Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Mar 2023 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
W wątku atrakcji po zachodnim wybrzeżu, pojawił się plan na wyjazd z rocznym dzieckiem. Dla mnie to abstrakcja, ale nie oceniam. Chciałbym się jednak dowiedzieć, w jakim wieku zabieraliście swoje pociechy na pierwszy wyjazd do USA? Strach przed kontaktem z amerykańską służbą zdrowia, skutecznie zniechęca mnie do zabierania małych dzieci za ocean, ale zastanawiam się, czy istnieje taki wiek, gdzie ryzyko, że coś się wydarzy, jest jakby mniejsze (o ile oczywiście coś takiego istnieje)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Mar 2023 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 157
mikuś napisał(a):
Strach przed kontaktem z amerykańską służbą zdrowia, skutecznie zniechęca mnie...


US to nie Somalia ;) Tam też rodzą się dzieci, ludzie podróżują i żyją z nimi. Dobre ubezpieczenie i w drogę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Mar 2023 12:22 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@mikuś moja córka miała 7 miesięcy kiedy pojechaliśmy do Nowego Jorku. Żeby Ci trochę tę "abstrakcję" trochę bardziej urealnić, to nie podróżowaliśmy żeby mogła się nacieszyć Nowym Jorkiem, tylko żebyśmy my mogli :).
Co do ochrony zdrowia to dobre ubezpieczenie to podstawa. Na szczęście nie musieliśmy korzystać, ale głowa była spokojna.
Moim zdaniem ryzyko, że coś się wydarzy jest mniejsze zanim dziecko zacznie chodzić - w wózku łatwiej je upilnować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Mar 2023 12:23 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
@mikuś byłem kilkanaście razy w USA z dziećmi w różnym ich wieku, zawsze !! z dobrym ubezpieczeniem, byłem też zmuszony czasami z tego ubezpieczenia korzystać. Nie były to jakieś operacje chirurgiczne ale byliśmy u lekarza "rodzinnego" i w szpitalu. Wszystko odbyło się normalnie , bez kosztowo (oprócz leków).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Mar 2023 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2334
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Nasz synek miał 1,5 roku jak byliśmy w Chicago, Toronto i Nowym Jorku. Minus jest taki, ze młody nic nie pamięta ;) drugi był taki, ze budził się w środku nocy i ciężko było dojąc do siebie przez Jet Lag i brak snu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Mar 2023 12:41 

Rejestracja: 17 Sty 2023
Posty: 7
Nie. Nie ma takiego wieku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Mar 2023 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Panowie, pytanie miało na celu zapoznanie się z doświadczeniami innych podróżników i dlatego je zadałem. Nie oceniajmy wyboru innych osób - dla przykładu, to że ja nie poleciałbym z rocznym dzieckiem, nie oznacza, że muszę krytykować, tych którzy na to się zdecydowali.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Jeśli chodzi o ubezpieczenia, to każde wydaje się dobre do momentu, gdy nie trzeba z niego skorzystać. Dlatego cenne będą wszelkie porady tych, którzy musieli skorzystać z pomocy. @alien657 jak nazywał się ubezpieczyciel, z którego pomocy skorzystaliście?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Mar 2023 13:58 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Byłem z dziećmi turystycznie kilka razy, 1x gdy córka miała 1,5 roku a syn 4 lata (Los Angeles + Hawaje na miesiąc) . Stany to świetna destynacja na pierwsze dalekie podróże z dziećmi -> wiele atrakcji również dla maluchów, bezpiecznie i dobra opieka zdrowota. Jedynym problemem może być kwestia finansowa :) Ubezpieczenie (jak kupione w Polsce) weź takie, gdzie likwidatorem jest Mondial - mają przyzwoity standard usług i zadbaj o odpowiednio wysoką kwotę KL (im więcej tyl lepiej) , dobrą i zapewnie najtańsza opcją przy wyjeździe rodzinnym będzie KK Visa Infinte z PKO (nie Mastercard Platinium ,tam za niska kwota) - poczytaj w odpowiednim wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Mar 2023 14:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Mondial ma wyższe ubezpieczenie do USA, niż KL 200 000 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Mar 2023 14:19 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 176
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
@mikuś U mnie to było 5 i 7 lat, głównie też dlatego, że wcześniej nie brałem pod uwagę wyrabiania wiz. Jak tylko je znieśli to pierwszą rzeczą był zakup biletów i wyrobienie esty. Potem był kolejny raz i w tym roku znowu są plany. Podróże są bezproblemowe, mityczny jet lag dzieci chyba przechodzą łagodniej niż starzy, choć każdy organizm reaguje inaczej oczywiście.
Na pewno jednak nie decydowałbym się (ale to tylko moja opinia) na dalekie wyjazdy z bardzo małymi dziećmi. Z jednej strony faktycznie one długo potrafią spać i bilety dla infantów są tanie/darmowe, ale ilość dodatkowych bagaży plus wózki to jednak chyba nie (choć oczywiście po Europie podróżowaliśmy).

I jeszcze co do przeszkadzania współpasażerom - ostatnio na długim locie w TK małe dziecko strasznie długo płakało, żadne z rodziców jakoś nie potrafiło go uspokoić i jakaś baba, która siedziała obok zaczęła pyskować, że ona nie może wytrzymać w takim hałasie, wywiązała się kłótnia i generalnie zrobiło się nieprzyjemnie tam z przodu. Najpierw stewardessa, a potem steward w końcu przyszedł i powiedział babie żeby się uspokoiła bo trzeba będzie wylądować i smutni panowie ją wyprowadzą z samolotu. Dopiero wtedy dała sobie spokój. A i dziecko się po jakimś czasie uspokoiło. Tak więc nigdy nie wiadomo na jaki lot się trafi i co te dzieci nam pokażą w trakcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Mar 2023 15:11 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 440
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
-- 21 Mar 2023 15:07 --

Sposób na strach przed amerykańską służbę zdrowia (swoją drogą skąd ten strach i czy polskiej nie ma się co bać bardziej jeśli już) to przede wszystkim wysokie ubezpieczenie, jak wspomniano. Chociaż zareklamowana czy zasugerowana określona karty pewnego banku nie jest jedynym rozwiązaniem - można zawszeć "normalną" polisę na sumę wyższą o 1/3 i tez powinno być dobrze.
A w świetle dalszej dyskusji o zachowaniu dzieci i reakcjach rodziców, to w zapytaniu nie było nic o tym problemie, który może wystąpić równie dobrze w każdej podróży lotniczej, im dalszej, tym większe ryzyko.


Ostatnio edytowany przez Washington, 21 Mar 2023 17:28, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Mar 2023 15:28 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
Mój syn miał niecałe 2 lata. Nam się podobało, jemu chyba też (a przynajmniej takie odnosiłem wrażenie). Oczywiście nic nie pamięta, ale to normalne. Jak się podejdzie do tematu zdroworozsądkowo (np. Nowy York + Floryda, a nie wyprawa po zachodzi z 7 godzinami dziennie w samochodzie:), to powinno być OK. A na płaczące dziecko w samolocie też są sposoby. Nie zawsze działają w 100%, ale z reguły da się jakoś tym zarządzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Mar 2023 17:00 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
boots napisał(a):
Mondial ma wyższe ubezpieczenie do USA, niż KL 200 000 euro?

Chodzi mi o ubezpieczenie, gdzie assistance zapewnia Mondial. Zazwyczaj ubezpieczyciel zapewnienie assistance ceduje na firmę, która świadczy usługę assistance / likwidację szkody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2023 13:24 

Rejestracja: 01 Mar 2023
Posty: 5
Czy gdy oboje rodziców leci z dziećmi do usa to potrzebny jest odpis aktu urodzenia z tłumaczeniem? Znalazłam taką informację w internecie i zdębiałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2023 13:39 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2912
złoty
@molpyd Nie wiem gdzie znalazłaś taki zapis, ale zasadniczo w USA interesuje ich tylko paszport i wiza lub wiza waiver z biletem powrotnym.
Możliwe, że sytuacja o której piszesz dotyczy innych celów pobytu niż turystyczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2023 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 466
srebrny
Gdzieś w internecie (ale nie na jakiś oficjalnych stronach) krążą informacje, że może tak być w przypadku kiedy dziecko ma inne nazwisko niż rodzic(e). Na oficjalnych może też są, ale nie szukałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group