Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/

[ 554 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sie 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Loty: 33
Kilometry: 39 451
HON fly4free
Bazując na artykule:

https://www.fly4free.pl/wizz-air-obowia ... drecznego/

zastanawiam się czy mógłbym nadać duży bagaż podręczny podczas odprawy mając priorytet (wtedy wchodzę do samolotu tylko z małym podręcznym).

Jeśli ktoś potwierdzi tę informację to cebulowa część mojego podróżniczego umysłu zadaje kolejne pytanie: Co w przypadku gdy wykupię priorytet i zechcę nadać duży bagaż podręczny przy odprawie. Czy ktokolwiek zweryfikuje przy bramce, że wchodzę z drugim (kolejnym) dużym oraz małym bagażem podręcznym do samolotu.
W jaki sposób będą w stanie sprawdzić czy nadałem już bagaż?
 Relacje PM off
Michal Szyszka lubi ten post.

#2 PostWysłany: 24 Sie 2018 11:41 

A ktoś wie może lub testował czy ostatnie zmiany bagażowe uprawniają mnie do anulowania rezerwacji u uzyskania zwrotu kosztów?
Rezerwację robiłem pod koniec zeszłego roku i nie zamierzam jej wykorzystać.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 24 Sie 2018 11:53 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Raczej nie uprawniają, bo nic się dla Ciebie nie zmieniło - nie miałeś nigdy pewności, że nie zabiorą Ci bagażu do luku.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:07 

Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
@desert_eag Zastanawiam się nad tym samym, jednak zmieniają się warunki i wcześniej podpisana umowa przewozu. Może ktoś bardziej znający temat się wypowie ? Być może może również redakcja F4F złożyć zapytanie do Wizzaira o komentarz.

#5 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:13 
Awatar użytkownika

niebieski
Cytuj:
jednak zmieniają się warunki i wcześniej podpisana umowa przewozu.

Masz prawo rozwiązać umowę z tego tytułu, że nie zgadzasz się na zmianę umowy.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:22 

Loty: 84
Kilometry: 88 814
srebrny
Przeanalizujmy taki przypadek - czy ta zmiana nie jest narzucaniem wręcz obowiązku kupna Priority?
Otóż wcześniej miało się torbę/walizkę z aparatem foto w środku i wnosiło do samolotu bez problemu. Teraz trzeba będzie oddać ją do luku, a teoretycznie nie można tam przewozić aparatu foto. Jeśli ktoś ma duży aparat, to zostanie z solidnym futerałem w ręce (ewentualnie laptopem, tabletem itp.). I co dalej, skoro nie można wnieść na pokład niczego nie mając Priority? Dobrze rozumuję, czy źle?
 Relacje PM off
Kański lubi ten post.

#7 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Loty: 21
Kilometry: 19 794
No właśnie.
Czy oddając duży podręczny przy odprawie możnie wnieść dodatkowo mały podręczny ze sobą? Rozumiem, że zakupy z bezcłówki pozostają bez zmian i też mogą być wniesione?
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:36 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie można wnieść małego drugiego podręcznego - drugi mały podręczny mozesz wnieść jeżeli masz priorytet
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:40 

niebieski
lukas63 napisał(a):
Cytuj:
jednak zmieniają się warunki i wcześniej podpisana umowa przewozu.

Masz prawo rozwiązać umowę z tego tytułu, że nie zgadzasz się na zmianę umowy.

A jeśli ja dojdę do wniosku, że zamiast np. 15.11 chcę lecieć 16.11 i zakomunikuję to przewoźnikowi, to on też ma możliwość
a) zgodzić się
b) rozwiązać umowę (wraz z obopólnym zwrotem przekazanych korzyści)?

To jest brak symetrii obowiązków i praw stron.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:41 
Awatar użytkownika

niebieski
Zgłoś to do UOKiKu. Zobaczymy co odpowiedzą :)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:42 
Awatar użytkownika

No dobra ale jesli wyjmę elektronikę i cenne rzeczy z bagażu podręcznego ktory nadaje to de facto powstaje mi drugi bagaż podręczny do samolotu i co wtedy ? :p No bo wyjmę laptopa i aparat a przecież w ręce go nosić nie bede tylko w torbie od laptopa albo reklamówce albo cos ...
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:45 
Awatar użytkownika

niebieski
Zapłacisz za nadbagaż, nie wiem ile za to płaci się w Wizzairze,musiałbyś zobaczyć do cennika
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:47 
Awatar użytkownika

To idąc tym tokiem myślenia wizzair to jesli nie wykupie priority a biorę laptopa to zapłacę jak za podręczny albo nadbagaż ehm ...
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:53 

Śliskie to.
Pytanie czy TAKA zmiana zapisu umowy uprawnia pasażera do jej zerwania i odzyskania środków. A może jakakolwiek zmiana uprawnia?
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:53 
Awatar użytkownika

Loty: 129
Kilometry: 234 794
HON fly4free
To wycinek ze strony internetowej z "Latest news" o konieczności nadawania podręcznego do luku, jeśli nie ma się wykupionego pierwszeństwa. Polecam fragment o wartościowych rzeczach.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#16 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:55 

Loty: 84
Kilometry: 88 814
srebrny
O to samo właśnie pytałem kilka postów wyżej. Chcąc nie chcąc trzeba będzie wydać kilkadziesiąt złotych więcej na bilety :( Żegnajcie podróże za 78 PLN RT :(
W zaznaczonym fragmencie zalecają, ale nie piszą, że za darmo pozwolą wnieść.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:57 
Awatar użytkownika

Czy mogę zatem zrezygnować z lotów i zażądać zwrotu pieniędzy? Ktoś wcześniej napisał, że NIE, ale parę postów potem, ktoś stwierdził, że TAK. Jak to wygląda od strony prawnej?

#18 PostWysłany: 24 Sie 2018 13:02 

Loty: 33
Kilometry: 90 297
A według mnie można wnieść mały bagaż podręczny i umieścić go pod siedzeniem. Bo niby jak sprawdzą że duży już zarejestrowałeś i de facto masz dwa? Chyba, że Wizzair będzie przy nadaniu bagażu naklejał potwierdzenie na kartę pokładową, ale to też jest proste do obejścia, chociażby przy karcie mobilnej.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 24 Sie 2018 13:03 
Awatar użytkownika

niebieski
lukas63 napisał(a):
Nie można wnieść małego drugiego podręcznego - drugi mały podręczny mozesz wnieść jeżeli masz priorytet

Doprecyzowując bo na FB już niektórzy piszą, że w ogóle za darmo z bagażem nie będzie można podróżować.

"Pasażerowie mogą podróżować z JEDNĄ bezpłatną sztuką bagażu podręcznego (maksymalne wymiary 55 x 40 x 23 cm).

Jeśli nie wykupiłeś usługi WIZZ Priority, a wymiary Twojego bagażu podręcznego przekraczają 40x30x18 cm, musisz odprawić go bezpłatnie na stanowisku odprawy i odebrać przy taśmie bagażowej na lotnisku docelowym.

Jeśli Twój bagaż podręczny jest mniejszy niż 40x30x18 cm, możesz zabrać go na pokład samolotu, ale musi on zostać umieszczony pod siedzeniem."

Krótko:

Masz priority - wyjebongo i wnosisz 2 sztuki bagażu na pokład.
Nie masz priority - przysługuje ci 1 sztuka bagażu. Możesz mieć duży, ale musisz go nadać do luku albo możesz mieć mały i wziąć go ze sobą. Obie opcje bezpłatne.

Ostatnio edytowany przez Krupier 24 Sie 2018 13:07, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#20 PostWysłany: 24 Sie 2018 13:05 
Awatar użytkownika

Loty: 129
Kilometry: 234 794
HON fly4free
desert_eag napisał(a):
Śliskie to.
Pytanie czy TAKA zmiana zapisu umowy uprawnia pasażera do jej zerwania i odzyskania środków. A może jakakolwiek zmiana uprawnia?

Jakakolwiek na pewno nie – Wizz akurat w tej kwestii działał dość przyjaźnie (choć popsuł sobie trochę reputację po bałaganie z odwołaniem tras w sezonie zimowym). Przesunięcie lotu nawet o 5 minut daje ci opcję rezygnacji i pełnego zwrotu kosztów albo 120% w środkach na konto Wizz.
Jak już ktoś napisał, nikt nie gwarantował przewozu podręcznego na pokładzie – teraz zmienia się tylko miejsce oddania bagażu podręcznego bez priority. Wątpię, żebyś coś wywalczył, ale na infolinię nie zaszkodzi zadzwonić. W razie czego zostaje ci liczenie na jakąś zmianę godzin twojego lotu.

[ 554 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości