostawiłbym tego bez reakcji - to się nadaje przynajmniej do zgłoszenia do Europejskiego Centrum Konsumenckiego (powinno się dać zrobić w Polsce po polsku), a warto by ich było też podkablować do hiszpańskiej skarbówki, ichniego UOKiKu, a nawet prokuratury.

No i kompletnie nieistotny jest argument, że "firma musi na czymś zarabiać". Zarabiać powinna na cenie wynajmu auta, a jeżeli ją tak kalkuluje, że sobie odbija na oszukiwaniu klientów, to znaczy, że to są po prostu przestępcy. Za takie patologie należy winić sprawców, a nie ofiary.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group