Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 26 Lip 2021 14:39 

Rejestracja: 22 Lut 2020
Posty: 16
makdeb napisał(a):
A czemu?
Jeżeli będzie poza UE 14 dni to będzie mógł wlecieć do USA.


Oczywiście miałem na myśli wyjazd bezpośrednio z Polski :)
A będąc superdokładnym, nie chodzi o kraje UE a strefę Schengen bo taka Szwajcaria nie należy do UE a wciąż ze Szwajcarii nie polecisz :)

Edit: Znalezione przed chwilą.
https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN2EW1BK


Ostatnio edytowany przez czarekw1, 26 Lip 2021 14:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#522 PostWysłany: 26 Lip 2021 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
mozliwe, ze Joe wyda jakis komunikat, niestety z pewnoscia nie bedzie to nic pozytywnego

https://www.reuters.com/world/us/exclus ... 021-07-26/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 26 Lip 2021 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki potwierdziła w poniedziałek, że administracja Joe Bidena "w obecnym momencie" utrzyma w mocy dotychczasowy zakaz podróżowania do USA dla obywateli m.in. państw UE. Jako powód podała szerzenie się wariantu Delta.
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w ... rp_state=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 27 Lip 2021 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Malo rzetelny artykul, sluchalem tej konferencji. Powiedziala, jak codziennie, ze to zalezy od CDC i CDC utrzymuje w mocy dotychczasowe restrykcje ze wzgledu na szerzacy sie wariant Delta. Nie bylo slowa do kiedy, natomiast autor artykulu juz wie.

https://twitter.com/BinationalBug/statu ... 6768156678

Ponadto w artykule czytamy:

''Jeszcze nieco tydzień temu podczas wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Waszyngtonie prezydent Joe Biden mówił, że jego administracja rozpatruje zniesienie ustanowionego w marcu 2020 r. zakazu podróży do USA z UE, Wielkiej Brytanii i większości państw świata.'' Nic takiego nie powiedzial.

Dziennikarze sobie sporo dopowiadaja.

EDIT:

Chyba najlepsze w tym wszystkim jest, ze nareszcie zaczelo sie glosno mowic w mediach o tym absurdzie:

https://twitter.com/questCNN/status/1419783335920820224
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adventure95 lubi ten post.
 
      
#525 PostWysłany: 27 Lip 2021 21:32 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Wiem, że to może nie do końca właściwy temat ale nie znalazłem podobnie jak dla innych krajów tematu "USA post covid". Mam pytanie do osób będących w USA lub dobrze zorientowanych w temacie. Jak wygląda sprawa w przypadku uzyskania dodatniego testu w USA. Rozumiem, że jest kwarantanna ale czy równie restrykcyjna jak w Polsce, że sprawdza policja i absolutnie nie można wychodzić z miejsca jej odbywania czy mniej restrykcyjnie do tego podchodzą, Jestem obecnie na etapie rozważania lotu do USA po 14 dniowym pobycie na Dominikanie i orientowałem się, że przed wylotem do Europy konieczne jest zrobienie testu i dlatego ciekaw jestem jak wygląda sytuacja gdyby nie daj boże wyszedł pozytywny. I jeszcze jedno pytanie czy można wtedy odbywać kwarantanne w miejscu wybranym przez siebie np coś wynajętego przez AIRBNB czy są jakieś inne zalecenia. Wiem, że dla niektórych pytania mogą się wydawać śmieszne ale nie mam jak tego za bardzo ustalić i będę wdzięczny za każdą odpowiedź.


Ostatnio edytowany przez klapio 04 Sie 2021 16:38, edytowano w sumie 2 razy
Duża litera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 27 Lip 2021 21:36 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@Adventure95 - popraw proszę p na P w "Polsce" - rozumiem, że niechcący, ale...
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 27 Lip 2021 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@Adventure95 NIkt nie sprawdza tej kwarantanny, powiem Ci z mojego przykładu. W styczniu w LA była obowiązkowa kwarantanna po przylocie zza granicy. Ja przyleciałem tam z Polinezji na 5 dni. Musiałem wypełnić i zgłosić swój pobyt przez apkę, że będę na kwartannie. Wszystko wpisałem i tyle. Nikt się mną nigdzie nie zainteresował. Chodziłem sobie wolno :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adventure95 lubi ten post.
Adventure95 uważa post za pomocny.
 
      
#528 PostWysłany: 27 Lip 2021 23:13 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
@ledakar to bardzo optymistyczne co piszesz i bardzo podoba mi się takie właśnie podejście. A czy orientujesz się jak jest w Nowym Jorku. Najbardziej chodzi mi o sytuacje gdy przed wylotem zrobie test i nie daj boże wyjdzie pozytywny. Czy w takiej sytuacji jest jakiś dozór służb?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 27 Lip 2021 23:17 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jak przed wylotem zrobisz test i wyjdzie pozytywny to nikt Cie na ten lot nie wpusci.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#530 PostWysłany: 27 Lip 2021 23:40 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
@lataczuk to jest oczywiste ale ja pytam o coś zupełnie innego a mianowicie na jakich zasadach funkcjonuje kwarantanna w USA po tym jak ktoś ma pozytywny wynik testu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 28 Lip 2021 00:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7945
HON fly4free
@Adventure95 jeśli test wyjdzie pozytywny już w US to się dostaje telefon / maila z sugestią samoizolacji i praktycznie na tym koniec. Nie ma żadnej kontrolowanej urzędowo kwarantanny, przynajmniej tak to funkcjonuje w większości stanów (mogą być jakieś różnice pomiędzy niektórymi stanami).
Góra
 Profil Relacje PM off
Adventure95 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#532 PostWysłany: 28 Lip 2021 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Chyba nareszcie w US media zrozumialy dokladnie na czym polega ten BAN. Codziennie rozne stacje telewizyjne biora ten temat na tapete tapet
https://twitter.com/djtintinfds/status/ ... 2749913091
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy 28 Lip 2021 12:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
str84peter uważa post za pomocny.
 
      
#533 PostWysłany: 28 Lip 2021 12:10 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
*na tapet (rodzaj męski, bo to chodzi o taki stół, a nie tapetę na ścianie)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#534 PostWysłany: 29 Lip 2021 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
@kubus95

Dokladnie, skoro np. ktos wypowiada sie w tonie, ze swoje decyzje podejmuje w zgodzie z wiedza i nauka to chcielibysmy wiedziec co to za wiedza i nauka. Ja np. czekam, az CDC odpowie mi na podstawie jakiej wiedzy naukowej dziala ten BAN

1.
Dear CDC,

as the basis of your activity is knowledge and science, I would like to know what is the scientific basis of your decision (Mrs Psaki said it is your decision) to prevent the entry into the US of a vaccinated Schengen citizen? I don't know if you know how this BAN works? If someone has been in the Schengen area for the last 14 days, they are not allowed to enter the US. So maybe more precisely, if I want to fly to the U.S. (being fully vaccinated, being able to take an additional test), which has at the moment the sum of vaccinated persons at the level of min. 1 dose 61.0% and fully 49.7% from the Schengen zone, which has at the moment 69.5% 58.7%, I have to first fly to Mexico, which has at the moment 32.9% - 18.6%, stay there min. 14 days and then I can fly into the US with anti-gen test. Where is the science here? Don't you think this kind of decision undermines your credibility as a scientific cell? Can I please get detailed explanation ? (plese don't write with slogans like delta wariant is spreading)

Thank you in advance

Odpowiedz CDC:

Thank you for your inquiry to CDC-INFO.

So CDC can verify the most current information and best respond to your inquiry, would you please more specifically cite what document you were referring to, perhaps the title, and where you saw it document, Web link, etc. or elaborate further on your question. This information will help us respond to your inquiry.

2.

Dear CDC,

Of course, the document I am relying on is Joe Biden's Proclamation from 01/25/2021

https://www.whitehouse.gov/briefing-roo ... s-disease/

The proclemation states:

Section 1 Suspension and Limitation on Entry. (a) The entry into the United States, as immigrants or nonimmigrants, of noncitizens who were physically present within the Schengen Area, the United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe), the Republic of Ireland, and the Federative Republic of Brazil during the 14-day period preceding their entry or attempted entry into the United States, is hereby suspended and limited subject to section 2 of this proclamation.
(b) The entry into the United States, as immigrants or non-immigrants, of noncitizens who were physically present within the Republic of South Africa during the 14-day period preceding their entry or attempted entry into the United States, is hereby suspended and limited subject to section 2 of this proclamation.

This means that anyone who has been outside the Schengen area for more than 14 days in a place which is not subject to a ban can enter the USA. These places include the so-called third world countries. These places include, for example, Indonesia, which is currently one of the largest COVID spots. So if I live in Germany, where 50% of the population is fully vaccinated and so am I, I still cannot fly to the USA, but if I fly to Indonesia and spend 14 days there, and on the 15th day I get on a plane and fly to the USA, all I need is a negative anti-gene test (I don't even need to be vaccinated) and I am allowed to entry into US. This is an outrage and an absurdity which does not have the slightest scientific basis. As for the source of responsibility, Ms Psaki said at a press conference 2 days ago that the CDC is responsible for decisions regarding the BAN on entry to the US. Is the probability of virus transmission greater from a fully vaccinated person living in a country where 60% have had one dose and 50% have had a second dose greater than someone flying in from a country like Mexico or Indonesia where the vaccination rate is 16.6% first dose and 6.8% (Indonesia - 07/27/2021) fully vaccinated and they do not even need to be vaccinated, they just need to show a negative anti-gene test for covid. These are facts. Please explain where is the science and logic here?

Best Regards





Czekam teraz na odpowiedz na drugiego maila. Pewnie spuszca mnie na drzewo ale przynajmniej zobaczymy czy oni wogole wiedza jak ten BAN dziala.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#535 PostWysłany: 29 Lip 2021 14:45 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Ja miałem kilka zmian godzin (i dni) lotów w Finnair. Nie potwierdzałem tych zmian, dzięki temu linie zwrócą mi kasę a USA (na razie) mam głęboko w d... .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 29 Lip 2021 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Jak liczyć te 14 dni poza UE, od godziny startu z UE czy od godziny wylądowania poza UE?
i potem czas stop podczas wlotu do US?
Bo kurcze licząc od wylądowania poza UE do wlotu do US wychodzi mi 14 dni i 11 minut :mrgreen: i chciałbym sie upewnić ze nie liczą od następnej północy czy cos


Ostatnio edytowany przez marcin.krakow, 29 Lip 2021 18:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
#537 PostWysłany: 30 Lip 2021 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Mam wrazenie, ze bialy dom uczy sie jak odpowiadac na pytania od Polskiego premiera. Wczoraj:

https://twitter.com/BradElkan/status/14 ... 2729495556

i jeszcze bardzo ciekawy artykul uderzajacy w punkt. Nawet Polska jest tutaj wymieniana jako przyklad

https://thedispatch.com/p/americas-covi ... avel-rules
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#538 PostWysłany: 03 Sie 2021 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Już 3.08 i dalej ani słychu ani widu o otwarciu. Ktoś jeszcze z Was obstawia, ze się otworzą w tym roku?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 03 Sie 2021 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Sledze codziennie, wczoraj Psaki na konferencji dostala znowu to pytanie zwiazane z banem (glownie chodzilo o UK) i powiedziala, ze nie moge dac dzis update bo rozmowy sa prowadzone miedzy grupami roboczymi, a administracja. Przynajmniej nie czytala znowu tego shitu, ze Delta bla bla bla. Dzis czytalem, ze grupa republikanskich senatorow chce postawic Bidena w ''stan impeachmentu'' za kryzys migracyjny ktory wywolal na granicach (glownie chodzi o imigrantow z poludniowej granicy). Do tego z pewnoscia podepna nieuzasadniony ban na wjazd (dyskryminacja). Wiec w tym momencie juz jest ogromny nacisk z tylu stron, ze jakas reakcja musi nastapic. Wczorajsze wiadomosci pokazywaly obywateli US wjezdzajacych do UK, czyli drama sceny z placzem na lotnisku etc. To tez ma ogromny wydzwiek.
Wracajac do Twojego pytania, tak ja w to wierze, ze zmiekna i otworza w 2021
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 03 Sie 2021 11:46 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Cały ten wątek powinien już dawno zostać przeniesiony do luźnych gadek, merytoryki już w nim niewiele, może warto byłoby rozdzielić dyskusję z pogadanko-życzeniówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group