Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2010 13:24 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Jaka jest opłata w Wizzair za foteliki samochodowe dla dzieci w luku bagażowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Jak zapakować wózek?
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2011 11:07 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Witam

Mam dziwne pytanie - lecimy jutro z Łodzi, mamy na podorędziu bobasa i wózek. Pytanie - jak zapakować wózek? Wystarczy go po prostu złożyć czy może potrzebna jest torba/folia etc?
I wózek ten leci w kabinie czy w luku?

Lot Wizzem do Dortmundu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2011 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Wystarczy złożyć, wózek leci w luku.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Wrz 2011 11:41 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Z tego co pamiętam przyglądając się pakowaniu do luku bagażowego między innymi wózków to żaden z nich nie był w cokolwiek zawinięty - po prostu złożony. W warunkach linii lotniczych chyba nie ma o tym żadnej informacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2011 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
My z reguły woleliśmy "zastreczować" wózek folią (do kupienia w każdym markecie budowlanym, typu Obi). Mieliśmy gwarancję, że nic z niego nie wypadnie, a dodatkowo można było kilka rzeczy w kieszenie wózka i do bagażnika pod siedzeniem włożyć. Patent sprawdzony na liniach europejskich i azjatyckich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2011 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Witam

Mam dziwne pytanie - lecimy jutro z Łodzi, mamy na podorędziu bobasa i wózek. Pytanie - jak zapakować wózek? Wystarczy go po prostu złożyć czy może potrzebna jest torba/folia etc?
I wózek ten leci w kabinie czy w luku?

Lot Wizzem do Dortmundu.


Jeżeli ci to pomoże ... Charter z Wawy, podchodzimy do odprawy bagażowej, wózek otrzymuje przywieszkę, ale my wózek zostawiamy i oddajemy go dopiero przed wejście do samolotu, leci w luku. Po wylądowaniu, raz odbieraliśmy przy wyjściu z samolotu, a raz na taśmie z innym bagażem. Wózek jest po prostu złożony. Lecisz W6, to możesz spróbować go "dopakować" napojami i jedzeniem :D.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lis 2014 22:27 

Rejestracja: 14 Lis 2014
Posty: 4
Witam
Mam pytanie będę lecieć pierwszy raz z dzieckiem 9 mies. i już sama nie wiem jak to jest z bagażem dla dziecka tzn. o wózek i o łóżeczko turystyczne. Wózek wiem że jest bez płatny, a druga rzeczy też czy muszę za nią płacić? Będę lecieć linia Ryanair


Ostatnio edytowany przez krasnal, 28 Lip 2016 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Rozwinięcie tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lis 2014 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://www.ryanair.com/pl/pytania/na-ja ... iemowleta/

Cytuj:
Nieodpłatnie można przewieźć 2 sztuki akcesoriów dziecięcych na dziecko — 1 wózek dziecięcy plus jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne. Dwie sztuki akcesoriów dziecięcych przewożonych nieodpłatnie można oznakować na lotnisku w punkcie nadawania bagażu, który jest zamykany 40 minut przed planowanym wylotem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lis 2014 23:16 

Rejestracja: 14 Lis 2014
Posty: 4
aha, czyli druga rzeczą łóżeczko turystyczne nie muszę płacić? Bo tam pisze jakbym chciała dodać "Sprzęt dziecięcy 47zł"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lis 2014 11:25 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Gaba02 napisał(a):
aha, czyli druga rzeczą łóżeczko turystyczne nie muszę płacić? Bo tam jest napisane jakbym chciała dodać "Sprzęt dziecięcy 47zł"


Krasnal zacytowal regulamin i jest on jednoznaczny: dwie sztuki za darmo. 47 zl zaplacisz jak bedziesz chciala zabrac kolejna rzecz, np. fotelik.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MSG lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Gru 2014 17:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 39
Loty: 12
Kilometry: 25 477
Swoją drogą przy wylotach z Polski podchodzą do tego dosyć liberalnie, gorzej z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Maj 2015 12:54 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
w związku z tym, iż ostatnio podczas lotu powrotnego miałem dość nieprzyjemną sytuację odnośnie przewozu fotelika samochodowego w Wizzair postanowiłem poniżej wyszczególnić info odnośnie trzech linii niskokosztowych w sprawie fotelików samochodowych dla dzieci powyżej 2lat. Piszę powyżej ponieważ w przypadku niemowląt sprawa jest dość klarowna.

Easyjet:
Sprawa prosta. Pozwalają bezpłatnie odprawić fotelik samochodowy dla niemowląt oraz starszych dzieci - właściwie można zabrać dwa z wyszczególnionych przedmiotów. Regulamin: http://www.easyjet.com/en/help/preparin ... h-children

Ryanair:
Też dobrze. Można zabrać wózek oraz dodatkowo fotelik samochodowy - opis dotyczy niemowląt oraz dzieci. Regulamin: http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... kedbaggage

Wizzair:
Sprawa dość dziwna. Dałbym sobie rękę uciąć, że można było od dawna odprawiać bezpłatnie fotelik samochodowy (córka ma 4 lata i od jakiegoś czasu odprawialiśmy bez problemu fotelik samochodowy dla niej bezpłatnie). Regulamin wspomina o bezpłatnym foteliku ale z dodatkiem niemowlęcy. Albo Wizzair zmienił niedawno regulamin albo podchodzą do tego literalnie, ponieważ w Larnace obsługa lotniska przez 45min walczyła ze mną, że mój fotelik nie jest niemowlęcy więc muszę płacić. Skończyło się na słownych przepychankach i odpuścili.
Nie zmienia to faktu, że sprawa jest dość niejasna. Jeśli ktoś posiada z wizzair jakąś interpretację zapisów regulaminu w tej sprawie to proszę o zamieszczenie. Regulamin: https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/faq#8

pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś pomogę tym postem - szkoda nerwów i przepychanek podczas odprawy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
livien lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Paź 2015 20:35 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 22
może trochę odkopię ten temat, ale właśnie będziemy lecieć z maluchem i zastanawiam się jak to jest ze spacerówkami, które są odpinane od stelaża, żeby go złożyć? osobno wrzucą stelaż osobno fotelik do luku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Paź 2015 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jesli ci zalezy na wozku to kup pokrowiec
jesli nie, to nic nie rob
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2016 11:34 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Witam, chcę dziś kupić loty WAW-BGY, 2 ososby dorosłe, dziecko i niemowlę. Potrzebuję przewieźć wózek podwójny i najlepiej 2 foteliki (niemowlęcy i rozkładany zwykły), ew ten niemowlęcy mogę wpiąc na stelaż wózka zamiast siedziska. Przejdzie ten sprzet bezpłatnie dla dzieci? Pewnie raczej nie, skoro można mieć tylko 1 rzecz na dziecko... Jaka usługę kupić na ten drugi fotelik? Nie widzę nic takiego w tabeli opłat...
Wiem, ze niektórzy biorą zwykły fotelik na starsze dziecko zamiast niemowlęcego, przechodzi to bez problemu? Wtedy mogłabym na niemowlę wziąć wózek z wpiętym fotelikiem zamiast siedziska, a siedzisko włożyć w bagaż rejestrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Maj 2016 12:43 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
jedno dziecko jedna sztuka i generalnie to ma być wózek lub nosidełko. Średnio akceptowane są foteliki bo nie jest to niezbędny środek transportu dziecka tylko zwykły bagaż ;)
Wizz dopuszcza jeszcze opcje wykupienia Extra seat dla dorosłego
[url] Fotelik dla niemowlęcia: Fotelik dla niemowlęcia ustawiany tyłem do kierunku jazdy i wyposażony w wewnętrzny pas bezpieczeństwa można wnieść na pokład tylko po wykupieniu dodatkowego miejsca na dany lot. Fotelik samochodowy musi być wyposażony w zasuwkę umożliwiającą bezpieczne zamocowanie z użyciem pasa bezpieczeństwa pasażera.
Jeśli fotelik samochodowy ma zostać wniesiony na pokład, należy wykupić dodatkowe miejsce w zwykłej cenie. Można to zrobić podczas rezerwacji, a po jej ukończeniu i potwierdzeniu przez Wizz Air – w telecentrum.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Maj 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Widziałem raz jak rodzice przeszmuglowali fotelik w wóżku oddawanym do luku. Wózek był składany ale na płasko więc faktycznie można coś tam upchnąć. Jak podchodzą do tego formalnie to nie wypowiem się.
W Ryanair można wnieść za darmo 2 sztuki np: wózek i fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Cze 2016 23:19 

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 1
Witam mam pytanie dotyczące przelotu z wózkiem dwuczęściowym w Easyjet , czy jest w cenie biletu czy trzeba za niego dodatkowo płacić i kiedy odbierają od nas wózek? Oraz jak wygląda sytuacja z nosidłem czy można wnieść je na pokład czy tez jest zabierane? Będę wdzięczna za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Cze 2016 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@matyldagie Tego typu informacje znajdziesz na stronie przewoźnika. W przypadku easyJet, dziecku oraz niemowlęciu przysługuje darmowy przewóz dwóch przedmiotów typu: wózek, fotelik samochodowy, łóżeczko turystyczne. Wózek dwuczęściowy nadal liczy się jako jeden przedmiot.
Wózek możesz nadać jako bagaż podczas odprawy, możesz też oddać dopiero przed wejściem do samolotu - w wielu przypadkach to twoja decyzja, natomiast na niektórych lotniskach mogą być inne regulacje w tym zakresie.

Jeśli chodzi o nosidło, nie jest to doprecyzowane na stronie przewoźnika, więc proponuję się z nimi skontaktować. Nie napisałaś też o jakie nosidło Ci chodzi - jeśli turystyczne (takie na sztywnym stelażu, jak plecak) , na pewno będzie musiało być nadane jako bagaż. Czy wezmą je za darmo skoro już i tak bierzesz wózek - to już decyzja przewoźnika i najlepiej uzgodnij to przed samym lotem. (W kilku azjatyckich tanich liniach brałem takie duże nosidło zamiast wózka i nie robiono nam żadnych kłopotów.) Jeśli masz na myśli "miękkie" nosidło typu Tula które bez problemu zmieścisz do schowka lub pod siedzenie, nie powinno być żadnego problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Cze 2016 23:57 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Potwierdzam to co napisał @kspr, wózek dwuczęściowy to nadal jeden wózek i jest przewożony gratis. Sprawdzone osobiście, nikt nie robił żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group